Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

reklamka
9. máj 2012

dakujem baby. 😵

lohrien
9. máj 2012

@ivka3901 Dakujem, prave som sa vratila z mojho premieroveho IUI. Je to sranda, ale dost to bolelo... je to mozne? Ale pozitivum je, ze som mala vcera na ovu-teste pozitivny vysledok - asi prvy v zivote 🙂

ivka3901
9. máj 2012

@lohrien to ti trošku závidím,lebo já som na IUI nikdy nebola ani neviem prečo to stenová nenavrhla v centre!už si nepätám ☹

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 ahoj, tak ako dopadlo sedenie v GF? ideš už na stimuláciu?

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa cauko, no prave som dosla, mam dlhy protokol, vypisala mi este jeden plat antiky, aby sa mi nevratila cysta, comu sa tesim, ze zmizla!!! vybrala som uz 2 platy, ostali po nej len zbytky, videla na sone 😀 hned po antike idem pichat difereline 3.6. potom neskor fostimon a menopur, OPU by malo byt okolo 16.6. 😉 comu sa netesim je ta antika, je mi z nej zle a este zas brat, ale nejak to uz vydrzim, ty co mas nove?

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 no super, teším sa s tebou, takže 3.6 ideš na to 🙂 a toho 3.6 musíš dostať aj menzes? alebo to od toho nezávisí. V tom protokole máš presne všetko napísané, že kedy si čo budeš pichať? Veď to budú iba 2 týždne pichania inj a potom hneď OPU, to je super. Myslela som si, že to pichanie trvá dlhšie. Neboj, nejako to s tou antikou prežiješ, hlavne že cysta je preč 🙂 No ja mám iba hnedé špinenie a občas ma pobolieva brucho, dnes mám 36 DC, tak neviem, čo sa to so mnou robí, ak sa mrcha do konca týždňa nerozbehne, tak sa asi objednám u dr. a skúsim si urobiť test. Som z toho trošku smutná, že sa to vlečie. 😒

jahoda333
9. máj 2012

ahojte babulky kolko ste mali vajicok mne sa prestali vytvarat mam ich 6 dve take male stacilo by to co myslite som nejak zaskocena z toho vdaka za odpoved

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa fiha a este si nerobila test? podla mna budes tehu 😉
v protokole je vsetko napisane, co kedy, nieco mi tam rukou dopisovala, 3.6. zacinam pichat, do 3 dni ma prist menzes, potom mam ist na sono, na 4DC zacinam pichat dalsie dva lieky, takze spolu 3, medzitym budu este nejake kontroly, to pichanie trva nejak 12 dni, tak mi povedala

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 ešte som ho nerobila, lebo podľa mňa nie som tehu, ani poriadne neviem, kedy bola ovulka, lebo sa mi celý cyklus posunul. Každý mesiac mám mrchu od 28-32 dní. Presne pred rokom mi to meškalo kôli cyste, dr. mi nasadil antikonc. Tak si myslím, že je v tom cysta. Jaj, už nech sa to rozbehne, verím, že sa to čoskoro spustí a v pondelok pôjdem na odber. Inj. si už nakúpila? Koľko ťa vyšli? V akej lekárni si ich kupovala? Ak by si do 3 dní od pichania nedostala menzes, tak potom sa ako postupuje? 🙂

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa aha tak to mas zle, ze sa ti to stale posuva 😖 mne sa nezvykne posuvat ani ked som mala cystu, ze 8cm sila, co 😠 skus si davat cervene vinko, alebo nejake babske recepty mozno pomozu, ale najprv by som spravila ten test 😀 injekcie som nenakupila, lebo mali akurat zavretu lekaren tam dole u nich, objednam to v lekarni co mam blizsie, este mam chvilu cas 3 tyzdne, neviem ako sa potom postupuje keby neprisla, ale ak sa mi to stane tak zavolam do ambulancie co dalej, myslim si vsak, ze treba pichat kym nepride a potom ist na to sono na 2-4 DC 😉

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 ale verím, že keď príde mrcha a pôjde na HP, tak potom sa to rozbehne, aspoň budem vedieť na čom som a čo ma čaká. Však raz sa dúfam dočkám. Daj mi potom vedieť koľko si platila a kde si kupovala inj. Teším sa, že sa ti to už pohlo. Uvidiíš, o chvíľu sa pridáš do zoznamu tehu 🙂

gelinka75
9. máj 2012

baby tie lieky stoja v kazdej lekarni rovnako? ci neviete?

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa neboj aj tebe sa to pohne, ja som od prvej navstevy v centre pomaly pol roka, tak uz je nacase aby sa nieco dialo, nie? 😀

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 a čo všetko si absolvovala počas toho pol roka? aké si mala výsledky HP? 🙂

ivka3901
9. máj 2012

@jahoda333 v pohode já som mala po 1 IVF len 2 vajká a jedno embryjko a potom som mala 2-3 krát 4 vajká a 2 embryjká a nič na zamrazenie no tým sa šanca bola menšia,ale zas ako kedy boli dobré raz som mala 6 a 8 bun kové embryjká a ujalo sa aspom to 8-bunkové 🙂 takže šanca tam je aj ked ich neni veľa 😉

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa HP som mala uplne v poriadku, aj protilatky, nasli mi vsak nejake bakterie z vyteru tak som brala ATB, potom som isla na punkciu cysty, potom na priechodnost, cysta sa mi vratila, muz musel ist k urologovi, beriem antiku uz 2 mesiace, no stale nieco, 2 mesiace sme cakali na poistovnu, vidis stale sa nieco riesilo, HP bol u mna najmenej, to sme mali na 2 sedeni este v januari 😉 ty sa bojis toho HP? uz ti to niekedy robili?

vvia
9. máj 2012

Baby mozem ist zajtra na sono na potvrdenie tehu, ked som dostala zapal? mam nejaku neplechu

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 HP mi robil bežne moj gyn., tak mi pred vyše rokom zistil aj mierne zníženú funkciu štítnej žľazy, beriem tbl, je to v norme, len tbl sa už berú doživotne. Inak všetko bolo naposledy OK z HP. Tu sa tuším robí komplexnejší HP, tak uvidíme. Môj gyn hľadal problém vo mne, ale nič nenašiel, tak nás poslal do centra a zistili sme, že manžel má pomalé spermie. Ja sa len obávam, či náhodou nemám cystu, keď mi mešká MS, mala som to iba raz pred vyše rokom a musela som brať anti. Radšej nebudem nič predbiehať, možno výsledky z HP budú v pohode, načo sa budem zbytočne stresovať že? 🙂

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa ano nestresuj sa zbytocne, vsetko ti vysetria a povedia co treba robit a potom uz len riesis 😉 snad to bude u teba ok, ked to bolo aj vtedy ok, neviem ti povedat sirku HP, lebo teraz vravela dr. ze to budu robit aj na zaciatku stimulacie, sleduju nejake hormony ako rastu

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 Jasne, vyčkám, aké budú výsledky a uvidíme. Ozaj, žiadosť do poisťovne ti dr. vypísala kedy? Až po preliečení zápalu a po SIS? alebo ešte predtým.?

gelinka75
9. máj 2012

@maruskaaaa to mi vypisala az v marci po vsetko co som absolvovala, som zvedava ake vysledky ti vyjdu, uz len sa k tomu dopracovat 😉

maruskaaaa
9. máj 2012

@gelinka75 jaj, už len nech sa tá mrcha rozbehne 🙂

jahoda333
9. máj 2012

ivka
@ivka3901 Si zlata ja som sa dnes tak prelakla,ked mi to lekarka povedala neviem preco sa m teda netvoria vajka mala by som viacej pit to nepomaha nahodou ked si picham injekcie lebo moj pitny rezim je slaby teda som zvedava predlzila mi zase pichanie o dva dni dufam ze to zaberie uz som nejak znervoznela 😒

silvuska47
9. máj 2012

a že vysledky dopadli na jednotku tak stale nevieme kde to viazne!ale asi ozaj v tej mysli!!!takže od nes myslím na niečo velmi pekné.... 😝

lohrien
9. máj 2012

@ivka3901 neviem kvoli comu, ale asi to bol prvy pokus, kedze som predtym na clostyl nereagovala a teraz vlastne mam po laparke a beriem lieky na inzulinovu rezistenciu, ktora mi predtym zamedzovala dobru reakciu na lieky. Mozno si myslela, ze teraz ked som opravena , by mozno stacila aj IUI. No uvidime o dva tyzdne 🙂 Len teraz neviem, ci sa mam navnadit a vyskusat buduci tyzden testik alebo mam pockat :(

reklamka
10. máj 2012

ahojte,

pls, ako dlho asi trva ET? Na co sa mam nachystat? Mam si tam nieco zobrat?

elise
10. máj 2012

@reklamka vklad trvá chviločku pár minujtiek skontroluju ultrazvukom vydezinfikuju a vložia embrijká a znovu skontroluju ultrazvukom🙂 potom ležiš tak 30 minut odpočívaš, jediný neprijemný pocit je že potom budeš potrebovať cikať ale je to uplne vpohode 🙂

elise
10. máj 2012

@reklamka na vklad si berieš iba peniažky a to vyhlásenie podpisane notárom🙂

reklamka
10. máj 2012

@elise - ake peniazky? 😕 my mame vsetko uhradene. 😒

a dakujem baby.

elise
10. máj 2012

@reklamka myslela som za punkciu predlženu kultiváciu a atak. my sme to hradili až v den vkladu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre