Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

malik
15. jún 2012

@jomini aj pri malej som mala taku štrukturu sliznice,aj ked vtedy mala 9mm...teraz 11mm tak snad.. 🙂 trošku ma pobolieva hrdlo, tak mám obavy, ale snad za 4dni sa dám dokopy. Pred 3mi rokmi, som mala ET takmer presne na den(ako teraz budem mať) a vtedy nevyšiel, bolelo ma hrdlo, ale mala som aj silnu chripku... zrejme preto...vysoke horučky...pred 2mi rokmi som bola zse pred KET chorá, ale len hrdlo bolelo.. potom to prešlo.. jaj, tak snad to vyjde. Lebo toto je naš posledný KET.

jomini
15. jún 2012

@malik tak sa pekne setri, cajiky s medom 🙂
ja som bola tiez pri et nachladnuta, nepodarilo sa nam to, kedze nam ostali dve babatka, tak este vyskusame ket, musi sa to podarit, pri opu mi dali estrofen, kedze vtedy bola sliznica 7 mm, nakoniec trosku podrastla, mozno to bolo aj dipherelinom..moj pohlad..
.. je to nase jedine ivf, ktore skusame a prirodzene sancu nemame vobec.

malik
15. jún 2012

@jomini tak o to viac Ti želám, nech Vá to vyjde! Treba naozaj myslieť pozitívne 🙂 Tiež sa snažím 😅 , A neberieš prednison? Ja beriem.. ja som si ho doslova "vyprosikala" ..po neuspešných pokusoch... aj ked genetiku máme ok, neviem ako to máme s imuno.. a ked som ho brala, vtedy som aj otehotnela... pred tým IVfka som nemala a nič... možno pomohol? neviem.. ale myslim, že dopomohol...

mortiiss
15. jún 2012

@given podla mna to nikto neriesi ... proste vedia, ze si to pary zaplatia, a poistovne sa nehrnu do toho, aby nieco platili "naviac" tak je to vybavene ... ale je to hroza ... aj ked, budme vdacne za tuto moznost - generacia zien pred nami nemohla nic, ked sa dieta nepodarilo prirodzene, tak ho nemali ... na druhu stranu, problem s otehotnenim mala kazda 5000-a zena, dnes asi kazda 50-ta ... no, je to asi dan za vyspely svet .. tato klesajuca plodnost .. za pocitace, a pohodlny zivot s ulahcujucou technikou na kazdom kroku ... 🙂

@ivka3901 netestovala som, dokonca som nebola ani doma - na PN. Len v den ET, potom bol vikend a po vikende som frcala do prace ... poznam sa, doma by som analyzovala a rozmyyyyslala, takto som sa zabavila inymi myslienkami. A bolo to spravne rozhodnutie. Ubehlo to ako voda.

@jomini tiez hyperaktivna ? 😀

mortiiss
15. jún 2012

Ja si aj tak myslim, ze pre uspech najdolezitejsia je psychika ... a intuicia - tou sa treba riadit 😉 Zdravotny stav pohl.organov je az na druhom mieste - v pripade otehotnenia. Samozrejme, pokial nejde o nejake mechanicke prekazky, ako absencia vajecnikov a pod.

ivka3901
15. jún 2012

@malik aj ja beriem PREDNISON už dosť dlho tak možno by teraz mohol dopomocť,aby sa malinké ujalo 🙂

ivka3901
15. jún 2012

@mortiiss no moja podľa toho akú máš robotu já určite po ET do roboty nemožem ísť,lebo robím vo fabrike na 3 smeny aj nočné v stoji za pásom vyrábam káblové zväzky do áut takže asi tak,ale keby som mala lahšiu robotu tak v pohode idem 🙂

katla
15. jún 2012

@malik Ahoj, citam, ze pises o tom prednisone. Chcem sa opytat, na zaklade coho si ho chcela? Preco si si myslela, ze je u teba porebny? Ja o nom moc citat vsade, ale mne ho nik neponukol, tak neviem ci preto, ze mi ho netreba alebo si to nechavaju na neskor. Teraz ma neuspesne jedno IVF a aj jeden KET.

ivka3901
15. jún 2012

@katla ahoj no já ti tiež odpíšem mne robili test na protilátky pred 3 IVF a nepodaarilo sa tak som trošku voči nemu skeptická 😒

jomini
15. jún 2012

@malik dakujem, velmi si vazim povzbudive slova 🙂
genetiku nam nerobili.hmm, inumitu mame v poriadku, ziadne protilatky, vajka sa oplodnili prirodzeme, konca vsetky prezili PK, len jedno bolo pomalsie.. a ten prednison som zvazovala, viem ze vela babam pomohol, no nakoniec som si ho nevypytala, mala som byt odvaznesia..
myslite, ze ak si ho vypytam na kontrole sliznice, ma to vyznam? @ivka3901

@mortiiss ..dlho neobsedim, aj ma preto vyhresili doma 😅

ivka3901
15. jún 2012

@jomini ak nemáš protilátky voči spermiám tak podľa mňa je to zbytočné brať,ale za opýtanie nič nedáš 😉

tinasc
15. jún 2012

@elise teda to je zaujímavé že ti kázala každý týždeň znížiť len o jednu tabletku, mne Drábek pri prvom sone povedal, že mám znížiť jednu každý deň, čiže mala som ho vysadiť do týždňa - 10 dní... ale neposlúchla som ho... čiže podľa neho som ho mala vysadiť úplne už v 9tt...

tinasc
15. jún 2012

@mortiiss no tak to si mala krásne hcg, ja som mala na 10 deň po et 49 a na 14 deň 239... 😉

elise
15. jún 2012

@tinasc mnerobila utz behunová a taá mi dávala na týžden tak neviem ale už beriem od dnes 1-0-2

tinasc
15. jún 2012

@elise aha a dokedy ti to teda vyjde? lebo ja keď som bola na prvej kontrole u svojho gyn. tak mi povedal, že určite ešte nevysadiť, aspoň do toho 10tt, ja som brala do ukončeného 13tt 😉

elise
15. jún 2012

@tinasc tak asi ako tebe by mi to malo vyjst 13 týžden by som mala brať pojednej

tinasc
15. jún 2012

@elise no mne kočky tuto z fóra poslali utroš, inak by som ho nemohla brať, lebo doktor mi už po tom 10tt nechcel predpísať, ja som sa bála, aby sa tým nič nepokazilo, tak boli baby také zlaté, že mi to s ich pomocou vyšlo 🙂

danka483
15. jún 2012

@elise
@tinasc čaute baby mne stenová tiež tak kázala do týždňa vysadiť ale brala som ho do 12tt a potom mi môj doky dal duphaston a ten som brala do 18tt

ivka3901
15. jún 2012

baby do koľkých dní je ešte v tele pregnyl ?mne bol pichnutý minulý týždeň v stredu o 22 05 dneska je to vlastne 9 deň a počula som,že býva okolo 10 max. 😒

tinasc
15. jún 2012

@ivka3901 no keď budeš na 9 deň testovať od transferu, tak by už nemal byť v tele, ja som vždy tak testovala... ale nemala si PK takže tá čiaročka nemusí byť veľmi vidieť... pri prvom ivf som na 9 deň nemala žiadnu čiaročku, na druhý deň už áno... 🙂

ivka3901
15. jún 2012

@tinasc ok tak skúsim tak 🙂 ale aj tak nemám taký TT s tou cetlivosťou 10 🙂

tinasc
15. jún 2012

@ivka3901 tak to by bol najlepší 10... lebo 20 ti to nemusí zachytiť 🙂

malik
15. jún 2012

@jomini prednison by sa mal brať minimálne mesiac. a až potom začať samotnu stimulaciu na IVF, KET...Odporuča sa viacej, aj 3mesiace. Ja som ho brala teraz od od konca aprila, tak snad to stači. Aj predtým som ho brala tak nejak, KET som mala v juli a v polke mája som ho začala brať. POkial ste mali imuno ok, tak si myslim, že nie je u teba potrebný. 😉
@kalta Niekedy sa dáva po neuspešných pokusoch (viacerých), tak to bolo aj u nas. samozrejme, nie je to všeliek 😅 ale ja verim, že nam dopomohol...
@ivka3901 max 10dni sa drží... aj to by si musela mať 10000i.U pichnutých 😉

ivka3901
15. jún 2012

@malik no já som mala pichnutých len 5000 iui jednotiek málo podľa mňa,aby som ho mala ešte v sebe od stredy nie?

malik
15. jún 2012

@ivka3901 kedže si mala 6budnkové embryjko, tak netestuj skor než 10den po ET. HCG sa tvori, až ked sa zahniezdi... ale predtým sa ešte čo to podeli a až potom sa zahniezdi. HCG sa najskor nachádza v krvi a až potom je v moči. Je to veeľmi induviduálne. Každej inak stupa HCG. 😉

katla
15. jún 2012

@ivka3901 mne testy na protilatky nerobili. Aj som sa na to pytala, ale povedali, že minieme co máme zamrazene a uvidíme. Hmmm tak teda uvidíme. Ale taký pristup sa,mi nepáči, príde mi to len ťahanie peňazí. Nechápem prečo take vyšetrenia nerobia hneď aby sa hneď vedelo.

dadenka111
15. jún 2012

@maruskaaaa dakujem krasne 😵

ivka3901
15. jún 2012

@malik ok tak skúsim vydržať 😉

ivka3901
15. jún 2012

@katla inak mne to robili až pred 3 ivf ked som potratila inak aj mne sa to zdá nefer prečo to nerobia hned 😠 a tiež sa mi zdá,že je to také ťahanie peňazí z nás 😖

ivka3901
15. jún 2012

@dadenka111 tak pregnyl máš pichnutý?či kedy si picháš? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre