Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monosana
10. júl 2012

@jomini Mas pravdu,niekedy pomoze presne to, že si das pauzu. Telo je namáhané, mozno, ze to privita pozitivne 😉 A nikdy nemozes vediet....zazraky sa deju 😎 Uz dlho to skusate?
Heeeej, bude romantikoš že až 😀 😅 Som zvedava, ci to so mnou nieco urobi. Ja si to pomaly ani neviem predstavit, ze by sa mi to podarilo spontanne a prirodzene 🙄 Tak o mesiac uvidime ci sa tam objavi fazulka, alebo nie 😅

stellamaris
10. júl 2012

@ivka3901 moja,ako citam vo fore,nedari sa ti miminko,ale preco myslis tak negativne?ked si raz uz otehotnela,tak mas predsa sancu znova 🙂 zacni si verit,hovor si stale,ze maminkou budes,nestracaj hned hlavu,ak sa nieco nepodari....hlavu hore a skusaj dalej,aj zazraky sa deju....psychika dokaze vela ovplyvnit a to negativne alebo pozitivne....mysli pozitivne a co odporucam,je navsteva v rodine,kde maju miminko,viem,ze je to tazke,ale treba sa prekonat a ist tam,nech ti daju dietatko do narucia...je to stara povera,ze sa moze na teba `nalepit``,ale funguje to,mozem potvrdit 🙂 ani mne sa dlho nedarilo otehotniet,dvaja doktori uz nedavali ziadnu nadej a pozri,predsa sa stal zazrak a to prirodzenou cestou 🙂
vsetkym dievcatam tu vo fore drzim palce,aby sa vam podarilo otehotniet a stat sa stastnymi maminkami! 🙂

gooobi
10. júl 2012

posielam tehotenske virusiky nech aj vam sa coskoro zadari, nas dnes "vyhodili" z gynfivu, fazula ma 1,5cm a zodpoveda 8.tyzdnu tehotenstva🙂 tak drzim paste a posielam pozitivnu energiu vsetkym snazilkam

sofi80
10. júl 2012

ahojte dievčence,ja som sa dnes zaregistrovala na vašu stránku-tiež patrím do ginfivu,kedže sa užb 10 rokov nedarí.máme síce jedno dieťa ale ešte jedno by sme prijali,tak už sme prešli vstupnou konzultáciou,odbermi,spermiogramom,genetickým vyš.a 12.7.idem na vyš priechodnosti vaječníkov...tak uvidíme čo bude dalej

elise
10. júl 2012

@sofi80 prečo ideš na priechodnosť ked máš jendo dieťa? mne priechodnosť nerobili kôli tomu že sme už jedno dieťa mali

tinasc
10. júl 2012

@elise mne priechodnosť robili napriek tomu, že už jedno dieťa máme... nedarilo sa iui, tak sa museli pozrieť 🙂 a ešte doky spomínal, že pred ivf je dobré urobiť priechodnosť, aby tomu nič nebránilo🙂

ivka3901
10. júl 2012

@stellamaris ahoj inak dakujem za povzbudivé slová,ale já som taká pesimistka od malička ☹ tehotná som síce bola,ale bolo to cez IVF takže prirodzene to nebolo a my už do IVF moc nechceme ísť a na tie zázraky no možno uverím ak 🙂 nedostanem na budúci mesiac menzes a podľa mojho domáceho pozitívneho testu by to mohla byť aj pravda aj ked no uvidíme 🙂 to je krásny príbeh so šťastným koncom tak predsa sa tie zázraky dejú 🙂 a čo sa týka tej návštevy tak akurát dneska bol drahý pozrieť malú leu jeho sesternice sa pred 2 dňami narodila dcérka a ospravedlnil ma u nich,že vraj som aj za jedno v robote a že to všetko zle znášam a nechce ma do niečoho nútiť čo nechcem je to ťažké pre mňa po psychickej stránke a pochopili to 🙂 to som rada

ivka3901
10. júl 2012

inak baby ahojte píšem až teraz,lebo som bola 1 deň v robote a na pobednú tak sme sa tam trošku saunovali 🙂 ale bolo super robím to čom aj robila aj s milými kolegynkámi čo sme spolu robili a bola sranda každý ma vybozkával a privítal s úsmevom a boli aj zvedavci čo sa vypytovali,ale v pohode takže ešte 2 týždne v robote a tešíííííííííííííííííííím sa na dovolenku 🙂

gelinka75
11. júl 2012

@ivka3901 ivka a ty mas stale pozitivny test, zasa si robila? 😎

mapomila
11. júl 2012

Ahojte dievčatá, prosím viete mi poradiť alebo vysvetliť... Tiez chodím do Gyn - fiv, absolvovala som už druhé IUI, samozrejme obe nevyšli. Keď som bola prvýkrát na sedení, doktorka mi povedala, že sa laparoskopii nevyhnem, pretože som prekonala silný zápal a asi budem mať zrasty. Ale doteraz ma na laparoskopiu neposlala, takze nevie, či tam zrasty sú alebo nie. Pred IUI sa zisťuje priechodnosť alebo nie? Povedala, že mám predpoklady na zrasty, ale prečo to nezisťujú hneď, ešte predtým ako ma posielajú viackrát na IUI? Ďakujem za každú odpoveď a skúsenosť. Pekný deň

dadenka111
11. júl 2012

@sofi80 vitaj medzi nami 🙂

liliana30
11. júl 2012

@mapomila Ahoj, ja chodím tiež do Gyn-fiv. Divím sa lebo mne robili hneď laparoskopiu a to som nemala žiadny zdravotný problem. Pytala som sa doktora či nemôžem ísť na IUI bez laproskopie a on že nie. Tak to je zvláštne. Možno by bolo dobre keby si jej to pripomenula - možno zabudla.

gelinka75
11. júl 2012

@mapomila ahoj, to su len domnienky, vies oni po viacerych nezdaroch potom patraju, preco to nevychadza, ani IVF hned nerobia vsetky vysetrenia az ked to viackrat nevyjde, neviem preco to tak je, najprv sa popytaj na SIS vysetrenie priechodnosti pod ultrazvukom, je to setrnejsie ako laparka

dadenka111
11. júl 2012

@mapomila Ahoj, ja patrim k Harbulakovi. Mne najskor urobil vysetrenie, hormonalny profil. No pod USG mi zistil aj polycysticke vajecniky. Bez laparoskopie, prepichnutia vajecnikov (folikulov) a priechodnosti mi IUIcko nemohol robit. Takze najskor laparka a hned cyklus po nej IUIcko. Dokonca mi zistil zrasty na apendixe, ze som prekonala zapal. 😕 Sice sa potom ani 4xIUI nepodarilo, ale ideme dalej...
Myslim, ze vzdy pred IUI robia priechodnost. Inak je to zbytocne skusat ak mas nepriechodne. Ak nie laparkou, tak to robia pod ultrazvukom kontrastnou latkou. tusim to volaju SIS.

gelinka75
11. júl 2012

@liliana30 ahoj, vies co si myslim, ze to je rozhodnutie kazdeho lekara zvlast aku liecbu a diagnostiku nastavi individualne podla pacienta, nie je to tak, ze teraz laparka a ide sa do toho, ze bez toho to nejde, u mna to bolo na dohode s dr., nakoniec zistovala len pod ultrazvukom a stacilo aj to, ale my mame dost zly spermio tak tam nebolo o com o IUI ani rozmyslat 😖

mapomila
11. júl 2012

Ďakujem Vám za odpovede. Ja som už lekárke pripomenula po prvom IUI, že či má význam ísť na druhé IUI... Prekonala som pred niekoľkými rokmi naozaj veľmi silný zápal a doteraz nám ešte nepovedali, že v čom je problém. Dala som sa na to, tak to musím vydržať a veriť tomu, že nám pomôžu. Aj keď to niekedy vyzerá, že na nás ryžujú. Je mi blbé, aby som povedala ja lekárke, že pošlite ma na vyšetrenie.... No neviem, bojím sa, že by to zobrala zle, alebo že jej do toho kecám

liliana30
11. júl 2012

@mapomila @gelinka75 - u nás je tiež problém len v zlom spermio ale šanca na IUI by tam mala byt. Bola som na konzultácii aj s manželom a on sa spýtal prečo hneď laprku a nie SIS, lekár mu povedal že je to zastarale a keby tam niečo našli aj tak by som musela na laprku. Doktor nebol moc rád že s ním diskutujeme. Inak ak je veľmi zlý spermio.. tak fakt laparka nemá zmysel lebo sa ide na IVF a tam priechodnosť nehrá žiadnu rolu.

gelinka75
11. júl 2012

@mapomila co sa bojis? kazda sme zodpovedna za seba a nakoniec ty to platis, tak sa neboj povedat co si myslis, mne uz chcel jeden dr. odstranovat vajecnik a v GF ma liecili a nakoniec som tam mala 7 folikov 😉 netreba lekarov pocuvat na slovo, riad sa aj instinktom a vlastnym rozumom

gelinka75
11. júl 2012

@liliana30 no to by som im nato povedala, ze ak tam nieco najdete a nebude ina moznost, tak si to s tou laparkou rozmyslim, nutit ta do toho nemoze 😉

anjelicek27
11. júl 2012

@monosana Ahoj, som na tomto fore prvy krat a mam par dni ped injekciami. Pises, ze si mala vselijake vedlajsie ucinky hormonov, boli velmi neprijemne?

maruskaaaa
11. júl 2012

@gelinka75
@dadenka111 baby, volala som do GF, tak prvý voľný termín majú až 14.8, asi sa picnem. Dr. má ešte aj dovolenku 2t. Skúsila som napísať svojej dr., či by sa predsa len nejaký skorší termín nenašiel, aby som stihla tento cyklus. Jááááj mám to ja smolku. A to mi ešte chýba posledný podpis - nejakej vedúcej. Baby ja to asi nestihnem 😠

gelinka75
11. júl 2012

@maruskaaaa no aj mne dali az na 3.8. to pre tie dovolenky a potom oni musia brat pacientky aj tych co tam nie su, aj zakroky, neboj stihnes, mozno sa najde este volny termin skor, ja som tiez dlho cakala, od protokolu skoro mesiac, lebo akurat som mala po mrche, tak trebalo cakat 😠 je to na porazenie, stale len cakat na nieco

liliana30
11. júl 2012

@gelinka75 - no nutiť ťa nemôžu ale dr. nám povedal že ak to nechceme tak načo sme prišli 😠 ti poviem že sme s mm na seba povzerali a nechápali. Nakoniec som to podstúpila ale z jeho prístupu sme neboli nadšení. Podľa toho čo som tu sem tam prečítala tak som prišla na to že dr. Stenova robí IUI aj bez laparky ale u Harbulak nie. Takže máš pravdu záleži od dr..
@mapomila - gelinka má pravu mala by si im povedať čo si myslíš, aspoň budeš mať dobrý pocit🙂

maruskaaaa
11. júl 2012

@gelinka75 napísala som dr.,či by sa predsa nenašiel skorší termín, tak uvidím čo a a ko. Máš pravdu, furt len čakám jak na Godota 😉

gelinka75
11. júl 2012

@liliana30 hej ja chodim k dr. stenovej, s nou sa da dohodnut, podla mna u nas preto netrvala tak na tej laparke, lebo asi bolo zjavne, ze ideme do IVF, zly spermio a ja mam len 1 vajcovod

gelinka75
11. júl 2012

@maruskaaaa no to by bolo dobre keby ti dali skorsie, lebo ti daju len protokol a zaciatok zas bohvie kedy by si mala 😨

dadenka111
11. júl 2012

@maruskaaaa jaaaaj. ja ked som potrebovala skorsi termin, tak mi na recepcii tetusa povedala, ze mam skusat rano do deviatej volat, stava sa ze sa uvilni termin. 😕

maruskaaaa
11. júl 2012

@gelinka75 no musela by som zbytočne čakať zase vyše mesiaca, tak verím, že tam niečo skoršie nájde 😉

ivka3901
11. júl 2012

@gelinka75 nie mojka nerobila som si nemám chuť odvtedy,ked ma gynekologičky pozerala a povedala,že tam nič neni ☹ ak by som si spravila tak až ked mi budú na budúci mesiac meškať 🙂 čo by zázrak nebol,lebo mi meškajú stále 😔

monosana
11. júl 2012

@anjelicek27 ahooooj , vitaj 🙂 No, drzim palceky! Ja idem v piatok prvý krát na tento Pregnyl. Pred tým som mala uz dost vela hormonalnych tabletiek a vselijakého druhu. No, uz sa moc ani nepamätam co vsetko sommala.Aj Clostil, Estrophem, Agolutin a este ďalsie (na meno sa napamätám, bolo to este minul rok) 😖 Ja som s nimi velke problemy nemala, nemusis sa ich vobec bát. Ale aj to si myslim, že je to velmi individualne. Ja mam velmi zlý hormonalny profil. Lekar to opisoval tak, ze mam take hormony,ako žena v pechode ☹ A od toho som este veeelmi daleko. Takze mozno, ze ja som preto nepocitovala moc tie cedlajsie ucinky. Od Clostilu ma trosku bolelo brucho. Na to mozes byt pripravena.Ale vobec to nie je take hrozne, ze by sa to nedalo vydrzat 😉 Od Agolutinu ma bolel skor zadok 😀 (to je injekcia). No a manzel hovori, ze mam aj vykyvy nálad. Má pravdu,len si to enchcem pripustať. Raz dva ma chytí depka, ale len taká mini 😅 Ty kedy zacnes? Držím palčeky 😉 Uz sa davno snazite o babo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre