Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 ďakujem aj ja tebe budem držať palce v auguste 🙂 a koľko si si dala vložiť , koľko si mala vajok a ešte ti aj dajaké ostali zamrazené?

bimbo37
25. júl 2012

@gelinka75 jáj, tak to som si nikdy nevšimla, nejako som ich stránku neštudovala. Tak určite je šetrnejšie, to máš pravdu, ale nemyslím si, že je to nejako úspešné.

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 diki, no ja som si dala vložiť dve po PK, a mala som ich 12, z toho sa ujalo 8, dve mi zamrazili hneď a zostávajúce dve po PK, čiže mám zamrazené 4ks. Tak ale pevne dúfam, že ich nebudem musieť použiť. 🙂

weroni88
25. júl 2012

@denda29 ahoj ja mám za sebou už 3 IUI ale len pri druhom IUI som krvácala tak 3 dni lebo sa mi nemohli dostať cez krčok tak mi ho museli trochu povytiahnuť tak zato som krvácala ale to prešlo lenže ani jedno IUI sa nepodarilo tak ti držím palce nech ti to vyjde

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 a aj ti napichávali metódou ICSI ....ozaj a ako funguje narkóza to mi dajú dačo vdýchnuť alebo ako uspávajú

denda29
25. júl 2012

@weroni88 dakujem za odpoved..ja dufam ze to vyjde no ved uvidime. Len mne nic nerobili s krckom alebo aspon neviem o tom

weroni88
25. júl 2012

@denda29 a nehovorili ti také že teraz zakašlite ?

denda29
25. júl 2012

@weroni88 nie vôbec. preco?

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 nie, myslím, že nie, tada nikto ma o tom neinformoval. Narkóza je v pohode, normálne ešte na posteli ti napichnú žilu, to ti tam nechajú a potom na sále ti len vpichnú do toho narkózu, ale pohodička, ešte budeš cítiť chvíľku ako ťa čistia, baby čo so mnou boli na zákroku tak hovorili, že to bolo hnusné, nepríjemné, ale mne sa to zdalo úplne normálne, nič bolestivé a potom už sa len prebudíš na posteli. Ale to ti všetko povedia, sestrička je zlatá, o všetkom bude poučená a budeš mať vysvetlený celý priebeh. Uvidíš dopadne to dobre 🙂

weroni88
25. júl 2012

@denda29 lebo mne sa to stalo dvakrát pri druhej IUI aj pri tretej mi povedali ked som ležala na koze že poriadne zakašlite a vtedy chytila dajaké kliešte musela mi asi pootvoriť krčok lebo hodnú chvílku sa trápila dr. čo mi nevedela tú hadičku či ako sa to volá so spermiami prepchať cez krčok do maternice nakoniec sa to podarilo a nevyšlo to

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 ďakujem si zlatá že si mi to takto vysvetlila hneď som pokojnejšia radšej nech mi žilu napichnú ako keby som mala dačo vdychovať 🙂

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 🙂, v pohode, ak sa budeš potrebovať kedykoľvek niečo spýtať kľudne. Ja som sem tiež chodila šmýrovať, čo baby písali. A teraz som sa zase posunula už o level vyššie a zase čítam iné.

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 a nočnú košelu čo mi kázali aby som si priniesla tak tú budem mať na sebe ked budem na sále ? alebo nebudem mať nič na sebe a potom na izbe si ju oblečiem ...ozaj a ako dlho si tam bola koľko hodín ... a čo sa týka financovanie v ten deň ked si bola na opu si všetko platila alebo až ked si išla na vklad

gelinka75
25. júl 2012

@bimbo37 no to je to, ze to ma mizivu uspesnost 😉

denda29
25. júl 2012

@weroni88 ja som sla dnu bola som tam asi 5min a sla som prec. Dr.vravel ze vsetko prebehlo OK.

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 ja som strašne rada že je takáto stránka lebo som sa tu veľa od báb dozvedela ...ja som proste taká že musím vedieť všetko dopredu čo sa somnou bude diať inak som nekľudná a nervózna 🙂 a nechcem aby si to odskákal manžel 🙂)))

weroni88
25. júl 2012

@denda29 tak ked povedal že je všetko ok tak sa nemáš čoho obávať už len vyčkať tehu test a potom sa radovať 🙂

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 nočnú košelu máš na sebe stále. Ked prídeš si ju oblečieš a vyzliekaš si ju až pri odchode, fúúúú tak nepamätám si koľko presne sme tam boli, ale myslím, že nás zobrali tak cca o 9.30 a prepúšťali nás cca o 12.00 tuším, alebo tak nejako. Platila som všetko až pri vklade. Lebo pri OPU ešte nevieš čo budeš všetko mať, či budeš mať PK .....

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 chvala bohu ja už som sa zľakla že tam budem nahá na stole 🙂) si ma potešila ...aj som si myslela že až pri vklade ....a ty si sa sam rozhodovala čo si dáš alebo všetko ti radil embryológ

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 no viac menej každý jeden krok konzultuješ s embriológom, ale v ginfiv väčšinou vkladajú dve, ak si ty sama neželáš niečo iné, a ostatné ako zamrazenie a PK a iné veci s tebou konzultujú po telefóne. O všetkom si informovaná. A neboj nebudeš na stole 🙂, iba na koze 🙂, je to skoro ako IUI, akurát, že máš narkózu.

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 jediné čo som sa rozhodla hneď na začiatku bolo, že chcem embrioskop. O tom som bola jedinom rozhodnutá a to by si mala aj vopred nahlasovať, aby mali voľné miesto.

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 a v čom je dobrý ten obryoskop ja som dostala jeden papier od doktorky že si to mám prečítať a rozhodnúť sa či ho chcem alebo nechcem len mne sa to zdá príliš drahé tak neviem lebo to len monitoruje embry a fotí ich každých 20 min podľa mňa to len ulahčuje im robotu ale embryá ti nevylepší tak neviem

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 ja by som si tiež chcela vložiť dve nech si to naraz odkrútim len dúfam že z dvoch nebudú tri ked bude jedno nevadí hlavná vec že bude ....lebo už viac toto nechcem podstupovať ....

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 no presne je to to čo si písala, ale tým, že to monitoruje každých 20min, tak vedia vyhodnotiť nejaké veci. A hlavné o čo ide, že tie embria nikam nevyberajú pod mikroskop, ale od kedy ich tam vložia sú tam. Takže podľa mňa je to super vec. A ja som si povedala, že pri prvom pokuse zainvestujem do toho a vidíš oplatilo sa. 🙂

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 presne tak, je to lepšie, no ja som bola u svojho gynekológa včera a videl tam len jednu bodku 🙂, zatiaľ. Ta uvidím ked pôjdem o dva týždne do ginfivu. Oki, idem ja off moja, papa

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 no ja som ešte neni rozhodnutá dúfam že sa ma nato nebudú ešte v piatok pýtať

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 oki pa a daj vedieť ako si dopadla v gynfive

denda29
25. júl 2012

@weroni88 no tak dufam ze bude vsetko ok

mimi1111
25. júl 2012

@weroni88 ti si zlata dakujem ti vsetko si mi rozpisala a to si mozem aj ja vybrat kolko embrii chcem vlozit??no to IUI by som nechcela to je mala moznost ze sa to podari

weroni88
25. júl 2012

@mimi1111 oni väčšinou ževraj vkladajú dve ale keď si to neželáš tak ti dajú jedno myslím si že to je všetko po dohovore s embryológom ...keby viem tak IUI ani ja nepodstúpim ale doktorka mi povedala že musím mať až 3 neuspešné IUI aby som mohla žiadať o IVF ...čo som aj mala takže zbytočne vyhodené peniaze za zákrok, cestu a lieky už som možno mohla byť dávno tehu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre