Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Ty uz mas screening za sebou, to je skvele, tiez blahozelam. Ty uz si velmi daleko, ja som ani nie v polovici tvojho tehu 😉 Chodis do prace?

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 Tak uz snad to dobre dopadne vsetko 🙂 . Ine si ani nepripustam. O 2 tyzdne uz ideme na morfol.utz, a hadam sa uz dozvieme, ci mame pipika alebo buchtu 😀 . Hej, pracujem .. planujem pracovat aj na materskej - kedze som uctovnicka, homeworking je v pohode. Ty si PN?

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Len do piatku, trochu som krvacala. Ale vsetko je ok, v pondelok idem do prace. Tiez planujem pracovat home office aj pocas materskej.

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss A mas nejakeho tusaka co to bude?

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 co ja viem .. prvy trimester som bola presvedcena, ze dievcatko, teraz si uz myslim, ze chlapec. Tak uvidime 🙂 . A Ty si ktory tt?

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Ja som 8tt. Myslim si, ze nas bude asi chalan. Kedy mas termin?

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Svagrina ma totiz chlapcov a tiez je strasne chutilo hlavne ovocie.

pechlinka
5. sep 2012

@anjelicek27 Ahoj...a ty si bola na IVF ?...alebo na IUI?

anjelicek27
5. sep 2012

@pechlinka Bola som na IVF.

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 my mame podla PM termin 6.2. a podla vyvoja prdelky nasej 5.2. 🙂

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Ja mam podla PM 18.4. ale bubacik je tiez o den skorej. Tak super.

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 v tomto maju tie nase deticky vyhodu - ze datum ich pocatia je presny skoro na minutu 🙂 . A ja verim tomu, ze ked sa vyvijaju tabulkovo - ako tie nase 🙂 , tak je vsetko v uplnom poriadku. Uz mas tehu knizku?
Prve babatko cakate?

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Cakame prve. Snad bude vsetko v poriadku, snazim sa o tom sama seba kazdy den presviedcat 🙂 Cakam na vysledky krvi na knizku, mali by byt tento tyzden.

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Do kedy si uzivala utrogestan, lebo v centre mi kazali pomaly vysadzovat, ale drzim sa rady mojho gyn, ktory mi povedal, ze vysadi meaz po 12tt...strasne, ako sa lekari v radach rozchadzaju...

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 treba verit, ze bude. A uzivat si to - uteka to strasne rychlo. Dali ste si jedno, ci dve?

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Z dvoch sa zial uchytilo len jedno, ale dakujeme aj za to. No vidim to potom po uspesnom porode a materskej na dalsi pokus 🙂 Chceli by sme 2 deti.

pechlinka
5. sep 2012

@anjelicek27 Ahoj...a podarilo sa to na prvy krat?...Kolko ta to cca. vyslo?..Bola si v Gyn-five?...ako dlho trvalo schvalenie?... Kolko ti vyberali folikov?... dakujem 🙂

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 asi posluchni Tvojho gynekologa. Mne kazali vysadit tiez uz v 8.tyzdni - postupne o jednu tabletku znizovat. Ale zacala som spinit, tak som si ho hned nasadila .. potom som presla na Duphaston. Ten som brala cca do 17 tt. So spinenim mam inak problem doteraz. Ale vsetko je v poriadku. Uz neberiem ani Duphaston.

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 my sme si dali jedno, a to sa krasne uchytilo 🙂 Tiez by sme prijali aj dve, ale naraz sme si na to netrufli . Tak uvidime neskor. Ale budem mat uz 38 rokov, ked budem rodit, tak uvidime .... 😉

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Fuha, no pekne, tak to nebudem riskovat, ja som trochu spinila pred tyzdnom ale uz je vsetko v poriadku a uzivam radcej dalej. Ty si mla ET s dvoma?

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Ono, tiez si teraz hovorim, ze radcej pekne po jednom, lebo nevieme, co nas caka 🙂 Radcej sa naucime co treba a potom budeme ostrielanejsi.

anjelicek27
5. sep 2012

@pechlinka Hej, na prvykrat v Gyn five. Schvalenie ziadosti im trvalo 7 tyzdnov, brali 10 vajicok, z ktorzch sa vytvorilo 7 embryi. My sme mali aj predlzenu kultivaciu aj embryoscope a aj ICSI, takze nas to vyslo 800 eur.

anjelicek27
5. sep 2012

@pechlinka Aby som bola presna 980 eura, kde su zaratane aj doplnkov vysetrenia a injekcie.

pechlinka
5. sep 2012

@anjelicek27 Takze poistovna nepreplaca vlastne nic?

mortiiss
5. sep 2012

@pechlinka ahoj. Poistovna preplaca ten "zakladny" cyklus - ten je cca 1500 eur + dalsich 1000-1500 eur si priplaca pacientka (podla toho, co vsetko budete mat)
tuto je aktualny ich cennik
http://www.novedieta.sk/financovanie/?IDe=11807...

anjelicek27
5. sep 2012

Poistovna preplaca iba jeden zakrok, co je vlastne odber vajicok (OPU). Nic ine ☹ A ten je tusim pre samoplatcu nad 39 rokov asi 1000 eur, ale neviem presne.

anjelicek27
5. sep 2012

@pechlinka mortiss vie presne 🙂

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27
@pechlinka pravda je, ze to, ze IVF preplaca poistovna, je "ofajc". Nakolko napr. ISCI poistovna nepreplaca, ale bez ISCI by bolo 50% IVF zbytocne ... Viem, ze napriklad v cechach kocky platia ovela menej ako tu.

anjelicek27
5. sep 2012

@mortiiss Ved toto, len nevyhoda je dochadzat az do Ciech... I ked Brno sa mozno este da.

mortiiss
5. sep 2012

@anjelicek27 to, a hlavne, v cechach asi nie je zasa preplacanie poistovnou 🙂 slovenkam - proste, zacarovany kruh. Biznis. Ale nemozeme to tak brat asi. My sme si s muzom povedali, ze dali sme v nasom zivote peniaze uz na hociake kraviny, takze tuto nebudeme vobec pozerat na to, kolko to stoji. Tak sme dali aj ten embryoscop - aj PK ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre