Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa to som rada, a teraz k nej už nechodiš?

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa tak to mame veľa spoločného 🙂 a moj je tiež taký posera 🙂 pri injekciach odpadava 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Minulý štvrtok som bola u nej naposledy. Ak je všetko v poriadku, tak po 2 pozitívnej krvi ideš cca o 3 týždne na ultrazvuk na potvrdenie akcie srdiečka. Dr. ti vypíše záverečnú prepúšťaciu správu pre tvojho gynekológa, ku ktorému budeš chodiť. A tým sa ich práca v GF skončila 🙂

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa koľko ťa všetko stálo? aspon orientačne ...

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Môj manžel tiež odpadáva z ihiel ako ja. Tak si vieš predstaviť, ako my dvaja poserovia sme si pichali tie injekcie. Jak v kúrkove. On vytiahol ihly, namiešal roztok, ja som si to pichla a on mi to potom pomaličky dávkoval, aby to neštípalo. Najprv 1 inj., potom pridávaš ďalšiu a potom ďalšiu, ku koncu som už bola na nervy, lebo 3 inj denne ma už nebavili a už som ani nemala miesto na bruchu kam si to pichnúť. Prvé inj. išli v pohodke, len tie pred koncom som už nevládala pichnúť 🙂 Ale prežili sme to.

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa to si si vsetko pichala sama? to ti niekto ukazal, ci si mala s tym uz skusenosti?

rojica
10. okt 2012

@katty5 tak tak ako napísala maruška je to určite skvelá odborníčka a veľmi milá....tak dúfam, že sme si dobre vybrali.... 😉 🙂 ....

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 priechodnosť vajcovodov - 55,-EUR, lieky - 284,- EUR, predĺžená kultivácia - 160,- EUR, embryoscop - 300,- EUR, ISCI - my sme mali 12 na napichnutie - 355,- EUR, mrazenie embryi do 1 roka - 160, doplnkové vyšetrenie - 105,- EUR. A ešte manžel bral taký liek - profertil na zlepšenie spermiogramu, čo vôbec nepomohlo to nás vyšlo 139,-EUR. Takže asi tak, potom ešte ihly, striekačky, ale to je minimum. 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Nikto mi to neukázal, vôbec som s tým nemala žiadne skúsenosti, len na nete som si kukla, ako sa to pichá. Ale pri prvej inj. som sa klepala jak taká osika. Aj sme sa na tom dobre zabávali s mužom, lebo aj tá inj. sa mi triasla na bruchu od strachu, jak som to pichla. Len poslednú inj. musí pichať zdravoťák - pregnyl, to ide do zadku,to ti pichnú napohovosti, tá sa pichá o 22.00 hod.

maruskaaaa
10. okt 2012

@rojica Naozaj dobre ste si baby vybrali, ona je fakt skvelá odborníčka a je veľmi milá a ľudská.

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa a toto vsetko sa plati pri ISCI? je to dost, ale ak ina moznost nieje tak sa tie peniaze obetovat musia 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Áno, ISCI je drahé, to budeš platiť podľa toho, koľko vajíčok ti napichnú, ale nie všetky sa musia automaticky oplodniť. Ja som mala 18 zrelých vajíčok a oplodnilo sa 10, 9 na ICSI a 1 prirodzene IVF. Dve sme dali vložiť, 5 máme ešte zmrazených, ostatné sa prestali vyvíjať. Na stránke GF je aj cenník služieb, tam je to pekne rozpísané čo koľko stojí 🙂

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa aj nieco z toho poistovna preplaca?

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Embryoscop je na tebe či si ho dáte, aj tá PK (predĺžená kultivácia). My sme dali všetko pre istotu. 😉

rojica
10. okt 2012

@maruskaaaa dúfam, že aj zajtra bude mať dobrú náladu..... 🙂 .....popravde sa bojím, že čo nám povie.... ☹

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 To čo som vymenovala, tak za to sa platí. Tie lieky sú drahšie, tak časť prepláca poisťovňa, ty budeš doplácať max. do 280-300. Aj nejaké úkony prepláca poisťovňa,ale ICSI je nadštandardna služby podľa nich, tak toto sa platí, v tom cenníku je to pekne uvedené čo koľko stojí.

maruskaaaa
10. okt 2012

@rojica Len dobre správy ti povie. A čo všetko ti už robila?

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa čo to je tá predlžená kultivacia?

rojica
10. okt 2012

@maruskaaaa určite treba vyskúšať všetko čo sa dá...a si zlatá, že si to tu tak perfektne rozpísala zase som o niečo múdrejšia.... 😀

katty5
10. okt 2012

@rojica daj potom zajtra vedieť čo ti povedala 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 predlžená kultivácia je 5 dňová, oni tie embrya nechajú sa vyvíjať od zygoty až po morulku. Takže už ti budú vkladať už také, čo sú najviac vyvinuté. Ale je to na tebe, ako sa rozhodneš. Nám vkladali morulky. Tiež sme dali embryocop, to je taký prístroj, čo tie embrya kontroluje ako sa vyvíjajú, to je tiež na tebe či si to dáte.

rojica
10. okt 2012

@maruskaaaa mne zatiaľ ešte nič keď že priateľ mal na prvej konzultácii veľmi zlý spermiogram...nemá totiž vôbec žiadnych bojovníkov... ☹ ..tak nám navrhla darcovstvo, povedala nám aby sme si to rozmysleli a uvážili, že čo ďalej a poviem ti bolo to veľmi ťažké rozhodovanie sa....a tak sme sa nakoniec objednali a zajtra sa dozvieme viac ako to vlastne prebieha s darcovskými spermiami.....a mne hádam aj nejaké vyšetrenie urobia, práve mám 5DC tak možno my aj krv zoberú.....

maruskaaaa
10. okt 2012

@rojica aj my sme si tak povedali, že na prvý pokus vyskúšame všetko, aby sme nič nezanedbali. Ale sú tu baby, čo si nedávali ani PK ani embryoscop a sú tehu. Takže je to asi individuálne, človek nikdy nevie, čo mu pomôže. 😉 Ja som tiež na začiatku nechápala tým skratkám, tak som čítala, písala si info a komunikovala s babamy, ktoré mi ochotne poradili. 😉

rojica
10. okt 2012

@katty5 jasné moja napíšem ti.... 🙂

rojica
10. okt 2012

@maruskaaaa ste tu všetci zlaté, že ochotne poradíte ako to vlastne všetko prebieha....som len na začiatku a vôbec neviem že čo nás čaká....tak tiež čítam a vzdelávam sa.... 😉 ....

maruskaaaa
10. okt 2012

@rojica to mi je ľúto, že máte taký spermiogram, muži to berú tak ťažšie že zlyhali. Ale je veľa párov, čo majú tieto problémy. Hlavne, že sa máte radi a spolu to všetko zvládnete. No neviem, ako prebieha to darcovstvo. Viem len že je to anonymné a podpisuje sa nejaký doklad. Zajtra uvidíš, čo ti dr. povie a budeš múdrejšia. Ak zajtra budeš 5DC, tak ti urobí aj hormonálny profil a nemusíš na to čakať do ďalšieho mesiaca. Držím palce, nech to všetko dobre dopadne a zajtra daj vedieť, ako si dopadla. 😉

katty5
10. okt 2012

@rojica sme na tom rovnako, tiež sme na začiatku, tak sa budeme vzdelavať spolu 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@rojica Neboj, o chvíľu budeš zbehlá aj ty a budeš radiť ostatným babám. Idem si schrupnúť,došla na mňa únava. 🙂

rojica
10. okt 2012

@maruskaaaa tak môj priateľ to tiež dosť ťažko znášal bol to pre neho riadny úder pod pás....ale veľa sme sa o tom rozprávali a zvažovali sme to a aj keď to bude od darcu a ak sa to podarí tak to bábo budeme s láskou vychovávať a bude len naše....otec nemusí byť biologický, stačí, že vie ľúbiť.....ďakujem moja určite sa ozvem..... 🙂

rojica
10. okt 2012

@maruskaaaa ja už tiež idem spať lebo ráno treba skoro vstávať aby som bola ráno fit...cesta do Blavy je ďaleká..... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre