Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

chrustik10
10. okt 2012

@pgaba veru do ramena...a keďže som dnes dostala menštruáciu, tak od soboty aj puregon a menopur, ale tie si dám do bruška...nech je sranda 🙂 ďakujem za radu

annamary27
11. okt 2012

@rojica myslím-myslím,nebojkaj 😉

krakulka
11. okt 2012

Ahojte, je tu niektora, čo bola v nedelu 7.10. na ET?

chrustik10
11. okt 2012

baby, dnes som bola na prvej kontrole, na 2 DC, picham diphereline od pondelka (25DC) a doktorka sa zatvárila, že je to skoro, keď som dostala menštruáciu na 27DC....kedy ste začali nový cyklus po pichaní dipherelinu?.....na ďalšiu kontrolu mám ísť až o týždeň....to sa mi tiež zdá nejak veľa dní medzi kontrolami....ale verím, že je to tak v poriadku 🙂

annamary27
11. okt 2012

@chrustik10 ja som mávala tiež druhé kontroly až o týžden. 😉

zasnubena
11. okt 2012
gelinka75
11. okt 2012

hm, teraz nam schvalili ziadost za mesiac, normalne som z toho hotova aka rychlovka to bola a uz ma aj objednali do gf na konzultaciu 😀

maruskaaaa
11. okt 2012

@rojica Ahoj, tak ako si dopadla v GF?

maruskaaaa
11. okt 2012

@chrustik10 Ja som začala pichať diphereline 26DC a prvá kontrola bola 4DC, mrchu som dostala na 31DC 😉

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 no super moja, tak sa to rozbehlo. A kedy máš konzultáciu?

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaaa buducu stredu, ale nemame este genetiku tak hovorila, ze ked to dovtedy nepride tak to vytelefonuju, podla mna zacnem az niekedy v novembri

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 no to je super správa, teším sa s tebou, o chvíľu to budeš mať za sebou, lieky už poznáš, takže ťa nič neprekvapí. Tentokrát to výjde uvidíš 🙂

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaaa no tak injekcii sa nebojim vobec, len tie dalsie veci ma stvu, ale co uz...este sa nato necitim stale

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 práve teraz, keď sa na to necítiš to výjde, uvidíš. 😉 Neboj, dobre bude. Ja teraz fičím na kyslých uhorkách, to mi robí dobre, jem ich teraz s vyprážaným syrčekom, to sú stavy čo? 😀

rojica
11. okt 2012

@maruskaaaa ahoj moja tak mám to za sebou, prebehlo to v pohode, dr sme povedali, že ako sme sa rozhodli hneď na to nám povedala, že pri darcovskych je veľmi malá úspešnosť IUI to ma trochu zarazilo....som síce s toho ešte debil, ale verím, že my poradíš...🙂..potom vypísala papiere na matriku a následne ma oboznámila ze čo budem užívať....dali my ustrogestan ten mám užívať 2x ráno a večer.clostilbegyn každých 12 hodín, len neviem v ktorú hodinu by to bolo vhodne, ale v letáku je 5DC tak to by som mohla začať od dneska užívať a na 10-11 DC mám prísť na kontrolu. A dala my aj pregnyl a ten veru neviem, že kedy sa ma pichnúť.....☹....jediné čo som bola prekvapená, že my ani krv nezobrali a ani ma nepozerala asi je to u každej individuálne....

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaaa ty mas teda stavy 😀 zhodou okolnosti ako som toto citala tak aj ja som tlacila do hlavy kyslu uhorku 😀 dakujem za podporu

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 no veru, aj včera som toho pojedla, že maďarský guľáš a tiež rezeň a kašu a kyslé uhorky už jem 3 deň. Vidíš, sme prepojené s tou uhorkou 😀 Ja mám až výčitky, že tak nezdravo papám, ale na začiatku som jedla len vyváženú a zdravú stravu a vidíš, teraz toto. Ale čo už, keď si telo pýta no nie?

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaaa asi potrebujes teraz ine vitaminy 😀

maruskaaaa
11. okt 2012

@rojica takže ty ideš na insemináciu (IUI) nie na umelé oplodnenie? Áno podľa štatistík je tam nižšia pravdepodobnosť úspechu ako pri umelom (IVF). A tebe nezisťovali priechodnosť vajcovodov? Lebo tie musíš mať pri IUI prechodné. Tú prechodnosť nezisťujú, ak si už mala bábo, ale to som prekvapená. A o hormonálnom profile nepadla ani reč? A nedali ti taký protokol, čo kedy sa má brať a kedy sa má pichnúť ten pregny moja? Ja som IUI neabsolvovala, ale mala som riadny protokol, kde bolo všetko napísané 😉 Asi je to fakt individuálne.

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 no veru, po tej uhorke ma aspoň nenapína, len dúfam, že nebudem mať z toho kyselinu. Mňa napína ráno, keď si zakašlem alebo kýchnem a hlavne vtedy ak som hladná. Ja si niekedy poobede dám šlofíka na 1-2 hoďku a keď sa zobudím, tak mi tak škvrká v bruchu a napína od hladu. Už aby som mala ten prvý trimester za sebou.

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaaa som tu citala take, ze hned v posteli zjest susienku a nic ti nebude, vyskusaj

rojica
11. okt 2012

@maruskaaaa som sa pýtala na IVF, ale že pri darcovi musíme najskôr skúsiť IUI...a až potom ak to nevyjde, co už teraz viem, že nie keď ma hneď odradila.....tak mám papier, že ako mám čo užívať až na ten pregnyl ten som nejako neposrehla.....☹....ja mám priechodny len jeden vajcocod to dr mala všetko od môjho.gynkosa.....ale mám taký pocit, že keď sme jej povedali, že ako sme sa rozhodli tak nás len odbila......:'(....asi je takých párov minimum a.možno, a to nedari robia......som s toho zúfalá moja......:'(

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 no vidíš moja, to je dobrý nápad. Len aby tam po mne nezostali omrvinky, lebo mm ma oko orla, ten všetko vidí 😀 😀 😀 Tak sa teším, že ti tú žiadosť schválili. Nevyskúšaš ešte tú akupunktúru alebo homeopata. Daduš má kontakt, tak si vypýtaj. Bola by som strašne rada, keby vám to obom vyšlo. Aby sme sa mohli stretávať s drobcami v parku, na koláčiku, to by bolo super 🙂

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaaa orol to musi vydrat este 7 mesiacov 😀 potom zacne este horsie, omrvinky po sedacke, na zemi, vsade, nech si zvyka

maruskaaaa
11. okt 2012

@rojica Ty len nevešaj hlavu moja, tebe to môže výjsť. Ja keď som bola na poslednej kontrole, tak mi povedala, že už mám prestať pichať a že večer si o 22.00 hod si mám dať pichnúť pregnyl na pohotovosti. Ale to ti určite povie kedy sa to pichá pi IUI na kontrole. Neboj, sú baby, ktoré otehotneli aj pri IUI a keď sa to náhodou nepodarí, tak pôjdeš rovno na IVF. Musíš len veriť, všetko bude O.K.

maruskaaaa
11. okt 2012

@gelinka75 mne to nevadí, lebo upratuje mužík, je zlatý, aj povysáva a poumýva podlahu, len aby som sa nemusela ohýňať. No nie je zlatý? Ale na oplátku mu musím napísať 2 seminárky a musíme sa už pustiť do jeho diplomovky. V máji ma štátnice a promócie, vtedy mám termín, tak to bude ešte veselo. Aspoň mu nemusím kupovať žiaden darček 😀
Ale radšej budem tvoriť ako upratovať no nie?

2lil
11. okt 2012

@rojica moja neboj som ti povedala že do vianoc si tehulka 🙂 ... poriadne si prečítaj ten protokol ... píšeš to opačne... od 5DC sa berie clostil potom na kontrole od 10-11DC ti povedia kedy si máš dať pichnúť pregnyl ...a utrogestan sa berie po IUI každých 12hod. ... aspoň teda ja to tak mám napísané 🙂 .. v pondelok sa vidíme v GF?

gelinka75
11. okt 2012

@maruskaaa no tak to nezavidim, ked som pisala diplomku tak som bola totalne na nervy a bol velky stres 😀 no nejak to zvladnete..musite a darcek bude mimi

boobaa
11. okt 2012

@rojica ahojky moja, tak čítam ako si dopadla. myslím si že je jednoduchšie najskor vyskúšať IUI - insemináciu, teda je to neporovnateľne menej rizikovejšie pre tvoje telo a menšia zátať čo sa týka množstva hormónov. ja som bola na IUI v auguste, žial sa nám to nepodarilo, tak sme sa nakoniec dali na IVF - umelé oplodnenie... Tými liekmi čo si dostala sa ti vytvorí vhodná sliznica v maternici a vajíčko. potom pôjdeš na kontrolu a až následne ked si budeš volať po výsledky po 14:00 hod ti povedia kedy si máš dať pichnúť pregnyl (do zadku). Nezabudni nsa čipok a tabletku na nervy čo ti určite dali? 🙂

boobaa
11. okt 2012

idete niektorá na kontrolu (ult) cez víkend do Gyn-Fivu??? 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre