Plánovaný KET - marec 2024

veronika905
13. feb 2024

Ahojte, 19.1. som mala OPU a kvôli OHSS mi nemohli spraviť vklad, menštruáciu som dostala 23.1. a teraz čakám na ďalšiu a podľa toho uvidíme či bude KET v Marci, čaká tu niekto podobne ako ja na vklad ?🙂

makrelkam
3. máj 2024

@sonkam prvykrat cosi cez 6 a teraz cosi cez 4, ale to neviem ci som jej dobre videla do papierov. Zase povedala, ze to je bezne a mala by to klesnut v 2trimestri

naty_haa
3. máj 2024

@makrelkam gratulujem 🙂 dufam, ze aj ja na pondelkovej kontrole uz uvidim cloviecika. Mne predpisovala progesteron este doktorka v CAR kvoli hematomu a ona mi povedala, ze po 10 tyzdni sa ma davka znizovat a v 12 vysadit. Takze do konca 10tt mam rano a vecer a potom iba vecer do 12tt. Ja chodim na stitnu kazde 2 tyzdne ako samoplatca do unilabs nech to mam pod kontrolou a regulujem si davku, lebo uz aj pred tehotenstvom som uzivala lieky na stitnu. V prvom trimestri by to malo byt do 2.5, ja sa snazim pod 2 udrziavat.

sonkam
4. máj 2024

@makrelkam no ja som mala v 7tt tsh 3.6 a už mi nasadila endokrinologicka euthyrox najnižšiu dávku 25mg ale povedala že to kľudne môže byť aj z liekov čo beriem a dala mi ďalšiu kontrolu po mesiaci aby sa to odkontrolovalo.

makrelkam
5. máj 2024

Baby, bola som v lekarni vybrat si clexane, moja gynekologicka mi ho prvykrat predpisovala. A zistila som, ze mi ho dala cely na uhradu🤬 37eur za 10 injekcii… ona je taka protivna, asi ked nema podlozene odbornym vysetrenim, tak mi ho dala zaplatit.. na hematologii mi ho vedia predpisat v suvislosti s tehotenstvom? Ani neviem, preco mi ho CAR dali, jednoducho po 2 neuspesnych vkladov povefal dr, ze skusime fraxi/clexane. Teraz rozmyslam, ze ci to ma opodstatnenie este a ci teraz budem platit 100e/mesacne za to😣

makrelkam
5. máj 2024

Este rozmyslam, ze zavolam do CAR , ci mi ho mozu predpisovat este oni. Na hematologiu idem az 16teho, tak aspon dovtedy

sonkam
5. máj 2024

@makrelkam po novom majú preskripcne obmedzenia a ani centrum ani gynekológ ti to nemôže dať bez úhrady, jedine hematolog ti to vie tak predpísať aby si nedoplacala.

naty_haa
6. máj 2024

Tak dnes som mala konecne kontrolu u svojho gynekologa. Hematom mi ani nemeral, povedal, ze je maly a netreba kludovy rezim, akurat nemam nadskakovat...aj ked povedal, ze riziko to stale je. Krpec vyzeral uz ozaj ako cloviecik, dokonca ho skontroloval aj na 4D. Gynekolog sa ale velmi cudoval, preco mi v CAR neodporucili PGT, hovoril, ze priroda ma rozne bariery pri prirodzenom oplodneni aby nevzniklo geneticke ochorenie u dietata ale takto pri IVF ziadne bariery nie su a preto mi odporucil aby som sla na NIFTY, tak som sa aj o tyzden objednala. Vy si to budete davat robit?

sonkam
6. máj 2024

@naty_haa ja som nemala pgt ani pri 1ivf ani pri 2ivf . Z prvého máme zdravého syna a nedávala som si nifty ani trisomy, mala som tripple testy ktoré dopadli ok a bola som len na morfologickom sone v 20tt. Teraz tiež zatiaľ neplánujem testy, pôjdem na prvotrimestralny screening a ak ten dopadne ok, nebudem dávať testy vôbec a ak tam bude dáke podozrenie uvidíme. Ja ajtak nemôžem dať nifty zatiaľ kôli syndrómu miznúceho dvojčata a liečbe z Repro-imuno

miskarybanova
6. máj 2024

@makrelkam ahoj. Poisťovne stopli gynekológom predpis clexane. Mne ho napríklad predpisovala aj pani doktorka Dzurilova z reprodukčnej imunológie a aj jej to poisťovne stopli. Čiže na predpis clexane len hematolog, prípadne možno obvodný.. je to cele zle, netýka sa to len clexane ale aj mnohých iných liekov.

makrelkam
7. máj 2024

@naty_haa ja som davala robit nifty pri prvom. Vsetko vyslo super, zdrave dievcatko a v 18tt zrazu bum, missed abort. Takze jas uz nejdem davat. Buduci tyzden mam Nt scan a odbery krvi na ten geneticky scrreening. A to staci.
Presne ako pise @sonkam, ak tam vyjde nejake podozrenie, budem rozmyslat nad dalsimi testami

coraggio
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babushkaem
23. máj 2024

Baby, ako sa mate? Vsetko v poradecku? Sonka, tessa, makrelka, naty?

makrelkam
30. máj 2024

@babushkaem ahoj, u mna vsetko v poriadku, koncim 15tt. A ty? Ako to ide?
@sonkam prosim ta, dokedy budes pichat clexane? Mne ho chce hemato zrusit, vlastne niekto nevie preco ho mam🤷‍♀️ trosku sa toho bojim teraz skoncit

sonkam
30. máj 2024

@babushkaem ahoj, u nás tiež našťastie všetko ok a čo ty čo nového ?? Ja som aj zabudla dáko odpísať prepáč.
@makrelkam ja neberiem lieky na riedenie krvi už od 8tt ako som krvácala a spravil sa mi veľký hematóm tak mi ich hematologicka kázala vysadiť a vďaka tomu sa mi krvácanie nezopakovalo . A naposledy na kontrole mi povedala že mi ich ani nenasadi už aby sa mi nezopakovalo krvácanie, len ak by mi vyšlo na screeningu riziko preeklampsie tak mi dá anopyrin ale nepreukázalo sa tak som bez. Ja už v podstate neberiem ani žiadne lieky konecne už len týždeň medrol a som úplne bez liekov. A keď ani nevieš na čo ich pichas, tak si to mala len preventívne a po 12tt sa to môže kľudne vysadiť.

babushkaem
30. máj 2024

Ja som sa prave vratila z reproimunologie a nasadila mi medrol a pred a po vklade intralipidy 🤣 co vam budem hovorit

sonkam
30. máj 2024

@babushkaem neboj bude to ok, ja som tiež mala aj medrol aj Omegaven . Už sa teším že ho vysadzam ale inak sa to dalo

babushkaem
30. máj 2024

@sonkam dufam aj ja, ze to zaberie. Neviem ani aky je postup keby nie..

sonkam
30. máj 2024

@babushkaem no z Repro-imuno ti už inú liečbu nemajú akú dat.

babushkaem
30. máj 2024

@sonkam no, tak verim, ze to zaberie no :(

babushkaem
1. jún 2024

@sonkam mala si prosim z toho medrolu take vedlajsie ucinky ako strasia?

sonkam
1. jún 2024

@babushkaem vieš čo som z neho zavodnena, vyhádzaná a priberám o dosť rýchlejšie keďže zavodnuje ale inak nič iné. Takže za mňa celkom ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre