Po akej dobe ste šli do CARu?

zuzana231
12. máj 2011

ahojte, chcem sa spytat, po akej dobe neuspesneho snazenia ste sli do CARu? my sa snazime vyse roka. nejake vysetrenia sme uz absolvovali, zatial je vsetko ok. moj gynekolog vravi, ze toto rozhodnutie je len na mne. mam 31 rokov, mm 34. dakujem za vase odpovede a nazory.

lucia.kl
12. máj 2011

my sme tam skončili už po polroku, manžela ešte môj dr. poslal na spermiogram a po jeho výsledkoch sme tam už ostali

evuliatko74
16. máj 2011

My sme po roku skusili este nejake lieky u mojej gyn + sledovanie ovulky + nejake vysetrenia a tak podobne, a ked sa nic nepohlo, tak po roku a pol sme isli do CAR.

kosodrevina
17. máj 2011

snažili sme sa štyri roky (na striedačku - niekedy cielene a aktívne potom zas také lehárko 🙂
a treba počítať aj s možnosťou, že ešte aj v CARe to bude nejakú dobu trvať, nemusí to byť hneď....
mám 33 r. a už by som nečakala, dnes viem (môj vnútorný pocit), že som to mala začať riešiť skôr... chcem stihnúť ešte aspoň jedno dieťa 🙂
jasné, že máš ešte dosť času a rozhodnutie je len a len na tebe a je to veľmi individuálne, závisí od mnohých faktorov, pričom relevantným je len zdravotné hľadisko....
držím palce so správnym rozhodnutím...

cikyta
17. máj 2011

Na tvojom mieste by som tam už išla. Urobia vám vyšetrenia,čo obyčajný gynekolog nie.
My sme tam išli po 4 rokoch. Vyšetrili nás, urobili IVF, to sa nepodarilo, urobili druhe IVF a tak po pol roku návštev v care som otehotnela. Samozrejme ide to aj skôr 😉 ,aj neskôr ☹
Držím palce. 😵

ludinka
21. máj 2011

ahoj aj ja odpurucjem ist uz teraz, vacsina obvodnych gynekologov naozaj nerobi podrobne vysetrenia v care sa viac snazia pretoze zato maju peniaze ....
napr moj mm bol na spermiograme u obycajneho urologa a bol OK v care mu robili potom aj morfologiu a vyslo z toho ze ma iba 1,5 percenta tvarovo spravnych spermiii !
dalej moj gynerkolog mi robol HP ale bez kontroly prolaktinu.......ktory mi v care nakoniec zizstli zvyseny...........
pol roka som uzivala clostylbegyt + pregnyl a zbytocne nakoniec nas aj tak poslal do caru kde sme doteraz snazime sa uz 2 roky mame za sebou aj IUI........teraz sa liecim na ten prolaktin a dufam ze dalsie IUI sa uz podari

cecil36
29. máj 2011

My po pol roku snazenia. Isli sme do Car na spg a bolo to jasne. Bez ICSI to nepojde. Moj gyndos mi spravil svetky mizne aj nemozne vysetrenia (v CAR to nerobili) a nenasiel sa okrem mm spg ziadny problem. Nakoniec sa podaril az treti soft s PICSI 😉 Takze nevahaj, cim skor tym lepsie.

andysok
29. máj 2011

Do caru sme šli po dvoch rokoch snazenia a v cari sa nám to podarilo po roku a pól cca čiže 3,5 roka,vycerpane 3ziadosti.... a rodiť budem v 30ke.

nemko
29. máj 2011

My sme isli po roku, ale kym sme sa dopracovali k tehu ubehli dalsie 4 roky, IUI nam nevyslo a vyslo nam az 3 IVF (dufame, ze dojdeme do finale) Medzitym som presla vsetky mozne ambulancie, vyskusala vsetko mozne, ale som rada, ze nakoniec to vyslo a my cakame zdraveho chlapceka 🙂

fomarik
29. máj 2011

my sme CAR navštívili po4 rokoch snaženia. A po 9 mesiacoch liečby sme otehotneli na 3 pokus inseminácie. 🙂

lucka1987
29. máj 2011

nas posielal doktor po 18 mesiacoch , z toho 12 mesiacoch uzivania duphastonu

cucoriedkacucoriedka
5. mar 2014

My po siedmych rokoch snazenia.

zuzaa35
19. okt 2015

My sme isli po dvoch rokoch snazenia. No vravi sa, ze ak sa nedari rok, treba to riesit. Ja som podstupila laparku, mm spermiogram (nic moc). Avsak ja som akosi vnutorne nebola pripravena, na vsetky tie zakroky, Tak som si povedala, ze ide leto, ze bude nam fajn, ze pockame. Nasadili sme Inofolic a manzel Folandrol (on potreboval vitaminy na zlepsenie spermii), ja som doplnala kyselinu listvou a inozitol a vdaka tymto vitamonom sa na to podarilo! Hlavne to netreba vzdavat, skusit treba dostupne a klinicky overene veci. Drzim palce vsetkym.

kikkima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre