Pomohlo vám IUI?

lienka_9
13. feb 2021

Ahojte baby ako prebieha IUI? A aká je pri ňom šanca otehotnieť? Neboli ste nahodou u dr. Jankovskeho (Trenčín)?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulka2805
13. feb 2021

@lienka_9 Ahoj, ja som bola na IUI v júli... A podarilo sa na prvýkrát 😇 Momentálne som v prebiehajúcom 33 tt a čakám dvojičky. 😊

lienka_9
autor
13. feb 2021

@janulka2805 a bola si u dr. Jankovskeho? A ako to prebieha cele?

karhu
13. feb 2021

IUI 14%, IVF 40-60%

janulka2805
13. feb 2021

@lienka_9 Nie nie ja som bola v Iscare v Martine u Dr. Sakala 😉 No najprv vyšetrenia, mňa, manželovi spermiogram, potom ma stimulovali liekmi a vždy na sone kukli či lieky zaberajú, zaberali, tak naplánovali IUI na deň ovulácie, deň predtým som si pichla pregnyl do brucha.... IUI v pohode, trvá to asi 6,7 minút, v podstate bezbolestne 😊 Po 2 týždňoch som robila test a vyšiel 😉😉

zitusss
14. feb 2021

Ahoj,my sme boli na nasom prvom IUI dnes som 12dpiui a digi test ukazal +1-2💛
Podla mna dost zalezi od nacasovania IUI a od toho aky mate vlastne problem. Ja som nemavala ovu a tym ze mi ju liekmi privodili sa to zrejme podarilo, v utorok idem na krv. Priatel ma spg velmi dobry.
Ale lekarka hovorila ze sanca je 15-25%
Predtym sme sa liecili obaja na myko a ureaplazmy, robili mi hyfosy, nasadili lieky na inzulinovu rezistenciu dva mesiace nas nechali este skusat prirodzene a potom IUI.
3-7 den som brala letrozol,potom som isla na sono 11DC a nevidela lavy vajecnik a na pravom bol len 10mm folik,poobede ked som volala za krv tak ze si mam hned pichnut ovitrelle a na siedmu rano prist odovzdat spermie a o dve hodiny na to mi ich tam vlozili. Ovu prebehla prave v tom lavom vajecniku 🙂 Potom som zacala s progestanelle az do dnes 🙂
Drzim palce 🍀❤

zitusss
14. feb 2021

@janulka2805 ked ti robili sono pred iui ta upozornila ze mas dva folikuly a mozu byt dvojky? Ja sa inak tohto trochu obavam kedze mne lavy vajecnik na sone nevidela a teda ani neviem kolko ich bolo v akej velkosti👀🙄😬😄 gratulujem,nech uz ich zdrave drzis v naruci❤❤

janulka2805
14. feb 2021

@zitusss No keď ma kontroloval sonom, tak videl, že mi vznikli dva rovnako veľké folikuly, tak mi hneď povedal, že ak prasknu obe, tak by mohli byt dvojky.... Aj som podpisovala papier, že ma na to upozornil a že súhlasím 😊😊 Ďakujem pekne🥰Veru už o chvíľku, už ťahám 33 tt, a mám dáke problémy s krčkom, tak zrejme to bude skôr...... Hlavne nech sú bambuľky zdravé 🥰 Tebe gratulujem a držím palce! 😊🍀✊✊

zitusss
14. feb 2021

@janulka2805 no tak ja sa necham prekvapit ale stacilo by nam jedno teda 😳😬🙄🤣 ale tak pokial by bolo vsetko ok a boli by zdrave tak nech su aj dve 🙂 no dvojicky asi celkovo vacsinou byvaju skor, drzim moc palce na porod a nech ste vsetci zdravi💛💛💛💛 inak ake pohlavie vam vyslo?🥰 a budu vase prve ci uz mate nejakeho drobca doma?❤

janulka2805
14. feb 2021

@zitusss No my sme tiež boli veľmi prekvapení, lebo síce nám to povedali, že môže sa stať, ale že to taka malá pravdepodobnosť..... A nám to vyšlo 😊😊😊 Ale už sme aj radi, bude to síce náročné zo začiatku, ale keď budu väčšie sa aspoň spolu vyhrajú 😉 No, čakám 2 dievčatká, naše prvé detičky 🥰🥰🥰

80ludka
15. feb 2021

Ahojte chcela by som sa s vami podeliť čaká má v stredu moja prvá kontrola pred prvou inseminaciou som v strese neviem čo má čaká ešte, ale je naozaj neskutočne ako sa viete podporovať 😘

danulienka78
15. feb 2021

My sme boli 4x na IUI a ani jedno nevyšlo. Ale mam kamarátku,ktorej to vyšlo na 1.x

80ludka
15. feb 2021

danulienka78 som troska napätá čo nás čaká a ďalej ste to riešili ako . U nás Partner má pomalé spermie a ja priechodné vaječníky tak pevne verím že sa na nás usmeje troska šťastia

lienka_9
autor
16. feb 2021

@80ludka ja som po laparoskopii a prefukoch tak tiez by som to chcela vyskusat...moj má ukážkový spermiogram tak uz by malo byť vsetko v poriadku aj z mojej strany...sice ja som mala oba vajcovody priechodne

danulienka78
16. feb 2021

@80ludka ja som si potom dala trištvrte roka pauzu,ivf sme nechceli. Muž mal horsi spg,ja som nemavala pravidel.ovulaciu. potom som začala chodiť k jednému dr., ten mi dal clostilbegyt na rast folikulov, sledoval ma a vždy nám povedal,kedy sa mame snažiť. Trvalo to cca 1 rok a podarilo sa. A druhe dieťa sa nám potom podarilo spontánne.

29hilda
17. feb 2021

Nam sa podarilo na 3 krat...prrvych dvoch som brala clostyl a pri tretom injekcie

buratinko1
20. feb 2021

Nas čaká tiez prvykrat inseminacia.. Zajtra by som mala zacat brat clostilbegyt... Doktor mi kazal ma treti deň brať, snáď dobre začnem zajtra, ked sa mi menstruacia spustila v piatok v čase o 17tej tak je to prvy deň a nedela teda treti...
Chcela by som sa opytat ta injekcia ako vyzera? Nemam strach z ihiel ale neviem si predstaviť ako si to mam pichnúť do brucha.
Dúfam, ze sa to vsetko podari.

29hilda
22. feb 2021

@buratinko1 ja som mala pero s uplne malilinkou ihlou ... Zvládla dom to aj sama ale väčšinou mi pomáhal manžel..ale nic strašne to nieje

lienka_9
autor
22. feb 2021

@29hilda
@danulienka78
@janulka2805 baby ako prosím vás prebieha IUI??

lucmirka124
22. feb 2021

Potom ked ta ponastavuju nalieky a pod, pokontroluju ovulaciu, atd, to ste uz asi absolvovali. Rano sme spolu prisli, manzel odovzdal vzorku spermii( laicky povedane v labaku vzorku precistia,a naspiduju zrychlia pohyb spermii, laicky nam to laborant vysvetloval) cca po dvoch hodinach vkladaju vstreknu vzorku spermii tebe do vnutro, neboli to, sadnes si na kozu uvolnis sa, myslim ze cez taku hadicku mi to davali dovnutra. Neboj nic hrozne. Ako kde kazu cca 15-20min lezat tam odychovat na koze potom.Dade nekazu. My sme chodili v case nekorony takze dovolili aby sme boli spolu s manzelom pritom teraz neviem. Po 3 IUI mame doma 4 rocnu dcerku uz🥰, neboj poznam aj baby ktorym to vyslo na 1 x.

janulka2805
22. feb 2021

@lienka_9 No, samotná iui netrvá vôbec dlho, ani to nieje nič bolestivé 🙂 Prišli sme na zákrok o 13-tej a to šiel muž tam kde robia spermiogram, a potom odovzdal spermie. Tie poslali do labáku, aby ich vytriedili a vybrali tie najlepšie, najzdravšie.... A o 14:30 som išla ja na "sálu", kde mi už jeho pretriedené spermie pomocou nejakej hadičky vložili dnu. Ostala som tam potom asi 5 minutiek ležať a šli sme domov. Bolo to rýchle a nebolestive 🙂 Potom o 2 týždne dom si mala urobiť test... A mne vyšiel pozitívny hneď na prvýkrát 🥰 Momentálne som v 34 tt s dvojickami. 😊Držím ti palce!!! ✊✊🍀

lienka_9
autor
22. feb 2021

@lucmirka124
@janulka2805 ďakujem ❤️ baby taka blba otazka ale oni to vstrekuju priamo do maternice alebo ako? Hlbšie ako dokáže chlap?

janulka2805
22. feb 2021

@lienka_9 Za máličko 🙂 Premyté a koncentrované spermie sú tenkým katétrom aplikované do dutiny maternice, čím prekonajú prekážky pre prirodzený prístup spermie.

lienka_9
autor
22. feb 2021

@janulka2805 ďakujem ❤️❤️😘

miirka123
25. feb 2021

@lienka_9 ahoj ja som mala 3x iui partner výborný spermiogram ja pco ale s liekmi som mala pekne ovulaciu vždy 2-3 folykuli a ani jedno iui nevyslo. Kamarátka mala problémy so štítnou žľazou, cysty a neviem čo všetko jej muž zlý spermiogram a vyšlo im iui ja 1 pokus a to sa pri horších spermiách iui ani neodporúča 🙂

pamelaandersom
14. nov 2023

@janulka2805 ahoj nehnevaj sa že ty pišem.vidim že sa vam podarilo iui čaka nas to iste prave sme pripraveni zajtra nas čaka iui prosim ta čo ste brali na stimulaciu a na ovulaciu jasom sa timulovala clostibegit a na vivolavanie ovulacii gonasi kit a a spermiogram ma manzel oligoastheno a tetrazo mierne znižwne mialite že by sa podarilo na 1 x? Vi ste aki mali spermiogram ak sa smiem spytat?to je supwr že sa vam zadarilo blahoželam.

janulka2805
14. nov 2023

@pamelaandersom Ahoj. Muž mal spermiogram celkom dobrý...ja som mala PCO .... taktiež som.brala Clostylbelgyt a pred iui som si pichla Pregnyl. A zrazu to vyšlo na prvýkrát 😊😊😊 Držím silno palce nech sa podarí aj vám ✊️✊️✊️✊️😊

pamelaandersom
25. nov 2023

@janulka2805 ahojte je tento test pozitivni?som 11 den po iui a od podania gonasikit 13 dni.može bit pozit alebo.gonasi to bude?

janulka2805
26. nov 2023

@pamelaandersom No ktovie, skus ešte raz testovat na 14.deň a uvidíš 🙏 Ja som dopredu test nerobila,až presne na 14-ty a boli 2 čiarky 😊😊 Daj potom vedieť 🙏

pamelaandersom
26. nov 2023

@janulka2805 ano dam vediet.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre