Poraďte centrum asistovanej reprodukcie

iwuskapoh
14. sep 2020

Ahojte baby poraďte mi kam mám ísť chodím do Košíc v centre Helios ale nesom spokojná poraďte kam mám ísť Ďakujem

veronikaa006
14. sep 2020

@iwuskapoh prosím Ťa prečo nie si spokojná v Heliose? Ja som tam tiež chodila ale momentálne uz nechodím. Pred rokom a pol robili manželovi spermiogram a povedali že je v poriadku a teraz keď sme si ho vypýtali lebo ho chcela vidieť moja gynekologicka tak čítam záver a tam teratozoospermia... Som myslela že skolabujem... Už dávno sme to mohli riešiť keby nám povedali pravdu... nechápem či si ten spermiogram nepozreli alebo čo..

gir
14. sep 2020

Gyncare, Dr. Herman

iwuskapoh
autor
14. sep 2020

@veronikaa006 aj môjmu partnerovi povedali že má dobré výsledky a moja gynekologička povedala že má zlee výsledky poslala hoj zase na spermiogram vôbec v heliose nás neriešili ja tiež mám problém že sa mi netvoria vajíčka brala som clostilbegyt a nic neverím že už žiadna liečba NATO neje len ifv :/

javiemneviem
14. sep 2020

Gyncare - Toporcerova - je to odborníčka... bola som tam pri mnohých lekároch, ale až pri jej postupe som úspešne otehotnela - prirodzene.

iwuskapoh
autor
14. sep 2020

@javiemneviem kde sa to nachádza?

javiemneviem
14. sep 2020

@iwuskapoh v Košiciach. Na magnezitarskej.

iwuskapoh
autor
14. sep 2020

@javiemneviem ďakujem

orchidea1986
15. sep 2020

Ja som velmi spokojna v Splne KE. Pred 2 rokmi sme tiez boli v Heliose. A cenovo su super oproti inym.

bayuska
15. sep 2020

Ahojte, z mnohych stran naraz sa ku mne dostavaju info, ze HELIOS urcite nie... bola som pre nich rozhodnuta, to sa tak zmenili? Co sa tam deje? a zas na druhej strane na GYNCARE osm predtym pocuvala vacsinou zle hodnotenia a teraz ich kazdy vychvaluje (aj ked to bolo 8r dozadu) takze teraz sa v tom stracam, viete napisat viac aj o pristupe a tak konkretnejsie prosim? Chystame sa do centra v najblizsich mesiacoch tak sa chcem rozhodnut spravne 🙂

orchidea1986
15. sep 2020

@bayuska najlepsie bude ak pojdete na konzultaciu do vsetkych centier o ktorych uvazujete a rozhodnete sa podla pocitu. Je to velmi individualne, vsade su spokojni aj nespokojni klienti. My sme si presli Heliosom, Brnom a teraz Spln a tu sme najspokojnejsi napriek nie velmi priaznivemu vysledku a napriek tomu najlepsiemu za tie roky. A to nehovorim o cene... Skoro polovica z toho co by sme nechali v Heliose. V gyncare sme boli len 2x na vysetrenie, minimalne vzdy hodinu neskor nas zobrali oproti objednanemu casu a cakaren hm no radsej sa nevyjadrujem.

bayuska
15. sep 2020

@orchidea1986 ďakujem

slavkab
15. sep 2020

Chodili sme do splnu, gyncare aj helios v Kosiciach a za mna jednoznacne Helios a dr. Hladky...dr. Herman v gyncare mi vobec nesadol, nebol ochotny odpovedat na otazky, hned ma poslal na laparku, odmietla som, co mi potom aj doc. Toporcerova potvrdila, ze to este nie je nutne...tam nam nepomohli, az v heliose, tam som nemala pocit, ze hned chcu z nas tahat peniaze

iwuskapoh
autor
16. sep 2020

@slavkab mi sme chodili v heliose j dr pavayovy on stále to ísť ešte nám povedal že visledky spermiogram sú dobré 3 roky k nemu chodíme a stále nič len clostilbegyt som brala a žiadnu inú liečbu :( nemyslím si že už žiadna liečba na dozrievanie vajíčok neje iba clostilbegyt sú urcite aj injekcie aj iné účinné lieky

slavkab
16. sep 2020

@iwuskapoh samozrejme som si presla aj clostilom, ale ked nefungovalo, isli sme do ineho...z mojho pohladu by to takto malo vyzerat, cim sme si presli my...dr. Pavaya som parkrat stretla, ale rozhodnutia som robila s dr. Hladkym

mouse14
16. sep 2020

Pred dvoma rokmi nám v Heliose pomohli k dieťatku cez IUI, pritom sme dvakrát otehotneli prirodzene, chceli by sme druhé len s ovulaciou je problém bola som tam a Hladkého riešenie je IVF..a riešiť terajšiu situáciu a dvojrocnymi výsledkami je hlúposť....nič iné ani vyšetrenie nerobene ani profil nič...muž má spermie v poriadku

javiemneviem
17. sep 2020

@bayuska ahoj, pravda je čo sa gyncare týka a čakacích lehôt. K Toporcerovej aspoň vždy čakám hodinu dlhšie. Ale to mi až tak nevadí. Potom keď som zasa pri nej v ambulancii, nikdy nemám pocit, že sa ponáhľa a má na mna čas. Avšak všade kde som bola mi lekári volili postup - lieky clostyl, pregnyl, progesteron a keď nič tak zasa od začiatku. Reálne ona ako prvý mi povedala, že nechce ísť hormonálnou formou hneď. Prvý mesiac som chodila na folikulometriu a daný mesiac mi vzali krv asi na 4krat aby videla či mám hormóny v poriadku. Keďže po hormonálnej stránke bolo všetko v poriadku aj manželov spermiogram ok, a nedarilo sa nám cez dva roky, nechápala prečo do mna všade pchali hormonálne lieky. Chcela výsledky hematologie, endokrinologie a podobne. Keď tak bolo všetko ok, prišlo jej že jediný problém môžu byt nepriechodné vajcovody, tak mi odporučila hyfosy. To mi robila u seba na ambulancii. Týždeň potom som spinila. Vlastne mi urobili prefuk, prečistila som sa asi a na další mesiac som zistila, že som tehotná. Bez liekov. To je moja skúsenosť s gyncare 🙂.

bayuska
17. sep 2020

@javiemneviem dakujem, mne hyfosy spravil uz moj dr, mam pravdepodobne pravy vajcovod nepriechodny (povedal, ze to nie je 100%, ze ucelom bolo zistit, ci mam niektory priechodny a to zistili...) cize sme v takom stadiu, ze pokial manzelovi vyjde dobry spermiogram, tak este mam clostyl vyskusat a ak nepomoze 1.-2. mesiac tak do centra a ak nie tak rovno do centra, cize chcem aj ten spermiogram rovno v centre robit, nech to maju z prvej ruky... akurat tteraz cez coronu sme to odlozili, kedze sme mali zavrete hranice a my sme v zahranici, tak uvidime, ekdy sa dostaneme do KE

javiemneviem
17. sep 2020

@bayuska jasne rozumiem. Kamoska chodila do heliosu. Brala clostyl pol roka, 5. Mesiac je zdvojnásobili dávku keďže neotehotnela a 6. Mesiac dávku až strojnásobili. Čiže tiež len lieky lieky a lieky ale sama nevie či má priechodné vajcovody. Držím palce 🙂

escape22819
17. sep 2020

Ja chodim do iscaru v Martine

stanka562
17. sep 2020

My chodíme do Heliosu v Martine a zatiaľ spokojnosť. Všetko nám vysvetlili, poradili, urobili všetky vyšetrenia. 🙂

nykkushka
17. sep 2020

My sme chodili do ISCARE v Martine a nemôžeme si sťažovať. Super prístup, rýchle jednanie - 26.3.2019 prvá konzultácia a 23.3.2020 narodenie drobca a to ma manžel katastrofálny spermiogram.

deya123
18. sep 2020

Ahojte, my sme chodili do Helios Martin a neviem si vynachváliť urobili nám hneď na začiatku vsetke vyšetrenia ( aj Hematologia, genetika) niekde to robia až po neúspešných pokusoch nás tam poslali hneď a stimulovali úplne najnižšími dávkami . Nám vyšiel hneď prvý pokus. Viem porovnať aj Helios Košice keďže aj tam som absolvovala vyšetrenia/kontroly a nedá sa to porovnať s Martinom. V Košiciach mi to neprišlo na takej úrovni a pacientov berú rad radom (biznis) podľa mna, nič ti nevysvetlia a zbytočne velke dávky hormónov dávajú ale to je len môj názor, takze za mna určite Helios ale v Martine.

bayuska
18. sep 2020

@deya123 ano helios Martin sa uz dlhe roky drzi hore a vsetci ho chvalia, len mi to pride take, ze tu pod nosom mame 3 centra a ziadne schopne :-/ Tak uvidime no

kika09876543
23. sep 2020

@nykkushka dobry den . Mozem otazocku ? Pocali ste babo cez inseminaciu?

nykkushka
23. sep 2020

@kika09876543 dobrý deň ano podstúpila som IVF, na prvý krat sa podarilo ☺️😉

kika09876543
23. sep 2020

@nykkushka geatulujem ☺

nykkushka
23. sep 2020

@kika09876543 ďakujeme ☺️ my sme mali obaja problém, muž zlý spermiogram a ja nepravidelnú ovulaciu. Napriek tomu sa podarilo 5 embryi spraviť. Takže sme spokojní. Nastavili super liečbu a bolo.

iwuskapoh
autor
24. sep 2020

@nykkushka môžem sa opýtať aký si mala problém a ako ta liečili ?

nykkushka
24. sep 2020

@iwuskapoh ja som mala nepravidelnú ovulaciu, cize nie každý mesiac. A liečbu myslím taku, že naordinovali lieky, ktoré mi v daný mesiac vyvolali ovulaciu, ktoré zariadili, aby dozrievali vajíčka a potom som isla na odber...

iwuskapoh
autor
25. sep 2020

@nykkushka môžem sa opýtať aké lieky si brala ja som brala clostilbegyt žiaľ mne vôbec neucikovalo ani 3 tb denne ... :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre