Prečo sa nedajú zmraziť moje embryá?

sekynka
24. aug 2012

Ahojte, prave som po 2ET a zaujimalo by ma, ci som tu jedina, ktorej nechcu dat zmrazit embryjka...? Nakolko som v zahranici, tak nemam sa ani hoho opytat. Ako sa musia embryjka vyvijat, kolko buniek za den, ci ako to je?? 😨

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanitta
24. aug 2012

@zigzag ked nevies tak neodpovedaj odpoved neviem nikoho nezaujma a na tvoj nazor ci si tuzila alebo nie nie je nik zvedavy.. tu otazka neviedla... a ak nevies ci si vadna pokial viem na stale u nas v zdravotnictve su psychiatricke ambulancie....
@sekynka pravdepodobne sa nedostali do stadia kultivacie na to su "normy" kolko ake embrio musi mat buniek na urcity den....aby bolo vhodne zmrazit...takze asi sa zle delili a su horsej kvality...pribline na 3den kutivacie by mohli mat tych 8buniek-12buniek

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sekynka
autor
24. aug 2012

@bettypo jeej, dakujem, aspon mam prehlad 🙂 No mne dali 2 embryjka 4bunkove, co zodpoveda aj podla tvojej tabulky. Inak baby, myslite si, ze na 2den, ak maju 5-6buniek, je vela? Lebo mala som 6 oplodnenych, 4,4,5,6,3,3 bunkove. Povedali mi, ze iba tie 4 bunkove su dobre. Taka som bola sklamana, lebo mi odobrali 14 folikulov, z toho mi zostali len dve a ziadni mrazacikovia :(

sekynka
autor
24. aug 2012

@tanitta zaujimave, lebo mne povedali ze 3den je dobe od 6-8buniek. 7bunkove mi davali 1x, ale nepodarilo sa to :( teraz cakaam, na dalsi vysledok, ale to cakanie ma ubija......

boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bettypo
24. aug 2012

@boska79 keď sa dá zmraziť, tak má šancu, nie?
Nechápem načo poniektoré leziete do tém, ktoré sa Vás absolútne netýkajú. Nezažili ste, nepochopíte a evidentne ani nechcete. Poniektoré ženy sa roky trápia kým vôbec otehotnejú, poniektoré sa zase bavia vyrývaním, poniektoré majú nakupovaciu mániu, že ...Idem si kúoiť 15ty kočík, budem in

tanitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanitta
24. aug 2012

@boska79 nerob to tym zenam horsim ako to v zivote este maju.. bud rada za to co mas....koho mas a preco a za akych okolnosti.......dobru 😉

boska79
24. aug 2012

@bettypo hmm.... nemyslim ze kupovanim kocikov budem in, ak si to myslis, tak Ti to brat nebudem.

neleziem do tem, do ktorych nema co povedat... no tu mam co povedat... nejde o to ci mam 15deti, alebo ziadne... je to divne. vdaka Bohu, som vznikla normalne, co kebyze ma zamrazia? by ste mali klud odo mna...

je to moj nazor, kazdy mame nieco, co nas trapi... a svoj kriz, ktory si nesieme. Darovanim, mrazenim, odoberanim, vkladanim embrii.. je to divne. Uz len kvoli otazke, kedy vlastne zivot vznika. Nic ine som tym nechcela povedat. Ak sa niekto zamysli, tak to malo efekt... a nepiste mi prosim, ze si neviem predstavit, co je to nemat deti... ucel svati prostriedky platilo vzdy.

@zigzag uz sme sa tusim niekde stretli, co? 😎

boska79
24. aug 2012

@tanitta nerobim nic horsie... kazdemu zelam len zdrave deticky. A spokojny zivot.

tanitta
24. aug 2012

@boska79 nic nechapes.... lebo nevies.... neprezila si... ... poznas ma... a o to ma to vsetko viac mrzi ze to tak vnimas.... no co... uz...pa

boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bettypo
24. aug 2012

@boska79 takže si neoznačila že sa ti páči príspevok o tom, že sa majú vyšetriť ženy čo si dajú zmraziť embrya. Ja by som takéto doporučenie dala kdekomu tu na MK, ale nerobím to.
Celkom by ma zaujímalo, či by si to povedala aj sestre alebo niekomu veľmi blízkemu. Rovnako aj autorka tohto skvelého výroku a tých predtým.

A btw táto téma je o niečom inom. Niekto tu rieši kvalitu embryí, kladie otázku ako by sa mali vyvíjať

munu
24. aug 2012

boze zlaty.. v kazdej teme sa musite hadat zeny 🙂))))

boska79
24. aug 2012

@bettypo mali by sa vyvijat, ako chce Boh aby sa vyvijali... a neber vsetko uplne vazne, ze sa maju ist vysetrit...len suhlasim z nazorom, ze "je to divne".... mrazit si deti... a odsavat...a darovat.. Ak to pre Teba divne nieje, ani pre inych, tak im to neberiem. Ano, kazdy chce mat deti, ale niekedy ked sa neda, tak sa neda.. Myslis ze mi to je jedno co tu pisem? nieje.. tazka tema, Ale nikto nevieme, ci tu zajtra budeme, co si zivot pre nas prichysta.

a s cim suhlasim ja, to Ti moze byt uplne jedno.

A niesom ziaden svatuskar, co sedi kazdu nedelu v kostole, len treba trosku respetku pred vsetkym.

boska79
24. aug 2012

@munu nehadame sa, diskutujeme 😎

cikyta
24. aug 2012

@sekynka Niekde mrazia a robia ET na 3 deň, čiže bez PK 8 bunkové, kedy sa bunky začínaju dokopy zlievať.
A niekde s PK na 5-6 deň so 120 a viac bunkami,kedy je to už blastocysta.
Neviem, prečo ti ich nechcu mraziť,no môže byť, že sa to nedá...nie každé embrijko vydrží mrazenie a potom neskôr aj rozmrazenie.

vv88
24. aug 2012

@sekynka Ak sa vkladaju embrya na druhy den od oplodnenia, idealne su stvorbunkove. Tie, ktore maju neparny pocet buniek (3 alebo 5), spomaleny (2 bunky), alebo zrychleny vyvoj (6 buniek), su s vysokou pravdepodobnostou geneticky nevyhovujuce. Velmi drzim palce 🙂

sekynka
autor
25. aug 2012

@vv88 ved asi tak to je moja. Asi to tak ma byt a budem drzat 4bunkacikom palce 😉 , velmi by som sa tesila, keby sa im podarilo dobojovat 🙂

sekynka
autor
25. aug 2012

@cikyta Ved jasne, ja som si uz myslela, ze co s timi robia, ked uz 2x nic nemrazili. Je to hrozne o tom hovorit, ale clovek stale dufa.....

sekynka
autor
25. aug 2012

@boska79 Boska, neviem preco si takato 😠 ... Citit z teba, ze ta nieco poriadne zerie, ale my za to nemozeme. Kazdy si pomaha ako vie, urobit pre to maximum! Nemysli si, ze my co sem piseme sme z toho nadcene... Vzdy je v nas nadej, ze sa to podari! Su take, co otehotnia, ani nechcu a zas, a zas.... Ani nevedia, aky je to dar, dar, ktory my nemame a musime s tym bojovat...... Nemysli, ze my mame len tento problem, urcite su tu aj dievcata-zeny, co ich trapia aj ine problemy. O to musia byt silnejsie!!! Takze nesud nas a nasich mrazacikov 😉 , pre nas je to stale nadej........

bettypo
25. aug 2012

@boska79 úprimne, poznám Ťa z úplne iných tém, tak ma prekvapilo, že prispievaš do takýchto. Citlivá téma že .... a ako vidím Teba mierne rozhodila aj ironická narážka na nejakú hlúpu výbavu a pritom to bol len taký výstrel naslepo, keďže mne je úplne fuk koľko a čo kto kupuje.
Ako sa majú cítiť ľudia ktorí riešia o dosť podstatnejšie a bolestivé témy, položia konkrétnu otázku a dostanú sa im virtuálne kopance, výsmech a moralizovanie.

Nepostrehla som že by tu chcel niekto riešiť filozofické aspekty IVF a mrazenia. Ale ak Ti ide o osvetu ( "ak sa niekto zamyslí, tak to malo efekt" píšeš ty sama) tak @katren Ti za pár minút nájde aj 10 linkov 😉

alenka600
25. aug 2012

@

katren
25. aug 2012

@bettypo vies co, ja uz nebudem nikomu nic hladat....preco aj.....kazdy potrebuje informacie, ale nikto si ich nevie pohladat....vsetci su lenivi, lebo zalozit otazku ci diskusiu a cakat na odpoved je ovela lahsie....kaslem na to....
konik je uz presne taky isty ako ine fora....diskusie o kadecom, ale o tom, cim bol vynimocny a pacil sa mi sa nerozprava..... MK bol LEN o materstve a tehotenstve.....teraz sa tu preberaju elektronicke cigarety, o tom, ci sa maju dvihat sukromne cisla atd......za tyzden tu vznikli 4 diskusie, ci moze byt dotycna tehotna.....nie som admin, cim ste sa vsetky ohanali, tak to nie je moja starost.....nech si to riesi on 🙄

a co sa tyka diskusie.....ja som tiez proti zmrazovaniu.....na babo sme cakali 3 roky a niekto nevie ani pol roka a ide hned na kadejake vysetrenia, kde mu , samozrejme, povedia, ze umele oplodnenie, je jedina cesta....preco nie, ked z toho budu mat peniaze????? a uz detto po tom, co napisala
@sekynka , ze bola 2x na odber a nic jej nezmrazili.....aj to su uz deti a teda co s nimi robia??? len tak odhodia do kosa??? co sa tyka potratov, tak ste vsetky tutu mutu, ked niekto potrati trebars aj v 4tt, ale to, ze uz aj toto su deticky a nikto nevie, co s nimi robia vam az tak nevadi......

sekynka
autor
25. aug 2012

Boze moj zeny, ja som sa chcela len spytat a ako pozeram, tak to smeruje k uplne inemu smeru.........co mi je luto ☹

katren
25. aug 2012

@sekynka mala si sa spytat v kontretnej diskusii a nie zakladat novu.....a este aj s takym nazvom... 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre