Predimplantačná diagnostika embryí. Máte skúsenosť?

sylvia21
24. jún 2008

Ahojte kocky,

caka nas predimplantacna diagnostika embrii a vsetko s tym suvisiac. Mate uz niektora skusenosti?

lujza2
21. okt 2008

Ahojte je to sice uz starsia diskusia, ale pre mna aktualna 😉 , najde sa tu nejaka babenka, ktora ma za sebou PGD+IVF resp sa nan chysta z dovodu vylucenia genetickej choroby? Sme s manzelom obaja nosici gen. choroby, inak bez problemu otehotnenia a chceli by sme podstupit preto toto umele oplodnenie.

vika34
21. okt 2008

ja som absolvovala ivf s pigd z dôvodu viacerých spontánnych potratov,bohužiaľ som aj o toto bábo prišla,my sme mali genetiku v poriadku,takže problém bude v niečom inom ☹

lujza2
23. okt 2008

vika, to mi je luto ☹

lucula73
9. dec 2008

Ahoj Lujza,len teraz som našla túto tému,my sa na to asi tiež chystáme,len nás čaká ešte len genetika.No keď tu čítam,čo to stojí,neviem...máme jedno ochorenie v rodine,tak sme zvažovali,či to zisťovať alebo nie..čo je vlastne lepšie?jedno dieťa máme,je ok,chvalabohu.

vika34
9. dec 2008

lucula,záleží aké máte ochorenie v rodine a v prvom rade si dajte urobiť normálnu genetiku a možno takto vylúčiť váš problém,lebo to IVF s PIGD,je naozaj veľmi drahé a nie je samozrejme 100% ,či otehotnieš a oni robia iba kontrolu 6 chromozomov a zisťujú pohlavie,ak by ste mali vyslovene nejaký iný špecificky problem,tak viem ,že sa robia nejaké špeciálne sondy a to je ešte drahšie,ale samozrejme ,ked by vam na tej genetike niečo zistili ,tak treba asi nad tým začať uvažovať,držím palce

chaala
9. apr 2009

Ahoj holky,
prosím,máme před sebou IVF s PIGD,protože u manžela byla zjištěna chromozomální vada (2,17).Je tady někdo s podobným problémeme?Moc uvítám veškeré informace.Díky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre