Predoperačné vyšetrenie - odber oocytov

heltova9
31. okt 2023

Ahojte prosím Vás idem pred IVF robiť predoperačné vyšetrenia. Prosím Vás robil vám to váš obvodný lekár? Lebo mňa sestrička vyhnala, že ona mi nemôže zobrať krv, že to je gynekologická vec a im to nepreplatia. Pritom CAR mi kázal ísť k obvodnému alebo na interné, na internom majú dovolenku vtedy keď potrebujem

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
31. okt 2023

@heltova9 nie každý obvodak to robí, v tom prípade musis na interne.

heltova9
autor
1. nov 2023

@gejb raz mi u obvodného robili interné vyšetrenie, nebol problém.. preto som ostala teraz zarazena, že je problém, lebo je to gynekologická diagnoza, pritom tam majú len krv moc zobrať a EKG.. preto som sa pýtala či má niekto skúsenosť či to je teda fakt iné..

colsami
1. nov 2023

Nie kazdy obvodak to robi (niektori na to proste nemaju ani priestor ak maju spravit velakrat 90pacientov za den (ano poznam takych), samozrejme veci ktore vedia postupit dalej, postupia. Nevidim na tom nic zle ak Ta posle na internu. Mna tak obvodacka tiez poslala (a vyslovene priatelka) nech idem robit ku internistke ze predsa len niektorym veciam sa viac a specifickejsie venuje. Nevidim v tom najmensi problem.

mamina7070
1. nov 2023

ano ma pravdu jedine ako samoplatca treba sa objednat niekam na interne
kludne ti to aj v CAR mohli spravit

gejb
1. nov 2023

@heltova9 tak to je divne. Keď už to raz robia tak ti mali spraviť. To interne vyšetrenie sa pokiaľ viem robí stále rovnaké, ide o to ze ideš do narkozy...

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
1. nov 2023

@monsterablue CAR alebo aj sukromne kliniky zvyknu mat dohodu s internistom kde za poplatok urobia predoperacne na hradene zakroky
ale kludne moze byt aj vyhrada vo svedomi

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
1. nov 2023

@monsterablue ja som zazila predoperacne aj v CAR tak ake zavadzanie a odber oocytov
a ty ako vies ze ide o preplacany ukon v tomto pripade ? (nie vzdy je preplacany poistovnou len tak mimovhodom k tomu zavadzaniu

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luana0
1. nov 2023

Mňa podobne odbili, že na predoperacne ma k všeobecnej neobjednajú, jedine na interné a keďže šlo o prvé IVF, potvrdili mi, že by to bolo aj preplatené poisťovňou. Ibaže dostupný termín mi nevyhovoval, objednala som sa na súkromnej klinike, aj keď som si za to zaplatila. V CAR by mi to nespravili. V tvojom prípade sa zdá, že by mohlo ísť o výhradu vo svedomí, keďže v minulosti už táto doktorka predoperacne robila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre