Prepláca VŠZP umelé oplodnenie?

18. dec 2021

Dobre ráno. Baby prepláca VŠZP umelé oplodnenie ? Ako to vlastne všetko funguje ? Boli ste už niektorá ? Už 2 roky sa snažíme a nič. Už nevládzem toľko čakať, roky idú a chceli by sme bábätko. Ak ste niektorá boli na umelé oplodnenie prosím ako to funguje ? Kam ísť ako prvé čo robiť ako to riešiť vybaviť? A cena ? Ďakujem krásne

karhu
18. dec 2021

treba ist do centra asistovanej reprodukcie a tam podstupit urcite vysetrenia, vysledky - dokumentacia sa priklada k ziadosti o preplatenie IVF, vsetko zriesi centrum, len odsuhlasite, podpisete, cize objednajte sa na konzultaciu..

e1i
18. dec 2021

Hlavne,nepreplaca sa to v plnej vyske. Poistovna hradi cast liekov, stimulacia, kontroly, odber, 1.vklad. na rozne metody oplodnenia, prípadne ine potrebne si treba nachystať okoo 1500-2000 eur na doplatok.

anne_mary2
18. dec 2021

vsetky poistovne preplacaju 3x, ale teda aj tak to nie su vsetky peniaze ktore do toho par investuje.
Nad ramec - tj nejake vysetrenia navyse ci postupy preplaca jedine Union, ja som nas oboch v lete kvoli tomu tam prepoistila, ze buduci rok to vyuzijeme, avsak.. uz nebude treba 🙂.

autor
18. dec 2021

@anne_mary2 a ak ja mam VŠZP a manžel union ?

luccija
18. dec 2021

Veď si prečítaj stránky poisťovní čo preplacaju, alebo napíš a informuj sa...len ešte nevieš aký by si mala problém a pod....aké ste mali zatiaľ vyšetrenia?

bebotka
18. dec 2021

rieši to tvoja poisťovňa nie manželova tá na to nemá vplyv

anne_mary2
18. dec 2021

to jedine manzel moze vyuzit tu zlavu na komplet spermiogram vacsinou to stoji 220-250 eur, s prispevkom z unionu 100ka, zvysok su take konkretne “procedury “ pri jednotlivych postupoch uz v zavislosti co by vam odporucili….
Ale tak dopredu tazko a zbytocne riesit kee neviete co a ako - ale keby na to prislo, vsetko si v case viete zistit, aj moznosti aj cenove relacie vsetkeho…

marta236
20. dec 2021

Ahoj, poistovna Ti preplati vykony : krvne vysetrenie, usg, odber vajicok v plnej anesteze a lieky si platis a sluzby v centre -mrazenie embryi, lepidlo, ISCI....

marta236
20. dec 2021

My sme teraz v oktobri podstupili umele oplodnenie a nas to vyslo okolo 1600 eur ( lieky, injekcie a sluzby ). Teraz by sme mali ist na KET. 🙏🙏

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminajasmina
11. apr 2024

Zdravím,vie mi niekto poradiť, vyhodnotiť,kde sú najlepšie výsledky umelého oplodnenia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre