Prešli ste na IVF soft? Vyšlo to?

misa1
21. okt 2006

presli ste niekto ivf soft a vyslo to?dik

misa1
autor
22. okt 2006

mozno nie uvidime podla noveho spermiogramu.to ti napisem v utorok.ale teraz mu odoberu a daju zmraziz aby ich nebolo potom malo ked pojdeme na obbery rovnako.

anielik
22. okt 2006

tak neviem....mozno si to mylim...urcite Vam to povedia pri odbere.

misa1
autor
22. okt 2006

mne to zakruzkoval v cenniku co sa bude robit.

anielik
22. okt 2006

toto ani nam nezakruzkovali... ale nakoniec ponukali

drzkam palceky aby ich bolo co najviac 🙂))

misa1
autor
22. okt 2006

dakujem a v utorok napisem co vsetko nas caka .a kedy bude ten den D.PA

aaandrejka
22. okt 2006

ahote,

predlzena kultivacia nema nic spolocne s ICSI(to je to napichavanie vajicka spermiou).... predlzena kultivacia sa odoruca najma vtedy, ak po odobrati vajicok vznikne viac embryi - pri predlzenej kultivacii (trva cca 6 dni) je jasne, ktore embrya su silnejsie a zivotaschopnejsie a vkladaju sa potom dve najsilnejsie (ak si to zena zela, tak aj tri)... ak su shcopne aj ostatne, tak si icyh mozte dat zamrazit....

ja chodim do kosickeho gyncare a tam su ceny taketo:
predlzena kultivacia - 300 Sk
(mrzazenie je tusim dalsich 3000, len to neviem nkde najst v papieroch)
- asistovany hatching - 2000
- lepidlo pre embrya - 3000
(tieto dve veic su podobne, jedna sa o to, ze sa na embryu nastartuju procesy napomahajuce uchyteniu embrya)
ICSI - mikrochirurgicke oplodnenie vajicka jednou spermiou - 4000

aaandrejka
22. okt 2006

pardon, predlzena ultivacia je 3000, nie 300 sk

lili1
23. okt 2006

Ahoj misa1 🙂 Ja som bola na softe 3x v Iscare u maršíka,celkovo na IVF cez poisťovńu 3x a na mrazených 1x, teraz po poslednom softe to konečne vyšlo , robili mi aj icsi , na 15 deń som bola na krv hcg a test bol pozitívny , zajtra idem na ultrazvuk a tam sa uvidí či to je ok, menzes som nedostala tak dúfam že to bude Ok, teraz som na PN´. držím ti palce ahoj 😉 😉

aaandrejka
23. okt 2006

ahoj misa1, takze som dnes bola na UZ, mam tych 7-8 vajicok, ale lekar sa nevedel rozhodnut, ci bude odber v piatok alebo v pondelok - som vraj "malo citatelna"... takze v stredu ma caka dalsi UZ a podla toho sa uvidi 🙂 drzim prsty zajtra, napis potom, ako ste dopadli 🙂

culinka
23. okt 2006

aaandrejka

Ahojky,tiez ideme podstupit IVF,prestufňdovala som uz vela veci,ale o lepidle pre embia som este nepocula.Co to vlastne je,a kedy sa to pouziva?
Nam to nebolo spomenute asi z hladiska veku,mame obaja s manzelom 25 rokov,ja som ok,ale spermijky nic moc. 😠

misa1
autor
23. okt 2006

lili1 preco ti to nevyslo?bolo malo vajicok,alebo v com bol problem?ja dufam ze na prvy krat to vyjde.ale zatial necitim ze by sa mi nieco tvorilo vo vajecnikoch.kolko si ich mala na prvy krat?a aku si mala liecbu a na kolkaty den ti odoberali?

misa1
autor
23. okt 2006

aandrejka tesim sa stebou.drzim ti palce a uvidis ze piatok idete na to.mohla by som aj ja a potom by sme si na pn pisali ako nam je .

aaandrejka
23. okt 2006

culinka, lepidlo pre embrya - info najdes tuto:
http://www.gyncare-sk.com/
chopd na menu Sluzby a potom kurzorom na "lepidlo pre embrya", otvori sa ti take okienko s extom... je to nieco ako chemicky hatching - kym ten mechanicky asistovany je o tom, ze narusia obal embrya (embryo sa v urcitom stadiu svojho vyvoja zbavuje obalu a nasledne sa prichytava k sliznici maternice) mechanicky, lepidlo na embrya plni tu istu funkciu, ale chemickou cestou.

miska, ozvem sa, aj ja dufam, ze to uz bude v piatok, ale necham to na lekara, on predsa len lepsie vie 🙂 napis, ako ste dopadli vy

(ps: ja uz mam v sebe 7 injekcii puregonu, ale vonkoncom nic necitim, tak bud kludna)

misa1
autor
23. okt 2006

dakujem som kludnejsia,drzim palce a hned ako budem nieco vediet tak pisem paa

lili1
25. okt 2006

Ahoj misa 1 🙂 Neviem prečo to vtedy nevyšlo, mala som vac ako 20folikulov vo vaječníkoch a hrozne ma vtedy bolelo aj brucho.Liečba bola pri prvom Ivf Puregonom + Orgalutran, potom som brala Gonal+ cetrotaid, pri treťom to isté... Potom som bola na mrazené , a 3x na Ivf soft v Iscare. Ale teraz na 7x to vyšlo z čoho som štastná, dnes je 28 deň od ivf , včera som bola na ultrazvuk je tam taká mini bodka v obale takže je to super. pri softe som brala Merional 75J a 1x som mala olrgalutran.O dva týždne idem na kontrolu. Držím držím palce 🙂 😉

misa1
autor
25. okt 2006

ahoj lili ja mam zajtra dalsi ultrazvuk,bola som v utorok a mala som na obidvoch po jenej folikule.v sobotu by som mala ist na odber.tak uvidim ci sa tam este nieco vytvorilo.

lili1
26. okt 2006

Ahoj misa, do soboty ti ešte môžu dozrieť ďalšie, a keď aj budú len dve alebo tri ešte stále máš šancu že budú schopné na oplodnenie ,tak sa drž. 🙂 😉 .Hlavne mysli pozitívne 😉 😵 Ahoj

misa1
autor
26. okt 2006

ahoj folikuli boli 2 na jednom a 2 na druhom ale tie na tom pravom boli mensie ale ze to nevadi.v sobotu idem na dalsi ultrzvuk.tam sa dohodneme ako dalej a kedy sa co bude robit.

lili1
27. okt 2006

No super , tak vidíš že ešte rastú tak buď v klude . 🙂Ahoj

sara1
27. okt 2006

Chcela by som sa vrátiť k vašej predošlej téme o poisťovni a ich čakacej dobe. Možno to už nie je aktuálne, ale podľa toho čo povedali mne je to trošku inak. Na prvú žiadosť by mala poisťovňa poslať odpoveď za dva týždňe, možno o niečo dlhšie. Poisťovňa prepláca len 3 umelé oplodnenia. Tých 6 mesiacov bolo asi myslených tak, že ďalšie umelé oplodnenie, by malo byť o 6 mesiacov. Buď je to zo zdravotného hľadiska ( čo myslím asi najskôr, pretože dopovať telo niekoľko mesiacov hormón. liečbou asi nie je vhodné a telo potrebuje oddych), alebo poisťoňa prepláca ďalšie umelé oplodnenie až o 6 mesiacov. IUI sa napríklad môže robiť každý mesiac, Tak mi to vysvetlil gynekológ. Ak Vám povedali, že odpoveď od poisťovne trvá aj pol roka, tak pravdepodobne preto, že majú vyčerpané kôty v danom čase u poisťovní centrá. Asi to bude v preplnenosti daného centra, nie poisťovne. Tak som o tom bola informovaná ja, ale je možné, že tiež zle.

lili1
31. okt 2006

Ahoj misa 1 🙂 , ako sa máš? ako si dopadla po odbere ?

misa1
autor
31. okt 2006

ahoj lili,v sobotu mi dal dalsie injekcie,lebo sa nic u mna nedialo.v pondelok zase ultrzvuk a nic tak dnes sme boli na krvi a v krvi sa neukazalo ziadne zvysenie hormonu.tak liecba je ukoncena tak asi na dalsi mesiac.vajecniky strajkuju tak sa vyjadril lekar.ja som mala uz zaplateny aj zakrok tak som si dala peniaze poslt na ucet,a uvidime dalsi mesiac ci aj nezmenime kliniku.pristup je tam otrasny.asi tak

lili1
1. nov 2006

ahoj misa 1 , to ma mrzí, možno by ste mali zmeniť lieky , nejaké iné injejkcie možností je vela, dúfam že to o mesiac bude ok,len musíš vriť, pozri ja som bola 7 x a 6x mi to nevyšlo bola som sklamaná ale na 7y to vyšlo , takže nezufaj stále je nádej. Ahoj

aaandrejka
1. nov 2006

ahoj IIII1, ako ti to vyslo? mas uz potvrdete tehotenstvo? sla si cez ivf? napis viac 🙂

lili1
2. nov 2006

ahoj aaandrejka 😉 . Ako som už písala bola som 7x a posledný to vyšlo , bola som na IVF soft , robili mi aj icsi, som tehu 5týždeň , bola som an ultrazvuku bolo tam vidieť len bodku , na budúci týždeň by som mala ísť na ultrazvuk , tak dúfam že to bude ok. 😉 🙂

culinka
2. nov 2006

lili1

Ahojky,
mozem sa opytat kolko mas rokov?pytam sa preto,ze to vyslo az na 7x. 🙂

lili1
2. nov 2006

Ahoj culinka, 😉 mám 28 rokov . Bola som 3x na IVF , 1x na mrazené a 3x na ivf soft v Iscare v BA . A ty? Chodíš na Ivf? 🙂

culinka
2. nov 2006

ja idem 1x-pravdepodobne na ICSI,ja som v poriadku,a mam 25 rokov.To vas muselo stat strasne vela 7x vsak?

culinka
2. nov 2006

lili,
a v com ste mali problem vy?my mame zlay tvar spermii. ☹

lili1
2. nov 2006

Ahoj ja som bola operovaná na maternicu v 1997 mala som myóm na maternici a potom keď mi ho odstránili , sme sa snažili viac krát . ďalej som bola na laparoskopii a zistili nepriechodnosť vajcovodov, potom nasledovalo IVF, potom ďalšia laparoskopia , dalšie IVF . Čiže problém bol vo mne , manžel mal sermiogram vždy ok, potom IVF na 3x nevyšlo. Lekár povedal že to netreba vzdať . Tak sme pokračovali ďalej , bolo to psychicky ale aj finančne náročné,aj keď poisťovňa hradila zákrok najdrahšie boli injekcie. Ak pôjdeš na ICSI to je dobre , tam to môžu napraviť s tými spermiami . Moja kamarátka zo Žiliny bola na IVF 1x a nevyšlo to o mesiac mi volala že je tehotná prirodzenou cestou, momentálne je 6 mesiaci a má sa dobre , jej manžel mal zlý spermiogram , Pomohla jej hormonálna liečba . Takže netreba to vzdávať 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre