Pri akých veľkých folikuloch sa robí IUI?

swika
15. okt 2007

Ahoj kocky,dnes som bola na UTZ pred IUI a najvacsi folikul ma 14 mm. Chcela by som sa spytat pri akych velkych folikuloch sa robi IUI a ako rychlo rastu, kedy mozem ocakavt zakrok? Dik.

ajuska212
15. okt 2007

ahoj swika ja som mala 18mm v ten den som si vecer pichala pregnyl a obden som bola na IUI

swika
autor
15. okt 2007

Ajuska diki moc. A podarilo sa? Mozem gratulovat?

ajuska212
15. okt 2007

swika este som cakatelka dnes je 6 den po IUI a bol to nas druhy pokus🙂verim ze ano🙂

ajuska212
15. okt 2007

swika a ty sa kedy chystas na IUI????

swika
autor
15. okt 2007

Tak drzim moc palceky!!! A kam chodis, ak sa smiem spytat? Ja do GynFiv.

ajuska212
15. okt 2007

aj ja do gyn fivu dr.behunovej...a kedy sa chystas na IUI???

swika
autor
15. okt 2007

Ja Dr. Drabekovi. Dnes som mala 14 mm folikuly a mam medzi 14:00-15:00 volat. Tak uvidime, ale baby pisali, ze folikuly rastu tak pribl. 1.5.-2 mm za den, tak predpokladam, ze v stredu pojdem na Pregnyl a v piatok na IUI. Ty si si pichala Pregnyl sama? Ukazali ti to, alebo to vies? Ja som to este nikdy nerobila, ale moc sa mi nechce na pohotovost kvoly tomu, tak by som si to najradsej pichla tiez sama.

ajuska212
15. okt 2007

sice som zdravotna sestra ale sama by som si to nedokazala pichnut,prisla mi to pichnut kolegyna🙂aspon v niecom mam vyhodu🙂potom sa ozvi co ti povedali🙂ja som mala raz take iste ako ty 14mm a musela som prist za dva dni este raz na krv aj na ultrazvuk,takze tak🙂

swika
autor
15. okt 2007

Aha, no tak to mas v poho, ked ti to ma kto pichnut... Tak ja asi pojdem na tu pohotovost 😒

ajuska212
15. okt 2007

swika no co si vybavila ako???kedy ides na to IUI????

swika
autor
17. okt 2007

ajuska, tak sa to trochu zvrtlo... V pondelok poobede mi v CAR povedali, ze dalsi den idem na zakrok, bez Pregnylu, ze mam uz vysoke hormony, ze ovulujem. Tak som bola z toho najprv trosku v soku a musela som sa uistit, ci si ma s niekym nezamenili. Na zaklade toho, ze mavam dlhe cykly a plus to, ze folik bol najvacsi 14 mm som to cakala az tak koncom tyzdna, alebo zaciatkom buduceho. Takze uz to mam za sebou a pred sebou dlhych 14 dni 🙂.

toja
15. aug 2010

ahojte,co vlastne sposobi ten pregnyl?
ja som bola fo fertivcente,spravili mi IUI bez stimulacie pri folik 20mm v piatok a podla merania bazalky viem,ze mi este ovu neprebehla a to je nedela a IUI mi robili v piatok
myslite,ze je sanca pri takomto postupe? 😒

ckatka
17. feb 2015

11DC som mala 11mm folikul, 15DC mal 17mm, 17DC vecer mi pichli pregnyl a 19DC rano sme boli na IUI. Myslite ze su sance?

veeeron
12. mar 2015

@ckatka Ahojte ja som mala 19.3 mm folikul v pondelok ..este v ten den som si pichla pregnyl a v utorok som podstupila iui v brne...takze tiez teraz cakam
ako si dopadla ?

ckatka
13. mar 2015

@veeeron nijak,... dostala som MS na 14 den po IUI :/ cakame na schvalenie IVFka uz

katulienkaja
21. apr 2020

Ahojte, viete mi prosím niektorá poradiť ? 10DC som mala folikul 10mm, 15DC som mala 16 mm a povedali ze zajtra (16DC) si mám pichnúť Pregnyl a 18 DC na IUI. Myslíte ze 16-17mm folikul môže byť zrelý na oplodnenie? Nebolo skoro na pregnyl?

henrietka12
29. dec 2023

@katulienkaja ahoj môžem sa opýtať vyšlo to u teba ? Ja som bola dnes na kontrole som 11dc a folikul mal 13mm ja som brala lieky na stimuláciu ... A v utorok mám naplanovane iui ... V pondelok večer si mám pichnúť injekciu ... Aj ty si brala lieky na rast folikulov ? Alebo ti narástli samé ?

katulienkaja
29. dec 2023

@henrietka12 ahoj áno u nás to vyšlo 🙂 ja som brala aj clostilbegyt a potom som si tiež mala pichnúť do brucha injekciu na to aby folikul praskol a mohla rak prebehnúť ovulácia. Držím palce nech to vyjde aj Vám 🌸

henrietka12
29. dec 2023

@katulienkaja ďakujem pekne ...aspoň mám daaku nádej že to môže dorast ...aj keď min cyklus som mala na 12dc už 21mm folikul ...ale každý cyklus je iný ...uvidíme či to víde ... Urobia mi ešte kontrolu pred iui ...

katulienkaja
29. dec 2023

@henrietka12 ja som to tiež mala kadejako dokonca z pravého vaječníka mi ani nechceli dorastat folikuly a ľavý dorastli ale až na ten 16-17DC mne kontrolné sono pred IUI nerobili

henrietka12
29. dec 2023

@katulienkaja no ja to mám zase naopak že ľavý vôbec nereaguje len pravý 🙂 ale tebe robil postupne sono ale mne nebude keďže teraz nebudú robiť cez víkend kvôli novému ruku ... A nedala by som si to urobiť len tak ...lebo čo keď nedorastie folikul a len zbytočne vyhodíme peniaze ...

katulienkaja
3. jan 2024

@henrietka12 však to ze u každého ten folikul inak rychlo rastie mne približne 1 mm až 1,5mm za deň u iných som počula ze aj 2mm za deň. Tak nech sa Vám to podarí 🙂

henrietka12
3. jan 2024

@katulienkaja včera som mala iui folikul dorástol mal 22,6mm a sliznica tiež 10mm ...tak teraz už len čakať či to víde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre