Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
7. sep 2009

nevadí deni máš odpustené nemusiš mať všetko v záznamoch. idem vo štvrtok prvý krát 😉

romy01
7. sep 2009

😀 veru tych injekcii mám za igelitku

kajticko
7. sep 2009

bože baby nestrašte ma. 😲 😲 ja ked to tu tak všetko čítam tak si pomali vybavujem kto ma tu bude doma pichať 😀 😀

romy01
7. sep 2009

kati no ty 😀 😀 😀
si precitaj co som dnes ráno prežívala a visíš, žijem 😀

kajticko
7. sep 2009

ved som čítala myslím dve strany o pichačke 😀 😀 ale to neako prežijem injekcii sa nebojím . ja mám najväčši strach z toho čo budem platiť 😕 😕 romy inak som Olga 😉 ale je to ok.

kajticko
7. sep 2009

deni kam si zmyzla ?????????????????????? 😲

denis19
7. sep 2009

No veru, injekciček je skutečne dost a pokud vše vyjde, tak jich bude požehnane!!! Já se injekcí také nebojím,ale píchat sama a do bríška, nic moc,ale zvládli jsem to!

romy01
7. sep 2009

no olga to je jasné, ale pokial ti to schváli poistovna, tak sa to hádam dá- teda ja som zatial platila len lieky a pohovor a spg, este neviem aku metodu navrhne embriologicka tak neviem kolko budem doplácat, no dúfam ze to bude len IVF bez doplatkov

kajticko
7. sep 2009

no som zvedavá aj ja už budem štvrtok vedieť viac dúfam. 🙂 deni myslím ,že vieme čo chceme a preto to všetko vytrpíme 😉

denis19
7. sep 2009

A kajticka si pridala fotečku!! Super! Skoda že se na ních moc nevidíme, jsou minipiti.
Romy,kolik jsi zatím platila a co myslíš tím jen IVF?

kajticko
7. sep 2009

no len myslím,že sa ani jedna poriadne nevidíme ☹ ale na vinobraní sa dúfam vidíme 😎 😎

denis19
7. sep 2009

No to doufám, že se uvidíme. Práve se mrátili a už špačkuje, co stále delám za tím notebookem, že on je doma, večerí a je tam sám, chudáček malinkatej 😀

romy01
7. sep 2009

no platila som dost, lebo tam chodim už dva roky, ale v podstate za posledne obdobie som platila spg = 17EUR, spg = 11 EUR, lieky provera + dekac+ puregon= 268EUR no a samozrejme som uz platila 200 EUR za profertil na 4 mesiace pre mojho + nieco za baby plan a vitamin E.
No a ak som to dobre pochopila, pokial nebude treba robit mesa tese alebo IVF ICSI tak za samotné IVF sa neplatí. Pocitam, že už zaplatim len nejakych 7 EUR za odber krvi na zistenie tehotnosti a potom mozno nejake sona - co ja viem

kajticko
7. sep 2009

🙂 bože oni su rovnaký všetci. nech vydrží ved za chvílu nam chlapci budú deti varovať a my budeme písať ako spinkajú čo papaju atd. 😎 budú mať zábavičku 😎

romy01
7. sep 2009

denis 😀 ja som dala mojmu polievku o pol piatej a grilovanu kukuricu o siedmej a teraz z nudy zaspava tu na gauci

kajticko
7. sep 2009

bože príroda nás potrestala a ešte za to zaplatíme 😠 😠

kajticko
7. sep 2009

málo ho bavíme?? 😎 musím na chvílu odísť za chvilu prídem 😉

denis19
7. sep 2009

Ok, Kajtocko se musí venovat manželovi a ten muj vykrikuje z kuchyne, je to katastrofa!!!!
Romy, co je to mesa tese???? A proč tam chodíš už dva roky????? A zabraô nejak profertil????

cukotka
7. sep 2009

ahojte 😉

romy01
7. sep 2009

no denis my sa s mojim snazime uz tri roky ale do heliose som sla poprvé asi rok a pol dozadu. na zaciatku povedali, ze sice mam aj ja pb s hormonmi a moj trosku so spg ale vraj je to kvazi ok a davali nádej ze sa to podari pri plánovanom phl styku - ale nic. Potom som brala clostil no urobila sa mi cysta takze to nevyslo. no a 6 mesiacov som sama seba presvedcovala, že už nechcem cakat a mala by som skusit umele. No uvidime.
mesa tese sa robi vtedy, ked muž nema v ejakulate spermie - potom ich muzovi vyberaju ihlou

cukotka
7. sep 2009

dievčatá mám na Vás takú jednu otázku, platíte si niektorá dobrovolne nemocenské poistenie?

denis19
7. sep 2009

Á jehlou!!!to jsem nevedela!!! Ale to vám snad nehrozí ne???? A clostil se bere na úpravu hormonú??? Vidím, že jsi toho okusila už také dost!
Ahoj cukotka!!!

denis19
7. sep 2009

Cukotka, já ano a myslím , že i Romy!!!!

cukotka
7. sep 2009

No ja som bola dnes na sociálnej poisťovni sa popýtať, že čo a ako. Tetula ma však stopla a povedala, že mne sa to vôbec neoplatí, že aj tak dostanem maximum, ale ak mi môže poradiť, tak sa mám dať najskôr vypísať až na budúci rok.

denis19
7. sep 2009

Proč až budúci rok???A je jedno jak ti to vyjde z platu, toto je částka kterou dostáváš zvlášt a pokud si ji budeš platit z maxima tak budeš dostávat materskou dvakrát.

cukotka
7. sep 2009

No denis asi Ťa sklamem, ale nebudeš ju dostávať dvakrát. Dnes som to osobne overovala. Mne idú odvody z maxima, a maximum je to, že Tvoja materská alebo prípadná PN bude 567 EUR. To je maximum. Dnes mi to potvrdili.

denis19
7. sep 2009

Jo,ale z jedného zdroje, ptala jsem se konkrétne na to právníka soc.pojišťovny v centrále v BA a takto mi to podal,jsou to dva nezávislé zdroje. Mám to v práci celé v mailu, tak Ti to pošlu,ok?pokud dáš mail 😀

cukotka
7. sep 2009

no pošli mi to prosím Ťa na cajkovicovak@orangemail.sk

cukotka
7. sep 2009

tak čo ma tá buchta tam oklamala? nechápem tomu, odvody sa pripisujú na jedno rodné číslo, a je tam určená hranica

denis19
7. sep 2009

A proč ta PN až príští rok????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre