Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mariamaria
6. jan 2010

pero .
wodanka tak super a kolky den uz stimulujes?ja mam v nedelu na krv a v pondelok opat na sono mam 125iu

wodanka
6. jan 2010

mariamaria puregon picham dnes 7. den.. ja idem na krv a ultrazvuk zajtra.. do ktoreho centra chodis?

cisielko
6. jan 2010

Wodnka..viem, že to leziš na mozog, ja som mala tiež svoje chvílky..ale toto je nič, to najťažšie ešte len príde, čakanie..a to je už na mozog 😠

Ciku zavolja, určite budú vedieť čo robiť 🙂

cukotka
6. jan 2010

mariamaria a ako si prišla k tomu peru ty?

wodanka
6. jan 2010

cisielko ani nehovor.. ja sa teraz kazdy den bojim ako to dopadne, ci mi to nestopnu, ci budem mat nejake vajicka, ci... ved to poznas..

mariamaria
6. jan 2010

wodanka ja nie som na SR,takze tu to asi ide rychlejsie vsetko...cukotka no prepisal mi ho lekar...

wodanka budes mat a aj ja !hihi neboj vajicka budu 😝 a basta

mariamaria
6. jan 2010

baby viete ako sa hanbim..ja som bola uplne v soku..ja som si myslela ze to do toho pera mam mat proste na kadzy vpich inu ampulku toho puregonu... a volala som do centra ze so si tam asi zabudla tie ampulky lebo v obale ne su...hahah a ta mi na telefone vravi ,ze nieee ze to je len jedna ampulka a tu uz mam v pere..a z nej si davkujem tie jednotky mimochodom iba 125IU staci???tak mi odlahlo ,ale som sa tu klepala 😔

wodanka
6. jan 2010

maria, ja beriem 150IU a ta jedna ampulka mi vyde na 4 pichnutia

cukotka
6. jan 2010

nemám pero, a ešte mi blbne aj modry konik

wodanka
6. jan 2010

neboj cukotka pero urcite zozenies a MK blbne aj mne.. ide to straaaasne pomaly

mariamaria
6. jan 2010

cukotka a kedy ides zacat pichat?
wodanka a mas ten 900IU???ja mam ten a ma mi vyjst minimalne do nedele ...

cisielko
7. jan 2010

Ránko 🙂

Wodanka..neboj, vajá budú, všetko dobre doapdne, len musíš trošku veriť..a čo chvíla to budeš mať za sebou 😉

Cuki...tak ako vybavila si to pero?

Maria...aj ja som pichala125IU, je to ok 🙂

kuspitka
7. jan 2010

Ahojte.ako sa mate moje?

cisielko
7. jan 2010

Kuspi..ahoj, čo my ale ty sa pochvála ko vám to ise s Kamilkou? aká je?

kuspitka
7. jan 2010

cisielko tak po nociach placeme.
nedari sa nam dobre kojit je kus taka,ze sa odtahuje od prsnika stale aj place ked papa.
teraz mame zastavene vetry tak nam je zle.teraz buva,ale asi uz pojdeme aj papat.
zajtra ideme ku lekarke tak som zvedava co nam povie

dana10
7. jan 2010

Ahojte dievčatá 😉 🙂 .
Kuspi ako to zvládate všetci traja? 😉
Cukotka ja mám gonal 900IUI a 450 IUI a je už naplnené tou tekutinou, kt. sa tzv.len nabije a pichne.Ja pichám 187,5IUI a brucho mi rastie a rastie...,zajtra idem na sono a krv a odber vajok by mal byť 11.1.
Chcem sa Vás spýtať koľko ste doplácali za 1kus puregonu al. menopuru.Dnes o 3 hod. ráno sam mala asi cca 5 min.kŕče v podbrušku no neviem čo to znamená, ale bola to ostrá bolesť na celé brucho.

kuspitka
7. jan 2010

dani celkom dobre.
dnes som prvy krat snov sama domka.manzel uz isiel do prace

cisielko
7. jan 2010

Kupsi..júj tak takto sa trápite, ale to určite časom prejde..budem držať palce zajtra u dokiho 😉

Dani..no ja veru ani neviem..ja som nepotrebovala ešte 1KS ale ten by ti mohli dať aj v centre,,apsoň sa mi zdá.

kuspitka
7. jan 2010

cisielko dakujeme .
tak ved som zvedava co nam povie

dana10
7. jan 2010

Cisielko ja som iba chcela vedieť koľko to stojí? Ja neviem aké sú to balenia?Alebo koľko stojí to 1 balenie?Chcem len info.Ja beriem gonal a pr.900IUI sa dopláca okolo 115 EUR.

mariamaria
7. jan 2010

kuspitka gratulujem k dcerke je prenadherna tfuj tfuj tfuj..zelam Vam vsetko dobre..a neboj ten pocit bezmocnosti bez muza ,ci hocikoho nablizku ochvilku pominie..ja som aj plakavala ,ked muz prvykrat odchadzal...a vlastne ked odchadzal prvy mesiac a pol do prace ,vzdy som u dveri plakala ...to su hormony...ale neboj..vy to spolu s malickou zvladnete!a kojenie...to je dalsi zadrhel..ani moja nechcela pit ..ona dokonca vobec..tak za teba som rada ,ze papa a iba "trosku " sa odtahuje 😉 musis brat tak,ze vsetko zle ma aj svoje dobre stranky...ale ja viem ,ze ty si super maminka a vsetko zvladnes!prve mesiace su o drzku...ale potom je to super...ver mi... 😉 drzim palce

cisielko a ty mas co nove?ako sa mas?

dana aj ja som mala v noci krce ..az som sa zlakla..ale asi je to tym rastom folikulov ...zatial je to asi ok...co na to ostatne?ja som doplacala 260eur za Puregon a pero k tomu 30eur... 😖
dani?uz sa tesis na odber?ja veeelmi a dufam,ze sa podari aj nieco oplodnit..a preco beries aj tie ostatne inj?nestaci iba 1?mne sa zda ,ze zatial picham malo...pramalo... ale asi na prvykrat(dufam,ze poslednykrat)to nemozu do mna pchat vo velkej miere...nevedia ako zareagujem.ze?

viki?????nieco nove?uz si sla na dovcu???

wodanka neboj nic vsetky ,co sme teraz na stimulke..hadam nam to vyjde... 😲

afrika moja..dufam,ze ako-tak to zvladas..stale na teba musim mysliet..drzim palce... 😔

babenky prajem vam pekny den...

ozaj muz mi dnes rano pichol 2.davku..a vam poviem to bolo hrozne..ako mi uz stlacal spust tak tlacil aj do brucha..no tak tam bude asi modrina..a ja som si tak pekne vcera pichla..bez modrinky..a krvi 😀 😝

zuzina33
7. jan 2010

Ahojte dievčatá,
Cukotka:
to pero Ti dajú v centre. Na 2-3 deň MS pôjdeš do ISCARE(aj ja som tam chodila - teda ešte aj budem) a tam Ti hneď aj ukážu, ako si to máš pichať aj Ti požičajú pero. Ale nechaj si ho až do odberu!!!!!!Mne ho tam sestrička zobrala, keď už doktorka povedala, že už sa nebude pichať, ale v ten deň mi brali aj krv a o 12 hod. mi volala doktorka, že si mam dopichnuť ešte 50 jednotiek a nemala som čim. Sestrička mi povedala, že mam si ho prisť zobrať, ale bývam 12O km od BA, tak som obvolal všetky lekárne a nikde ho nemali. Potom sme to prerátali, kolko jednotiek je v ampulke a pichla som si to inzulinkou. Ale ver mi boli to nervy. Tak im ho odovzdaj až deň odberu vajíčok!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

Dana 10:
Ja som si pichala tiež Puregon 900, doplácala som za jednu ampulku 112 eur, to som mala 2 ampulky a použila som tak jednu aj troška. Okrem toho som mala ešte 6 injekcii Orgalutranu. To som za jeden dala 15.2 eur. Tak si môžeš porovnať. 🙂

viktoria77
7. jan 2010

Mariamaria ahoj a aj všetky ostatné babenky.
..ešte som v práci, čítam to tu občas, ale nestíham moc písať. Na dovol. odchádzam v sobotu o deviatej ráno z Prahy, tak zajtra ešte v robote, pak cesta do Prahy a odchod.

mariamaria
7. jan 2010

zuzina tak to si platila akois malo 😲 ja ked vidim moju sumu 260eur..ide ma porazit..a to je len 900IU ... 😕

viki tak prijemnu teplucku dovolenku..a kam to ides?posli mi link prosim ta na to miesto..ty si to tu opisovala ako nejaky raj,..taky by mi bodol...kolko to stoji na 1osobu?dakujem..inac ako sa mas?uz lepsie?si ako tak vyrovnana s tym ,co ides urobit..ci si uz aj podala o rozvod???ak ti to teda vadi...neodpovedaj...

zuzina33
7. jan 2010

mariamaria: ale to som písala, koľko som platila za kus. Ale za 2 puregony som platila 224 eur za 6ks orgalutranyu som doplacala 91.20 eur, spolu to robi 315,2 eur.Tak ešte viac ako ty 😉

viktoria77
7. jan 2010

Mariamaria máš IP

cisielko
7. jan 2010

Viki..tak už sa ti to blíži..júj krásnu dovolenku želám a nezabudni pofotiť 😉

Dani..tak to takto z hlavy nevim, ja to mám všetko doma ak ccheš tak ti top potom môžm pozrieť 😉

Maria..tak pichaj sama a máš pokoj..ked to mužo nevie sprav si to sama 😀

viktoria77
7. jan 2010

Čísielko ahoj.. a ďakujem.
Dani ... ja za lieky platila 300 eur a pak pri OPU 660 eur. Plus výdavky za spermiogram a tie káke testy čo sa robili.

mariamaria
7. jan 2010

zuzi a kolko jednotkove tie puregony si mala?ja mam 1ampulku 900IU a stal 260eur...plus pero 30eur...synarel sprej 90eur...a este v pondelok mi daju nieco ine 😀 no to bude kooopec penazi..a este 1800eur centru... 😔 veeelaaa ale dietatko je vytuzenejsie 🙂

viki nemam IP ale ss je super ,dakujem ..drz sa a uzivaj dovci...urcite to potrebujes 😅

cisielko a ty co teraz uz pichas nieco ,ci ako?ja uz nie som v obraze..ci mas pauzu???

zuzina33
7. jan 2010

mariamaria: ja som mala tiež puregon 900IU, ale v tej ampulke je asi 1075 jednotiek, teda aspon podľa toho ako mi to vyšlo podľa pichania, ja som si z prvej ampulky vypichala 50,50,50,75,75,75,100,100,125,125,125,125 jednotiek - to som minula jednu amp. na doraz - tým perom.
A z druhej ampulky som si pichla len 125 jedn. a dopichla som si 50 jedn. inzulinkou. Keby som tu jednu ampulku neminula presne na doraz, tak by sme to asi ťažko vypočítali koľko jednotiek je v ampulke alebo v jednom mililitri. Ja som sa aj doktorky pýtala, že či si to nemôžem pichnúť inzulínkou, ale ona mi povedala, že to nemajú prerátané koľko by som si mala pichnúť. Ja som v ten deň poobednú a tiež som zdravotná sestra, tak som si pomohla, predtým sme to 10 krát skontrolovali, či je to správne, ale malo by to tak byť.
Okrem toho som si pichala Orgalutran? to som si vypichala 6 inj.od 8 dňa MC. 🙂
To je dosť písania, ale ja som mala z toho také nervy, jlavne keď mi povedali, že si mám prísť pre pero, dobre, že som sa vrátila z BA a to mám 2,5 hod. cesty, a ja som mala ísť do roboty, a v žiadnej lekárni pera nebolo, len ne objednávku. Inak sa čudujem, že Ty si si kupovala pero. 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre