Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
9. nov 2010

@viera6 ahoj vierka 🙂 sarinka je strasne zlata 🙂 ta sa od narodenia len usmieva.taky maly skerko 🙂

krivka5
9. nov 2010

@adrika610 ivf je oplodnenie in vitro,teda umele oplodnenie,mimo tela a icsi je metoda ktorou sa zavedie spermia do vajicka aby doslo na 100% k oplodneniu. je to sucast ivf,ktora sa ale zvlast doplaca 🙂 aj my sme si ju pre istotu dali 😉

katyka10
9. nov 2010

Ahojte dievcata.my sa pokusame o babo uz vyse 4 rokov.ja som tiez pred 1 ivf.dobrala som antikoncepciu diane 35 koli nepravidelnemu ms a teraz mi priatel picha diphereline.cakam na ms ale stale nic i ked mi doktorka Stenova povedala ze na 2 alebo 3 den dostanem ms.kazdy mesiac to nenavidim a teraz na nu cakam ako na zjavenie.Vsetkym vam prajem az sa vam to podari a tym co sa podarilo tak gratulujem.

adrika610
10. nov 2010

@krivka5 aha uz chapem dakujem aj ja to mam v papieoch priplaca sa akolo 160eur dala som si to ale budem musiet ist v17 18 tyzdni na odber plodovej vody

denis19
10. nov 2010

@krivka5 no také bych už nemenila to mléko, pokud si malý na nej zvykl a pokud ho spotrebujete tak málo, tak zatím nereš a jen se zeptej lékarky, jestli by se s tím nedalo neco delat a jaký to máte nutrilon? mne moje predepíše dost, tak ti pošlu za predpisovou cenu...a je klid,ale hlavne,že je moloko,no ne????? a ten nutroš je proste asi výživove nej..co mi všichni ríkají a čtu....a jak se máte?

brmbolcek
10. nov 2010

pekne srdecne zdravim po dlhsej odmlke 🙂 🙂 🙂

@majaja75- tak uz to mate uspesne za sebou , vela vela zdravicka a z celeho srdiecka zelam vela tepleho mliecka 🙂

@viera6- ty stratena a stebou je co ? ani ja som tu dlho nebola ale u teba je to nezvykom Vierocka 😉 😉 😉 , Sarinka sa zacina pomaly ale isto gulat tak to je fajn, len advaj na nu pozor a co banan ako dopadol ?

@krivka5- ako skusky v skole , zdolala si ich ? , verim ze ano a uz sa pripravujes na dalsie 😀 😀 😀

@denis19- i ja sa uz tesim na skrabany banan ci koktail 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vsetky pozdravujem a zelam pekny den

denis19
10. nov 2010

@brmbolcek a za koktailikom se jde zabít, vypije do skoro čtvrtlitru a ješte by chtela,cácorka!!!!

brmbolcek
10. nov 2010

@denis19- ..., ze cacorka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si ma dobre pobavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
10. nov 2010

@brmbolcek no nejak mi to slovo včera prišlo na jazyk a zalíbilo se mi 😀

brmbolcek
10. nov 2010

@denis19- i ja ho uz budem vyuzivat vo svojom slovniku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , este spinkate ? co mate dnes v plane ?

U nas sa spinka , a dnes ss bude povinne oddychovat , 😉 upratane mam, navarene tiez , manzel siel do nitry, tak dnes valcime same 😉

denis19
10. nov 2010

@brmbolcek no malá ješte spí a to je divné,ale asi ji zmohla ta horečka a v noci se prahzovala, tak se nám asi naruší náš systém,ale co nadelám, byla jsem ji sčučnou a odfukuje..... 🙂 u mne je to podmé až na fakt, že mnž není v nitrea jen si skočíme na nákup a relax a hraní a tak nejak podobne!

brmbolcek
10. nov 2010

@denis19- tak to sa necuduj to da zabrat taka horucka malemu telicku poriadne, nech to radsej prespi ako by mala byt hore a preplakat, dobre ze spinka.

Mi sme sa uz nakojili, pomojkalii odgrgli, prebalilia zaspinkali sme 🙂 🙂 🙂

romy01
10. nov 2010

ahojte dievcata

katyka - drzime ti palceky. 🙂 🙂 🙂
ahoj denis, ako sa mate ? My sme zas museli odlozit ockovanie, lebo krpec ma stale plny nos, nejak ho z toho neviem dostat. Ale uz sa zas citi lepsie, predvcerom som ho trosku slnila za oknom tak sa mu lepsie dycha a mali by sme sa ockovat buduci tyzden v piatok. Inak zacal sa prevracat tak to ma teraz ako sport. Pregula sa z chrbatika na brusko a potom sa zlosti lebo opacne to este nevie 😀 A ked ho otocim tak je za 3 sekundy zas na brusku.

vierka a co vy ako sa mate ?

romy01
10. nov 2010

denis a preco ma cacorka horucku ?

brmbolcek
10. nov 2010

@romy01-ahoj romy , tak vy sa vsetci uz zacinate gulkat 😀 😀 😀
Skusala si aj morsky roztok do nosteka Timkovi , ?

romy01
10. nov 2010

ahoj brmbolcek. Jasne ze pouzivame roztok, vola sa Physiomer - ale on ma napuchnutu sliznicu a aj zapalenu ju mal. A doktorka nam nechce dat ziadne antibiotika. Takze len co sa z toho ako tak dostane ideme von a ma to zas. Nechapem to,

viera6
10. nov 2010

Ahojte maminky 😉
@denis19 tak ako dopadlo očkovanie?
@krivka5 ahoj,to sa len zdá,že je ako mali škerko rada sa fotí,čo ja nie!
@brmbolcek aj ja dam sem tam pauzu od ps 😵 no a to maš pravdu začíname guľatieť 😵 😵 😵
@romy01 my tiež zase od nes so soplíkmi a kychanim včera som to nejak uriekla 😖

denis19
10. nov 2010

@viera6
@romy01 no horečku má z očkování, včera jsem byli 😲 v nocimela po odpočítání 39,3 a ted 38, tak ji dávám čípky,ale jinak je super, neplače, nezlostí se a hraje si hezky...cácorka 🙂
tak timko se trápí stále s nosánkem,no toto..možná mu na to pomuže zimní období?
u nás je vše ok až na to,že práve karolínka se neotáčí, vubec ji to neláká, 2x se otočila z bríška na záda,ale jinaknic, tak jsem začala s ní cvičit na radu zefy na fitlopte a je to lepší 🙂 jinak je moc šikovná i neulogička s ní byla spokojená,jen to otáčení.....spíš se dere na čtyri, než se otočit za hračkou!!!

romy01
10. nov 2010

denis to nevadi kazde dieta je ine, moja neter ani nelozila a v 10 tich mes sa rovno postavila na nohy a rozbehla sa.

denis19
10. nov 2010

@romy01 no vidíš, tak super.....jak jste na tom s časem príští sobotu?

annamary27
10. nov 2010

@katyka10 ahoj,mne pri prvom ivf popri pichaní dipherelinu meškala ms 3dni a teraz pri druhom ivf 4dni,ale vždy dorazila.Aj ja chodím do GF k doktorke Stenovej. 😵

katyka10
10. nov 2010

A dievcata este jedna dolezita informacia pre mna.od kedy si picham dipherelin pri pravom vajecniku pod kozou mam akoby bublinu ktora sa nafukuje ja ani neviem popisat co mi to vlastne robi.to ako keby vas babatko v brusku kopalo.dost mam s toho obavy.

katyka10
10. nov 2010

@annamary27 ahoj si z doktorkou spokojna?citam ze dievcata pisu ze by sme sa nemali stresovat atd...ale ja uz len ked vidim ihlu stresujem haha.no dufam ze sa dockam inak jej budem musiet asi volat.

annamary27
11. nov 2010

@katyka10 ahoj,ja som s doktorkou veľmi spokojná,všetko vždy pekne vysvetlí do detailov a máme z nej dobrý pocit aj s manželom a je aj sympoška 😉 .nemenila by som ju. 😀 😀 😀 😀

shawn7
11. nov 2010

@danka483 Ahoj danka , neviem či ti už niekto odpovedal. Do CAR Ťa nik neposiela, gynekológ Ti maximálne odporučí IVF a je už len na tebe , teda na Vás do ktorého sa vyberiete. Centier je niekoľko, niekto má skúsenosť s ISCAR, niekto s GYNFIV, potom ešte Helios.....aj na Antolskej je jedno.....názov neviem . V podstate si vyberieš centrum, zavoláš tam, objednáš sa na konzultáciu s doktorom a už to ide.

romy01
11. nov 2010

katyka, to co pises, o tom som este nepocula, ale porad sa s lekarom, ze ci je to nejaky problem. Mne sa pri IVF ku urobila na vajecniku cysta a neriesili sme to aj ked som pritom otehotnela. Po porode som uz ziadnu cystu nemala.

denis, nemame nic na plane, pridete ?

denis19
12. nov 2010

@romy01 asi bychom vás prišli teda omrknout ,co vy na to?

danka483
12. nov 2010

@shawn7 ďakujem za odpoveď no uvažujem o tej antolskej tak neviem pôvodný plán som mala ísť do piešťan no už som to nestihla. Ak máte nejaké skúsenosti napíšte ja viem je tu toho veľa popísaného ale keby bol čas....ďakujem a pekný dník.

romy01
12. nov 2010

denis super, pridte.Je však zlé počasie tak by ste mohli prísť k nám, čo povieš? Pozyvame vás na obed

shawn7
12. nov 2010

@danka483 viem že na Antolskej je MUDr. Petrenko. Je veľmi vyťažený, ale je jeden z najlepších. Najskôr bol v Brne, teraz je aj v BA. V Gyn Fiv je zase MUDr. Harbulák, je tiež kapacita. V Gyn Fiv je ešte aj MUDr. Stenová, raz som sa s ňou zrazila v ambulancii mojej známej, ktorá je gynekologička, je milá.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre