Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
16. nov 2010

@katyka10 mna ten výber chvalabohu vobec nebolel a to mi odsali 23folikul a našťastie ma nepostihlo ani OHSS,pekne som si pospinkala po nom ,manželík si ma vyzdvihol a doma som ležkala do druhého dna,lebo po narkoze treba 24hodín oddychovať.

katyka10
16. nov 2010

@annamary27 aha a bola si aj na pn?pamatas cim ta uspali?si citala co obsahuje pregnyl?ze moč z tehotnych zien haha.moj drahy mi pisal sms do prace lebo Gonal sa vyraba z DNA činskeho škrecka haha tak sa mi smeje ze az mi nenarastie chvostik xixi

annamary27
16. nov 2010

@katyka10 ano bola som PN od vkladu embryí,lebo v robote by som sa nevyhla dvíhaniu ťažkých vecí,celodennému lietaniu,nestíhala by som sa poriadne stravovať a bola by som v strese a v kontakte z chorými,hlavne teraz v zime.Práve kukám do papierov z 1.ivf/pregnyl už mám v riťke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 /tak uspali ma PROPOFOLOM a FORTRALOM.

katyka10
17. nov 2010

@annamary27 dobre a kto ti dal pn?tvoja gynekologicka alebo obvodna lekarka?

annamary27
17. nov 2010

@katyka10 ja som si PN vybavila u svojej gynekologičky,manžel bol po ňu,lebo ja som 2-3dni po ET ležala a už som potrebovala papiere poslať do roboty,tak to vybavil on. 😉

annamary27
18. nov 2010

@katyka10 ahoooj,tak hlásim,že som zniesla 15vajok,všetko šlo v pohode,len som bola nervoznejšia jak pri prvom pokuse,ale mala som skvelú parťáčku,s ktorou sme kecali celý čas o všetkom možnom ,dokonca sme ani nespali po narkoze,len nám pusy chodili. 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Zajtra volám po 11tej embryologičke,že kolko bolo zrelých vajok,kolko sa oplodnilo a čo bude dalej.

minka051
18. nov 2010

@annamary27 no tak pekná úrodička teraz už len aby sa pekne vyvíjali. Držím silno palce 🙂 😉

annamary27
18. nov 2010

@minka051 dakujem za palčeky 😵 😵 😵 😵

katyka10
18. nov 2010

@annamary27 jeeeeej tak to je super.som zvedava ako zajtra co ti povedia nech to uz vyjde moc moc drzim paste moja.ja sa neviem dockat kedy mne vyberu a aka kocka bude so mna...len dufam ze nejake budu hmmmm.

minka051
18. nov 2010

@annamary27 no musíš to tu už zmeniť treba novú tehulku 🙂 😉 a dúfam že potom vás dobehnem 😉

annamary27
18. nov 2010

@minka051 verím,že to zmením,už to máme aj vyveštené,dvojičky/chlapec-dievča/tak som zvedavá 😉

minka051
18. nov 2010

@annamary27 no vidíš tak tomu ver a to sa aj stane. Aj ja mám vyveštenú dievku ,tak si ešte na ňu pekne počkám 🙂 😉

annamary27
19. nov 2010

@minka051 , @katyka10 ahojte,tak napichávali nám 14zrelých vajok a máme 7embryjok,dúfam,že to dotiahnu do šťastného konca 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Dali sme predlženú kultiváciu,takže vklad v utorok.

romy01
19. nov 2010

minka preco si si nezmenila profil, uz si tehulka

katyka10
19. nov 2010

@annamary27 jeeej moja je to supeeeeer.uz nech je utorok som strasne zvedava uz nech je s teba tehulka.a kolko embrii si idete dat vlozit? 1ci2?ja idem zajtra na sono pocas stimulky tak som zvedava.

katyka10
19. nov 2010

prosim vas najde sa tu nejaka tehulka zatial netehulka ktora berie alebo brala tieto injekcie diphereline,gonal 900,gonal 450,pergoveris a pregnyl?ktore injekcie ste ako dlho brali?dievcata piste bo sa neviem dockat.dakujeeeem.

adrika610
20. nov 2010

baby prosim vas ktora mate skusenost bola som na kontrole v martine picham si inekcie decapeptyl a puregon..doktor ma sledoval vaginalnym sonom a sestricke diktoval strasne vela cisiel co to znamenalo tie cisla boli to cisla od 1 po 8 a neviem to boli tie vajicka co sa mi tvoria....

adrika610
20. nov 2010

a este nieco mozem mat pohlavny stik pocas tychto inekcii...

vivian2
20. nov 2010

@katyka10 ahoj, ja som si presne pichala tieto injekcie. Diphereline od 21 dňa cyklu, potom od 4 dňa dalšieho cyklu som pridala gonal 112,5 potom o tri dni Gonal 150 a potom pergoveris az do 14 dna cyklu. Potom som si pichla jeden pregnyl a na 16 den cyklu som mala OPU. Mala som 18 vajíčok. A po 5 dnoch (predlzena kultivacia) som mala ET. Davala som si 2 embryjka. A na 5 den po ET som uz mala slabu druhu ciarku na teste, ktora stale silnie🙂 V pondelok idem na kontrolny odber do centra. Dufam, ze som ti nejako pomohla. Drzim palce, nech to aj tebe vyjde 🙂) V ako si ty stadiu?

katyka10
20. nov 2010

@vivian2 ahoj dakujem za info.gratulujem k tehotenstvu.ja uzivam diphereline a gonal 900.dnes si mam zacat pichat pergoveris ale sono ukazalo ze mam male folikuli fnuk tak o 11tej mi budu volat ohladom hormonov.moc som sa tesila a nedopadlo to dobre.sice mam okolo 15 folikul na kazdom vajecniku len su male....

katyka10
20. nov 2010

@adrika610 tie cisla by mali predstavovat velkosti folikul .

annamary27
20. nov 2010

@katyka10 dakujem,dáme si vložiť dve ak to bude možné,aj minule sme si dali 2blastocysty 😵 😵 😵

katyka10
20. nov 2010

@adrika610 🙂 tak to by aj mna zaujimalo.lebo mne stale hrozia mimomaternicovym tehotenstvom a ete k tomu tolko hormonov.

katyka10
20. nov 2010

@annamary27 🙂 a o kolkej ides v utorok do gynfivu?tak ja mam male folikuli ale hormony ok.takze od dnes si picham pergoveris 6 inj,potor pregnyl tesiiiim.a v utorok rano mam kontrolu.

annamary27
20. nov 2010

@katyka10 to mi ešte zavolajú pondelok po obede,možno okolo 15tej.Minule som mala termín na 10.30.

romy01
21. nov 2010

adrika, ako pise katyka - to boli velkosti folikulov v mm. Co sa tyka tutu mutu tak mozte ale lekar ta upozorni od kedy uz nemozte. Inak Pred samotnym IVF ti doporucia aby mal mm 3 dnovu abstinenciu, aby mal kvalitny odber.

adrika610
22. nov 2010

@romy01 dakujem ti za odpoved si zlata a este ta poprosim do akej velkosti musia narast tie folikuli ja som ich vcera mala do 11 a bolo ich strasne vela

annamary27
22. nov 2010

@adrika610 ahoj,tak ja ked som bola raz u mojej gyn na kontrole mala som ovuláciu a folikul mal 22mm a vtedy mi vravela,aby sme večer určite sexíkovali s manželom,lebo je to naj velkosť.

annamary27
22. nov 2010

@katyka10 ahojky,takže zajtra idem po drobcov na 9.15,ale asi tam budem už ovela skor,kvoli premávke,aby sme v pohode stíhali.Vrátime injekcie,niečo si kupim v lekárni,dám si čípok pred zákrokom a nejak poriešim poloplný mechúr,ktorý treba mať pri ET. 🙂 🙂 🙂 vraj sa zatial všetkých 7dobre delí.

katyka10
22. nov 2010

@annamary27 moja ja budem cely den na teba mysliet.nech sa to podari juj drzkaj sa .ja idem tiez zajtra ale len na sono a krv dufam ze sa moje folikuly spamatali a rastu dalej.bolia ma vajecniky dost silno tak dufam ze to zabralo.ak vyuzijem vsetkych 6 injekcii tak 28 pojdem na odber.pozitivne mysli moja jo?a kam vratis injekcie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre