Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
6. dec 2010

@figurka.m teeda ty mas poriadne chlapisko uz 🙂 my ideme zajtra do poradne,ale ratam ze maly ma tak 5200g.hoci ste mladsi asi na vas nemame 🙂 iba kojis,ci aj prikrmujes?

krivka5
6. dec 2010

@natalia80 ahoj 🙂 aj ja som po ivf a to zdarenom 🙂 uz mam krasneho synceka. no pri prvej navsteve centra bude chciet doktor vediet preco sa nedari. vysetria aj partnera,budu potrebovat jeho spermiogram.samotna liecba spociva v uzivani hormon.tabletiek a v pichani injekcii do bruska. vobec to neboli, mne to pichal manzel,ale ak budes mat pera mozes si to aj sama. lekar ti sleduje rast folikov a ked je cas tak ti spravia odber folikov v uplnej anestezii. nic necitis a ked sa preberies este hodinku si polezis a ides domov. bolesti som po zakroku nemala ziadne. tvoj partner si odobere spermie a oplodnia sa odobrate vajicka.nechaju sa kultivovat. my sme mali predlzenu kultivaciu 6 dni a z osmich oplodnenych vajicok nam ostali dve a tie my zaviedli do maternice.to zavedenie je uplne bezbolestive,ako ked si na vysetreni u gynekologa.po 14tich dnoch som bola na odber krvy a este v ten den som vedela vysledky. 🙂 🙂 🙂 s liecbou sme zacali 2.12. a vklad embria bol 12.1.. drzim palce nech to zvladnete a v stastny uspesny koniec 🙂

denis19
6. dec 2010

@majaja75
@krivka5
@figurka.m ahoj maminky!!!!!! tak vidím, že si to užíváte, no nikdo sem už nechodí, neboť asi nestíhají 🙂

depa
6. dec 2010

Baby chcem sa opytat jednu vec 23.11, som bola na ivf po desiatich dnoch som bola na krv. lenže teraz na dvanasty den som mala slaby krvavi fliačik. Je to možne alebo to je velmi zle.

krivka5
6. dec 2010

@denis19 ahoj 🙂 co mate s Karolinkou nove? uz sedka? a co zubky?
veru ja nestiham skoro vobec. maly mi cez den nechce spinkat. teraz som ho zazracne uspala v tom hojdacom kresielku. juuj ,to je dobra vec 🙂

krivka5
6. dec 2010

@depa pokial nekrvacas ako pri menzese tak to je v pohodicke, neboj 🙂

denis19
6. dec 2010

@krivka5 máme se dobre...má dva zuby, sama si nesedne, jen za pomoci, už se mi i otáčí, tak jsemspokojená a je desne živá,ale naštestí je to dítko s dobrou a usmevavou povahou 🙂 no a denní spánek nekomentuji.....stropila mi dopoledne takovou scénu, že být vetší dostane na zadek!

krivka5
6. dec 2010

@denis19 jeej zlatucka Karolinka. no asi dostala slabeho mikulasa ked vyvadzala 🙂 nas drobec ma len dva mesiace a teda poviem ti ,tiez sa vie poriadne jedovat 🙂

denis19
6. dec 2010

@krivka5 no je to des, to byl vztek a krik a slzy dohromady...chtela spát a zároveň je zvedavá na svet, no desná kombinace....dnes jdu ke kaderníkovi ,tak snad to tatínek zvládne, bude kočíkovať po námestí 🙂 už je odedneška ve sporťáku cácorka jedna a co deláte vy?

majaja75
6. dec 2010

@denis19 ahoj...ja sem chodím, len vidím že vy nie, asi ste v nejakej inej téme. ale pravda je aj to že sa treba detičkám moc venovať. čo máte nové?

majaja75
6. dec 2010

@krivka5 tak to s tým nespaním cez deň je trochu skoro. my sa máme dobre, každe 3 hod papáme, dokonca aj v noci. za mesiac sme pribrali vyše kila a narástli 5 cm .......aj moja chce niekedy tak veľmi spať a nevie sa uložiť. zase niekedy zaspí tak tvrdo že môžu pri nej tanky strielať a nič

viera6
6. dec 2010

Ahojte maminky!!!!!!!!!! 🙂

majda27
6. dec 2010

takže nepoteším. Dnes sme opäť volali do poistovne, pričom v piatok mi bolo povedané že mám všetko schválené a že mám čakať telefonát z Heliosu. Dnes sme tam opat volali, a zasa bolo povedané ze zákrok je schváleny(24.11.) a lieky su este neni schválené, že tie sa schvalujú neskor. Ciže ešte nič neposlali do Centra. Dnes ne presne mesiac čo sme to podpisovali. Asi to tak skoro nebude schválené. A to mi do mailu potvrdili že do 30 dní to schvalujú a posielaju do centra. TU na modrom konikovi, som čítala ze dovera to schvaluje do 30 dní, ale v mojom prípade to tak nebude. Ešte jedna vec cez týžden povedali, že oni ju dostali cca 18.11. čo je blbost. Ja si myslim že centrum to tak neskoro nemohlo poslať, ved oni maju tiež v tom nejaké peniaze. Tento rok asi ozaj s toho nic nebude, konecne sme sa dostali k vysledkom z genetiky a teraz to viazne na poistovni. Uzasne 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

figurka.m
6. dec 2010

@krivka5 no je to chlap 😀 iba kojime, no a cez den uz tiez skumame svet, a hemzime sa v kuse, minule sa mi uz skoro obratil, niekedy mi pripomina toho ruzoveho zajacika Duracel 😀 😀 😀
@denis19 no princezna chcela by vsetko naraz 😎
@majaja75 no vidim, ze aj vy pekne priberate, tiez len kojis?

majaja75
6. dec 2010

@figurka.m nie nekojím, nemalo som mlieko už v nemocnici, dávame bebu

denis19
7. dec 2010

@majaja75 nie nekojím,ani som nekkojila...nevadí i tak je zdravá.... 🙂
@figurka.m jojo je to zvedavka až taková,že se mi včera zvalila z gauče...to byl stres a muj jšte i je!!!!!

majaja75
7. dec 2010

@denis19 ahoj, koľko vydržala mala medzi papaniami. My jeme ráno o 8, potom o 12 ,16,19,23,2,5,a zase 8. Vydrží len 3 hod. skušala som zdvihnuť dávku ale to nechce. Vypije len 90, malokedt 120. Ak zarobím viac, tak to potom len vylievam a čo je škoda. Ozaj kedy si začala s príkrmom? -šťavy, postupne zeleninu, ovocie? a s čím si začala skôr? zeleninou, alebo ovocím?

denis19
7. dec 2010

@majaja75 takže, nevím,ale malá ti vydrží výborne mezi jídly, více méne 4hodinky a to je super, u nás se zvýšení dávky nikdy neujalo jako prodleva mezi jídly, to prišlo postupne, ve veku Mišky naše cácorka jedla každé tri hodinky, ne jako tvoje vegeťačka a sotva 90ml, vyložene čtyrhodinové rozestupy a to 8:30.12:30,16:30,21 :00 a jinak ani rána a mužu delat co chci máme od tretího mesíce do dnes, s tím, že dnes ji ješte kolem tretí šupnu svačinku a teda obed a svačinka je tuhá strava a ostatní je mléko a to poslední mléko je s kašs príkrmama jsem začala hned od ukončeného čtvrtého mesíce,ale už ve tretím dostávala zeleninové šťávy,kvuli krvy hlavne.

majda27
7. dec 2010

Tazke dnes som volala do Heliosu kedy to posielali.ONI TO POSLALI AZ 15.11. pričom žiadosť sme podpisovali 4.11. a 5.11. som ešte mailom poslala nascenovaný spermiogram čo sme mali doma. Takže asi nič tento rok nebudeme stýhať. Výkony máme schválené ale lieky ešte schvalujú. Som zvedavá kedy sa nám ozvu. 🙄 🙄 🙄 🙄

adrika610
7. dec 2010

no co kde su tehu virusiky 😀 😉

adrika610
7. dec 2010

@annamary27 no co kde su tehu virusiky 😀 😉

annamary27
7. dec 2010

@adrika610 tehu vírusíky si musíš pýtať od niekoho iného,hcg kleslo na 8,takže vianočný darček nebude. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

adrika610
7. dec 2010

@annamary27 to nie je mozne a preco to je tak sprosto spravene v tej bratislave ja tomu nerozumiem v martine sa ide o strnast dni na kontrolu a tam ti daju hned vediet na 100 percent mna to mrzi ozaj a tak som na teba myslela a drzala ti palce a robili ti ultrazvuk alebo brali len krv

annamary27
7. dec 2010

@adrika610 len mi brali krv,ale pojdem doma k svojej gyn na kontrolu a ona mi všetko spraví znova.

adrika610
8. dec 2010

baby prosim vas som po umelom a strasne ma boli brucho spodok a mam taky hnedy krvavy vytok asi ztoho nic nebude vsak

annamary27
8. dec 2010

@adrika610 a mala by si mať v tomto čase ms?

adrika610
9. dec 2010

@annamary27 ano akurat vcera som ju mala dostat a dnes uz nic nemam nespinim....

annamary27
9. dec 2010

@adrika610 no tak asi preto si mala tie bolesti,že sa ms chystala,ale si to rozmyslela 😵

adrika610
9. dec 2010

@annamary27 no neviem cely den nic a mam to znovu to spinenie....

annamary27
9. dec 2010

ahojte.no bolo to zaujímavé u toho liečitela,mám z neho dobrý pocit.Najprv ma premeral s takým prístrojom a hádal choroby moje a v mojej rodine,trafil mamin žlčník,problémy so štítnou žľazou,myom u tety,obezitu,tráviace problémy u otca,aj to že som bola krátko kojená z čoho vychádza aj to,že aj ja mám vraj problém v štítnej žľaze a preto sa mi embryjká neuchytia a po čase pustia.Uhádol,že mávam problémy žalúdočné,že som mala zápaly moč.ciest,že mávam búšenie srdca,že mávam bolesti krčnej chrbtice ,ktorá vyžaruje do pravej lopatky,no proste nevídané ako sa trafil.
Odporučil mi obmedziť kávu,viac vody piť,menej soliť a vraj bude so mnou lahká robota,lebo moje telo si velmi rýchlo pýtalo tie liečiky,ktoré mi ponukal a potom kyvadielkom kukal či a ktorý chcem.Teraz má tri prípady,kedy ženy po návšteve u neho do mesiaca otehotneli.
Chcela som zajtra zavolať a prihlásiť sa na konzultáciu do GF,ale normálne rozmýšlam,že to asi nechám na neho.utorok by nám mali prísť tie lieky od neho.Moja gyn mi síce robila štítnu žľazu,ale asi pred rokom,ked ma pripravovala do CAR a vtedy som mala výsledky negatívne.ešte sa jej spýtam ,ked pojdem po ms na dalšiu kontrolu,lebo mi akurát počas návštevy volala,že hcg mám už iba 3,8,tak ju poprosím,aby mi štítnu zas vyšetrila.
Ešte mm poprosil ,aby kukol,že čo budeme mať a vyšla nám dcérka ako prvé.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre