Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mozartka
20. jún 2014

ivka251 - poslu do CAR a potom zavolaju, ze uz mas to schvalene 🙂

ivka251
20. jún 2014

@mozartka - ďakujemmmmmmmmmm, lebo keď som vypisovala žiadosť a písala adresu, tak som si neuvedomila, že píšem adresu trvalého bydliska, ktoré mám ešte u rodičov, preto ta otázka, či musím cestovať domov. Takže super, keď odpoveď príde do CARu, prajem pekný večer I

mozartka
20. jún 2014

mne vypisovali za 20 eur v ISCARE-i.

annavi
23. júl 2014

@sorgerka pokial ja viem, tak ked je punkcia neuspesna, nieje ani ET tak vam pokus nemohol cez poistovnu padnut, pretoze celková suma IVF sa platí až pri ET, jedine za co sa plati sú lieky..ale tie preplaca poistovna, preto sa cudujem kedze nebolo ani oplodnenie(kedze neboli ani vajka) tak je to blbosť ze to padlo..(preplac.IFV cyklu)

sorgerka
23. júl 2014

@annavi pokiaľ ja viem, prešla som si, čím som si prešla a takto to bolo, že vám v tom príde niečo ako blbosť, za to nemôžem... Všetci sa niečomu čudujeme a nenachádzame vysvetlenia...

annavi
23. júl 2014

@sorgerka ved ja nic v zlom..možno ste neboli správne informovaný, pretože vtedy je to škoda...ked sa len tak príde o dva platené pokusy.... co sa týka preplacania IVF viem o com hovorím, je to začarovaný kruh.kolko musi clovek vynalozit síl a prostriedkov na to aby mal vytuzene dieta.
len ma zarazila ta info ktoru som tu našla...to je celé. pekny den. 😉

sorgerka
23. júl 2014

@annavi veď v poriadku, ale keď dočítate môj príbeh dokonca, zistíte, že všetko dopadlo nakoniec dobre pre mňa a som šťastná... 😉

tixx
11. aug 2014

ahojte baby, prosim vas, ktora by mi vedela poradit? mame zly spg a mali by sme ist podla CAR na IVF. zacala som chodit do CAR v BA, ale nebola som spokojna, tak sme teraz v Brne. Viem,ze tam tiez poistovna preplaca naklady. Z poistovne mi napisali,ze prvym krokom je potvrdenie z CAR na Slovensku, ze je nutne to podstupit. Ja som z centra v BA odisla kvoli tomu,ze ma podla mna bezdovodne posielali na laparku. Moj lekar aj lekar z Brna povedali,ze pri nasich vysledkoch zo spg nevidi dovod, preco by som ja mala ist na laparku...lenze v CAR v BA mi povedali, ze to je PODMIENKA k tomu,aby sme mohli poslat ziadost na poistovnu...mate niektora podobnu skusenost? Myslite, ze by niektore CAR v BA vydalo potvrdenie o tom,ze musime ist na IVF aj bez toho,ze by ma nutili ist na laparku? stretli ste sa s tym?

franzziska
7. sep 2014

@tixx ja som sa s tym stretla...tiez mi bolo povedane ze pre poistovnu je nutna laparka....

samotarkadela
22. okt 2014

Ahojte!
Minuly tyzden nam bolo oznamene, ze partner ma nizky pocet lenivych spermii.
Pani doktorka z GYN-FIVu odporucila umele oplodnenie ale vyjadrila obavy, ze zakrok pravdepodobne nebude preplateni kedze som pred 15 rokmi bola na interrupcii ☹
Stretol sa niekto s takymto problemom, alebo poznate niekoho? Som zufala, kedze viem ze cena tohto zakroku sa splha k 2.500 € co si v ziadnom pripade momentalne nemozeme dovolit.
Budem velmi vdacna za akukolvek odpoved.

mitka85
29. okt 2014

Ahojte.Chcem sa spytat ci mi nevie niekto poradit ohladom IVF.Chodime do Heliosu v Martine.1x sme boli na inseminacii ale neuspesne.Rozhodli sme sa ze uz pojdeme rovno na umele.Ale kedze aj napriek preplacaniu poistovnou je to dost penpenazi chcela by som si dat predtym urobit co najviac moznych vysetreni aby sanca na uspech bola co najvacsia.Je tu niekto taky co si este pred prvym pokusom dal urobit imunologicke testy?

klara030
3. nov 2014

@mitka85 No my sme si dali urobit akurat geneticke vysetrenie. Tiez cakame na IVF v Heliose.

dorotka66
3. nov 2014

@mitka85 my sme si dali urobiť všetko, tzn. genetika, imunológia, hematológia, endokrinológia. Snáď som na nič nezabudla. Neviem mitka85 koľko máš rokov (možno si ročník 85 🙂), ale ani vpríapde mladých kočiek sa neoplatí dávať zbytočné pokusy a strácať čas neúspešným IVF, keď Ti chýbajú základné a veľmi dôležité vyšetrenie. Držím palce.

PS: vďaka hematologickému vyšetrenie pichám clexane a všetko ostatné máme našťastie dobré 🙂 už mať len to dieťa 😀

moo
3. nov 2014

@samotarkadela moj muž ho mal dobrý a ked sme boli na ivf a skušali spojenie vajíčka so spermou zistili že to nepôjde z 10 sa podarilo iba 5 a aj to tým napichovaním čiže klasika nám nevyšlo ani jedno ...ale ja som dostala ovarial a tak som nemohla podstupit transfér na 3mesiace.... ale prečo píšem muž začal brat kotvičník poradil mu to kamoš čo nemohol mať vôbec a mali už ročná kočku tak sme to skúsili aj my a máme mesačného syna spontalne doma a transfer nebol treba.... takže treba veriť a skušat a kusok si pomôct 😉

mitka85
4. nov 2014

Dakujem vam baby.a kde vsade sa daju robit tie vysetrenia?

mitka85
4. nov 2014

@dorotka66 ano som rocnik 85 🙂

dorotka66
4. nov 2014

@mitka85 ja nie 66 😀

dorotka66
4. nov 2014

@mitka85 endokrinológiu v mieste svojho bydliska, Ľubochňa ja TOp, ale berú len ak máš vážnejší problém. Hematológia v okresnej nemocnici, Genetika v KE, SNV a určite aj inde (my sme boli tam) a imunológia - KE, Praha a vraj dobré vyšetrenie robia už v BA

12kiri34
12. nov 2014

@samotarkadela
ahoj preco by o preruseni mali byt informovany? A je to teda tak ?

samotarkadela
13. nov 2014

@12kiri34 No pani doktorka nam odporucila tuto skutocnost zatajit, ale udajne vo Vseobecnej zdravotnej poistovni tieto papiere spracuva pani, ktora vzdy vyhrabe niekde dokumentaciu o tom co bolo aj pred 20 rokmi. Inak nam bola odporucena zmena poistovne, ale na to teraz musime rok cakat...

@moo Dakujem za radu. Moj manzel uziva pripravky s kotvicnikom uz asi 3 roky 😅 , ale skusim niekde pohladat uplne cisty kotvicnik so ziadnymi primesami.

12kiri34
13. nov 2014

@samotarkadela
isto ze treba zatajit, mladost pochabost... co uz , zmen poistovnu. hadam nebudes trpet za neaku zatrpknutu staru dievku. som zvedava ako to dopadne a este viac ako dopadneme mi . este sa len chistame do helios martin

moo
13. nov 2014

môj užíval čisty, tuším niečo ako tribulus sa to volalo a najskôr jednu denne a potom dve a bolo to, držím palčeky, a ked nič aspom si to užite :o)

palculienka12
15. nov 2014

Ahoj práve podstupujem stimulaciu IVF v Heliose, ma tu niektorá skúsenosti? 😉

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, mam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy,

elmunda81
11. feb 2015

Caute baby, potrebovala by som poradit ako vyplnit tlaciva na IVF v CZ. Viem, ze slovenske kliniky asistuju, ale neviem ako je to v CZ, konkr. Brno/?/ Mam vytlacene tlaciva, buduci tyzden ideme na konzultaciu, tak ich berem so sebou pre istotu, len neviem co/ kto musi vyplnit, je tam toho velmi vela. Samozrejme o sebe udaje viem, to mi je jasne. Ci nemam sa stresovat v Brne mi s tym pomozu? Ake mate skusenosti? Bola by som Vam povdacna... kludne piste aj spravy 🙂 dakujem velmi pekne 🙂

skaredekacatko
11. feb 2015

@elmunda81 ja chodim do reprofitu a tam si to nechali vyplnili a poslali postou. Zial ja mam doveru ta to neschvaluje tak nic z toho nebolo. Vraj to schvaluje len vszp.

elmunda81
11. feb 2015

@skaredekacatko ahooj dakujem pekne za reakciu 😊 aj my ideme do reprofitu, mam VSZP. To je mi luto ze to ine neschvalia. Drzim palce aby sa Ti/vam Darilo. Ok tak berem radu na srdce paaa

skaredekacatko
11. feb 2015

@elmunda81 ku komu si objednana?

elmunda81
11. feb 2015

@skaredekacatko Mudr. Kuřecová

skaredekacatko
11. feb 2015

@elmunda81 tu som este nemala ja chodim k otevrelovi. A ides prvy krat do centra ci si uz bola na slovensku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre