Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

zdeja
21. sep 2009

ale nie je to len ventil......moj s alen opyta ze co nove som sa dozvedela 😅
moj vitaminy neberie ....len ja berem vsetkooo

cukotka
21. sep 2009

predpokladám. že si dosť nedočkavá, kam to chodíš do centra?

zdeja
21. sep 2009

chodim do kosic - SPLN
je to fajn hoc je doki naladovy .....ale neva pokial robi to co ma 🙂

cukotka
21. sep 2009

no ja prístup doktorky ešte neviem tak posúdiť, bola som tam dvakrát

cukotka
21. sep 2009

halooo ostal niekto?

zdeja
21. sep 2009

ono to tak rychlo zbehneee......nevadi aky su len nech si urobia robotku
cukotka ja idem do hajan ...zajtra je den s velkym D
maj sa pekneeee

cukotka
21. sep 2009

držím palce, drž sa a dobru noc

zdeja
21. sep 2009

😅

romy01
22. sep 2009

dobré ránko
zdeja si tu dlho nič nepísala a zrazu máš OPU. Držím ti palce, nech ti nájdu kopu dozretých jajoj 🙂 🙂 🙂
vierka, halo čo máš nové?

viera6
22. sep 2009

Dobre ráno všetkym,čo ste tu.Ahoj romy som ako zdochlina mam teplotu a boli ma cely človek včera som preležala nakoniec skoro cele poobedie, nechcelo sa mi ist ani k počitaču.

viera6
22. sep 2009

Koordinátorka včera povedala,že vysledky su velmi dobre a kontrolu mam vo štvrtok mam príst aj s partnerom mame sa stretnut s embryologičkou.Ty ideš na kontrolu zajtra?

viera6
22. sep 2009

halooo je tu niekto?

denis19
22. sep 2009

Ahoj holky,
VIERA bud v klidu, prodelala jsem teplotové šílenství o víkendu!!!!Krajko mne dnes ubezpečil, že teplota do 37.5 je OK i v tehotenství,ale já jeden den mela 38.6,ale jeden den snad neublížil. Tak se jen poť a poť!!!!!

viera6
22. sep 2009

Ahoj Denis,Možem si dat aj panadol však,lan ked ja mam do 37,5 tak to je u mana ako 40.Ako si dopadla v heliku?

bibi24
22. sep 2009

Ahojte baby,

prepacte, ze vam sem tak vtrhnem, ale nedavno manzelovi zistili zly spermio a ak sa mu vysledky po profertile neupravia a nepodari sa nam nejakym zazrakom otehotniet prirodzene, tak tiez nas bude cakat ivf. Mozem sa preto opytat, vy s tym mate iste skusenosti, aka je cena za ivf? Myslim, kolko sa este doplaca, ak poziadam o preplatenie cez poistovnu?
Dakujem vam krasne a strasne drzim palceky, aby vam ivf vyslo uspesne 😉

romy01
22. sep 2009

Ahoj vierka ja idem už zajtra, mne sa to rozbehlo nejak rychlo a aj mi od včera znížili dávku.
Baby dnes som bola na EKG a jedine čo mám, je ten graf s popisom že je to OK a výsledky krvi. Nič ine mi nekontrolovali ani tlak ani kožu ani nič. Obávam sa že to asi nie je kompletné ale zajtra to beriem do heliosu tak uvidím. Inak my máme zajtra aj ten pohovor s embroilogičkou.
Deni ako si dnes pochodila?
Vitaj bibi, možno nebude treba IVF, aj ked je spg slabší možno bude stačit inseminácia - uvidíš v centre. Co sa týka IVF je to dosť peňazí. Predovšetkým záleží akú máš poisťovnu. Niektoré majú poradovníky a čakáš na schválenie , viem ze niektorá poistovna má limmit na rok a ak ho už vycerpali, dostanes sa na raz az o rok. Tak si to prever, a dopláca sa cca 30 tis - sú tam rozne polatky za konzultácie, za vyšetrenia za lieky a potom záleží aj kolko je potom vajícok a akú metodu zvolia lekári,.Ja som platila doteraz cca 15000SKK a to len za posledný polrok tesne pred IVF a ocakávam, že to bude este stát nejakých 15 - 20 tis SKK ale keby som započítala náklady za 3 roky snazenia, tie kadejake vitaminy a vysetrenia a pod tak + nejakych 10 tis

viera6
22. sep 2009

bibi24 ahoj,mna vyjde IVF za lieky do 35eur a ICSI,zmrazenie embryí,kultivácia do 1000eur

denis19
22. sep 2009

Vierka, Krajko mi doporučil panadol jen nad 38 teploty, jinak čaje a potit se i nadmerným oblečením.
V heliku jsem od nej dostala pochvalu,že prý snáším hezky a kvalitne 🙂 a vypadá to na odber v úterý!

viera6
22. sep 2009

no to maš pravdu romy aj ja mam ten pocit,že sa to nejako rozbehlo az mam stoho trochu depku.Kde si bola na internom?, romy to iste som mala aj ja ,no tlak my zmerali,ale ten ti mohla zmerat aj tvoja obvodna.Mne dávku nemenili mam stale 150jednotiek.

denis19
22. sep 2009

AHOJ ROMY,
tak jak jsem psala snáším dobre 🙂 Mám jich kolem 10 kousku od 7 do 11 mm, sliznice stále 7mm a krako byl spokojen.
BIBI, mne to výjde také do tech 1000€, máme ICSI, tak se to prodraží ☹

denis19
22. sep 2009

Romy, já dnes odevzdala predoperační celá šťastá a nakonec Krajko zjistil, že mi tam chybí dve krevní hodnoty, tak pokud mi to nedodelají, což prý asi nestuhnou, tak mi to udelají v heliku.

romy01
22. sep 2009

na internom som bola tu v MT v stredisku v košútoch, ale stále mám z toho zlý pocit, lebo ked som šla pred polrokom na operáciu, tak mi klepali na koleno a aprehmataval mi brucho, kontroloval ci mi vidno zili na rukach, pýtali sa na váhu a podobne - no ale hádam mi taketo veci urobia v heliku. Inak ešte nemám uplne všetky výsledky krvi len tie základné, tak dúfam že to stihnem.
denis až v utorok? A nevies aké mas tie folikuly velké? Ja so bojim ze mne to nakoniec vyjde skor ako tebe

viera6
22. sep 2009

Dik Denis,dala som si panadol mam už 37,8 tak dufam ,že zabere.To je super tak sa ti to čieš už blíži a to už nejdeš na kontrolu pojdeš hned na odber?Denis,ked si mala pohovor s embryologičkou platila si niečo?

romy01
22. sep 2009

baby každa z vás a aj baby co píšu do iných tém boli pri stimulke prechladnuté, tak asi je to OK asi máme nejal naburanú imunitu - ja sice nemám teplotu ale mam upchaty nos 🙂
Vierka vraj sa plati 9,90 EUR

viera6
22. sep 2009

romy to klepnutie po kolene a pod.ti robili na ARU a to ti urobia v heliku

bibi24
22. sep 2009

Dakujem pekne baby. 😉
No, lebo som citala rozne reakcie, kde baby pisali, ze platili iba za tie injekcie (do 200€), tak neviem teda od coho to zalezi 😒 A za to ICSI sa asi plati viac, ze?
A kolko ste cakali, kym ste sa dali na ivf? My sa snazime este "len" 7 mesiacov a zyl spermio znamena (oligoastenoteratospermia), cize 4mil./ml, 70% patol. morf., pohyblivost B. 😖

denis19
22. sep 2009

VIERA,
mám ješte jednu kontrolu v pátek a to chi si dohodnout i pohovor s embryologičkou. Kdy máš odber Ty???
Romy, pokud jsem to dobre pochodpila , tak jsou od 7 do 10 mm, jeden je tuším 12 a Krajko si to pochvaloval, tak nevím, rekl,že mi udeluje pochvalu, tak mu verím.

viera6
22. sep 2009

Romy dik to koordinatorka nestihla povedat volala som jej ja ,lebo bolo skoro 15,45 a to už mam mat dávno inekciu pichnutu.Omluvala sa ,že nas bolo včera bohate.

denis19
22. sep 2009

BIBI,
mi se snažili 9 let a zázrak nikde ☹ Samotné ICSI je potom 10000,.skk

viera6
22. sep 2009

Denisa,ja ešte neviem presne kedy pojdem na odber.No kraj.včera spomenul pondelok a vo štvrtok mam pohovor s embryolog.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre