Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
25. sep 2009

weronika bohužiaľ ti neporadím. Za mňa vypisovali žiadosť priamo v centre doktorka a ja som to len podpisala, dokonca to oni aj poslali a súhlas prišiel k nim.

romy01
25. sep 2009

no denis, ja sa zas dost o tie veci zaujimam - nie že mi to k niečomu bolo, 😀 ale aspon viem kde som a co mam ocakavat. Nemam rada prekvapenia 😀 teda pokial sa to netýka nejakého darceka 😀 😀

weronika131
25. sep 2009

aj tak dakujem.....
dufam, ze nebudem znova stresovat a zvladnem to v pohode.......mala by som.....
A ak nie, v pondelok to zanesiem na poistovnu potvrdit aby som to mohla poslat na pobocku do KE a poradim sa s damou na info v poistovni.....

romy01
25. sep 2009

weronika a do akeho centra chodíš? Do Splnu?

weronika131
25. sep 2009

ano.......aj ty???

romy01
25. sep 2009

ee ja chhodim do Heliosu. Drzím ti palceky 🙂 🙂 🙂

weronika131
25. sep 2009

dakujem, napodobne.........zelam aspon dvojcata

denis19
25. sep 2009

Romy, je dobre , že jsi tak prestudovaná informacema, to já nemohu🙂)) 😉 a ted to čekání....hm, ani si jen nesnažím predstavit si to čekání po ET, to fakt nevím,asi protelefonuji majlant s kamarádkou,abych nemyslela na blbosti.
Weronika, ze mne také vypsalo vše centrum, tak Ti nepordím. Ale držím palec, snad nemáš až tak co pokazit 😝
Proč musíte na IVF?

denis19
25. sep 2009

Weronika,moooc hezké prání fakt 😀

weronika131
25. sep 2009

denis19- dakujem, aj ochota sa ceni........musime tam, pretoze mam za sebou uz jedno mimomaternicove tehotenstvo, pri ktorom som prisla o jeden vajickovod a ten druhy mam nefunkcny......a okrem toho mne je 22, ale manzelovi 40, takze uz nemame cas skusat to a znova riskovat.....plus jeho chlapci su tak trochu lenivy

denis19
25. sep 2009

No jo Weronika, život není períčko,co???? My jdeme na IVF ICSI, také jsou spermoníci pomalí,ale to by nebyl nejhorší okamžik, mají špatnou morfologii a tam je problém 🙂 už to nejak dokope do gólu 😀

romy01
25. sep 2009

weronika ked sem nakukne zajda, ta ti poradi. Ona ttiez chodi do splnu a dnes bola na ET - o dva týždne jej urcite vypisu tehotensku knizku 😀

denis potom sa budeme vykecávat o tom ,keby ideme testovat a dodavat si odvahu a potom ked to vyjde zas budeme debatocat o znackach kocikov, postielok a pod - jeeezis ja sa tak tesim na nákupy 😀 😀 😀

weronika131
25. sep 2009

denis19-pravda je, ze som sa velmi bala spermogramu, kedze moj manzel uz na jednom bol v decembri min.roku a dopadol katastrofalne, az potom sa priznal, ze mal tyzden predtym horucky.......no az dodnes som si nebola ista, ci to bolo kvoli teplotam,alebo .......... ich jednoducho ma tak malo a tak zdeformovane......no dnes mi padol obrovsky kamen z hrude....... dopadlo to fajn.....postaci

denis19
25. sep 2009

JOOOOO,náááákupy,ano!!!!!!Já chci,Romy! 🙂 nejak se nám odtud všechny kočandy vitratily,co, žádná pravidelná návšteva jako my dve a Wodanka zmizla úplne!

denis19
25. sep 2009

WEronika,
jako postačí vám vlastní materiál na IVF,dobre to chápu ano? A jdete na ICSI?

weronika131
25. sep 2009

denis-Tak to netusim, pravdupovediac som v tomto nova takze neviem co je ICSI, momentalne som este vo faze papiere a poistovna.

denis19
25. sep 2009

Ahááá,ale to se asi do žádosti musí napsat o jakou jde metodu,ne??? Teda mne to tam dr. vypsal.
ICSI je výber jedné nejleší spermie, kterou si vstríknutím této spermie oplodní jedno dozrále vajíčko, takto se oplodní všechna odebratá a dozrála vajíčka, vždy jednou schopnou spermií.

weronika131
25. sep 2009

denis
tak moj dr. ma akosi neinformoval o postupe akym chcu oplodnit moje vajicka.....ale dolezity je len vysledok, necham to teda na nom.......stad vie co robi
Teda vie toho urcite viac ako ja, no netusim, ci viac ako ty...........wow zasnem nad vami.....pripadam si hlupo, nikdy som sa akosi nezaoberala touto problematikou

romy01
25. sep 2009

denis to je fakt, uz davno tu nebola sasko a ostatné. No ale pevne jadro je tu - a teraz je nas tu par ktoré to máme vsetko narovnako rozbehnute a mozme si porovnavat pocity a skusenosti
inak ja mam par veci kupenych - mam deku par body tielok, plysoveho macka aj havka a nejake knizky - tie som kupila pred par rokmi lebo som vedela, ze ich neskor mat nebudu a mala som pravdu
tesim sa vsak na nakupovanie plienok 😀 😀 😀

denis19
25. sep 2009

To žádná z nás, k tomu nás dotlačil život a ta metoda je Weronika duležitá, treba i jen pro to , že ICSI pojišťovna neplatí, to si musíš zaplati sama a v našem centru to je treba 332€.
tak jen klidne sbírej informace a ptej se , kde mužeš, jednou to zužitkuješ, jen klid! 😀

romy01
25. sep 2009

weronika to je pravda, sice mozes veci nechat na lekarovi - ved ani nic ine robir nemozes ale tie informacie su dolezite. Jednak to nie je lacné - lieky stoja do 330 EUR potom kdejake konzultacie, zakazdym 10 - 15 EUR, potom ta metoda ISCI dalsich330 EUR, platis za mrazenie, predlzenu kultivaciu atd ALe pre mna su informacie dolezite aj preto aby som vedela ako na tom som. Lekár ti nikdy nepovie, že je to zlé alebo ze sa to nedari - oni sa snazia naladit pacientov optimisticky, ale ja si myslim ze je lepsie zit v realite ako v snoch

weronika131
25. sep 2009

denis
a ake su este metody oplodnenia.....???
Jedine co mi povedal dr. je, ze nam odoberie vajicka a spermie, dalej viem, ze predtym mam brat niejake lieky-iniekcne, a co sa penazi tyka, tak lieky nas budu stat okolo 300euro a zakrok 500euro, plus-minus (vsimne pre dr.
😀
Inak info neposkytol ziadne

denis19
25. sep 2009

Romy, tak ty máš uš vytvorené zásoby, paráda a nebojíš se???? Ale nejaké knihy, to byl dobrý nápad!
Jo celkem jsme se tu našly, stejne nastimulované kvočandičky 😀
Já hodne vecí zdedím od strenice,která má 1a1/2 letou dcerku a také od švagrové,ale neco chci i svého 😅
Plánuješ bavlnené plínky?

denis19
25. sep 2009

Weronika,
tak z toho mne plyne ICSI, tech 500€, protže klasické ivf hradí pojišťovna.
A je klasické ivf, vezmou ti vajíčka, manželovi spermie, dají na petriho misku a dej se vule boží, co se oplodní se oplodní co ne ne a potom již zmínené ICSI, to je ta injekční metoda a ta se platí.

weronika131
25. sep 2009

denis.
tak aj v tomto pripade hradi poistovna dve tretiny sumy, inak by to stalo 1500......
Viem tolko, ze sa maju oplodnit vajicka a tri mi vlozia do maternice s priblizne 90percentnou sancou je zanikne jedno a ostanu dvojicky

kajka39
25. sep 2009

AHOJTE BABULKY!! Co sa tyka dozrievania folikov pri stimulke , vraj to nemame porovnavat s beznym cyklom. Pri stimulovani IVF moze to byt uplne inac, prave preto to aj kontroluju a davky upravuju podla potreby.Kazda mozeme reagovat inac na lieky. Tak sa tym netrapte....

denis-Pekne sa ti tie foliky namnozili a narastli.Gratulujem
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
liec sa rychlo, aby tie baciliky cim skor od teba usli a nechali ta na pokoji splnit si tvoje zivotne poslanie. A sup na IVF, mozno sa podari nam v jeden den! Ja idem v nedelu rano na kontrolu do Helika... Moj typ je utorok alebo streda OPU ale mudrejsia budem po kontrole.

zdeja-tiez gratulujem k dvom drobcekom, nech sa im u teba velmi paci celych 9mesiacov!

romy-tak v nedelu,mozno na seba natrafime... zistila si kolko hodin pred OPUsa picha pregnyl?

denis19
25. sep 2009

WERONIKA,
cože????? Tri????
A ICSI určite pojišťovna nehradí ani eurem 🙂 vím to, protože v tom jsem ,jako v ICSI 😀
To jsem ješte neslyšela, takovéto neco. U nás vkládájí dve, teda doporučují max dve, jsou tam toiž i jiná potom rizika,ale každý CAR ví co delá. 🙂 Ale trí bych se bála, dve ok,ale tri????Odvaha!

denis19
25. sep 2009

Kajka, pichá se 36 hodin,pred OPU. Tak by to v Tvém prípade pohlo být i úterý. MNe posunuli kontrolu z nedele na pondelí, tak to spíš vidím na stredu,nevadí,hlavne aby to bylo, ne! 😀
A dekuji za pochvalu mé snášky vajec, snažím se 😀 😀
jak se ti vede?

weronika131
25. sep 2009

denis
no odvaha je nutna len v pripade, ze by sa ujali vsetke tri.........
ale to je malo pravdepodobne
Inak tieto info o troch mam od paru ktori to ma v SPLNe uz za sebou, ja som sa na pocet dr. nepytala

denis19
25. sep 2009

Aháá, víš já mám známou a má trojčata z CARu z podobné teorie,netvrdím, že není šťastná,ale je to záhul, museli prodat byt, odsetovat se k rodičum a bojují, je to fat náročné, to se musí uznat! Ale má tri moušky jednou rankou 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre