Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
31. aug 2009

ahoj sasko25579 ja som ešte asi daleko za tebou idem teraz prvý krát do Isceru. Kam chodíš do akého centra??

sofia2008
1. sep 2009

Ahoj, ja som presne v takej pozicii ako ty, cakame tiez na potvrdenie od poistovne, do centra mame zavolat o mesiac od odoslania ziadosti, uz by ju tam mali mat schvalenu 🙂

denis19
1. sep 2009

Ahoj holky, jsem o malý kruček dál. Žádost potvrzena a už pátý den beru PROVERu. Plne vám rozumím, je to zvláštní pocit.Sasko, mne potvrzení žádosti trvalo presne 30 dní jak o tom mluví zákon, potom volání do centra a dohodnutí pohovoru s koordinátorkou. Nevím jak u vás , my jsme nachystáni na IVF metodoi ICSI.Ta nám dala recepty na celou hormonální prípravu, manžel odevzdal spermoníky na poslední test a v sobotu jsem si začali ústne podávav zmínenou Proveru a od další soboty si pichám do bríška, teda, bude mi to píchat manžel, já bych to asi nezvládla.A 14/09 máme termín v CARu a nastolí se poslední dávka injekcí, behem kterých dozrávají vvajíčka,chodí se časteji na kontrolu ,asi 2-3krát za týden a určí se den odberu jak vajíček tak spermoníku a do šesti dnu je ET. Potom už jen čekáš. Úplná sranda, co????? (Vtipkuji) Já procházím delším protokolem, záleží od klińiky. Kam chodíte vy?? Já Jsem ze Slovenska, tak navštevuji Helios MArtin a je to úžas, netušila jsem , že mohou být tak super lidi!!!!!

sasko25579
autor
1. sep 2009

KAJTICKO
ja chodim do ferticentu.to mi poradila moja gyn. zatial som velmi spokojna, je tam velmi milý lekar aj personal.

sasko25579
autor
1. sep 2009

SOFIA2008
no ja som to tam len vcera do pistovne zaniesla. a teraz cakam.v centre povedali ze im sa ozvu z poisťovne a oni potom mne.Už teraz sa mi zda ako to je dlho.ale čo už treba čakať.V akom si centre?ja Ferticent

kajticko
1. sep 2009

Sasko25579 ahoj,
asi je jedno v akom sme centre len dúfam že nám to pomôže.Ved 100 ludi sto názorov každy Ti povie inak. Ale myslím ,že sme už na dobrej ceste. Kolko máš problém otehotnieť?. Ja už 6 rokov. Až teraz od januára2009 som to začala riešiť. 🙂

sasko25579
autor
1. sep 2009

DENIS19
No to čo si mi tu popisala,je zaujímave.Podla toho navrhu pre poistovnu/co som si čitala/by som mala najprv brat MERIONAL, potom CETROIDE nakoniec GONAL.Co sa týka toho pichania od muža tak na to možem zabudnuť.To by som potom musela davať prvu pomoc jemu.Injekcie krv a vôbec lekarske veci -to nie je pre neho.Vieš co ma to stalo usilia dostať ho do centra?A aj to som musela ist s ním.
Myslim si že my baby to zvládame lepšie./myslím lekarov vyšetrenia atd/.
Ako som už spominala chodím do FERTICENTu v bratislave.

sasko25579
autor
1. sep 2009

KAjticko ahoj
no my sa pokušame viac ako 2r.Vieš tam je aj problem že ja mam staršišho muža 41 a už sa neoplati čakať.jemu šešte aj zistili asthenoteratozoospermiu./malo spermii a z toho množstva malo ppohyblivých/.Ja som vraj OK.
Riešime to od rok od oktobra 2008,aj to som tam musela muža dokopať.Neviem ako tvoj muž ale jeho dostať k lekarovi je takmer nemožne.......... 😉

sasko25579
autor
1. sep 2009

BABY
som velmi rada že ste sa do tejto temy pripojili, bala som sa že vnej ostanem sama.Je dobre podeliť sa o skusenosti s niekym kto je v takej situacii ako my.Verim že coskoro všetky budeme o kročik bližšie, tka držím plačeky a treba pozitivne myslieť...................

Pište sem čokolvek aj maličkosti ved sme v tom spolu a ciel mame spoločný 😀

kajticko
1. sep 2009

môj muž je z toho viac nešťasný ako ja. Ten ma k tomu dokopal. ja som robila operku tiež som chcela dieťa ,ale stále som si hovorila že neháme to na prírodu a nič. Problém je vo mne. Mám zrasty na vaječníkoch práve som po laparoskopii.Ale teraz som si povedal nech sa stane čokolvek bojujem až do konca. No neako to musí tvoj manžel vydrťať ževraj je najlepšie ked do centra chodí aj on spoločne. Vieš čo je u nás najdvôležiťejšie?? Myslieť pozitívne 🙂

kajticko
1. sep 2009

super ja som sa zapojila do inej témy najprv, ale mala som pocit že su tam už všetky po umelom a tehotne. Tak s a tiež teším že si tu budeme dávať infošky ako pokračujeme 🙂 🙂

sasko25579
autor
1. sep 2009

KAJTICKO
snad tie zrasty ta laparoskopia vyrieši.Mne to centrum poradila gyn. a on s tym suhlasil. aj on chce dieta a velmi.jedno sice ma/je rozvedený/ ale rodina bez takeho maleho krpca podla mna nie je kompletna/je to moj názor/,podla mna ta to male chýba.
Ked vidm tie male deti vonku okolo mna tak mi to je velmi luto.Možno je to hluposť ,ale kamarat býva tu pri nas ma 4,5r syna a 9r dceru a s tym malým sa každý den ked ho vonku stretnem, tak sa s ním bijem./nie naozaj ale len tak zo srandy.Velmi mi to pomaha, tak sa s nim vyblázniť.Malý ked ma vidí, tak z dialky kričí pod sa biť.Je to zlate.

sasko25579
autor
1. sep 2009

KAJTICKO
vies tuto temu som založila asi preto , že som tu tiež nenašla nič také ako som potrebovala, uplne od začiatku.Možno časom vytvorime inu temu,kde sa zase stretneme.Ale to je buducnosť,žime prítomnosťou.

kajticko
1. sep 2009

Sasko25579,

poznám to s tými detmi segra ma 3 bracho dve. A kamarátka čo býva pri nás teraz porodila. Toho chlapčeka prežívam uplne od tehotenstva veštko som s nimi prežívala.JE TO ťAžKE ☹ do konca ho lubim ako svojho. Nahoršie ,že teraz kam sa pozriem samé tehotné ☹ nemáme na čo čakať a verím že budeme úspešne 😉

kajticko
1. sep 2009

mne povedali lekári že sa s tými zrastami nedá nič robiť nemám čakať a vybaviť si umele. tak to vybavujem. AJ sa toho bojím , ale sa aj teším že ma nikto nenaťahuje a rieši sa to. Vieš my sme postavili domček a sme tu tak sami tiež nám tu chýba drobček 🙂 ale vieš čo to znamená ?? môžu byť aj dve pri umelom 🙂 🙂

sasko25579
autor
1. sep 2009

KAJTICKO
vidim, ze mas take iste pocity ako ja./a ja som si myslela ze mi uz sibe/. ja toho maleho tiez velmi lubim.To čo mam od neho modrín sa už ani neda spočitať.Napríklad včera sa zrazil s kamaratom a padol rovno na beton.spustil rev, jeho tatko ho zobral na ruky pomojkal,potom došiel maly/MAŤO/ ku mne chytil ma okolo nohy a pritiskol sa ku mne.Mala som čo robiť aby sa mi slzy nerozkotulali...a zachvilu sme sa znova bili.

sasko25579
autor
1. sep 2009

kolko mas rokov Kajticko_? 😎

kajticko
1. sep 2009

vieš čo je pekn, že aj malý je Matej 🙂 v Novembri 28 . som z okresu Pezinok. A ty? 🙂

sasko25579
autor
1. sep 2009

ja som z ba-dubravka a mam 30.V novembri budes mat 28?chapem dobre?

kajticko
1. sep 2009

ano blbo som to napísala 🙂 je na čase aby sme to dotiahli do konca 😉

sasko25579
autor
1. sep 2009

no vids ale hlavne ze sme sa pochopili.

sasko25579
autor
1. sep 2009

KAJTICKO
idem off.ale poobede tak navecer tu budem tak sa ozvem.zase bude v tejto teme.monzno okolo 17h no ved sa tu stretneme.maj sa krasne 🙂

kajticko
1. sep 2009

za chvílu sa budem musieť s Tebou rozlúčiť 😉 idem do práce 😠 ., ale dúfam ,že čoskoro už ostanem doma 🙂 zajtra sem určite nakuknem teším sa ,že si možme terauz meniť informácie a skúsenosti.

kajticko
1. sep 2009

paaaaaaaaa ja až zajtra samozrejme sme to narovnako písali tak pekný dník 🙂

kajticko
1. sep 2009

Sofia v akom si centre?,

sofia2008
1. sep 2009

Ja som v Gyncare KE

sofia2008
1. sep 2009

Som rada, ze bola zalozena tato tema 🙂
musim uz utekat, k veceru sem nakuknem 🙂

denis19
1. sep 2009

Ahoj holky, pripíšu jen tolik, jsem také ráda, že mohu číst tyto rádky. V poslední dobe kolem mne všichni rodí a já mám pocit, že jim to tiše závidím. Nikdy by mne nenapdlo, že budu tak toužit po kompletní rodine, když se nám s manželem nedarilo prirozene, tak jsem si rekli, že budeme teda zrovna my ten pár co nemá deti,ale potom jsem se nejak víc a víc priblížilu CARu a je to tu! Mám doma protokol a čumím na nej, do lednice chodím kontrolovat injekce a ted mi hrabe z tohoto🙂)) Ale budte v klidu, jinak jsem normální🙂

denis19
1. sep 2009

sasko
podle toho co píšeš, ták máš úplne jinou léčbu, teda prípravu, je to asi dle CARu i ale i veku,predpokládám,ale moje švagrová také brala MERIONAl a má už doba fantastickou dcerku 4 mesíce🙂))

sasko25579
autor
1. sep 2009

Ahoj DENIS,
ja som uz spominala Katjicko-vi ze tiez mam take citenie vonku a vsade kde su mimina tak im to to tich zavidim.
Ale neboj podari sa aj nam a vsetko bude ok.Rodina bez takeho prcka podla mna nie je kompletna.Ja som si v pondelok odniesla žiadost do poistovne a odvtedy nemam inu myslienku len kedy sa ozvu.Je zvlastne ako sa zrazu život obrati.
A vezmi si ze su baby ktoré porodia a potom to mrna nechcu.Toto asi nikdy nepochopim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre