Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majaja75
12. nov 2010

ahojte...ako sa máte? My celkom ok, len mlieko sa už asi úplne zastavilo, takže sme len na fľaške. Našťastie nemáme s ním žiadne iné problémy a dokonca aj v noci 6 hod. prespíme. Len nas často trápi štikutka. Mate nato nejaku fintu? Ešte som sa chcela spýtať či pri umelom mlieku dávate aj čajík babätku. Ja len trošku keď ma štikutku(feniklový) ale ten nám vôbec nechutí-také ksichtíky vieme vtedy hádzať

denis19
12. nov 2010

@romy01 počkej romy,já mám ny mysli další sobotu, ne tuto...abychom se rozumeli ,ale na obed ráda príjdu 😲 mnž musí super varit a na to se teším 😀 😀

denis19
12. nov 2010

@romy01 počkej romy,já mám ny mysli další sobotu, ne tuto...abychom se rozumeli ,ale na obed ráda príjdu 😲 mnž musí super varit a na to se teším 😀 😀

denis19
12. nov 2010

@romy01 počkej romy,já mám ny mysli další sobotu, ne tutu...abychom se rozumeli ,ale na obed ráda príjdu 😲 mnž musí super varit a na to se teším 😀 😀

denis19
12. nov 2010

@majaja75 ahoj, nedávej zatím žádný čaj...počkej aspoň dio tretího týdne,Miška to zatím nepotrebuje......a potom bude bríško už lepší...a fintu nemám ani já a taky štikáme i ted 😀

majaja75
12. nov 2010

@denis19 takže nepotrebuje čajík, lebo mne vraveli že trebakeď má umelé mlieko. To preto aby sa lepšie vykakala. Ona kaká každý deň, ale niekedy trošku tíska. Inak pohoda. A potom si aký čajík dávala?

denis19
12. nov 2010

@majaja75 jo je treba dávat čají,ale já bych počkala aspoň do tretího týdne, má ted záhul s UM, tak ať si porádne zvykne a potom i vodičku či čajík, já jsemna harmančekovom, či na dobru noc do Hipp, fenyklový nám nedelá dobra a dr mi ho nedoporučila....mela malá koliky potom

romy01
12. nov 2010

ahoj majaja
my sme sa trapili so štikutkou skoro 4 mesiace ale akosi to samo prestalo. Nasmu drobcovi pomahalo jedine sa napit mliecka, inak vedel stikutat cele hodiny. Ja som ho nechala stikutat vzdy ale len kym mu to nezacalo liezt na nervy a nezacal byt zly, potom som dala nech si chlipne. Co sa tyka cajika, ja som dala par krat feniklovy uz ked mal zo dva tyzdne ale vtedy boli hrozne vysoke horucavy a maly stale pil. Ale potom som uz cajik nedavala a zacala som az teraz ked papa na veceru kasicky, lebo ho zacalo zapekat, tak nech ma viac tekutin.

denis aha, no dobre vsak ani na buduci vikend nic neplanujeme, lebo v piatok 19 teho mame ockovanie tak trosku pocitam ze bude mat teploty a nikam s nim nechcem ist. Takze aj ten bud vikend plati obed, dobre? Inak mnz je fakt skvely kuchar, to hovoria vsetci

denis19
12. nov 2010

@romy01 tak tomu verím,že je super kuchar 😀 hm už se teším a Timkovi preji hodne pohodičky a neboj,on to zvládne, my ted meli po očkování desné horečky,ale je to za náma, jen dnes je nervozní jako das, asi to počasí anebo zoubky. 😕

brmbolcek
12. nov 2010

pekne zdravime 🙂 🙂 🙂

@denis19- tak uz mate po horuckach , a co cipka ? slabo zabrala ? Mi sme sa pofotili v novom , 😵 😵 😵 neskor poslem foto 😉 😉 😉
A to ze je dnes Karolinka mrzuta, ved aj take dni musia byt 😉 😉 😉 nemozme byt stale dobry 😀 😀 😀

Mi momentalne spinkame po dobrej mnam mnam 🙂 🙂 🙂

@majaja75- aj mi mavame stikutku- dr. nam povedala, ze treba davat detsky cajik alebo prevarenu vodu, ja som vzdy pri kazdom stikutani vytiahla prsnik a bolo po stikutke 😉 😉 😉
Ako sa citis po porode ? uz je to trosku lepsie ? verim, ze ano 😉
@romy01-

denis19
12. nov 2010

@brmbolcek tak se teším na foto a nálada je už super, cácorka si dala 18minutek spánku a je po problému 😀

brmbolcek
12. nov 2010

@denis19- u nas akurat vyslo slniecko , ale mi spinkame a to velmi sladko 😉 nejdes vonku s Karolinkou ? ako je u vas ?
A co mas dnes na obed ?

denis19
12. nov 2010

@brmbolcek dnes tu strašne prší!! a tlačí nás všechny mrak a cestujem k babičce 🙂
a na obídek mela karolínka ružičkový kel s bramborama kousek masíčka 🙂

romy01
12. nov 2010

ahoj brmbolcek

denis aj dnes ma Timko svoj Den - len na rukach a na rukach ☹

brmbolcek
12. nov 2010

@denis19- od zajtra teda uz od dnes poobedia by sa zevraj malo zlepsit pocasicko, teda neviem ako to bude u vas ale u nas uz ten mrak nie je asi sa vybral k vam 😀 😀 😀

wauuuuu taky mnam obedik 😵 😵 😵 tak vy si idete vyrazit rodinka ku starym rodicom 😉 😉 😉 len si pekne davajte pozor na seba to bude radosti ked vas oet uvidia....aj ty vypadnes z jedneho a toho isteho kolobehu aspon nejaka zmena na urcity cas neuskodi . a na kolko idete ?

@romy01- ako sopliky ? uz polavili ? ci ho to este pajedi ?

romy01
12. nov 2010

no este to nie je uplne ok ale jednoznacne sa da povedat ze sa to zlepsilo. A co tvoja cucoriedka? Ako sa má?

katyka10
12. nov 2010

@romy01 mne zistili cisty naplnene krvou no pri laparo mi miesto cist nasli zrasty a vela tak asi aj to moze byt neviem.v pondelok idem na prve sono tak sa jej spytam.

annamary27
12. nov 2010

@danka483 ahoj,ja chodím k dr.Stenovej do Gyn Fivu a som veľmi spokojná,je velmi milá,sympatická,všetko do detailov vysvetlí,ale počas stimulácie som na nu natrafila len raz pri jednej kontrole.Inak som bola na kontrole aj u iných doktorov a výber vajíčok a vklad embryí mi robil dr.Harbulák.Kto má službu v ten den ,k tomu sa dostaneš 😀 😀 😀 😀 Ja mám s Gyn-Fiv dobré skúsenosti a k dr.Stenovej som išla na odporúčanie bývalej spolužiačky.

katyka10
12. nov 2010

a dalsia otazocka pre damy co boli na ivf.injekcie ktore mi predpisala lekarka musim vybrat vsetky?alebo to zalezi od vysledkov a povie mi s tymito prestat a zacat druhe?

annamary27
12. nov 2010

@katyka10 vybrať všetky a potom ich od teba v centre odkupia ak ti ostanú.Ja napr.pichám od 24dc diphereline do konca stimulky,4dc sa mi pridal puregon do bruška a zajtra už pridám aj menopur do riťky a nedelu ma čaká kontrola a po nej mi povedia čo dalej a doma ma čaká ešte pregnyl,to sa pichá na konci stimulky.

katyka10
12. nov 2010

@annamary27 lebo ja som tam bola v oktobry a doktorka mi povedala ze okolo 29 novembra mi urobia ivf ale mne vychadza dipherelin az do decembra tak mam s toho trocha chaoz.

annamary27
13. nov 2010

@katyka10 ja som mala dipherelinu pri prvom ivf 3balenia a vypichala som z nich 18 ampuliek.začala som si teraz pichať 29.10.,ms mi meškala 4dni a výber vajíčok vidím tak okolo 17.11.uvidím zajtra na kontrole.Pri prvom ivf som mala 3kontroly počas stimulky.

katyka10
13. nov 2010

@annamary27 hi ak to vyjde tak ja o par dni neskor po tebe ja dostala ms v piatok tak v pondelok idem na sono.od pondelka by som si mala zacat pichat gonal 900 iu.daj vediet ako si dopadla.ja sa bojim tych castych kontrol koli zamestnaniu a ete ked oznamim ze sa chystam na ivf bojim sa ze dostanem vypoved hm...

annamary27
13. nov 2010

@katyka10 ja pri tých kontrolách nahlasujem len neskorší príchod do roboty,v GF si pýtam priepustku a pospájam to do1dna návštevy u lekára.chvalabohu v práci s tým nemám zatial problém .ja som dnes prišla na to,že v tomto protokole oproti prvému mám pichanie napísané o 4dni dlhšie ,takže asi výber vajíčok bude neskor ako som si myslela. 😉

katyka10
13. nov 2010

@annamary27 nakoniec sa tam stretneme haha.moja zamestnavatelka mi ete aj priepustku dala aby som mala cim viac vybrate.

danka483
14. nov 2010

@annamary27 ďakujem s mojím drahým sme uvažovali že to budeme riešiť po novom roku.Ja som síce dosť nedočkavá... ale ďakujem takže tieto car nezavrhujem -škoda že nie je niečo bližšie k nr.

annamary27
16. nov 2010

@katyka10 ahoj,tak dnes pichám pregnyl a vo štvrtok ideme na výber vajíčok 😵 😵 😵

katyka10
16. nov 2010

@annamary27 jej a teraz vo stvrtok?nejak rychlo nie?super moja drzim ti paste az to dobre dopadne tesim sa s tebou.

annamary27
16. nov 2010

@katyka10 dakujem 😀 😀 😀 ,nie je to rýchlo,aj minule som skončila stimulku pri tretej kontrole/ja už pichám od 29.10./ a OPU som mala na 15den,teraz mi to vychádza na 14den,ale ms mi teraz meškala o den viac ako minule,tak je to o.k.Doktorka dnes ťukala do sona jak divá,tak je tam dúfam parádne kvalitná úroda 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katyka10
16. nov 2010

@annamary27 je to super len nech ti to vyjde.ja si uz picham na stimulaciu cez vikend mam kontrolu tak dufam ze ma potesi doktorka.len dnes mi mala koncit ms a asi po gorale sa mi znova pusta tak neviem ci je to dobre.juj som rada ze ti to ide dobre.

annamary27
16. nov 2010

@katyka10 dakujem,ja zas dúfam,že aj manželov materiál bude o.k,ale šak tých pár dobrých tam snád vydolujú 😀 😀 😀 😀 😀

katyka10
16. nov 2010

@annamary27 len teraz bez sexu treba byt haha ale urcite nejake buduuuuu.ked ti robili prve IVF a ked ti odoberali vajicka bolelo to moc???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre