Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

gabinkaa
8. jún 2010

@annamary27, a ku komu tam chodíš?

annamary27
8. jún 2010

@gabinkaa ,dr.Stenová

gabinkaa
8. jún 2010

@annamary27, ja som bola u Dr. Harbuláka, ale čo už, pokus sa nevydaril, tak Tebe držím palce aby to vyšlo, si PN alebo chodíš do práce? ja som nebola PN, ale týždeň po ET som mala suprový oddychový

annamary27
8. jún 2010

@gabinkaa,ja som PN,lebo v robote by som sa nevedela vyhnuť stresu,nevedela by som sa tam pravidelne a v klude stravovať,nevyhla by som sa dvíhaniu ťažkých vecí,bola by som tam teraz v tomto teple asi ako v skleníku a určite v prievane ak by som chcela vetrať.....takže radšej doma. 😀 😀 😀

matakrok
8. jún 2010

romy, dakujemeeee...za support. aj za tttttvirusiky 🙂

hele,holky, tak ako to tu citam, (Gabinka, je mi luto o to viac, ze tiez som v rade cakajucic na krv test) 😢 , tak v podstate, ci a mali uchytili alebo nie, vobec nezavisi od toho, ci 1/ daco citime tam dole a krvacame, alebo 2/ ci nieco citime a nekrvacame alebo 3/ ci citime nic a kravacame alebo 4/ ci citime nic a nekrvacame....teda, tato piroda, to je fakt sila!!!RESPECT 😨 😨 😨

gabinkaa
8. jún 2010

@annamary27, to je teda jasné, radšej kľud a bez stresu a ťažkej práce, aby si si nepoškodila, si daleko z Ba, ja som to mala dosť na dochádzanie, ale čo už

annamary27
8. jún 2010

teraz kukám,šak mne zmizla moja fotka,krucinál....

annamary27
8. jún 2010

a podarilo sa mi predsalen zavesiť dáké dalšie foto,nevabareš so mnou koník 😀 😀 😀 😀 😀

romy01
8. jún 2010

ahoj gabinka - to mi je luto, ale nevzdavaj sa. Citala som ze az 90% zien otehotnie pri niektorom z troch pokusov, takze netreba hadzat flintu do zita po prvom neuspechu. Skus si dohovorit stretnutie s lekarom. Aj ked ti mozno nepovie preco to nevyslo, nech ti poriadne vysvetli ako to u teba prebiehalo - ako sa menili hladiny hormonov, ci nejaky hormon nahodou privelmi nevyskakoval, ci by on pri dalsom pokuse nieco zmenil a co by si eventualne mohla zmeni ty. Vseobecne plati ze najlepsie obdobie je jesen - telo je oddychnute, plne vitaminov a slnka a aj pre partnera je to dobre obdobie, lebo nie je na spermie priliz teplo a su rachlejsie. Drzim ti palce

no denis , som pobalena uz len zmaknut dnes tu anglinu a mozem ist rodit. 🙂

denis19
8. jún 2010

romy..tak to jsou závazky...anglina a potom rodičovství...držím palec a šup do alba 🙂

matakrok
8. jún 2010

suhlas s Romy...v zapadnej EU je IVF uspesne na 33%. takze pokial v mojom centre j e uspesnost 28%, ak si dobre pamatam, priblizuje sa okolitym krajinam, vcelku tomuto CARu verim. a to znamena, ze signifikantne by mohlo byt uspesne kazde 3.IVF aj tunak. nezavisle od pacientky, ktora ho podstupuje. cize,ak vopred viem tieto fakty, mozem ratat s tym, ze ak nevyjde tento pokus teraz, aj pri kontrole objektivnych faktorov (a predsa dojde k neuspechu z nevysvetlitelnych pricin), je uz vysoka pravdepodobne, ze to vyjde, aj ked az na 3x. to by uz podla dlhorocnych udajov malo...realne.
priroda a veda -RESPECT! 😎 😎 😎

viera6
8. jún 2010

Ahojte dievčatá prajem všetkým krásny den 😎

brmbolcek..............tak aj mi zatial stále 2 v 1 😵 okrem bolesti na ms ......je to v pohode 🙂 užívame slniečka 😵 😵

@gabinkaa ......je mi to luto a pripájam sa k príspevku romy,moc držím palce.

Deniska........tak aka bola prechádzka?Karolinka bola určite spokojná 😅 😅 😅 😅 😉

annamary27
8. jún 2010

@matakrok,u nás bude úšpešnosť 100%,šak s kým si budem potom dopisovať a už sme sa dohodli,že dáme detská na skaut,pamätáš? 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
8. jún 2010

Vierka....ahoj , tak bolesti na MS..to je už známka blížící se ho porodu, jsem ted zbehlá v predporodních bolestech po hospitalizaci 😀 😀 😀 tam byly bolesti na denním porádnku 😀 😀

jojo Karolínka byla spokojená a hned po zastavení kočárku u nás na chodbe spustila pláč na hlad, bylo načasované 😀

gabinkaa
8. jún 2010

@viera6, ahoj, ďakujem za podporu, skúsim o 3 mesiace, v auguste, predtým si doprajeme dovolenku

gabinkaa
8. jún 2010

ahoj romy, ďakujem za Tvoje riadky, musím to trocha stráviť a objednám sa na konzultáciu, ale o tri mesiace to vyskúšam, len je tu problém vekový, všetky zákroky hradím sama, ale nevadí, ak by sa to podarilo, výsledok bude úžasný, aj partnerovi som to tak hovorila

romy01
8. jún 2010

gabinka, presne ako hovoris, vysledok za to stoji

matakrok ake mas centrum ? Lebo u nas je ta uspesnost cez 40% - dokonca mesiace september, oktober a november boli nad 60 %

denis - tak vy sa uz aj prechadzate ? aj ja chceeeeeeeeeem

vierka - uz citis ms? Ja som citila min tyzden dva dni ale len take veeelmi slabulinke pobolievanie no preslo ma to. Co ma vari ides predbehnut? No asi s tym musim pocitat, vraj chlapci sa vastejsie prenasaju tak ja uz len musim dufat ze moj sa nebude chciet vozit v brusku dlhsie.

matakrok
8. jún 2010

@romy01 , centrum vychodne...hej,pocula som ze v MT (myslim, ze si z Hel.) sa dari ovela lepsie. mam nan zalusk,ak bude treba znovu..ale dufam ze nie...lebo ma tak pobolieva v podbrusku ako pred ms a pichne sem tam a dnes mi bolo aj nevolno viac menej (na grc najma ked som mycku otvorila 😝 ) 😀 😀 😀

matakrok
8. jún 2010

@romy01 - hele romy, mam nejake publikacie...najnovsie z tohto roku. aj prehlady literatury na nasu temu. aj so statistikou (nie na urovni SK lekarov - poznam to). napr. publikaciu aktualne z Human Reproduction, Vol.25, No.1 pp. 9–13, 2010 od Londynskych autorov na temu Is meaningful reporting of national IVF outcome data possible?a ine. ak mas zajem,mozem ti to niekam poslat...vsetky zive deticky sa tykaju uspesnosti okolo 30% v jendom cykle IVF. v amerike 37% a v UK 29.6%. tak potom vo vasom centre, uaaau...klobuk dole. ak je ta statka, spravna...respect

matakrok
8. jún 2010

@annamary27 , ako inac...ja verim ze to tak bude 😉 mali skautici...muz ich najnovsie nazval,ze Kuklaci 😀 on je fanda armady .
idem kukat ten serial, How I met your mother...je to sranda 🙂

annamary27
8. jún 2010

@matakrok,,vravíš kukláči 😎 😎 😎 😎 😎 ,tak si ma pobavila,až mi slzy vytiekli od smiechu

viera6
9. jún 2010

Prajem krásne ránko slniečka 😎 😎

Deniska ........tak aka bola noc? kukla som fotky a je s nej krásny anjelik 🙂 😉

Romy........nemám ten pocit žeby som ta mala predbehnúť 😵 mna mama prenášala 15dni ....a kedy ideš na pasy?ja som chcela ist dnes ,ale po pestrej noci nášho psa sa mi nechcelo šoférovať 😖

gabinkaa ........super napad najprv treba telo nechať poriadne oddychnut a nabrať vela sil do ďalšieho boja 😉

všetky ostatne pozdravujem

annamary27
9. jún 2010

Krásne ránko,ufff,to bola noc,furt som sa budila,asi 3krát som bola na záchode od tolkého pitia,raz mi bolo teplo-raz zima.Musím to asi cez den dospať,ked ma v správnom čase chytí kóma,ako tomu ja vravím. 😀 😀 😀 😀 Ale aspon,že dnes fuka vietor,asi to bude vonku o čosi znesitelnejšie. 😎 😎 😎

minka051
9. jún 2010

@annamary27 ahoj ja som mala tiež nie dobrú noc stále som sa prehadzovala raz mi bolo teplo raz zima. A včera som chytila paniku lebo ma začalo po obede bolieť podbruško ale len trošku a ked som išla ny WC tak som trošku špinila. Tak to som sa lakla a doma som si hned lahla. O chvilu na to asi 3x za sebou také silné pichavé ,bodavé bolesti v brušku ,až mi zostalo zle. no tak som ležala stale až do večera potom to prešlo ale mám strach. Teraz celkom dobre nič sa nedeje.

annamary27
9. jún 2010

@minka,2 dni som mala aj ja také silné bodavé bolesti,muž len zíral,že tak ti je zle?ale boli to také polminutové návaly párkrát za den ,terz je už o.k.Aj sa na to pýtal mojej GYN,ked mi bol po PN a vravela,že to je v poriadku.

minka051
9. jún 2010

@annnamary27 tak musíme veriť že to bude tak ako má byť. 🙂 😉

annamary27
9. jún 2010

@minka, väríme 😎 😎 😎

minka051
9. jún 2010

annnamary kedy ideš na krv. Alebo si ešte najprv budeš robiť test 🙂

annamary27
9. jún 2010

@minka051,chceš ma na ten test asi vyprovokovať,však? 😀 😀 😀 😀 chcem odolať testovaniu,ale ked mi to potvrdia krvné testa,tak si nejaký kúpim,aby som mala pamiatku na 2čiaročky 😀 😀 😀 😀 Idem v pondelok 14.6. a volať o výsledok môžme od 14tej hodiny v ten den.

minka051
9. jún 2010

@annnamary27 nie nechcem ťa vyprovokovať lebo ja som poserko hrozný a tiež nebudem testovať leno aj moja polovička mi to zakázala. No ty máš ale výhodu že výsledok budeš vedieť skôr než ja lebo ja až na druhý deň. Tiež idem na krv 14.6.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre