Rekovelle, skúsenosti?

evushka007
25. nov 2018

Ahojte kočky, stimulovala niektorá z vás z liekom Rekovelle? Aké máte skúsenosti?

janicka8392
15. jan 2019

Ahojky můžu se prosím zeptat jakpak jsi dopadla se stimulací? já včera dostala ten samý lék a nikde není o něm napsané ani slovo, tak se trochu bojím jak budu reagovat atd ☹ děkuju

evushka007
autor
15. jan 2019

@janicka8392 Jani beriem ho druhý deň, čiže ešte ti k tomu neviem veľa povedať. Mala som trošku návaly tepla ale inak pohoda. No ja viem, tiež som o tom nič nenašla a si prvá kto reaguje na tento liek. Pýtala som sa na viacerých fórach, ale niekto nič :( Kedy začínaš stimulovať ty?

janicka8392
16. jan 2019

@evushka007 Já jsem právě taky psala všude možně a nikdo nic. Tak asi to bude fakt nějaká novinka. Já myslela, že dostanu klasický gonal a budu moct porovnávat s holkama a ono nic. Měla bych dostat menstruaci v neděli tak druhý den MS začínám píchat, takže to vychází na pondělí. Kolik máš jednotek? Já 12 😎

evushka007
autor
16. jan 2019

Hehe skoro naraz 🙂 Toto máš prvé IVF? A a kam chodíš do ktorého centra? Tak to máme skúsenosť ako cez kopirák a dokonca aj dávky máme rovnaké 🙂 🙂 🙂 Dnes ráno zápasím so silnou bolesťou vaječníkov, snáď je všetko ok.

janicka8392
16. jan 2019

ano to je první IVF, nedařilo se nám otěhotnět přes rok, pak jsem šla na laparoskopii aby mi zjistili v čem je problém, no a oba vejcovody plné zánětu a neprůchozí tak mi je doktor musel vzít. Takže jediná možnost IVF. Chodíme do IVF clinic Olomouc. A co vy? Asi někde na Slovensku že? 🙂 a u Vás je to taky první IVF? Paráda tak jsem ráda, že se někdo našel 🎉

evushka007
autor
16. jan 2019

@janicka8392 písala som ti SS 🙂

lenickae1
23. jan 2019

@janicka8392 Pisi soukromou zpravu 🙂

katrusab
5. júl 2019

@evushka007 Ahoj , mohla by som sa ťa spýtať či sa dala zvládnuť stimulácia s rekovelle??

evushka007
autor
7. júl 2019

@katrusab Ahoj, máš info v správe 🙂

lucik357
17. máj 2020

@evushka007 ahoj, mohu prosím také info o rekovelle? jsem na stimulaci druhý den a kde nic, tu nic a to je to rok od vaší konverzace tady

janicka8392
17. máj 2020

@lucik357 ahojky dobrá zpráva je, že máme obě miminka takže stimulace se povedla 🙂

lucik357
19. máj 2020

@janicka8392 tak super 🙂 to gratuluji tedy 🙂 no po pár dnech na stimulaci nepociťuji nic extra... jen bolavá prsa zatím
no zítra první ultrazvuk, tak jsem zvědavá

janicka8392
19. máj 2020

@lucik357 děkujeme. Já jsem akorát cítila trochu vaječníky. Na prvním ultrazvuku jsem měla 9 folikulů. pak odebrali pouze 2 vajíčka, zbytek byl prázdný. Jedno vajíčko nebylo dozrate a z toho druhého máme syna :😊 takže i kdyby bylo jedno vajíčko ,tak šance vždycky je 😊👍

lucik357
26. máj 2020

@janicka8392 na to jsem sama zvědavá, protože mi dobře reaguje jen jeden vaječník a druhý tak nějak "pozadu" 😕
odběr je v plánu teď ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, protože jsem doufala, že bude dost i na zamrazení
co si budeme povídat.. ono to stojí dost peněz všechny ty extra procedury a KET pak vyjde o dost levněji a není potřeba znovu projít odběrem
no snad se zadaří i nám 🙂

janicka8392
26. máj 2020

@lucik357 no jasně chápu. Taky jsem myslela, že nám zbyde dost na zmrazení. Byly to ohromné nervy, dávat naději pouze do jednoho embrya. Už jsem plánovala další ivf ;) a kolik jsi měla folikulů cca?

lucik357
27. máj 2020

@janicka8392 cca 8 nalevo a 5 napravo, ale napravo jsou menší. Zpočátku byl na pravé jen jeden a tři úplní prckové... No doufám právě, že se další stimulaci vyhnu 🙏 Není to sranda takřka obden létat na ultrazvuk a pak se nechat uspat. Ale se mnou to nebude asi jednoduché. Trpím endometriózou, takže je to všechno nevyzpytatelné. 😔

janicka8392
28. máj 2020

@lucik357 kamarádka má taky endosku a otěhotněla hned na prvním ivf 🙂 držím palce

evushka007
autor
29. máj 2020

@lucik357 ahoj, jasné, pýtaj sa čo potrebuješ 🙂 kľudne pošli aj ss, ak budem vedieť rada poradím. My už máme IVF skončené a vďaka Rekovelle a Reprofitu v Brne 5 mesačného drobca 🙂

lucik357
3. jún 2020

@evushka007 no celkově ten průběh. 🙂 Případně problémy zda byly. Třeba já to měla tak, že kvůli vyššímu AMH jsem měla dávku jen 6,6. Již od 4. dne jsem k tomu brala Cetrotide, protože největší folikuly byly dost velké a doktor se bál předčasného prasknutí. Nakonec jsem stimulovala 10 dní a 11. den jsem si pichla Ovittelle. 13. den došlo k OPU. Výsledek 12 vajíček. Oplodněno ICSI. Chytlo se 9, ale postupně odpadlo 6 embryí. Takže zbyly tři. Vlastně pátý den, kdy bylo i ET bylo jen jedno ve fázi jedničkové cystoblasty a další 4 se čekalo. No 6 den zbyly jen dvě cystoblasty, které se zamrazily. Aktuálně jsem jeden den po ET, tak uvidíme. Ale zvládala jsem stimulaci překvapivě dobře. Bála jsem se , protože většinou hormony moc dobře nesnáším. Jen jsem byla pořád taková unavená, ale ani břicho mě nijak extra nebolelo vzhledem k množství kuliček v podbřišku. No narkóza byla horší a těch pět dní po OPU mě podbřišek dost pobolival. A chodila jsem často na WC. Zajímá mě právě, za byla zkušenost podobná nebo úplně jiná. Hodně jsem se bála OHSS, protože kvůli vysokému AMH jsem k němu měla prý předpoklad. Každopádně gratuluji k mimču 🙂

lucik357
3. jún 2020

@janicka8392 moc děkuju 🙂 jsem tak nervózní, že jsem ani nepogratulovala k úspěchu.
Vypsala jsem nějak svou dosavadní zkušenost a snad to pomůže někomu, kdo dostal také tento lék. Doktor říkal, že je tak málo zkušeností proto, že je lék sice o generaci lepší, ale cena je trojnásobná a v procentech je lepší jen asi o 15-20% oproti jiným. Což prostě v poměru cena/výkon není úplně výhodné. Já ho měla právě zdarma. Prý promo akce, ale co jsem tak koukala, tak spíš se blíží expirace. Každopádně klasické léky stojí prý kolem 500kc kus a tento asi 1600kc kus. Takže mazec.

lucik357
21. jún 2020

*update - první pokus vyšel. Máme dvě čárky. Teď jen, aby šlo vše dál, jak má

janicka8392
21. jún 2020

@lucik357 super, moc moc gratuluji a užívej si těhotenství, hrozně rychle to uteče 😘 všechno bude v pořádku ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre