Reprogenesis Brno - skúsenosti?

12macka34
29. nov 2018

Ahojte žienky 🤗, chcela by som sa opýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s centrom asistovanej reprodukcie Reprogenesis v Brne. Zaujímal by ma prístup, ceny a hlavne všetky vaše osobné skúsenosti. Veľmi ma zaujala akupunktúra, ktorú toto centrum ponúka. Vyskúšala to už niektorá z vás? S partnerom sme doteraz chodili do Iscare Bratislava, podstúpili sme dva KET, žiaľ neúspešne. Na Brno som počula samé chvály, tak to chceme vyskúšať. Mám pocit, že v Iscare to bolo skôr o peniazoch ako o záujme a to ozaj nie sme z tých náročných pacientov. Donútili nás ísť najprv na tri inseminacie, ktoré sme museli zaplatiť a už pred prvou povedali, že v našom prípade je to zbytočné. Čudné, že si pred poisťovňou nevedia odôvodniť a obhájiť zákroky. V každom prípade prežili sme tam dlhý a náročný rok a chceli by sme trošku zmenu s iným prístupom. Ďakujem za všetky vaše reakcie 😊

adelka300518
30. nov 2018

Ahoj ja tam práve chodím a som max spokojna. Ľudský prístup, ochota a odbornosť.
Viacero báb si píšeme v tejto diskusii, myslím že tam sa dozvieš všetko čo potrebuješ. Prečítaj si aj staré príspevky. A budeme radi ked nás bude viac.

https://m.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprod...

milus777
30. nov 2018

Za mna tiez reprogenesis super pristup, odbornost. Podstupili sme ivf s dv... Ceny su dost vysoke ale to asi vsade. Ak mas zaujem mam aj ich aktualny cennik tak mozem poslat do ip....

ikuska187
3. dec 2018

Ahoj, ja som v inom centre ani nebola, tu som spokojná maximálne. Ak sa nezadari, tak to v každom prípade nebude problém centra, bo spravili maximum 😉😊

12macka34
autor
3. dec 2018

@milus777 Mohla by s poprosiť ten cenník? Veľmi pekne ďakujem 😊

12macka34
autor
3. dec 2018

@ikuska187 bola si aj na akupunktúru?

ikuska187
3. dec 2018

@12macka34 nie a ani mi to nenavrhli. Môj súkromný názor - neuškodí, ale ak to ma vyjsť, vyjde to aj bez nej 😊😉

12macka34
autor
3. dec 2018

@ikuska187 ďakujem veľmi pekne ☺️ ja o tej akupunktúre rozmýšľam kvôli tomu, že to vraj pomáha na sťahy maternice po transfere. Po oboch transferoch som mala cez noc také čudné kontrakcie. Budila som sa na to, že mám maternicu v kŕčoch, tak neviem. Uvažovala som aj o Reprofite, ale odradilo ma, že je to podobné ako Iscare. Podľa všetkého pôjdeme do Reprogenesis 😁 konzultácie prebiehali ako, ak sa môžem opýtať?

ikuska187
3. dec 2018

@12macka34 asi trištvrte hodinu, max. hodinku sme sedeli s lekárom, vyšetril ma - vyšetruje sa pred partnerom, čo je trochu prča. Ono my sme boli jasni, všetky vyšetrenia sme si dali porobiť už predtým, ja som presne vedela aké metódy IVF chceme, v podstate tie isté navrhoval aj doktor, akurát my sme si dali aj embryoglue a chcela som aj asistovany hatching. Pozrel si naše papiere a hneď sme plánovali IVF, v podstate kebyže nemáme vtedy svadbu, tak sme mohli stimulovať v ďalšom cykle. Konzultácia je v pohode.

ikuska187
3. dec 2018

@12macka34 no a potom kontroly sonograficke pri stimulke, to už je rychlovka.

12macka34
autor
3. dec 2018

@ikuska187 a koľko ste platili za prvú konzultáciu? Aké vyšetrenia sú potrebné? My sme všetko podstúpili v Iscare, tak neviem čo všetko budú chcieť od nás tu. A vy kedy idete na test?

ikuska187
3. dec 2018

@12macka34 za vstupnú konzultáciu neplatís nič. Zober si všetky výsledky co máš, ak budú niečo potrebovať doplnia alebo povedia, aby ste si to doplnili cez poistovnu tu. Rátaj s poplatkom na vyšetrenie na pohlavné choroby 90 eur na jedného - to je povinné, aj keby ste to už mali vyšetrene. Ja idem teraz na KET - prvý vklad vôbec, tak uvidíme 😊

12macka34
autor
3. dec 2018

@ikuska187 ďakujem ti veľmi pekne za všetky rady ☺️ a silno držím palce, aby sa všetko podarilo 😊 my pôjdeme podľa všetkého v januári alebo vo februári. Musíme si trochu oddýchnuť lebo sme mali teraz v novembri neúspešný transfer. Ale vieš čo? Normálne sa tam už teším, keď som si prečítala takéto pozitívne skúsenosti. A to som už mala hrôzu z toho, že som mala ísť čo i len na kontrolu do Iscare. Ešte raz ďakujem 🤗

adelka300518
4. dec 2018

@12macka34 tento pocit strachu zažívalo veľmi veľa z nás. Teraz sa tam teším vždy ked tam idem. Žiaden stres a kopec usmiatych ľudí. Je to super. Určite si daj pred tým urobiť hematológiu a imunológiu.

ikuska187
4. dec 2018

@12macka34 ničoho sa neboj, žiaden stres som tam nikdy nemala a doktori sú výborní 😊😊😊

szkatuska
10. dec 2018

@12macka34 Ku komu si chodila ?? Ďakujem
@adelka300518 Ku komu chodíš? Ďakujem

szkatuska
10. dec 2018

@ikuska187 Na ktorej klinike si bola a u kt.doktora?? A hneď na vstupnej konzultácii spravia aj vyšetrenie? Ďakujem za odpoveď

ikuska187
10. dec 2018

@szkatuska ja v Reprogenesis, doktor Koukal. Pozrie dokumentáciu, ak nejaku prinesieš a áno hneď ta aj vysetri. Ak už nebudeš potrebovať žiadne vyšetrenia a ak sa dohodnete - tak so stimuláciu môžeš začať hneď ďalší cyklus. Rátaj s tým, že povinne vám vyšetria krv na pohlavné prenosné ochorenia a stoji to 180 eur za oboch. Lebo z tohto sú baby furt prekvapene, neplatia ti odbery z SVK a poisťovňa ti to nepreplati.

12macka34
autor
10. dec 2018

No dievčatá, tak už aj ja mám termín na prvú konzultáciu 😊 11.2. Dr. Koukal. Najprv som tam písala mail a odpísala mi pani Klárka. Hneď v prvom maily som sa dozvedela viac ako v Iscare Bratislava za rok. Už sa tam veľmi teším 🤗

adelka300518
10. dec 2018

@szkatuska ja Dr Koukal

szkatuska
10. dec 2018

@ikuska187 ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď!!

szkatuska
10. dec 2018

@adelka300518 ďakujeeeem

szkatuska
10. dec 2018

@ikuska187 Aké vysetrenia má spravit gynekologicka???

ikuska187
10. dec 2018

@szkatuska hormonálny profil, stery na chlamýdie a mykoplazmy, krvnú skupinu cez obvodaka - obaja. So mnou už viac nerobila, lebo mame zlý SPG. Urológ nam spravil 2x SPG, potom nás poslal na genetiku, odporučil spraviť DNA fragmentaciu spermií. Obvodacku som poprosila a dala mi výmenný lístok k hematologovi vylúčiť trombofilne stavy a k imunulogovi (ja som ale na reproimuno nebola, iba u klasického a vysetril mi na poisťovňu co mohol, ale špecifickejsiu reproimuno na poisťovňu nemáš a klasicky imunolog sa tým ani nezaoberá, čiže ak tak chod na reproimuno- ale v RG na nej nejak neficia a nevyžadujú). Ak má ešte čosi napadne - napíšem. Jaj a ešte som bola na hysteroskopii - ale to preto, že som kráčala a boli tam polypy. Na to skôr posielajú z CAR až keď sa opakovane neuhnizdi, že čo ak - ale väčšinou je to žiaľ asi príroda.

sonjasas
18. jan 2019

@12macka34 ahoj tiež rozmýšľam nad tým ze by sme išli na túto kliniku. Dáš potom info o pocitoch aké to tam bolo co žiadali? Ja som po neúspešnom ivf a čakám na repro imunológiu a zatiaľ sa rozhodujem ci pôjdeme do Brna. Len ja sa obávam tých papierovaciek.

orchidea1986
21. jan 2019

Baby, mate niekto skusenost s Mudr. Sochorovou? V marci sme k nej objednani na konzultaciu.

12macka34
autor
24. jan 2019

@sonjasas ahoj. Jasné, dám vedieť ako sme dopadli 🙂. Teraz som bola na preventívke u svojej gynekologičky a povedala mi, že sme sa lepšie rozhodnúť ani nemohli. V Brne sú vraj perfektní odborníci. Škoda, že sme tam nešli hneď. Takže 11.2. frčíme 😁

sonjasas
24. jan 2019

@12macka34 tak vam držím moc pslveky nech sa to podarí.

87rusalka1
26. jan 2019

@orchidea1986 ahoj,,,,, aj nás pridelili k Sochorovej,,, termín nám dali na 21.2,,,,zatial si robím reproimuno, hemato a objednala som sa aj na endokrinológiu,,,,,

orchidea1986
26. jan 2019

@87rusalka1 ahoj 🙂 My sme už presunutí ku Koukalovi, koordinátorka mi písala, že sa uvoľnil termín na piatok 15.3. ku Koukalovi. Chceli sme piatok kvoli cestovaniu tak som rada. Ale myslím, že je to jedno ku komu, snáď bude dobre 🙂

87rusalka1
26. jan 2019

@orchidea1986 určite áno,,, tam sú všetci odborníci,,,,, a neviete ako je to tam s tou akupunktúrou? Koľko sa platí?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre