Robili vam kultivácie pred IUI?

pietrula
2. aug 2022

Ahojte. Nedavno som navstivila CAR, neurobili mi ziadne vysetrenia (ja som tam prisla s balikom vysledkov, co som si dala urobit ako samoplatca v unilabs + z endokrinologie), iba ma smerovali na IVF. Vyziadala som si pred tym jedno IUI, ktore sa ma konat tento mesiac.

Medzitym som si dala u svojej gynekologicky urobit kompletne stery, vysla mi ureaplazma. Vaham, ci ju liecit, kedze podla jedneho gynekologa z kamoskinej rodiny sa jej neda zbavit, iba ju na cas utlmit. A keby som si nebola dala urobit stery u mojej beznej Dr. na vlastnu ziadost, v CAR by mi ich neurobili, lebo mam prist rovno na folikulometriu pred IUI, a teda by sa o urey nevedelo.

Velmi zle znasam antibiotika, aj ked uzivam probiotika, preto okolo toho tolko vaham.

Robili Vam kultivacie pred inseminaciou ?

Dakujem

marlen16
2. aug 2022

Ahoj, ja síce IUI nemám za sebou, ale mám 3 cykly IVF. Ureaplazma sa musí preliecit, môže spôsobiť implantacne zlyhanie a/alebo zapríčiniť predčasný pôrod/potrat. Nie je to sranda. S sk už ideš do IUI, prv by som na tvojom mieste sla na zistenie priechodnosti vajcovodov -hycosy, hyfosy. A to, že CAR nerobí z vlastného podnetu vyšetrenia ma vôbec neprekvapuje, tie si musíš žiaľ obehat sama - nielen hormonálny profil a endokrynologiu, ale aj hemstologiu (môžeš mat poruchu zrážanlivosti a v prípade úspešného IUI bude treba pichat injekcie na riedenie krvi), reprodukcnu imunolgiu…

pietrula
autor
2. aug 2022

@marlen16 Vdaka za reakciu

ilovepizza
5. aug 2022

@pietrula a v akom si CAR? mne robili take vysetrenia, ze hormonalny profil, protilatky proti spermiam, kuktivaciu rozsirenu, potom hyfosy a ked boli toto vsetko v poriadku, tak potom IUI. divne, ze tebe neurobili nic z toho.. predpokladam, ze spg nie je uplne ok, tak preto mozno odporucili rovno IVF, ale aspon ta kultivacia spravena byt mala, rovnako aj hormonalny profil

pietrula
autor
6. aug 2022

@ilovepizza u mna je akoze problem nizke amh a nemam stracat cas. Ak sa ale u mna chystaju na ivf, aspon pich mohli urobit a nic. Muz ma v sumari dobry speemiogram. Na 2 miestach v ten isty mesiac mu vysli totalne rozne vysledky, no ani jedne nie su nejako zle.

rebecca999
15. aug 2022

Ahojte. Možno hlúpa otázka ale pri iui je žena vždy stimulovaná liekmi? Alebo ak nieje známi žiaden evidentný problém tak tomu jednoducho len pomôžu tým vkladom bez liekov ako clostyl atď?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre