Ročná platba za mrazenie embryí

mary56
23. feb 2022

Zdravím, vedel by mi niekto povedať ako je to s ročnou platbou za zmrazené embryá? V r. 2019 som podstupila IVF v Gyncare, úspešne. Platili sme zmrazenie na ďalší rok ale odvtedy sa nikto neozval ohľadom platby. A kvôli veku asi už další vklad nepodstúpime. Neviete ako to chodí, či zvykne sa centrum ozvať, resp. sami posielajú upozornenie že treba platiť...? Čo v prípade, že sa neozvú a ďalej už platiť nebudem?

petricka22
23. feb 2022

@mary56 a co takto tam zavolat? Ved co ti tu my poradime

petricka22
23. feb 2022

@mary56 kazdopadne bez tvojho suhlasu by embrya nemali znicit.

77katarina
23. feb 2022

Nám v roku 2012 zmrazili a hneď na druhý rok sa ozvali, či ešte máme záujem o ich úschovu a keď áno, tak máme zaplatiť na rok 80,- euro. My sme nechceli, tak nám ich "zničili" a viac sa samozrejme neozvali.

mary56
autor
23. feb 2022

Viem, že by sa malo ročne platiť za ich mrazenie, ale nikto sa mi neozval... alebo ci neposielajú nejaké údaje k platbe... Konkretne Gyncare. Má niekto s nimi skúsenosť ohľadom toho? Resp môžu po nejakom čase si nárokovať platbu za uskladnenie aj spätne, ak som nič konkrétne neoodpisovala na ďalšie roky...

mary56
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra151
23. feb 2022

Mňa po uplynutí roku kontaktovali a spýtali sa či máme záujem o mrazenie na ďalší rok

edien
23. feb 2022

@mary56 120€ v heliose. Záleží koľko a kde.Nambdosla poštou faktúra

sasenka6
25. feb 2022

Nám z Iscare ba chodí faktúra do mailu 120€ na rok

konik07
25. okt 2022

@mary56 ahoj,sme v podobnej situacii...ako si prosim ta dopadla?Dakujem.

mary56
autor
3. nov 2022

@konik07 Nijako sme to už neriešili, keďže vek a zdravotné problémy mi to neumožňujú... Takže som už centrum nekontaktovala... Aj keď mi to je veľmi ľúto, lebo tá cesta za dieťatkom bola veľmi ťažká

konik07
4. nov 2022

@mary56 a z ich strany dotera nic?a co mate?Super,ze mate aspon jedno..my mame dievcatko prirodzene a potom umele a z toho mam maleho chlapceka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre