Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

speranza1
10. sep 2010

dakujem dievcata... vy ste sa ako dlho snazili?

orsulka
10. sep 2010

@katka.he ahoj.... ja mam ten isty problem ako ty...ja jeden vajcovod nemám a myom mam tiež, vcera ho doky meral je tam a ma 3,2 cm...... ale polovička je uplne v poriadku....
50/50 je dost velka sanca aj na IUI...podla mna pojde aj o to, aky pocet manžel ma.....ci fakt len nižší alebo nizky, podla toho odporucia......
ale pripady, že žena s jednym vajdovodom otehotnie po IUI su "bežne"....resp....su...fakt su... 😉 😉

orsulka
10. sep 2010

@speranza1 no my dosť dlho........ 😉

brmbolcek
10. sep 2010

@komarik- veru, ze sa to krati a sme o dalsi den blizsie a blizsie 🙂 🙂 🙂 Mi sa s radostou podelime o ten nas OPTIMIZMUS , tak teraz pozor a chytaj posielame veeeeeeeeeeeela optimka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@orsulka- tak tomu ver ! 😵 ! 😵 ! 😵 mysel bude na 1000 percent funkcna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a pisem ti IP 😉

speranza1
10. sep 2010

@orsulka my sa snazime sice len 3 roky..ale teraz to na mna nejaku dolahlo... a skusime to centrum... ja mam taktiez myom na maternici, ktory mi poskodil vajcovod....moj ma 3,4-4,2 cm..a je tesne za krckom maternice..ale vraj nebrani otehu... ja som este len v marci podstupila LPK...tak uvidim, ako dopadneme my v Heliose... ale velku nadej mi dodavate vy ked si tu citam ako sa uz tesite z tehu🙂

orsulka
10. sep 2010

@speranza1 to je jasne, že pride čas, ked jeden už má toho dosť, a straca akože nádej......ale je dobre, to nejak otriasť, oprašiť a šlapať dalej...presne tak ako vy......
Helik je velmi dobre centrum na vysokej urovni.....kvalitní lekari, personal...myslím, že špička na Slovensku.....teda podla mna... 😉
su myomy, ktore nevadia pri tehu...vid...moj pripad.....-))))))

speranza1
10. sep 2010

@orsulka tak dufam, ze aj mne nebude robit ziadnu sarapatu ani pri otehu a ani uz pri samotnom tehu..ale uvidime...

kamka17
10. sep 2010

@majda27 @katka.he @speranza1 vítam nové snažilky helíkové...nová krv medzi zaslúžilými helinkami 😎 🙂 😎
my sme sa snažili tiež cca tri roky, potom som našla tu koníka a rozhodla som sa to riešiť cez helík a do roka sa nám podarilo po IVF otehu...(mali sme aj jednu insemináciu, ale neúspešne)...takže verím, že až budú mať všetky potrebné výsledky od vás, že vám navrhnú správny postup na to, aby ste sa aj vy čo najskor mohli tešiť s rastúcich brušiek 😉 😉 veľmi veľmi držím palce a žiadne strachy, v helíku sú všetci fakt hrozne zlatí a aj vám odpovedia na všetky otázky, čo budete mať...len si ich asi treba dopredu pripraviť, aby ste na nič nezabudli 😉 😉 😉
@orsulka servus mamina...dúfam, že dnes ste spali už lepšie, ale však dá sa pri takomto počasku sa dá v kľude aj cez deň pospať 😉 😉

@komarik ja si musím veru zaklopať, so spaním problém nemám, akurát minulý týždeň som mala dve také trochu nespavé noci, ale inak v pohode...a často sa tiež zobudím s tým, že ležím na chrbte, ale mám pocit, že mi to robí niekedy lepšie, ako na boku...i keď v nejakom vyššom štádiu tehu už to vraj nie je vhodné...ale zas doležité je to, ako sa cítime a čo nám vyhovuje, takže sa nejako nestresujem...a na tej amnio urobili niečo zlé, alebo zlé správičky alebo čo??? teda ak chceš o tom hovoriť...?? 😅

a všetkým prajem krásny piatok 😎 😎 😎

orsulka
10. sep 2010

@kamka17 veru ani ie...ale zvykám si 🙂))))) a to som včera cez den vobec nespala...radsej....ale to nevadí .-))))) 😀 😀

speranza1
10. sep 2010

@kamka17 jeej dakujem... neviem mne zatial nikdy nedavali ani ziadne lieky a ani hormony... vam na stimulaciu davali nieco?

orsulka
10. sep 2010

@speranza1 na stimulku su bud tabletky, to pri IUI....a úpotom pri IVf su to injekcie - vsetko na hormonálnej báze..... 😉

kamka17
10. sep 2010

@speranza1 ako píše orsul...aj pri iui aj pri ivf sa berú hormóny, ale ak ti možem poradiť, zatiaľ sa tým dopredu nezaťažuj, lebo fakt veľmi záleží od toho, čo vám navrhnú, tak aby si potom nemala toho v hlave zbytočne veľa... 😉 😉
ono je síce fajn, keď človek vie, do čoho ide, ale pri každom je to indi-vindi, tak nech nemáš z toho zbytočne dopredu stres 😅 a potom už keď pojde do tuhého, tak všetko ti podrobne vysvetlia aj v helíku a aj my ti radi poradíme 😉 🙂 😉

speranza1
10. sep 2010

@orsulka
@kamka17 dievcata ste velmi zlate ja nemam naozaj ani potuchy co tam budu s nami robit..ale viem ze nam urcite neublizia 😀 ... 😉 ...som len zvedava ako budem znasat tie hormony..lebo len 1x v zivote som zacala s HAK a musela som ich vysadit, pretoze mi bolo neskutocne zle...jednoducho so mnou tie hormony trieskali 😀

brmbolcek
10. sep 2010

@speranza1- verze, su tam neni na blizenie ale na pomahanie tak daj strach prec a ver tomu ked tam budes chodievat sa tam budes tesit 😉 😉 😉 lebo stale budes napredovat dopredu a dopredu 🙂 🙂 🙂 ved sme silne zeny co to zvladneme 🙂 🙂 🙂

a co chvilka sa tu ukaze aj katy ...... uz by mali byt porodeny a na na svete domka si ja myslim 😉 😉 😉 dufam, ze je vsetko s nimi v poriadku 🙂 🙂 🙂

fopardi
10. sep 2010

@katka.he napíšm ti ip 😉

katka.he
10. sep 2010

@fopardi dakujem a cakam 😉

komarik
10. sep 2010

@katka.he, @speranza, @majda27, my sme sa snažili od r. 2003. Takže asi tak. Vrhli sa na nás všetky zlé veci čo existujú ohľadne oplodnenia a tehotenstva a vraj všetko bola len smola a náhoda. Po 2 neúspešných IUI a jednom IVF sme začali otehotnievať prirodzene. Len tak z ničoho - nič. Takže človek nikdy nevie ako sa osud zvrtne 😉
@kamka17, samotný odber bol v pohode ani to nebolelo. Ale potom som mala strašné bolesti a tvrdnutie bruška a bolo mi na odpadnutie. Určite v tom zohrala veľkú mieru aj psychika lebo všetky spomienky z minulého roku sa mi zrazu vrátili. K tomu tie bolesti.... Nechali ma poležať na oddelení aj s magnéziom v žile a potom už bolo lepšie. Až do včera som stále len ležala. Bruško ma stále pobolieva aj tvrdnutie mám ale nie je to tak veľmi. Dá sa to vydržať. Dnes sa mi nedá ležať. Lepšie mi je po sediačky a po stojačky. Tak si myslím že odtok plodovej vody už nehrozí. Teraz počkať na výsledky ale pevne veríme že to bude v poriadku. 🙂
@orsulka, už je to lepšie.
@brmbolcek, chytám 😀 😀 😀

fopardi
10. sep 2010

@speranza1 ja som mala tiež niekedy myom a čo viem tak je horšie ked je myomov viac ako ked je iba jeden 😉

jerryjanka
10. sep 2010

@komarik strašne strašne moc ti prajem aby tie vysledky boli na jednotku s hviezdičkou 😵

orsulka
10. sep 2010

@speranza1 ja uplne suhlasim s kamkou...pekne to napisala, aj brmbolcek.......
ono pokial nevsdkušaš, tak nebudeš vedieť......ono tie hormony sa v celku dobre znasaju, nebyvaju pri nich nejake problemy, a okrem toho, ked ich budeš brať, budes pravidelne, a to teda myslim každý 2-3 den sledovana v Heliose.....takže oni nas tam maju vsetky pod kontrolou 🙂 🙂 🙂
@komarik noi ved pokial nejde ležať, tak sa treba aj hybať trošku, tiež si myslim, že už nič nehrozi.....kedy povedali, že budu vysledky??? o 2 týždne?????

cikyta
10. sep 2010

Bu! 😕
Ahojte všetky... 🙂

@komarik čítala som so zatajeným dychom,ako ti bolo po amnio a uf...dobre že ti je lepšie ☹ Mne je na odpadnutie už len z toho pocitu,že sa pichá dnu ihla.Ano,pri IVF mi to neprekážalo až tak,ale ked viem,že mám v brušku človiečika,tak to nedokážem nejak "prehryznuť".Možno aj preto som nemohla pichať injekcie na riedenie krvy do bruška počas tehotenstva,ale rýchlo do ruk a nôh.Preto máš môj obrovský obdiv a fakt musíš byť silná,že si to zvládla 😉 No a zvlášť po tom,čo sa ti vybavili aj tie ZLE spomienky.Klobuk dolu... 😔
K výsledkom ti nesmierne držím palčeky! 😵

komarik
10. sep 2010

výsledky budeme mať vraj o 3 týždne ale cez kamarátku budem vedieť o pár dní skôr. Majú známu v laboratóriu.
@cikyta, kvôli malej Sise by si to tiež zvládla.

mimili
10. sep 2010

Ahojte... môžem sa k vám pridať? Dnes nám volali z Heliosu, že máme schválenú žiadosť na IVF.. také zmiešané pocity sú to, neviem ani čo ma čaká.. nemusím to veľmi opisovať, každá z vás vie, o čom hovorím... 06.10. tam máme ísť. Mohli by ste mi prosím povedať ako dlho od prvého stretnutia trvalo, kým Vám odobrali vajíčka?

cikyta
10. sep 2010

@komarik Možno hej...neviem...
Ale napr.ešte som nemala výsledky krvy,nič a na UTZ v nemocke sa ma dr.pýtal,či budem chcieť amnio a ja som ho ani nenechala dopovedať a s hrôzou v očiach,že NIE ☹
Fakt sa toho bojím ako čert svätenej vody 😒

@mimili Ahoj...vitaj...Nič sa neboj...Viem,ako sa cítiš.
Myslím,že prvý mesiac-cyklus mi brali krvičku,sledovali v nej rozne protilátky a rozne ine veci.Mužovi vzali hned spermie na rozbor.Do toho mesiaca sme dostali výsledky.Všetky.Moje,aj mužove.Vypísala sa žiadosť na poisťovnu skrz IVF.(My sme už iné riešenie nemali.Ziadne laparky,vitamínove kury,či IUI)A na druhý mesiac sa konalo IVF-čiže v nom odobranie vajíčok atd...

cikyta
10. sep 2010

@mimili Jáj ja až teraz registrujem,že máte schválenu žiadosť na IVF...Sorry.
Takže ked vám ju schválili,nedohodli ste sa ,kedy začnete? Ono sa zvyčajne začne hned.Hned prvý mesiac 😉

mimili
10. sep 2010

@cikyta Ďakujem..ja som sa zle vyjadrila.. nejde o úplne prvé sedenie. Manžel bol na spermiograme aj krv mi už brali. Máme už schválenú aj žiadosť. Je to vlastne prvé stretnutie po schválenej žiadosti od poisťovne... to už sa rovno dohodneme na termíne, kedy mám začať brať hormóny? A hormóny sa začínajú brať v prvý deň cyklu?

cikyta
10. sep 2010

@mimili Ano už sa hned dohodnete.Môže to byť hned v ten mesiac.
Záleží,či budete mať dlhý,či krátky protokol.Pri dlhom začneš 16 den cyklu uživať proveru (tablety) Je to prípravná fáza. 23 den cyklu začneš pichať decapeptyl. 25 den cyklu užiješ poslednu proveru. Na 30.-32.den dostaneš menštruáciu a pôjdeš do helíku na krv a utz.V tento den sa telefonicky podla výsledku dohodnete na dátume začiatku uživania FSH injekcií a ich dávku.(každý má tie inj,iné.To sa dohodnete.Môže to byť napr.gonal.puregon,fostimon,menopur,merional)No a od vtedy začína vlastne stimulačná faza a pravidelne kontroly krvy+utz a zvýšovanie,či znižovanie dávok injekcií.
Určite dostaneš tabulku,kde to máš všetko dopodrobna napísane a krásne farebne vyznačené.Nedá sa tam nič dopliesť.Len to zložito vyzerá... 🙂

mimili
10. sep 2010

@cikyta Jééé, ako si mi to pekne rozpísala... už to písala novým babám viackrát, že?🙂))). Ach jáj, takže "pekný" november nás čaká:(. No dúfam, že o to krajšie budú potom Vianoce... A s PN je to ako? Chodievajú baby väčšinou na PN-ku? Toho sa dosť obávam..

cikyta
10. sep 2010

@mimili 😀 No písala,ale ked mám pravdu povedať,trochu som odpisovala z toho "rozvrhu"čo mám ešte ja z heliosu 😀 Nechala som si všetky papiere z IVF na "pamiatku" 😉 a nezahodila som ich 😅
No ked som tam chodila ja,tak dali PN ako som chcela.Dokonca ak ju nechceš vobec,nemusíš ju mať.No VRAJ teraz po novom ti tu PN musí vypísať tvoj gynekolog....aspon som to tu minule tak zahliadla,že kočky písali.
Môžeš isť na PN hned od uživania provery,alebo od začiatku pichania FSH-horm.injekcií,alebo po odobratí vajíčok.Je to len ta tebe,ako sa cítiš,aku maš namahavu prácu atd...

mimili
10. sep 2010

@cikyta Prácu nemám namáhavú, len sa bojím tých otázok a hlavne toho, že keď to nevyjde.. ľudia vedia byť niekedy dosť hnusní. Aj rodine sa to bojím povedať, ach jaj, toľko toho je pred nami, čo všetko musíme zvládnuť. Môcť tak odletieť na 2 mesiace niekam na mesiac 😀 . Tebe prvé IVF nevyšlo? To vraj tak je väčšinou, že prvé nevyjde - je to naozaj tak?... máš krásnu dcérku, naozaj - zázrak 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre