Sanatórium Helios Košice 2021

maja_5
19. sep 2021

Ahojte, rada by som pridala nasu skusenost s tymto centrom. Rozhodli sme sa pre Helios v Kosiciach na zaklade dobrych recenzii, ale skoda, ze tych zlych sa pise naozaj malo. Preto mozno mojou recenziou pomozem niekomu inemu a ak sa tam rozhodnete ist, na co si dat pozor, keby sme to vedeli my, mozno by to vsetko dopadlo inak.
Absolvovali sme prvu kontultaciu v roku 2019, kedy sme zazili naozaj mily a profesionalny osobny pristup, ale rozhodli sme sa s manzelom, ze este pockame a prirodzene sa pokusime. Zaciatkom tohto toka 2021 sme sa rozhodli vyskusat IVF. Zial boli sme sklamani pristupom, za tie velke peniaze co tam nechate, nedostanete ziaden osobny pristup, je to ako na pase, masovka, cakali sme ozaj individualny pristup, avsak kazdej zene nastavia standardny postuo, nad inym sa ani nezamyslali. OK, Objasnim Vam, ze ja som uplne zdrava, vsetky vysledky ukazkove, ale partner ma zly spermiogram. Zacali sme dlhy protokol ivf, o kratkom nebola ani rec, jednoducho zvolili udajne standardny postup aj davku nastavili hormonov taku ako pri inych klientkach. Nic individualne. Na odbery krvi a ultrazvuk vam povedia iba den, nemaju konkretnu hodinu na objednanie a tak sme cakali v naozaj velkych radoch!! Velke minus. Vysvetlili nam cennik, ale nikto naozaj nikto vas neupozorni na to, ake sialene drahe su lieky, to som dostala facku v lekarni, na to by mali upozornit nie? Len za lieky sme zaplatili cez 400eur, to je navysenie, ktore Vam neodkomunikuju. Taktiez mi nikto nevysvetlil ako sa injekcia picha, neukazali mi to, hlavne ze tych sedeni tam bolo vela, ale tomuto sa nikto nevenoval. V strede procesu IVF mi raz tolko navysili davku hormonov, co som nechapala, vraj aby rychlejsie podrastli vajicka, ale to bol velky skok navysenia davky. Pred vyberom vajicok som uz mala velke bolesti, chcela som to dat von, mala som stanoveny termin na vyber, avsak ma posunuli o par dni neskor, preco? maju tam iba 3 lozka, tzn. ze viac ako 3 zeny denne nezoberu!! A kedze mali vela klientov nabranych, pochopitelne si to casovali sami! Nepozerali na moj zdravotny stav, ale na to ako im to vyhovuje! Vsetky vysledky som mala ukazkove, naozaj vela vajicok sa mi vytvorilo, boli sme nateseni a po vybere mi zavolali, ze vsetky vajicka su prilis makke, samozrejme kvoli tomuto dovodu sme nedosli ani po vklad!!! Na podlednom rozhovore, ktory som si vypytala sama, oni by sa vam ani neozvali, som chcela vediet co sa stalo, jedinu moznost zlyhania videli vo velkom navyseni davky hormonov. Ale to stanovili oni, lekari! Zaver? Pridte znova vyskusame davku priemerne vyssiu uz od zaciatku, aby sa to nestalo!!! Naozaj?? Co je to za pristup? Svojich oenazi sme tam nechali 1900eur + poistovna, neratam cesty a ine vysetrenia. Su skutocne drahi, plati sa tam za veci, ktore ani nie su vo Vasom pripade nutne, avsak to sa vsetko dozviete az kym nepojdete inde a povie vam to iny odbornik. Nikto sa nevrati po vete, vyskusame nabuduce to a to a zasa mate platit za vsetko odznova! Ja ako zdrava osoba som odisla s cystou pod krkom a totalne obsypanymi rukami, liecila som sa po tom este polroka, aby som sa dala ako tak dokopy. Velmi velmi neprijemna skusenost, ziaden individualny pristup necakajte, nas tato skutocnost ovplyvnila natolko, ze na SK to uz nikdy absolvovat nechceme a rozhodli sme sa pre CZ, kde sme zazili uplne iny, tisickrat lepsi pristup ako v Heliose Košice.

zuzanka101010
19. sep 2021

Ja ti na to budem protirečiť, najskôr ti poviem príbeh z prvého centra...začínali sme v Gyncare v KE, celý prvý cyklus som tam absolvovala...ja som mám PCOS (stanovená diagnóza od dverí, ešte sme si nesadli a on mi povedal, že mám ťažké PCOS - nie je to pravda mám ľahšie až stredne ťažké) a manžel má zlý spermiogram...dr nám povedal, že najskôr to vyskúšajte pol roka prirodzene (inak prišli sme po 2 rokoch skúšania), po pol roku nám dal lieky (600eur/mesiac, brali sme ich na jeho odporúčanie pol roka, nehovoriac o iných vitamínoch a injekciách pre manžela, celkom cca 800eur mesačne) vraj na skvalitnenie vajíčok a spermií, prd nám pomohli iba vyhodené peniaze
Ty sa sťažuješ na rady pred kontrolným utz, tam sme my pred odberom neboli tak ako v Heliose 2-3x do týždňa, ale boli sme tam 1 za celú stimuláciu, lebo veď on predsa vie ako to je...pri odbere ma tak dopichal, že som im zakrvácala celú posteľ, povedali mi akurát, že som mala 10 vajíčok, nič o kvalite, nič o tom koľko sa oplodnilo, nič o tom ako sa vyvíjajú som sa od arogantného dr nedozvedela ani po pýtaní sa...v Heliose som si stále volala a mala presné info ako na tom sme...

Inak v Gyncare (teraz majú čísla, predtým nemali) sa veľa veci rieši na recepcii a všetci vedia čo ti je....ďalšia vec síce sa tam objednávaš, ale rátaj s tým, že ťa dr. zoberie o také min 2 hodiny neskôr....ešte nehovorím o to, že keď som bola na kontrole uňho vybavoval si telefonáty s inými pacientkami, surovo im zavolal a potom po nich surovo zjapal, že nič nechápu...

V Heliose keď sme prišli na prvú kontrolu, tak sa nám dr venoval 2 hodiny a všetky telefonáty, ktoré mu chceli prepojiť milo odsunul. Toľko konzultácií čo sme mali, toľko ľudí čo sa nám tam venovalo a toľko kontrol som nemala v gyncare ani za celé 2 roky čo sme tam boli...je pravda, že ani nám sa prvý cyklus v Heliose nepodaril (v gyncare ani nehovorím, to sa ani nemohlo pri tom prístupe podariť),ale teraz som po 6 rokoch videla konečne // na teste, chystám sa na potvrdenie z krvi, my sme z prístupu v Heliose oproti Gyncare nadšení

Čo sa týka financií, všade na nete sa o tom píše, že je to také drahé, že najdrahšie sú lieky a doplnkové metódy, tak si si to mohla dávno pozisťovať, internet je toho plný a si veľmi naivná ak si myslíš, že v Čechách to bude lacnejšie...za celé naše roky snažení sa v centrách sme dali cca 12-13 000 eur (náš hrubý odhad) - v tom sú procedúry, lieky, výživové doplnky...

emuska888
19. sep 2021

@zuzanka101010 Ja mam podobnu skusenost s Gyncare - uplna katastrofa, ziadna diskretnost, doktorku ku ktorej sme sa objednavali sme videli asi len 1x, inak ju zastupoval niekto iny, velmi nas tak zdeptali svojim pristupom …. tento rok sle presli do Helios KE a neviem si ich vynachvalit, sme velmi spokojni s pristupom, momentalne som v stimulacii, na kontrolu chodim kazdy 3-4 den, na krv chodim rano na 7:00 a o 8:00 som v praci a to pracujem 35 km od Kosic. Samozrejme zalezi od problemu a uhla pohladu ale my sme v Heliose velmi spokojni. Vsetko nam bolo vysvetlene - kolko budeme doplacat za lieky, ako si mam pichat injekcie, na kazdej kontrole mam priestor na otazky …. Drzim prsty nech vam to vyjde

zuzanka101010
19. sep 2021

@emuska888 Ďakujem, aj ja ti držím palce nech to vyjde, najhoršie je to čakanie....taktiež cesta z KE do práce mi netrvá minútu....je to cca 50km...čo sa týka informácií všetko nám taktiež bolo vysvetlené a čo nie na to sme sa opýtali, nikto s tým nemal problém a nebol na nás arogantný

emuska888
19. sep 2021

@zuzanka101010 a v akom si stadiu ? ja idem na odber tento tyzden, tak sa modlim aby to vsetko dobre
dopadlo

miskamicha
19. sep 2021

@maja_5 mrzi ma tvoja skusenost..nech sa Vam to v CZ podari 🙂 drzim.silno palce !

maja_5
autor
19. sep 2021

@zuzanka101010 nenapisala som tu preto, aby si ma kritizovala, ale aby som napisala recenziu na dane centrum, tak mi nepis, ze som naivna a pod. Povies mi ako si mozes zastit dopredu ked az priamo v procese ti urcuju metody a vsetky dalsie doplatky? Ked ste si tolkym presli, mala by si vediet, resp ked si bola v Heliose, ze tu doplatok, tam doplatok, nevies dopredu ake lieky potrebujes, jedne su drahsie a druhe su lacnejsie, takze asi tazko sa da dopredu pripravit! P.S. moja zlata v procese som bola aj ja spokojna, az kym mi nakonci nepovedali vysledok, za ktori mohli oni extremnym navysenim davok hormonov, ty zasa kritizujes Gyncare, lebo si zazila iny pristup teraz v Heliose, ja to robim tiez, tak klud

zuzanka101010
19. sep 2021

@emuska888 som 9dpt a máme prvý krát v živote pozitívny test...tak sa vytešujem...držím palce nech ti to dopadne dobre 🙂

emuska888
19. sep 2021

@zuzanka101010 BLAHOZELAAAM a drzim prsty ❤️

sisk43
20. sep 2021

@maja_5 na jednej strane chceš individuálny prístup, ale na druhej chceš presne vedieť koľko to bude stáť 🤷‍♀️ nikto ti nevie dopredu povedať koľko to bude stáť, ani aké lieky budeš mať. A nemyslím si, že ku každej žene pristupujú rovnako....na odbere sme boli tri a každá sme mali inú liečbu nastavenú 🤷‍♀️ áno, tiež chodím do Heliosu, a tiež mi bolo všetko do predu vysvetlené, aj čo sa liečby týka..aj čo sa pichania injekcií týka...aj čo sa financií týka...ja ti tvoj názor neberiem..naopak, možno niekomu naozaj pomôže 🤷‍♀️ toto je len môj názor, a moja skúsenosť 👍

dzanka72
5. okt 2021

@maja_5 Ahoj, tiež som bola začiatkom roku 2021 v Heliose v KE a nemám na nich pekného slova a viem ešte min. o dvoch ženách, čo nemajú dobrú skúsenosť s nimi.Tak len tak v skratke, lebo by som sa rozpísala na veľmi dlho.
Ja mam v podstate "len" nepriechodné vajcovody, inak všetko v poriadku a partner tiež. Prestimulovali ma tak, že som skončila s OHSS v nemocnici a 2 dni po OPU mi odsávali 3 litre tekutiny z brucha. Odobrali mi 27 ! vajíčok. Dali sme oplodniť "len" 15 a ostali nám na konci 2. Samozréjme sa neujalo ani jedno. Keď som volala ohľadom vývoja embryí, že ako je to možné, že ostali len 2, pani bryologička ma po telefóne ešte zdrbala, že čo som čakala, keď som mala tak veľa vajíčok, samozréjme že budú nekvalitné. Ako haló? Ja som si liečbu nenastavovala. Moje vaječníky po odbere mali 20 cm a 3 mesiace trvalo, kým sa ako tak dali doporiadku, to nehovorím ešte o tom, že mi ostalo strašne veľa neodobratých vajíčok vo vaječníkoch a z nich sa mi vytvorilo niekoľko cýst. Nikdy viac. Nejde im o zdravie ženy, len o peniaze a tie si oni vedia nahrabať, keďže ženu nastimulujú tak, že vajec odoberú neúrekom, lebo čím viac vajec, tým viac peňazí.

maja_5
autor
19. okt 2021

@dzanka72 tak to sme podobný prípad, tiež zrazu bol problém s vajíčkami po nastavení ich liečby, dlho som sa z toho tiež dostávala, prišla som tam zdravá a odišla chorá, taktiež mi hrozil OHSS kde mi dali do ruky recept, vyzdvihnite si z lekárne a pichajte to iba zdravotníkom, bol piatok, ja som celý deň naháňala s bolesťami po výbere vajíčok, kto by mi to vedel pichnúť injekciu cez víkend, to bol tiež otrasný prístup. Skúšate to ešte niekde inde? Ja som nedávno začala stimuláciu a chodíme do IVF Zlína, zatiaľ som spokojná, uvidíme ako to dopadne tam, avšak už teraz je vidieť rozdielny prístup.

lenkarig
27. okt 2021

@maja_5 Ahoj, prosím ťa, pri ktorom doktorovi si bola? Ďakujem

maja_5
autor
27. okt 2021

@lenkarig MUDr. Hladky

dzanka72
3. nov 2021

@maja_5 ahoj , akurát čakám na ms a idem pichať gonal. My sme skúsili ISCARE v MT, ja veľmi dúfam, že to výjde že to malé si nás už konečne vyberie🙏 tebe tiež veľmi držím palce✊ ako ste na tom momentálne?

maja_5
autor
4. nov 2021

@dzanka72 mala som krátky protokol, teda to bolo rýchle, minulý týždeň v utorok som mala výber a v piatok hneď vklad, žiaľ iba 4 vajíčka boli zrelé a oplodnilo sa iba jedno jediné, teda úpenlivo čakáme na to, kedy pôjdem na krv a aký bude výsledok, budeme vedieť budúci piatok🙏. Aj Vám veľmi držím palce a hlavne veľa sily a trpezlivosti🙂

dzanka72
4. nov 2021

@maja_5 držím palce, nech je krv pozitívna😊

ywonnee
30. nov 2021

@maja_5 ahoj ako si dopadla? Dosť ma to zaujíma pretože mením kliniku. Ja nemám dobrú skúsenosť s Gyn fiv Žilina

maja_5
autor
6. jan 2022

@ywonnee ahoj, otehotnela som ale potratila do 2 tyzdnov, lekari to nazyvaju biochemicke tehotenstvo,pravdepodobne zla genetika embrya. To sa da vysetrit, ale nie ak ma clovek iba jedno embryo. Pre nas bol IVF Zlin jedna uzasna klinika so super ludmi, obrovsky pokrok pre nas, ze sme vobec dosli k vkladu ja si davam rok pauzu a dam si dokopy svoje telo a o rok by sme sa tam radi znova vratili. Klinika nam usetrila kopec penazi oproti svk poplatkom, hlavne tym, ze k nam boli uprimni a nepreplacali sme za hluposti.

lenkarig
12. feb 2022

Ahojte, boli ste prosím vás niektorá na hyfosy v Heliose v Košiciach? Zaujímalo by ma, či pred týmto vyšetrením v centre niečo dávajú, nejaký oblbovák, napr. diazepam alebo nie, a môžem si ho dať už doma vopred. Sestrička mi totižto po telefóne nespomínala nič o žiadnych liekoch. Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre