Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

mimili
13. sep 2010

Ahojte! Tak a zas tu mame pondelok.. esteze zajtra je "maly piatok"🙂
Prosím Vás, mala niektorá z Vás IVF prostredníctvom ICSI? Ja som sa len dnes dozvedela, ze to nehradi poistovna... Nam to Krajkovic odporucil, hoci stale hovoril len o platbe za lieky. No nerozumiem preco sme museli davat ziadost do poistovne, ked to nepreplacaju. Neviete kolko sa cca plati... vraj je to podla vajicok.. neviete kolko je za jedno?

kiara15
13. sep 2010

@orsulka veru pocula este som ti aj kyvala a s manzelom 😀 😀 PN uz mam ani som s dokym nebola Editka mi vypisala Pn a sla som 🙂
@mimili 1-4ocytky 265eur,5-8ocytkov 332eur a za kazdy jeden potom33eur 😉

brmbolcek
13. sep 2010

@kiarka- tak dalsi krocik mas za sebou 🙂 🙂 🙂 , super a si na PN 😵 😵 😵 a kontrola v heliku je kedy ?

orsulka
13. sep 2010

@kiara15 teba som videla , draheho nie......ale super, že mas PN...Editka v pohodke......
dokonca dnes bola aj Bejááátka mila, hned ma zavolala dnu ked len pre vysledky...... 😉 😉
@mimili o tych peniazoch ti napsiala Kiarka....no a poistovna preplaca celu starostlivost v centre, vsetky odbery, koontroly, vysetrenia krvi, odber vajicok, aneteziu, vklad emryjok, pracu embryologicky a podobne, plus ti hradia vacsiu cast z liekov.....keby ste nesli cez poistovnu, tak by ta jeden cyklus na IVf vysiel od 70-100 tis. SK......furt neviem kolko to je evri 😀 😀

brmbolcek
13. sep 2010

@orsulka- ako si pochodila s vysledkami ?

orsulka
13. sep 2010

@brmbolcek som pisala, ako som ja pozerala na tie vysledky, tak som v pohode, vsade tak v norme .-))) idem stvrtok na to interne, tak este tam sa doktorky popytam, ale myslím, že je to v pohode 😉 😉
ty už mas vsetko do nemocky pripravene??????

ja akurat chcem urobit nejaky zoznam, co vsetko budem potrebovat pre mimi aj pre seba.....aby sa mohli začat nakupy... 😉 😉

brmbolcek
13. sep 2010

@orsulka-tak to som rada, naucim sa citat 😀 😀 😀
Ja idem zajtra na interne plus anesteziu a na pasy .... vsetko budem mat zajtra pobehane a poobede dam vediet ako som na tom 😉

a uz ti povedali nastup do nemocky ? tam ti bude treba zatial ten klasicky zaklad, uterak pyzamko, zupan , hygienu atd.... skor treba riesit na 25.9 na svadbu 😀 😀 😀 to bude ina parada 🙂 🙂 🙂

zoznam zvladnes lavou - zadnou 😉 😉 😉

cikyta
13. sep 2010

@mimili orsulka s kiarkou ti to dobre napísala.Pocitaj,že budeš mať približne 10 vajok-čiže 10 000sk.To je len odhad.Každe dalšie vajko tisicka navrch.
ICSI tu mal skoro každý,aj ja.

@orsulka Taký zoznam je fajn.Tiež som ho mala. Napísala som babám,čo rodili v ten mesiac,čo by som mala aj ja(len rok dozadu),nech mi do IP napišu svoj zoznam veci...no a ja som si urobila taký "výťah"z nich.Lebo v každom ročnom období sa oblieka trošku iné,tak som to riešila takto.

@brmbolcek zajtra sa držkaj.Kto sa u vás svadbuje? 😅

orsulka
13. sep 2010

@brmbolcek tak zajtra už budeš mat vsetko potrebne do nemocky vybavene 🙂)))) tu svadbu na 25.9. som zrusila, nakoniec necestujeme nikam...radsej som sa takto rozhodla... a zas nemohla som ich tak dlho držať v tom, ci prideme ci nie.....

@cikyta tiež mi kamoska poslala jej zoznam, co vsetko bude potrebne.....a tak to tak nejak s tym dam dokopy 🙂 😉 🙂 😉 cez vik som sa zoznamila s kockou co porodila trojičky......ona s nimi vydržlala so 37 tt.....akože paada, nie???? dufam, že aj my tak krásne vydržime 🙂 🙂

cikyta
13. sep 2010

Ježiš........ 😅 .......zase sa mi niečo podarilo s tou svadbou...............hahaha.............som to tu načisto doplietla.............ja že ide Brmbolček svadbovať 😅

@orsulka Tak trojky do 37 tt-kokos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Klobuk dolu 😔 Má moj hlboký obdiv tá tvoja kamoška.
(a aj teraz 😅 )

orsulka
13. sep 2010

@cikyta to je v pohodke moja....hlavne, že sa to vsetko vyriešilo , kto svadbuje.....hihihihihihihih........
a ta kočka ma aj moj obdiv.... 🙂 🙂

cikyta
13. sep 2010

@orsulka Normálne mi šibká.....vonku ma vytočila moja prvorodená a ešte som trochu v tranze.................. 🙄

orsulka
13. sep 2010

@cikyta a co zas???????? 😉 😉 😀 😀 si niečo vymyslela a malo byt po jej ???? 😀 😀

kamka17
13. sep 2010

@cikyta čo zase herečka vyviedla, že ťa vytočila??
@orsulka som sa normálne zľakla, že ty sa ideš svadbovať...brmbolcek ná stu ohuruje s tajnými správami a robí šoky 😅 😅 ...inak si dobrá, že sa chystáš už na ten zoznam vecí do nemocky...lebo ja sa na neho chystám tiež už asi dva mesiace a stále sa len chystám... 😖 😖 😕 😕 tiež asi nejaký výcuc musím urobiť a konečne začať aj niečo chystať 😅

orsulka
13. sep 2010

@kamka17 servus babula 🙂) no aj ja sa chystam, tak dufam, že to nebude trvať tak dlho, aj ked si nejak vravim, že mam este cas 😉 😉 tak zajtra na kontrole hadam potvrdia pohlavie... 😉 😉 a inak oddychuješ ????

mimili
13. sep 2010

Dakujem za vysvetlenie. Ehmm... o tom nám zabudli v Heliose povedat... Hovorili len o max. 500€ na lieky 😔 . Tak co uz... az sa sama obavam, co vsetko sa este dozviem...

cikyta
13. sep 2010

@orsulka všetky deti sa vyškriabu po schodoch hore na šmýkačku,tam si sadnu a šmyknu dole...Len toto moje vylezie hore,tak sa začne strašne rehliť,až od radosti cuva chrbtom ku schodom,ked vidí ako na nu kričím a ako sa bojím,ona sa ešte viac rozosmeje,prevesí cez zábradlie hore na šmýkačke-kam nedočiahnem a tlačí si hrdlo do medzery.........ked som ju ako tak dostala dolu a už nechcela pustit hore,tak ona sa mi hodila na zem,tak v reve brejkovala a naschvál si dávala do usť kamene 🙄Potom si strhla čiapku a utekalá.......rovno do fontány 🙄Samozrejme,že furt revala,ako keby ju drali z kožky a boli sme užastným stredobodom pozornosti dobrých 15 minut 😠
Doma už bola ako med.............nič nechela papať,len cecok a momentálne zaspala-takže bude zase perná noc 😒čo už.Teraz si vychutnávam ticho......ani muž mi ešte neni doma.... ☹

cikyta
13. sep 2010

@mimili neboj,už to bude ok a ziadne peniazky navyše. 😉

orsulka
13. sep 2010

@cikyta sa mi zda, že už minule s tpou šmýkalkou vymyslala.....no ale je jasne, že jej to nemožeš dovoliť, aba sa tam zahrdusila...takže nervíky mala poriadne 😉 😉 😉 a tak sa unavila, až už aj spinka...babula jedna 😉

kamka17
13. sep 2010

@cikyta 😨 😨 😨 po kom to dieťa je??? máš to veru perné a držím palce na dnešnú noc 😅
@orsulka no teraz chvíľu oddychujem...dnes sme ale usilovne pracovali...teda prezliekli sme periny, natreli sedačku, upratali...a ráno sa nepostavím z postele 😀 😀 ešteže máme poradňu až 11.30...inak tiež sme posledné 2-3 dni akosi potichu, neviem, či sa herečke nechce metať či toľko spí...až to človeku chýba 😅

orsulka
13. sep 2010

@kamka17 to fakt ????? no ja som ať normalne trosku v soku z toho....hoci teraz som už viac kludnejsia 😉 aj som si o tom na nete citala, vsak vraj prve pohyby od 18-22 tt....take poriadne, co ja fakt ešte nemám... a este aj ,ž e pevnejsie baby to pocituju neskor ako napr, chude dievčata.....tak verim, že tiež je vsetko OK.....koniec koncov, vo stvrtok smeboli na poradni a vsetko OK 😉 😉

cikyta
13. sep 2010

Ano - ona mi stále robí na šmýkačke takéto šoky 😠 Teraz mi práve prišiel domov muž.Zároven sa zobudila Sisa a už mu 10 minut vyklada tou svojou "turecčinou",čo dnes zažila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Samozrejme,že všetko žaluje na mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
13. sep 2010

@cikyta no šak nebude bonzovať sama na seba, čo si šiši 😀 😀

@orsulka ja som prvé také vážne pohyby začala cítiť podľa mňa dosť neskoro...okolo 23tt, dovtedy to bolo len také piachnie a ako keby tvrdnutie brucha...neboj nič, keď sa ti tam začnú pretáčať, raz jedno, raz druhé...pekne si užiješ 😀 😀

orsulka
13. sep 2010

@kamka17 dakujem... 😉 😉 😉

@cikyta tak malasa žaluje??? hihihih...no to musi byt super, už vidim tvojho ako ju so záujmom pocuva a snaži sa vyrozumieť o co jej vlastne ide 😀 😀 😀

brmbolcek
13. sep 2010

@cikyta- dakujem 🙂 🙂 🙂 budem sa drzkat a snazit sa vsetko vybavit, potom dam info ako som pochodila 😉 😉 😉

a svadbovat sa u nas ee to sa bude ale asi neskor, to sa ide nasa orsulka svadbovat , su pozvany na svadbu z jej skupiny kde tancovali a maju to 25.9 .... a predtym ma tu serklaz tak aby to v dobrom znasala tu serklaz coskoro ju pustili s nemocky aby mohli ist s ferinom na svadbu 🙂 🙂 🙂

a nasa SIsinka ukazala kto je panom na preliezke 😀 😀 😀 a doma uz nemala komu 😀 😀 😀

@orsulka- aha tak az teraz citam, ze sa svadba zrusila ale ved vsak rozumne, na svadbu sa este pojde a to uz s tvojimi rocnymi druzickami 🙂 🙂 🙂 dobre si zvolila po serklazi 😉 😉 😉 schvalujem ti to , moja 🙂 🙂 🙂 Teda ta kamoska mala iny dobry stisk ze sa trojicky drzali , klobuk dole 🙂 🙂 🙂 A nebojkaj aj u teba uz budu coskoro fajne pohyby den co den nam budes pisat ze sa rozpravaju a stuchaju do seba 😀 😀 😀 len si vychutnavaj kazdy den , kazdu noc co sa najviac da 😉 😉 😉 vsetko ide ako ma a kopanceky pridu v spravnu chvilku 😵 😵 😵

@kamka17- ja sa velmi rada podelim s kopancekami , ja ich mavam veelmi casto akoby mi nahanala mys v brusku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ako aj teraz 😀 😀 😀
...skus si vypit pohar coca-coly a uvidis to techtle - mechtle 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prajem pekny zvysok vecera

orsulka
13. sep 2010

@brmbolcek hihihihihi..tebe staci napisat nick komu chces pisat...a potom pridavat len smailikov .-)))) tvoje prispevky su aj tak krasne smailikove 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
13. sep 2010

@brmbolcek čavo 😉 dik...ja colu nepijem ani v normálnom stave, nieto ešte teraz a na noc 😅 😅 však ja si na to heavy metanie počkám, ešte si ho užijem 🙂 🙂
a pekný večer aj tebe...teda vám všetkým 🙂

kiari...som zabudla pocvháliť tvoju výdrž pri pití červeného vína...tak sa predsa len opaltilo a aj keď s meškaním, predsa len sa tej tvojej ms uráčilo, tak sa držkaj a uvidíš, tentokrát to všetko dobre dopadne, však janicu predsa v tom nenecháš samú 😉 😉 😉

janicca
13. sep 2010

ahojte kočeny podávam krátke správy z Helíka .... 🙂 ))folíky pekne rastu myslím že ich bolo okolo cca 8 s veľkosťou od 5mm do 9mm pichám stále tu istu dávku tak si myslím že je to v norme....dnes tam bolo stáááášne vela ludí na krv som čakala hádam ja 45 min. tak že kontrola vo štvrtok....tak sa asi s Kiarkou nestretnem no škoda....
som unavená ako mále bábo dnes som bavila skoro celý den synovca tak sa cítim ako keby som zemiaky kopala... 😝 😀 😀 😀

orsulka
13. sep 2010

@janicca dik za info...super správičky 🙂)) len tak dalej...blížite sa k takemu rozumnemu cislu v pocte folikov 🙂 😉 🙂 😉 uha...že na kv 45 min...tam musel byt nátresk!!!!

janicca
13. sep 2010

@orsulka bol pondelok asi preto tam bol taký nátresk ale to sa mi tam ešte nestalo ....ale to neva šak sme sa nikde neponáhlali ....ved aj ja si myslím že niekedy je menej viac radšej nech su kvalitné ako by ich malo byt vela ...no ale zase ked ich je viacej tak je z čoho vyberať......no nejdem to riešiť ...som spokojná ako sa to všetko vyvíja.... 😉 😉 idem od vás prajem dobru noc dievčence ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre