Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kiara15
7. dec 2010

@tija28 to ty takto sa rozculujes len pomali moja 😉 no aj ja som zo seba zvedava 😉

@orsulka ved sa v piatok uvidi bojim bijim 😉

cikyta
7. dec 2010

Ahojte....
Trošku tieto dni nestíham konika,tak len sem tam prečítam....

@komarik ja to autíčko v albume nikde nevidím ☹

@speranza1 tie genetické testy su neni povinne,nerobia ich každemu....car na svk to nevyžaduju....V zahraničí vraj ano.Ide totiž aj o to,že ak pojdeš 2-3 krát na IVF,minieš kopec penazí a potom ťa vyšlu na genetiku...može byť už neskoro,ak zistia v mužových spermiach,že má chromozomy XX a nie XY atd...To znamená,že ak by sa urobili najprv testy na genetike,mohla si byť ušetrená viacpočetných nie moc lacných IVF...
Takže nie že ti dr.povie,že načo chceš isť na genetiku,ked ste v rodine zdraví ? (žiadne dawn.syndromy a ine poškodenia),ale može to byť aj táto záležitosť chromozomov...takže je na tebe,či si ich dáš urobiť sama,či nie-a budeš čakať na odoslanie doktorom.
Ale POVINNE to nieje.

@kiara15 Ahojky...Mooooooc ti držím palce na piatoček.

tija28
7. dec 2010

@orsulka - no asi to tak nejak bude so mnou - ja potrebujem doplnat adrenalin kazdy den 😀 😀 😀
@kiara15 - uz sa tesim na piatok 😉 😉 😉
..........baby - treba si zobrat do porodnice aj take tie jednorazove sietovane nohavicky, ci je to zbytocnost ? 😉

speranza1
8. dec 2010

@cikyta ahojky cyki.... a nevies ako dlho take testy trvaju? a ci ich moze urobit aj obvodny gyndos?

komarik
8. dec 2010

no ahojte, mi sme dnes pospali do 8.30h čo je zázrak. Včera som napísala taký dlhý príspevok a na koniec mi ho nechcelo zobrať a potom už koník ani nešiel.
Admini mi tie fotky zmazali ale skúsim ešte raz rýchlo dať do albumu.
@kiara15, na piatok siiiiiiiiiiiiiiiiilno držím palce
@janicca, len sa pekne liečte, dúfam že ti to skoro prejde aby bol drobec spokojný
@orsulka, @tija28, šikulky ste že už všetko máte pripravené. Ja postupujem pekne pomaly ale do vianoc hádam bude všetko prichystané. A tija pozor aby si neporodila pri tom rozčuľovaní 😉
Ozaj a včera sme boli na jednom kontrolnom sone v BB a malá sa tak popredvádzala. Pootáčala sa zo všetkých strán a už nie sme maličký ale v priemere. Váži približne 1520g a všetko je zatiaľ v poriadku.

lucula73
8. dec 2010

ahojte

@komarik ahojček,no pekne rastiete.... 🙂 ..a tie fotočky ti zase zmazali?to je inak hrozné,furt niečo mažú.......no ja odkedy mám album neverejný,tak mi nezmazali nič,lebo to vidí len pár ľudí,to im nevadí.........predtým mi zmizli sem tam fotky 😠

@tija28 ja som také nemala,ale neiktorí si ich chvália...takže neviem,či sa oplatiaa alebo nie 🙂 pokiaľ budeš rodiť normálne,tak vložku budeš potrebovať tak či tak a to si možeš dať aj klasické nohavičky..ale to je moj názor 😉
a nerozčuľuj sa,lebo budeš cez Vianoce v špitáli 😀

tija28
8. dec 2010

dobre ranko hviezdicky 😉 😉 😉 dneska som sa rozhodla vegetovat doma 😉 pekne som si pospala, az kym ma nezobudil ten nas hafan, lebo uz potreboval vyvencit - ale on sa pyta tak potichucky vzdy, ze ma to plynule zobudilo 😉 😉 😉
@komarik - no melinda je uz pekne velka slecna 😉
@lucula - ved ja aj rozmyslam, ze sa na tie nohavicky vykaslem, sak predsa aj klasicke musia urobit tu istu sluzbu 😉

petuska123
8. dec 2010

@tija28 tak dobre rano 😉

tija28
8. dec 2010

@petuska123 - aj tebe 🙂 🙂 🙂

petuska123
8. dec 2010

@tija28 ja uz pomaly idem na obed 😀 😀

tija28
8. dec 2010

@petuska123 - tak to ja dneska pekne zaostavam, ja som prave doranajkovala 😀 ..........tak dobru chut 😀

petuska123
8. dec 2010

@tija28 kedy mas termin porodu???ja v piatok do caru

cikyta
8. dec 2010

Ahojte....

@speranza1 To,čo som ti písala je velmi zriedkavá vec.(že má muž XX chromozom,ale stáva sa...)
Gynekolog ti tie testy nemoze urobiť,len priamo na genetike. Dlžka testov závisí od toho KDE si to daš robiť a KEDY. Ked tam pojdeš sama od seba,tak sa platí (sumu už neviem).Ked ťa vyšle dr.napr.z caru,tak neplatíš.) Objednanie trvá zhruba 2 mesiace a výsledky tiež tak zhruba za 2 mesiace.Len ak by si bola nejaký vážny prípad,napr.už tehotná,tak to urýchlia do 7 týždnov.

cikyta
8. dec 2010

@tija28 Ja si tie nohavičky chválim a nosila som ich ešte dlho aj doma-len tak na luftovanie "podvozku"....No ja som rodila v apríly a to už bolo krásne teplo a dalo sa po byte "striptízovať".Ty budeš rodiť v zime,tak neviem.......Ale aspon do tej nemocky by som ich preventívne vzala. Bola to ulava.....zvlášť pre mna,ked som bola vela zašivaná a bolo to zapálené.Normálne gaťky mi to tlačili a bolo v nich horuco. ☹

tija28
8. dec 2010

@cikyta - tak teraz si ma dostala..................................mam - ci nemam - si ich kupit ??? tazka to otazka 😉 .........a kolko kusov si si ich kupovala ? 😉

lucula73
8. dec 2010

@tija28 😀 ..tak si možeš vybrať....či sa budeš aj v zime promenádovať v nohavičkách 😀

tija28
8. dec 2010

@lucula73 - no tazky oriesok mam zase 😉

cikyta
8. dec 2010

@tija28 drahe to nieje a stačilo mi 5 kusov. Ja som ich pár krát preprala a boli rýchlo suche.Niekto ich hned vyhadzuje,kto ich nepotrebuje a nepere ich.

kiara15
8. dec 2010

@cikyta
@tija28
@komarik babulky velmi pekne vam dakujem za podporu dufam ze bude pekny darcek pod stromcek 😉

@speranza1 tie testy ked ta uprednostnia platis 16eur na osobu cize na par to je 32eur my sme boli MT uprednosneny a tolko sme platili +este 2eura za to ze ti vysledky poslu domov a cakame na vysledky 6-8tyzdnov

petuska123
8. dec 2010

v jednej teme mi baba napisala aby som si dala najprv ten hormon FSH do poriadku a az potom podstupit na IVF aksa mi to potvrdi...vsak a da sa to vobec niecim liecit??? 😒

speranza1
8. dec 2010

@cikyta dakujem za odpoved moja.. velmi si to vazim... kedze ja nemam taketo skusenosti a velmi sa v tom nevyznam, tak sa informujem... este raz vdaka🙂.... my sme uz ziadost podali na IVF..uz len cakame co bude dalej🙂 sice sa trosku bojim, pretoze neviem co ma caka..ale verim, ze vsetko dopadne dobre a my sa budeme tesit zo zdraveho babatka... 🙂

speranza1
8. dec 2010

@kiara15 dakujem kiarka... a vy ste na tie testy chceli ist sami, alebo vas tam odporucil lekar z CAR...?

tija28
8. dec 2010

@cikyta - ahaaaaaaa, dobre vediet, diky 🙂 🙂 🙂

kiara15
8. dec 2010

@speranza1 my ked sme uz mali 3ivf neuspesne tak som poprosila doktora mojho ci by mi neurobil nejake vysetrenia ze asi preco sa to deje lebo som mala 2potraty tak mi povedal ze teda spravyme genetiku a ak chcem tak mi to vybavy prednostne ale si musim za to priplatit a ja ze dobre tak sme boli 12.11.som strasne zvedava co nam povedia a ake vysledky budu 😉

speranza1
8. dec 2010

@kiara15 je mi to velmi luto cim vsetkym ste uz presli.... Boze odkedy citam pribehy niektorych babuliek, tak viem, ze ani pri IVF nie je iste ze otehu... a ja som mala taku naivnu predstavu ze nam sa to na prvy sup hned zadari... ale aspon mozem byt pripravena na vselijake zavery... tebe a vsetkym babam drzim palce a modlim sa za nas aby sme to vsetky dotiahli do uspesneho konca 🙂

petuska123
8. dec 2010

ked sa podava ziadost na IVF treba si daco aj zobrat??myslim dake papiere alebo co??

zlatanka30
8. dec 2010

@petuska123 ak mas vysoky hormon FSH tak ti vajecniky pomaly zlyhavaju.toto sa neda liecit.mne povedal doktor ,ze dalsie ivf uz nebudem podstupovat kedze ja ho mam tak isto vysoky

speranza1
8. dec 2010

@petuska123 mne dali papier priamo v CARe... takze sme ho vypisali a bolo to... potom este lekar musi popisat vselico a tebe a tvojej DG. + ake lieky budes brat aby ich poistovna mohla schvalit... aspon u nas to tak bolo..ak nie zienky, tak ma opravte.. 🙂 😉

speranza1
8. dec 2010

@zlatanka30 nechapem.to akoze nemozete ist uz na IVF? ze je to zbytocne? alebo ako tomu mam rozumiet?

janicca
8. dec 2010

čafte baby 😉 tak ako sa máme ? 😉
@tija28 poradím ti kup si ich a máš po probléme určite ich využiješ 😉
@kiara15 ved ty vieš že tfu tfuj tfuj myslím na teba a piatoček je tu coby dub 😵 😵 😵
a všetky zdravím od A po Z 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre