Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kvietok1605
9. jan 2013

@magica78 aha tak ty už máš toho o mnoho viac za sebou ak ja aj ja Ti držím palce ja som mala neustále problém s cystou jedna mi zmizla druhá sa vytvorila ale na lieky reagujem veľmi dobre dokonca mi teraz MS príde na hodinu presne len otehotnieť sa ani za nič nepodarí dokonca som sa na to snaženie aj vykašlala že ak to blokuje psychika aj tak nič tak ja už neviem kde je problém

magica78
9. jan 2013

@kvietok1605 neboj mozno to bude iba banalne 😉 co sa tyka toho casu tak konzultaciu ti daju cez den a tam ti zoberu krv +spermiogram , druhy 3 mozes prist aj bez muza to sa robi o 7 -8 rano a ja som chodila na 7 a stihal som ist aj do prace. a o 2 dni sme prilisli sme na konzultaciu kde nam dali moznosti a my sme si vybrali

kvietok1605
9. jan 2013

@magica78 ďakujem Ti za informácie pomohla si mi🙂 dnes som to zase nejako ťažšie prežívala ale klasika keď sa blíži MS často ešte pred ňou príde depka

deina1983
19. feb 2013

Ahojte kocky,volam sa Denisa a tiez chcem prispiet s nazorom na Helios.Chodila som do Martina a mam iba same dobre skusenosti.Moj lekar bol MUDR.Krajkovic.Bol super.Pisem bol lebo uz do Heliosu nechodim nakolko sa mi uz poradilo otehotniet.Podstupila som Hysteroskopiu kde mi prefukli vajcovody a odstranili tri male polipy na lavom vajecniku.Asi po dvoch tyzdnoch po zakroku sa mi podarilo otehotniet a trez som uz v 16tyzdni tehotenstva.Sme s manzelom velmi stastny ze sa nam podarilo po 6rokoch konecne otehotniet.Preto aj ja drzim palceky vsetkym zenickam ,ktore sa snazia otehotniet 😉 😉 😉

zuzana9285
23. feb 2013

Ahojte Čo sa týka Heliosu, tak si ho nemôžem vynachváliť, vzhľadom na to, že sa nám vďaka nim podarilo otehotnieť hned na 1.IVF a teraz tu vedla mňa spinká 2,5 mesačný synček 🙂 Chodila som ku Mudr.Krajkovičovi a on je uplne úžasný doktor, nikdy som takého nepoznala Sme veľmi štastní a vďačíme mu za veľa Tie, ktoré sa práve pripravujete na IVF, alebo čakáte na výsledky, či sa to podarilo držím silno palce... a najdôležitejšie je veriť a nesnažte sa pripustiť si inú možnosť ako to, že o 9 mesiacov budete držať v náručí svoje bábatko 🙂 Tiež som tým celým prešla a viem, o čom hovorím

jerry23
19. mar 2013

ja teda nemam dobre skusenosti s Heliosom..1.IVF neuspesne, resp. skoncilo to potratom, OK, stava sa... 2. IVF prerusili stimulaciu, lebo estrogeny vraj sa znizuju hodnoty...sranda akurat, ze ked som bola prvykrat, som mala len dlhsiu stimulaciu, vedeli ako reagujem na injekcie aj podobne a sranda, ze nic s tym neriesili...dnes len volali, aby sme podali dalsiu ziadost...ked koordinatorka povedala, ze aby sme prisli na konzultaciu k p. Dr...mimochodom, jedine Krajkovic tam je stale, ostatne osadenstvo lekarov sa tam stale meni, momentalne je tam jedna mladucka doktorka, asi hned po vysokej skole....no p. Dr. mi povedal, ze nemusim chodit, aby sme znova podali ziadost...vobec neriesil nic...

ked vedia, ako clovek uz reagoval na prvom IVF a prvej stimulacii, tak sa mali aspon snazit, alebo tak, nie?..

magica78
19. mar 2013

@jerry23 neviem co tu trepes ze osadenstvo sa tu meni ked kazdy ma narok vymenit pracu a zametnavatela , Culbova je DR ktora robila v ISCARE v MT pod dobrým vedenim a GAtova ma svoju ambulanciu a robi aj v ISCARe. to ze sa to nepodari je smola ale preco obvinovat niekoho z neuspechu? telo sa behom par mesiacov meni a ked si podpisovala papiere tak si si mohla preciitat ze je to vabank a uspesnost je nieco cez 40 %.

amstelko
19. mar 2013

@magica78 Dr Cuľbová je v Heliose-Mt.

magica78
19. mar 2013

@amstelko ano vsak som pisal ze robila v ISCRE , a odpisovala som jej ze nie je po skole ale ze ma skusenosti

amstelko
19. mar 2013

@magica78 Prepáč,zle som si to prečítala,ale myslím si,že je to dobrá doktorka,to ešte nezažila lekárov v iných centrách,kde vám dajú najavo hneď keď vstupujete dnu,že ich obťažujete a konzultácia trvá 5-8 min a hneď ste vonku.

magica78
19. mar 2013

@amstelko no mne to nemusis vysvetlovat 🙂 treba to vysvetlit @jerry23

jerry23
19. mar 2013

@magica78 xixi...obvinovat?...ja pisem svoj nazor...to je este dovolene...a ano, ako pises, kazdy lekar isiel inde...takze to suhlasi..xixi...
mna len zarazilo, ze to nemali chut a ani nechceli rozoberat...jeden povie, urobte konzultaciu s lekarom a ten povie, netreba, iba podpiste novu ziadost...iba o to komunikaciu tam ide...

a vies, ked sa ta lekar opyta, dame tie, alebo tie lieky?...ved ja nie som doktorka....on je doktor...

amstelko
19. mar 2013

@jerry23 Podľa mňa sa to opýtajú aj preto,že aké lieky,lebo je rozdiel aj v cene a lekár predsa nevie aké si môže pár dovoliť.Ako by sa to podľa teba mal opýtať,je to dosť citlivá vec lebo nie je to ľahká záležitosť pre pár aby našporil takú sumu,niekedy aj po pár mesiacoch,keď idú do ďalšieho cyklu.

magica78
19. mar 2013

@jerry23 tebe je vsetko smiesne, kludne ked pojdes podpisovat ziadost tak ich zahrn otazkami oni ti urcite odpovedia, kludne si ich aj napis na listok aby si nezabudla lebo pri tokom toku informacii sa to stava. mna sa tiez dr pytala ze ake chcem ci na miesanie alebo pero kvoli cene .
ja som bola teraz v nemocnici a infomovala som DR a pri odchode mi volala ako sa mam a co mi nakoniec robili. neviem ci to tak funguje aj v inom CARe.

jerry23
19. mar 2013

@amstelko to nie, lebo aj prvykrat sme mali drahsie a to preplaca poistovna...a dalsie, co sa dokupovali, tak daval tie lacnejsie...takze to bolo len pre poistovnu, tam sme nedoplacali nejako vela..

jerry23
19. mar 2013

@magica78 tak to tam mas asi niekoho znameho alebo tak...lebo mne sa nestalo, zeby sa nejak velmi zaujimali...ked som sa aj nieco pytala, tak ano, odpovedali, ale stroho a povedali, ze to budeme neskor riesit...tak neviem..ale ok...kolko ludi, tolko chuti...

magica78
19. mar 2013

@jerry23 som obycajna pacientka, ved ked mas otazku tak kludne napis aj mail oni ti odpovedia. a tiez by ti mal aj gynekolog pomoc nie len centrum

jerry23
21. mar 2013

@magica78 ano povedali, zavolajte lekarovi a on povedal, vyriesime to, treba podpisat dalsie IVF...xi

neznama99
26. mar 2013

no ja tam chodím skoro rok a zatiaľ v pohode. Na začiatku asi 3x som bola u DR. Gáťovej.. bola fakt zlatá, ale potom odišla a následne aký doktor bol volný tak k tomu som šla. To mi síce trošku vadí, že pacientka nemá svojho doktora, ale kto je voľný a kto má službu ten sa Vám venuje. Ale boli a sú fakt milí, ústretoví a odpovedali na všeto čo som sa pýtala. Bola som na hysteroskopii a teraz som po prvom IUI.... a hoci to bolo dosť nepríjemné, tak doktorka bola fakt zlatá a snažila sa so mnou rozprávať,aby trošku odpútala moju pozornosť od bolesti. Takže zatiaľ nemám zlé skúsenosti.

marverka
27. mar 2013

ahojte snazilky, tehulky, maminy 🙂
idem Vás poprosit o pomoc. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tiez chodim do HEL. cca 1,5r.
Je tu niektora z Vas kt. prekonala MIMOMATERNICOVE TEHOTENSTVO po ET, alebo KETe a dobojovala to az do uspesneho konca?? ????????????????????????????????????????????????????????????????????alebo ste prestali bojovat s prirodou a IVF ukoncili?prosim Vás o akekolvek info. napr. aky dlhy cas ste potrebovali ci uz po fyzickej ale hlavne psychickej stranke na zotavenie, mali ste liečbu , ake vitaminy ste uzivali, no proste cokolvek. Budem vdacna kazdej sprave a vopred Vám DAKUJEM.

gabika24
30. mar 2013

ahojte, už som sem dávno nepísala, lebo nejako nestíham
@marverka, pýtala si sa, či niekto prekonal mimomaternicové tehotenstvo a dobojoval do úspešného konca? Myslím, že viaceré, okrem iného ja 😉 . Dnes máme doma tri zlatíčka - takže koniec to bol veeeeľmi úspešný, po mimomaternicovom sme sa nejako zmobilizovali, do 4 mesiacov som otehotnela, narodila sa nám krásna zdravá princezná, potom sme skúúúúšali znova a znova a bojovali s prírodou a bojovali a máme doma dvoch 4-ročných bojovníkov. Nikdy nebudem ľutovať to, že sme sa nevzdali, aj keď to nebolo ľahké... Držím palce a želám minimálne toľko šťastia a radosti, koľko máme my 😉

marverka
31. mar 2013

@gabika24 dakujem, kazda takato sprava ma velmi povzbudi a samozrejme potesi, som rada ze sa vam to podarilo a to este k tomu trojnasobne, a to ze nestihas sa veru necudujem 🙂 🙂 🙂
a to ste boli cez IVF???takze ty mi doporucujes bojovat s prirodou. a aj si volajake lieky, vitaminy , caje uzivala??

mrnous1
3. apr 2013

Ahojte ja sa chcem tiež pridať a povedať že do Heliosu sme chodili cca 2 roky a musím si ho len a len vynachvaliť pretože nám pomohol k tomu aby sme sa teraz tešili z nášho 14 mesačného synčeka. Ja som tiež chodila k Dr. Gaťovej a Dr. Krajkovičovi. Dokonca mi samotné tehotenstvo a pôrod pomohli. Pretože mi bolo diagnostikované PCO a po pôrode sa to chvalabohu upravilo a dá sa povedať, že s dlhými anovulačnými cyklami je koniec. Takže ja Helios môžem len a len odporučiť. Toľko moje skúsenosti. Dokonca som lieky čo sa mi zvýšíli po IVF menopur a diphereline darovala druhým snažilkám a tak dúfam, že som im možno aspoň trošičku ako tak pomohla. 🙂 🙂 🙂

katika125
5. apr 2013

ahojte dievčatá, dávno som sem nepísala, ale to čo čítam je des, najmä jerry23, ja chodím do tohoto centra 3roky, mám za sebou dosť neúspechov, 2potraty, ale nikdy by som na centrum, ani na lekárov nič zlé nepovedala. Sú to ľudia na správnom mieste. Nikto nemôže za to, ako tvoje telo zareaguje na liečbu. Oni sú doktori a nie Pán Boh, aby vedeli čo sa stane. Keby boli takí zlí, myslím, že by nepomohli skoro nikomu. A to že niekto zmení robotu je len a len jeho vec, tak ako aj ty zmeníš robotu, tak majú na to právo aj oni.
mrnous1@ blahoželám ti k synčekovi, ty si jedna z tých ktorá potvrdzuje to čo píšem, kedy nebolo lekárov z heliku, tak synčeka nemáš. Si šťastná maminka 😉

gabika24
6. apr 2013

ahojte. @marverka, mám ťažké PCO, brala som dosť veľké dávky hormónov - a nejaké vitamíny - také čo kúpiš v lekárni (čo sú vhodné pre tehotné).
PCO mám stále, ale už je to oveľa lepšie. A tomu fantastickému tímu z Heliosu naozaj každý jeden deň v duchu ďakujem za dva krásne poklady 😉

@katika125 veľmi držím palce, pri malej sme sa snažili niečo cez 6 rokov, prešli sme si neúspešnými pokusmi i mimomaternicovým tehotenstvom, no nevzdali sme to. Niektorí tvrdili, že nebudeme mať dieťa ani jedno (chvíľu sme si to už aj my mysleli) a dnes máme krásne zdravučké deti 3. Držkajte sa....

marverka
6. apr 2013

@gabika24 🙂 🙂

katika125
7. apr 2013

@gabika24 ahoj, ďakujem. My sa tiež snažíme 6rokov a niekedy mám aj ja pocit, že hádam my deti nebudeme mať, ale potom príde správa ako napr. od teba a zas mám nádej, že aj my sa toho šťastia raz dočkáme. My máme za sebou 5xIUI, 2xIVF a 1xKET, z toho dve tehu a obe skončené potratom, ale teraz máme výsledky z hematológie a počas celého tehu si budem musieť pichať injekcie, tak dúfam, že tretie tehu dotiahneme do šťastného konca. Ešte raz ďakujem 🙂

izzie27
7. apr 2013

@katika125 ahoj, ak sa mozem spytat na hematologiu si sa sama objednavala alebo ti to odporucil lekar? Dakujem

katika125
7. apr 2013

@izzie27 ahoj, ja som sa sama spýtala gynekológa po druhom potrate, či by nebolo dobré absolvovať nejaké vyšetrenia, tak potom s jeho odporúčaním som sa objednala

izzie27
7. apr 2013

@katika125 citam to tu ze to maju viacere kocky, ale mne to este doktor nikdy nespomenul, tak sa preto pytam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre