Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
21. sep 2009

no a psychika je svinka ono čím dlhšie tomu budeš nechavať volny priebeh tam tobude možno horšie

komarik
21. sep 2009

matusik, vitaj. Pozerala som tvoj album a zrejme máte 30r na krku. Podľa mňa je najvyšší čas aby ste sa objednali. Ja mám tiež 30r a snažili sme sa 7r. Nikdy nevieš ako dlho to bude trvať a po 30r sa možnosť počatia a donosenia zdravého dieťatka rapídne znižuje. Ale samozrejme nechcem strašiť. Je veľa starších žien ktoré to v pohodičke zvládnu. Aspoň choďte na základné vyšetrenia a možno zistia dôvod prečo sa nedarí. O načasovaní sa už rozhodnete sami. 😉

romy, ja sa tak bojím ale pre malé to musím zvládnuť. Viem že v tehotenstve by mali byť zuby ošetrované 😒

domika, no veru, už sa to blíži. Už mi aj brucho narástlo. Musím ho odfotiť, pribrala som 2kg a obvod pásu mám už 86cm. Už chodím len v teplákoch takže aj gate musím poriešiť. Uvidím čo si dnes oblečiem k zubárke. Bude trapné ak tam prídem v peknej teplákovej súprave?

domika9
21. sep 2009

vobec nie prečo pokial nejdeš v monterkach 😀
ja tiež občas vybehnem v teplakoch niekam myslím že to vobec nebude trapne

kiara15
21. sep 2009

pekny den vsetkym novym aj starym helinkam 🙂 🙂
lusi vcera to bolo najhorsie ale dnes ako pocut na mne ze som neni v poriadku ale citim ze to povolilo 😉

dominka9 ano uz som zacala s pripravou2.10.asi idem na sono 😉

domika9
21. sep 2009

jaj 2 kg ved to je nič ja tolko priberiem aj zajeden týžden 😀 ked mam na okolí nejake fajne maškrty 🙂
aleteraz sa snažím nezožrať čo vidím lebo na mnaby sa to hned nalepilo a nechcem sa gulať potom to pojde ťažko dolu

orsulka
21. sep 2009

Domika......plus ostatne kočky...ahojte.....

ja som tu, som v praci, ale mám toho dost, tak som stihla docitat aspon co to......ale nebudem stihat pisat, musim si tu maknut.......ja sa potom ozvem...

prajem krasny den vsetkym..... 🙂

PS: opica nebola ...nedalo sa, bola som soer tam aj spat .-))))))

domika9
21. sep 2009

ahoj kiara tak super dufam že tentokrat to bude ok budem ti posielať TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

domika9
21. sep 2009

ahoj orsul tak pracuj pracuj aspon niekto tu musí pracovať 🙂

kiara15
21. sep 2009

domi diky veru si naberem lebo ich budem potrebovat 😉

orsul ahoj mojko!!!! 😉

orsulka
21. sep 2009

ahoj kiari...som precitala, že vsetko ide podla planu....super..... 🙂 🙂 🙂

matusik111
21. sep 2009

dakujem , ste zlate babulky 😵 , ja meram aj poctivo BT uz od januara, takze ovulka je pravidelna kazdy mesiac a doktorka mi to potvrdila. Dominka, a mas pravdu, ked nic nerobim, mam psychiku este v horsm stave, lebo mam pocit, ze stagnujem,.... tak ale snazim sa s tym vyrovnat, ze pockam do vianoc , to ubehne a potom uz budu snami nieco robit.
Ano, uz mame s manzelom 30 a to mi najviac vadi, lebo neviem ako stihneme kopec deticiek 😀 😀 😀 .
A mozem sa opytat ako sa robi PCT ? Uz som pocula, ze to moze byt problem, ale nikto mi nepovedal, ako to robili ,

kiara15
21. sep 2009

orsulik ano ale ta choroba ma dost zobrala necakala som ze az tak ale ten bioparox zabral 😉

romy01
21. sep 2009

matusik ten PCT test nic nie je. nakážu Vám sexikovať niekedy o jednej v noci a nakážu prísť na kontrolu ráno o 7 mej. Urobí ti normálny ster ako pri gyn vyšetrení, tým sa zistí, či hlien na krčku maternice je dostatošne priechodný pre spermijky a či sa tam nevytvárajú nejaké látky čo by tie spermijky ochromovali 🙂 Vôbec to nebolí, ani to necítiť

domika9
21. sep 2009

matusik ten test vobec neboli to tam musíte prísť myslím maximalne 5 hodin po styku oni vam presne povedia ak bude potrebny tak sa dohodnete že ktory den a to s takou trubičkou ti vysaju určite množstvo ejakuatu a z toho potom zisťuju kolko zo spermošov prežilo približny vysledok ti povie hned ale na riadny vysledok sa čaka do najbližšieho pohovoru

domika9
21. sep 2009

matusik možno ťa pošlu na laparoskopiu aby zistili či maš vajcovody priechodne ale to už velmi predbieham

matusik111
21. sep 2009

Jeej, takze takto to funguje. Takze manzelik sa moze tesit 🙂 Ja som mu uz povedala, ze ho budem potrebovat k tomu vsetkemu iba 2 krat. Ked mu budu robit SPG a potom pri odbere pre IVF alebo IUI 🙂 Tak sa zasmial 😀 😀 😀 .
Mam taku blbu doktorku a jedine co mi radi je, aby som na to nemyslela .... to je chore, vsak? 🙂 Dominka, ked sa vam to podarilo, tak si tiez na to nemyslela ?? 😵 😵
Buduci mesiac idem zacat s Clostilom na 2 mesiace, ze skusime zvysit pravdepodobnost a uvidi sa.

Ked sa vampodari otehotniet pri spolupraci c CARom , tak tam chodite na kontrolu , alebo potom uz chodite ku svojej doktorke?

romy01
21. sep 2009

mutusik drkam palce, možno ti t pomože, pri clostile som mavala aj 2 - 3 folikuly a naozaj sa tym zvysuje šanca. V centre vraj môžeš ostať na celú prenatálnu starostlivosť, len neviem či sa nedopláca.

matusik111
21. sep 2009

Prave ja sa bojim tej laparoskopie ako cert kriza ☹ ☹ ☹ , aj ked hovoria babulky, ze je to v poriadku, ale neviem si predstavit , aby som 5 dni bola v nemocnici. Ja som este nikdy nelezala v nemocnici.
Romy, tebe asi nezabral Clostil, co? ☹

domika9
21. sep 2009

matusik ked sa ti podarí otehotnieť tak tam ideš na kontrolu potom ešte raz či je srdiečko a potom ked je všetko v poriadku tak ťa odošlu ku tvojej doktorke to je cca 7-8tt
ked s nou niesi čo i len trošku spokojna zober si kartu a vyhladaj ineho lekara ja som predtym chodila ku jednemu a ten so mnou nerobil nič len trebalo platiť ročny nadštandardny poplatok ale to by bolo na dlhy príbeh potom som sa naštvala objednalasom sa do caru vzala som si kartu od toho doktora prešla som ku inemu a je to ok
no a či som na to myslela -boli chvílky že som si myslela že nevydržím už ani jeden den alebo som si myslela že sa to nikdy nepodarí ale potom tie tmave dni zase vystriedali dni svetle kedy som bola plna novej nadeje a tak sa to opakovalo ja som nemala vedla plodnych dni do rok takže som bola niekedy už fakt ne nervy
brala som clostil no a nakoniec sa to podarilo v ten mesiac som to ani nečakala (tiež som si merala teplotu azdalo sa mi že ovulacia ani po pregnyle neprebehla ) teplota bolanejaka nizka tak som bola na važkach ale podarilo sa 😉

domika9
21. sep 2009

a laparoskopie sa nemusíšbať ja som ju apsolvovala 2x v priebehu jedneho týždna
rany su maličke a hoja sa rychlo

surviver
21. sep 2009

Ahojte Helinky 😵

matusik111 vitaj 😉 Aj mne moja DR. Stale vravela,že nech nestresujem,že nech na to nemyslim...ale lahko sa to povie,horšie už spravi...A podla mna by si ten Helios nemala odkladat,čim skor začnete,tym skor budete traja 😉 a možno kym sa dostanete na rad,tak sa zadari prirodzene,ved aj to sme tu už mali...

romy01
21. sep 2009

matusik, prave naopak, mne clostil zabral velmi dobre, mala som krásne folikuly ale raz pri brani clostilu som fest prechladla, prisli teploty a z folikulu nakoniec bola cysta , preto ti hned radim bacha na zdravie a pri najmenšom prechladnuti zabudni na stimulaciu. Potom mi cystu odsali a ja som si dala pauzu asi pol roka. Potom som to este skusila ale my máme moc zlý spg, takže to nevyslo. Inak ja som na laparke bola akeby som sa mala rozhodnut este raz tak to neurobím. Vskutku to nie je nic nárocné a na druhy den som sla domov. Lenze mne v centre vraveli ze laparku mi nedoporucuju, lebo vsetky krvné testy sú ok a teda nie je predpoklad, ze by bol problem s vajcovodmi. Ale ja som si ju vyziadala, lebo som pocula ze sa po laparke zvykne zadarit. No mne ani to nepomohlo, zrejme je to fakt v tom spg a asi je to aj v hladinach hormonov co mam. Takže ma nakoniec predsa len caka IVF no k tomuto som sa rozhodla po 3 rokoch cakania

matusik111
21. sep 2009

ste ma potesili a ste mi dali nadej, ze v Heliose by sa to mohlo podarit. Ja som si myslela, ze ked sa tak kratko - 1 rok - snazime, a ze sme pravdepodobne OK, tak ze sa budu na nas divat, ze nic nevydrzime a hned bezime si kupit babatko. Lebo ked dostala moja doktorka do ruk vysledky SPG , povedala, ze je zbytocne sa nahlit do CARu , ze treba to skusat, lebo vsetko je v poriadku. Odsudzvala, ze teraz je prevratena doba a vsetky zeny hned bezia do CARu.
Romy, si ma potesila, ze ked mi zistia dobre vysledky, tak nemusia odporucit laparku. 😵 😵
Dominika, to si ako stihala 2x do tyzdna? Mne hovorili, ze tie pripravy , vysetrenia , samotny zakrok a potom kontroly trvaju 5 dni lezania v nemocnici.

matusik111
21. sep 2009

Domika, ak sa trosku vyznas v grafoch tak tu su moje pre tento mesiac. Tiez som z toho taka smutna, lebo mam nizke teploty , este som to nikdy nemala ☹
http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

nemas nahodou niekde Tvoj graf? ze by som sa nan pozrela

romy01
21. sep 2009

matusik, hlavne nepodliehaj panike a veci co precitas na nete ber len orientacne, lebo každá tu máme iný problém. Ako hovorím, netreba si hned myslieť že je treba IVF a ani v centre ti to hned nenavrhnú. Oni to riadne prejdú všetko vyšetria a navrhnú riešenie. Ja som letela prvy krat ku svojej doktorke po 10tich mesiacoch a po dalsich 6 mesiacoch som uz letela do centra

matusik111
21. sep 2009

u nas to bude podobne, ku doktorke som isla po 10 mesiacoch, povedala mi ze najskor SPG , aby sme sa vedeli pohnut, a ked som ukecala manzela, tak mi doktorka povedala, ze uvidime co bude do konca roka 😀 😀 😀 . Tak preto asi uz nebudem v januari cakat na " mudre rady" od doktorky, ale radsej v CARe. Hlavne sa tesim na milych ludi, ktori apson posobia, ze maju zaujem nam pomoc 😵 😵

Romy , a vy ste momentalne ako na tom?

domika9
21. sep 2009

nie moj graf mam len doma v kalendariku ale poviem ti nič moc ten moj graf naopak ten tvoj vyzera byť celkom ok ja som mala po menzese teplotu 36,2-36,3 a akože pri ovulacii sa mi zvyšila iba na (počkaj idem pozrieť) 36,5 takže som fakt neverila ked tak ku večeru moj kalendar odfotím aby si videla a dam si ho do albumu ale teraz nemam času lebo za chvílu idem ku doktorovi tak odbieham každu chvílku
ono tí obvodny dr. su niekedy jak na hlavu padnuty radšej ťa necha klesnuť na dno ako by to mali riešiť skor

romy01
21. sep 2009

matušik ja už som v IVF, v týchto dnoch stimulujem a dnes som bola na prvej kontrole - mam tam 15 folikulov a caka ma vyberanie vajicok, oplodnenie a vklad - 🙂 a za par týždnov už ma čaká tehotenská knižka 😀

matusik111
21. sep 2009

Domika, tak sa rada pozrem na tvoj vytazny graf, budem rada. Trosku si ma povzbudila s tymi nizkymi tepolotami po ovulke 😵 .
tak aby doktor dopadol OK 😵

Romy , mam kamosku , ktora bola na IVF v Heliose a v stredu si bola pre vysledky, ale nechcela mi povedat ako to dopadlo .... ale bola vysmiata a ze to bude prekvapenie, tak myslim, ze je to dobre 😵 😵 😵 . Bola prvy krat a Helios jej pomohol. Tak drzim palce, ze aj vam sa podari a o par tyzdnov uz budes mat //.

romy01
21. sep 2009

dakujem, myslím že v heliose sa teraz darí, tak tiež dúfam, že po tych 3 rokoch sa konečne dočkám 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre