Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

tija28
21. júl 2010

dobre ranko bambulky 😉 😉 😉 ......................ja vas len tak narychlo pozdravim, lebo smykam do prace.........nejako vela roboty posledne dni - no ale setrim sa - nebojte sa 😉 😉 😉

..................zajtra mame poradnu, tak som zvedava, kolko ta nasa hviezdicka podrastla - aj krvicku nam budu brat - boze to budu zase revyyyyyy...............si zas hanbu urobim 🙂 🙂 🙂 .................potom zreferujem 😉

@orsulka - rano Ti budem volat.....................zatial to vyzera tak na deviatu - tak snad nam to tentoraz vyjde a porovname konecne bruska 😀 😀 😀
@wolfskinka - len sa ty neboj toho matejovho vyplakavania - to on len, aby ste vedeli, aky je to velky chlap - sa vam chce takto pekne predviest vzdy 😀 😀 😀

vsetky ostatne pekne zdravim a prajem krasny vyhriaty slnieckovy dnicek 😎 😎 😎

wolfskinka
21. júl 2010

@tija28 keby plakal ale on krici od jedu az je cerveny a potom sa zajakava ... no idem na c hvilu zalahnut, lebo nadranom sa mu moc spat nechcelo, zato ja by som spala ako stena

tija28
21. júl 2010

@wolfskinka - ved nech si zakrici, ved to on len tak, aby ste si ho poriadne vsimli......................no utekaj si veru pospinkat chytro, lebo matej ti da este par mesiacov - rockov zabrat, ale istotne to budu iba krasne chvile 😉 .........ja sa idem potit do prace pre zmenu 😝

evet
21. júl 2010

@wolfskinka , ahoj , ak by som ti mohla poradit , vyskusaj z DM take vrecusko s ceresnovymi kostkami , to dobre drzi teplo ,je to stary rakusky recept, poradili mi to vo Viedni. Dostat to v DM , stalo to cca 100 Sk na strare peniaze ,je to bavlnene vrecusko asi 15 cm x 15 cm , da sa to nahriat v mikrovlnke , alebo v rure, zabalit do plienky a dat pozor aby nebolo horuce , len prijemne teple a prilozit na brusko . teplo prijemne uvolnuje plyny aj koliku.V DM to maju vacsinou na stojanoch pri potrebach pre deti. Mne Emka na to dobre reagovala , to plakavala 4 hodiny vecer. Inak mne to robilo dobre aj ked mi velmi stvrdli od preplneneho mlieka prsniky , alebo hrozilo , ze sa uz uz vytvoria zrazeniny ,vtedy som to nahriala , dala do vlhkej plienky a prilozila k prsniku,ono to tym nahriatim pekne uvolnilo. A nikdy som nemala zapal prsnika. vzdy som to stihla "rozohriat ". Da sa to dat aj do mrazaka a prikladat na schladenie , alebo teple prikladat na reumaticke miesta. Kazdej mojej kamoske som to dala k babetku, a tiez si to chvalili. Tak vyskusaj.Aj masaz bruska a pritahovat nozicky k rucickam - lavu k pravej a naopak .

komarik
21. júl 2010

ahojte, poslušne hlásim že som na PN. Takže konečne budem mať čas nakuknúť aj na MK.
Tehuľky dúfam že ste v poriadku a maminy s prckami tiež. 😉

cikyta
21. júl 2010

@tija28 Ty plačkáš,ked ti beru krvičku? 😅 😀 Mojeeeeeeee

kamka17
21. júl 2010

...v mojom prípade skôr plače sestrička, keď mi má brať krv... 😕 😕 už včera horovila, že sa na budúcu poradňu neteší, lebo mi bude brať krv 😀 😀

pekný deň sa praje všetkým 😎 😎 😎 😎 😎

wolfskinka
21. júl 2010

ahojte,

tak mi lietame hore dole, sme boli s Matejom u doktorky, tak ma dojcensku koliku dostali sme kadejake lieky, tak dufam, ze zaberu, lebo chudiatko od bolesti ho az zvijalo v krcoch a plakal a plakal, nespal od 5,00 do 14,00, potom zaspal ked sme isli ku doktorke v aute a teraz zase spinka , tak dufam, ze bude az do rana dospavat to doobedie

kiara15
21. júl 2010

@cikyta ani sa nepytaj?? 😀 😀 dnes tri a uz ich jem od minuleho tyzdna 😉 vsak orsul dnes bola umna tak sa ma pytala a to pijes cistu stavu a ja ze ano 😀 no ale co uz nie????
@domika9 aj ja idem kadernicke ale az v pondelok uz sa nemozem dockat mam ich hrozne 🙂 A Matuskovy drzkam palceky nech sa mu v zivote dari a hlavne toho zdravicka mu prajem 😉 😉 a posielam pusinku 😉 cmik.
@zuzanka7834 vidis si sa bala oni su tam vsetcia zlaty.My sme dopadli ok manzelovy brali krv a spg a koncom augusta ideme na ivf 🙂

inak prajem vsetkym pekny vecer 🙂 🙂

cikyta
21. júl 2010

@kiara15 Ešte prídeš tím citronikom na chuť a budeš ich jedávať bežne 😀 ako iní jablčka 😀

@wolfskinka Fuha.Tak želám Matejkovi už len dobre bruško a nech sa to neopakuje.Chlapčekovia su na to dosť hákliví chudiatka.

@kamka17 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja mám napr.ok žily.Až moc mi ich je vidno,no nejako sa nedaju prepichnuť.Aj v heliose a pri pôrode s tým bol problém.A aj v heliose (pred OPU)aj pred pôrodom sa ma pýtaju:
-A čo sa bojíte,ked vám takto reaguju žily?Nesmiete sa báť.Uvolnite sa...

Fakt bohove.Akoby človek chodil denne na Opu,či len tak bežne rodiť 😀 😀 😀 😀 😀

kiara15
21. júl 2010

@cikyta veru aj som si na to myslela ze to tak bude a pomali si aj zvykame len keby si videla tie moje ksichty pri tom jedeni 😀 😀 😀

cikyta
21. júl 2010

@kiara15 Viem si to živo predstaviť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kiara15
21. júl 2010

@cikyta 😀 😀 😀 ale uz si zvykam!!

wolfskinka
21. júl 2010

@cikyta dakujem, dufam, ze ho to prejde, lebo dnes som si veru poplakala uz aj ja pri nom, ked som videla ako sa zvija od bolesti

kamka17
22. júl 2010

ufff, kiari...ja sa xichtím len keď čítam o tých citrónoch 😅 😅 😨 😨 no ale keď človek musí, tak urobí fakt všetko čo sa dá 😅 😅 🙂

ciky...no s tými žilami je to veru strach, oni si všetci myslia, že keď povedia uvoľnite sa, tak telo zareaguje ako oni chcú...no prd, ešte viac som v strese, lebo sa snažím uvoľniť a neviem, či to robím dobre 😕 😕

komarik...dúfam, že ste ok, keď vás nechali na pn ???

a pekné ránko prajeme všetkým a aj pekný slniečkový deň má byť, tak užívajte 😉

komarik
22. júl 2010

ahojte, pekný deň prajem.

kiari, "citróniky sú výborné" - to si opakuj keď ich budeš piť 😀

kamka, sme v pohode len unavení z práce ☹

wolfi, bola si zúfalá, však? Ja by som bola tiež. Dáko to musíte vydržať a určite bude lepšie. 😢

ciky, aj ja mám problém so žilami. Ale nie je to zo strachu. Mám ich už také dopichané že sú celé zjazvené a keď mi chcú pichnúť ihlu do žily tak sa stiahne. Vraj takto reagujú žily hlavne po infúziách a tých som mala požehnane pri pôrode. 🙂 Takže si to vždy nejako odtrpím a dopichané a modrinové vnútra lakťov už ani nevnímam. Aj teraz mám 3 modriny, ale čo by sme pre deťúrence nevydržali, no nie?

zuzanka7834
22. júl 2010

@kiara15 teda Vam koncom augusta budem drzat velke palciska 🙂 😀 🙂 😉 😵

surviver
22. júl 2010

pekne ranko prajem 🙂
@kiara15 a ešte ten vitamin C nezabudni papkat,to nebude ani take hrozne jak citroniky,a už sa ta mrcha musi posunut aj keby nechcela 😉

@wolfskinka ,viem ako sa citiš,lebo my sme to zaživali prve dva mesiace nonstop ☹ ,len dufam,že Matejkovi to prejde čo najrychlejšie...aj my sme mali doma celu lekaren ...ale nie všetko zabralo,tak ako by sme si želali...drž sa...

@kamka17 kami, čauko tehulka,tak ako dopadla poradna,tušim si mala ist tento tyžden 🙂

@komarik a Ty si len pekne oddychuj doma...držim palčeky 🙂

a všetkym pekny dniček 😵

kenya83
22. júl 2010

Ahojte 🙂
chcem sa Vás opýtať. Od včera som začala pichať injekcie decapeptyl, viete mi poradiť od kedy je potrebné piť veľa vody, aby som predišla OHSS či už teraz alebo až od pichania puregonu??? ďakujem 🙂

kamka17
22. júl 2010

kenya...priznám sa, že neviem, tak hádam poradí niekto, kto si viac pamätá... 😉

survi...mamina je ešte u vás?? trochu si sa zrelaxovala pri nej?? a kedy dáme spicha??
a na poradni sme dopadli dobre, však nejaké bolenie bruška a krížov je v tehu normálne, tak nemá význam sa ani sťažovať...aby nás náhodou neposlal po nejakých odborných vyšetreniach 😖 😖
a nabudúce zas bude brať sestrička krv a aj tú cukrovú vodu ideme piť...len je zvláštne, že priamo u neho, lebo som si stále myslela, že sa to rieši na inom oddelení...ale tak aspoň nemusím behať kadetade 😀 😀

kamka17
22. júl 2010

a ako tradične...zas je tu v práci nedýchateľno...to len tak na okraj, lebo nemám sa komu posťažovať 😅 😅

komarik
22. júl 2010

kamka, neboj aj doma je nedýchateľno. Ja mám celé tehu pocit že sa dusím a nemôžem dýchať z toho tepla.

kamka17
22. júl 2010

no jo komarik, len doma sa človek aspoň povyzlieka, vyvalí, hocikedy osprchuje a podobne...čo sa tu pri tých PC nedá 😅 😅 ale no tak vydržíme, šak nič iné nám neostáva a môže byť aj horšie...
no a s dýchaním mám občas problémy aj ja, ale však sme dvaja, tak je to podľa mňa aj normálne do istej miery...

komarik
22. júl 2010

kamka, s tým vyzliekaním máš pravdu. Celý deň behám po byte v gaťkách a keď niekto zaklope alebo zazvoní tak stresujem kde mám tričko a gate 😀

kamka17
22. júl 2010

@komarik u nás je to rovnaké, našťastie k nám nikto nechodí, tak nemusím stresovať s obliekaním 😀 😀
a ako sa vlastne máte, je všetko s bublinkou v poriadku??

a dnes je tu zas akosi tichúčko...zajtra keď zas nebudem stíhať, tak sa tu budete vykecávať 🙄 😕 🙄
ale dúfam, že orsul a tija nám dajú nové správičky od dokyho a že je všetko ok

surviver
22. júl 2010

@kenya83 no vodu treba pit od začiatku,teda od provery,ale radšej neskor ako nikdy,tak šup,šup hned po pohar čistej vodičky a aj 2-3 litre denne,zvlašt teraz v tej horučave 😉

@kamka17 ,no mamina je tu ešte asi do nedele,tak si to uživam 😀 ,a som rada,že poradna je ok a Timurkovej kamoške sa dari 😉 ...tak hadam buduci tyžden by sme mohli nejake kaffe dat,tato postraži maleho a ja budem mat free 😉 ..šak si dame vediet 🙂

cikyta
22. júl 2010

@kenya83 Je dobre piť už teraz a naozaj zvlášť v týchto hicoch 😝

Inak ahojte všetciaaaaaaaaaaaaaa

tija28
22. júl 2010

ahojte bambulky................ 😉 😉 😉
.......tak dalsiu poradnu mame uspesne za sebou - krvicka zobrata bez slziciek, len s malym jojknutim 😀 uz sa zlepsujem 😀 😀 😀 ............no a hviezdicka ma uz 12cm........a oficialne som v 15+3tt........tak sa krasne vytesujeme vsetci 😉 😉 😉

..............aj s orsulkou sme si posedeli, super pokecali - je to naozaj perfektna bambulka 🙂 🙂 🙂

@wolfskinka - dufam, ze sa matejovi coskoro polepsi a bude sa na teba potom uz len krasne skerit a usmievat 😀 😀 😀

@kamka17 - este to chvilocku vydrz v tej praci, myslim na teba hlavne v tych horucavach 😉
@komarik - tak to aj ja chodim presne ako ty po dome v tychto horucavach...................len mne sa minule stalo to, ze ked nam zazvonil niekto, tak som si v tej rychlosti obliekla uplne naopak a este aj naruby saty a smykala otvorit - no to bol trapas 😎

zdravim vsetky moje hviezdy a zelam uspesne prezitie dnesneho horuceho dna 😀 😀 😀 😎 😎

komarik
22. júl 2010

kamka, zatiaľ všetko v poriadku. Ale to bolo aj pred rokom. Čakám na amniocentézu ale aj tak budem spokojná až keď sa malé narodí a bude zdravé. My vlastne to moje tehu tajíme. Zatiaľ to vie moja blbá šéfka v práci ale tá to nikomu nepovie, no a pred mojou mamou som sa preriekla takže to vedia aj rodičia.

cikyta
22. júl 2010

@tija28 super.To už pekný "cvalík" 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre