Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kamka17
7. jan 2010

aha, tak potom na teba asi už neúčinkuje...no tak potom to už len nejako musíš vydržať, kým príde ms...ja ju mám od včera, nervózna síce už nie som, ale celé brucho aj kríže ma bolia...no čo už, neostáva nám iné, len trpieť 😅

marta222
7. jan 2010

OK, tak sa pridám, teším sa... A k tým brušným tancom - ja by som tiež rada chodila, len ako píšem, nie je s kým a viem, že sa zle k tomu pridáva, keď niekto má už tie začiatky za sebou. A aj ja som počula, že to veľmi dobre pôsobí aj na ženské veci a pomáha niekomu aj otehotnieť.
Na chvíľku Vás opustím, idem niečo zhltnúť na obed 😉 .

janicca
7. jan 2010

kamka tak už pomaly začínaš mrcha dorazila....ideš 16 dc do helíka???

janicca
7. jan 2010

martula dobrú chuť prajem.... 😉

kamka17
7. jan 2010

jani...do helíka ideme budúci piatok, tak neviem, čo mi povedia, že kedy sa vlastne začína a tak, ale čo som počula tu na MK, tak od toho cca 16dc by sa malo začať a vobec neviem, čo ďalej, ale však to mi všetko hádam teta koordinátorka povie...ale vieš čo, už sa neviem dočkať 😅 ...akosi som na na to naladila a psychicky sa tak teším na to, že až..a ani nepremýšľam nad nejakými vedľajšími účinkami tých hormónov, ale viem, že sa aj tu mám na čo tešiť...alebo moj drahý 😎 😕 najradšej by som začala už zajtra a dúfam, že moje plnány sa mi nejako nenarušia, hihi...

jj dobrú chuť všetkým...ja tiež praáve talčím obedík, koložvársku kapustu somspravila, nech je aspoň na dva dni čo jesť 😀

janicca
7. jan 2010

tak normálne sa teším s tebou....ja som začínal 16 dc a už máš aj lieky doma?nebojkaj tam ti všetko pekne vysvetlia..ja som bola z toho tiež trošku mimo keď teta koordinátorka spustila čo treba kedy brať a pichať ale potom to bolo všetko tak jednoduché...... keď pojdem na druhé IVF tak to zvládnem ľavou zadnou.. 😉 a budeš si pichať sama injekcie ?

koložvársku tak to som naposledy jedla keď som bývala u naších a to je cca 5 rokov ja som to ešte nevarila ale je to chutné jedlo a hlavne dá sa navariť na viac dní to je na tom najlepšie.... 😉

kamka17
7. jan 2010

šak práve zato som ju varila 😀 😀 a kapusta je predsa zdravá v akejkoľvek podobe...

nie nie, lieky žiadne nemám, to mi vraj dajú až ten piatok na pohovore a stres mám práve aj ja z toho, že mi to zas všetko odrapotajú a ja si ako tradične nebudem nič pamatat...ale šak ide aj drahý, on je v tomto zodpovednejší a nebude v takom strese...a jo, dala som si na pichanie pero a hádam to zvládnem nejako to pichanie 😅

janicca
7. jan 2010

to ti daju taký papier a tam ti to pekne všetko farebnou fixkou vyznačí čo ktorý deň máš brať a pichať z toho naozaj nemusíš mať obavy .... 😵 tak keď som to zvládla ja tak ty to určite zvládneš na jednotku 🙂 samozrejme aj moj drahý si pamätal viacej ako ja ..... 😉 ale nech su ty chlapi aspoň za niečo zodpovední ta ne ???? 😉 pozor budeš mať injekcie aj pero aby si bola v obraze ....

marta222
7. jan 2010

Tak som už naspäť - koložvársku kapustu som asi ešte nikdy nejedla, ale tiež som počula, že je to výborné. (Teraz som ako ten cigáň, keď sa ho pýtali, že čo má najradšej: Vraj, halušky. Cigáň, a už si ich jedol? Nie, ale môj brat ich videl... 😀).
kamka a ty už máš tiež za sebou nejaké IVF alebo IUI?

janicca
7. jan 2010

tak martula volala som ku Dlugošovi mám prísť... napíše mi odhlasovací lístok ktorý pošlem alebo zanesiem ku dr H...a dohodneme sa na termíne kedy ma objedná na preventívnu...

koložvárska je tuším kyslá kapusta a v nej guľky s mletým mäsom a ryžou kamka mám pravdu ??? 😉

kamka17
7. jan 2010

no mleté maso a kapustu podusím trochu plus ryža...ja to celé pomiešam a tak hodím ešte trochu zpiecť...neviem, či aj iný sposob výroby existuje

marti...mám za sebou len 1x iui

a zahajujem presun na pracovisko, tak zatiaľ sa majte 🙂

marta222
7. jan 2010

Ach, tak.. to môže byť super. Kapustu môžem v akejkoľvek forme a množstve 😀 😀 😀 .
Normálne si ma navnadila s tým Dlugošom.. A kedy sa k nemu chystáš?

janicca
7. jan 2010

sestrička tam je do cca 14.45 mi povedala tak na budúci týždeň by som išla pre papier a potom to pošlem alebo skôr osobne zanesiem....a tu koložvarsku ti doporučujem vyskúšať .... 😉

marta222
7. jan 2010

A to pôjdeš aj za Dlugošom na nejaký pohovor, či len za sestričkou, aby ti vypísala ten papier (aby si sa presvedčila, či chceš byť jeho pacienkou)? Ja premýšľam, že by som to radšej potom asi poslala k Veselému - je tam dosť nepríjemná sestrička a vraj aj Veselý aj ten Jamriška každú odhovárajú, keď chcú zmeniť gynekológa (takže to nemusím počúvať) a ešte k tomu ak tam mám zasa trčať niekoľko hodín...Ďakujem, neprosím.
A tú koložvársku by som aj vyskúšala. Len ku komu by som sa nanominovala na ochutnávku 😀 😀 😀 ? Neviem o nikom z môjho okolia, kto by to varieval. Ale, síce recept sa dá na nete určite nájsť... Ale ktovie, či by to chutilo tak ako to má byť 😉 .
Ozaj, a kde máme Orsulku? Akosi nás dnes zanedbáva, asi má kopec roboty.

janicca
7. jan 2010

pôjdem len za sestričkou.....a potom to hádam osobne zanesiem...u Hartela su milé sestričky a bude to OK....tak povieme kamke nech ju uvarí a keď dáme stretko tak nech donesie do obedára ..... 😀

orsulka sedí na dvoch stoličkách tuším má dve zamestnania alebo sa dnes niekde fláka .. 😉

marta222
7. jan 2010

😀 😀 😀 , kamka sa určite poteší, že je taký záujem o jej koložvársku kapustu... A keď si volala k Dlugošovi, tak ťa prepojili priamo k nemu, či si rozprávala len so sestričkou?

janicca
7. jan 2010

len so sestričkou keď tam pôjdem osobne tak sa dozviem viac aj sa povypytujem a tak....... 😉

marta222
7. jan 2010

OK. Premýšľam, že na budúci týždeň tam zavolám aj ja. Cez víkend sa ešte povypytujem kamošky ako to tam beží a tak.. Do koľkej pracuješ?

janicca
7. jan 2010

pracujem do 15.00 tak ešte hodˇku a valím dom ........ 😉

marta222
7. jan 2010

ja takisto do 15:00 hod., akurát prišiel šéf - kúpil si kreslo a skladá ho tu v našom kancli..

janicca
7. jan 2010

a okolo mňa zase kolega kruži a rozpráva sa s kolegyňou o proti čo sedí mne to totálne lezie na nervy keď mi chodí pozá chrbát a to robí stále už som mu x krát povedala že to neznášam ..... gembeš jeden 😠

marta222
7. jan 2010

Ja som tiež najradšej, keď tu šéf nie je 😉 . A najviac neznášam - mám pred sebou taký vysoký pult - keď sa mi cez neho prevesí a čumí čo robím...

orsulka
7. jan 2010

TAk a ja som spat vo svojej kanlarke 🙂))))
vsetky pozdravujem .-)
veru vcera sme makali, ale len sme vyhodili stary nabytok...bud tyzden dojde bracho nahodit sietku a potom ostierkovat, no a a ž potom podlaha...takže robotyyy!!!!!!!!!! ale vždy sa može robit len cez vikendy a tak sa mi to vsetko trosku natiahne - časovo....nevadi, hlavne ,že to bude 🙂)))
sledujem, že preberate doktorov....
koložvarsku milujem ,a len evarim, lebo moj to nema rad......a ja som to robila že som to vrstvila na seba a kapustu som nedusila...len uvarila ryzu a maso.....
KAMKA...... este tyžden a Heliiiiiiiiiiiiik 🙂 😉

marta222
7. jan 2010

Ahoj orsulik, akurát som chcela skonštatovať, že všetky na nás dnes kašlú - ostali sme s Jankou samy. Pekné od teba, že si nás prišla pozrieť 😉 .

janicca
7. jan 2010

orsulík no vitaj moja kade sa flákaš ???? 😵 áno trošku Mudr oklepávame kde,kdo je lepší ,lacnejší atď ...šak to poznáš ..... 😉
ani moj drahý nemá rád také jedlá on by najradšej len čínu,cestoviny,pizzu a také somariny...
inak my sme tu kapustu nezapekali urobili sme guľky a tie sme potom varili v tej kapuste...normálne som dostal chuť na kapustu asi urobím dnes halušky s kapustou.. 😉

orsulka
7. jan 2010

baby.....sak bola som v druhej firme spravit dochádzku a podklady na vyplaty...odtial sa mi neda konikovat, lebo tam mi vsetci vida na monitor!!! hihihihihihi........

jani......ale moj by len maso maso maso!!!!!!!!! a inak dobry napad s tymi haluskami.....zbehnut svokrovcom pr kapustu a urobit...... to by mohlo byt !!! 🙂)))) ale nemam slaninu a do obchodu sa mi už nekce!!!

ja mam svojho Dr....tu v PD....a som max spokojna 🙂))))))

janicca
7. jan 2010

orsul veď viem že ty sedíš na dvoch stoličkách ty máš stále málo..... 😀 ja kupím slaninu po ceste z práce a je to vybavené ...nás je v kancli osem tak len preklikávam a schovávam ako sa len da ale keď tak kukám tak v kancli sa všetci tvária ako robia a polovička ich je nete...... 😀

nemôžem povedať že by som bola nespokojná Dr ale zdá sa zbytočné toľke eurače platiť za služby ......

marta222
7. jan 2010

orsulik, tak ty si teda takáto maximálne výkonná pracovníčka - stíhaš 2 firmy. No toto 😅 ?
Môj drahý by tiež jedol stále len mäso, hranolky a samé špeciality. A teraz medzi sviatkami sa mu vyhádzali akési vyrážky a brali mu aj krv a mal cholesterol 7,59 - takže ... Už žiadne hranolky a vyprážané somarinky, ideme sa zdravo stravovať 😀 😀 😀 .

orsulka
7. jan 2010

marta.....ale niekedy treba na nich len testy na cholesterol!!!!! 😀 😀 😀

kamka17
7. jan 2010

hehe, som rada, že som vás navnadila na zdravé jedlá...mňa už ale z tej kapusty fajn nafukuje...pardon...ale hlavne, že je to zdravé, no nie??

orsul...šak ja už sa toho budúceho piatku ani neviem dočkať a práve som sa dozvedela, že plánovaný nástup na pn sa mi o týždeň posunie, ale čo už, nejako to tu hádam už vydržím...lebo zas kopec hovadín sa tu mení v robote a už na to fakt že nemám nervy...ale vydržíme, čo už iné nám zostáva, no nie ??
a ti závidím tú prerábku, síce trochu stres a bordel v byte, ale potom to budete mať peknunké a čisté 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre