Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

janicca
17. feb 2010

martula a to už ako že nprezradíš ??????? toto sa neorbí ....... 😉 kamka čakám IP s adresou a stále nič ........ 😀 😀 vlastne j dnes nemôžem so zabudla ...... 😅

marta222
17. feb 2010

kamka, ďakujem za pozvanie, škoda, že si sa neozvala skôr - práve som prišla z obedu. Takže nabudúce 😉 .
No dobre, Jani - tak prezradím, že ste to vy 🙂. Takže - dáš si variť pár zemiačkov, pokrájaných na kocky so zeleninovou kockou alebo s troškou vegety. Zatiaľ si rozmiešaš v miske lyžicu bravčovej masti s 1/2 lyžičky mletého čierneho korenia, 1 lyž. mletej červenej papriky, 1 lyž. soli, 1 lyž. majoránky a 5-6 pretlačených strúčikov cesnaku. Keď sa zemiačky uviaria - zavaríš masť s koreninami do polievky. Ja pridávam ešte nadrobno nakrájanú šunku a môžeš si tam zabiť aj vajíčko. Potom do taniera ešte nastrúham syr a opražené chlebové kocky.

janicca
17. feb 2010

myslím že ta polievka sa dá variť na 100 spôsobov....... 🙂 )))

katy7
17. feb 2010

jeeeeej mzuzka, az teraz som tu vydolovala, za svistici su uz na svete, su nadherni, pokladiky male, prajem vam velmi vela zdravicka

wolfskinka
17. feb 2010

janni niekedy sa pohne, ale to vacsinou iba rano ked lezim ale este je skoro na kopance 😀

cikyta
17. feb 2010

Ahojte.Co sa tu stalo najnovšie? Nestíham.
Sisa má vysoké horučky a tak robím 1.pomoc+sustavne mojkanie 😢

janicca
17. feb 2010

Cikytka ahoj moja aj sme ťa dnes spomínali Luculka písala že mala Sisinka má horúčky to mi je ľuto len treba dúfať že tie jej zúbky budú čím skôr vonku a tým sa skončí aj trápenie s horúčkami .....držím palce nech to trápenie máte čím skôr za sebou .....posielam kooooooooopec energie a obrovský liečikovský božtek pre malu princeznú ..... 😵 😵 😵

mzuzka
17. feb 2010

joj babule vas docitat....... len tak zbezne, dufam ze mi nic podstatne neuniklo. kamiii a minka drziiim strasne paceky, strasne silnooooo. fakt.

siske fu fu na zubky, nech sa zacnu tahat za svetlom

wolfi, len no nechaj, mozno veda za tych par mesiacov tak postupi zzed pojde za teba aj rodit 😀 😀 to by bol veget ,co?

vsetky pozdravujeeeme. samozrejme vsetci traja. zatial je vsetko OK az na malickosti, Marko zapalene ocko, risko vysyp a zaba. ale dolezite veci, ziadne choroby ani nic neocakavane. krasne hajaju, v noci papame len 2 razy, takze mamina si celkom aj pospi, cez den ich obcas musim budit na papanie, obcas zas pre zmenu spekuluju oni, mrnkaju, ze akoze papat, ale to len popestovat 😀 😀 vezmem ho na ruky a uz sa ceri, susniak maly. prebalovanie je zatial na tatinovi, kym je doma na otcovskej, ale veru, za chvilocku ide do roboty a mama bude na plny uvazok.
tak to je od nas vsetko, zhrnutie rekapitulacia a hlasenie v jednom. kiarka, lucka orsul, ozvite sa obcas do Ipcky co je nove, lebo vsak ja to tu mozem prehliadnut. je tu kopec novych snaziliek, takze sa nasa helikovska rodinka nadherne rozrasta, babulky drzim palceky, nech vam to dopadne tak krasne ako nam.

kamka17
18. feb 2010

pekné ránko prajem...kdeže ste všetky?? veď hokej už skončil...trochu smutne pre nás, ale však to bol len prvý zápas, ostatných isto nabijeme 😎 😎

ciky... 😢 😢 trpela by som radšej ja za Silvinku, nech sa chúďatko netrápi...a tebe veľa sily a pevné nervy prajem, nech to zvládneš

mzuzka...tak máš poslušných svištíkov doma, tak dúfam, že im to vydrží čo najdlhšie 😉

brmbolcek
18. feb 2010

pekne ranecko,

tak ja uz mampoprane, povesane ale aj pozehlene, a hlavne dobre napapapana to je pre mna teraz velmi ale velmi dolezite 🙂 🙂 🙂

Zuzanka- super spravicky- sem tam ta zabka a take veci , nuz patri to k tomu, ale chlapci su silny oni to zvladnu jedna radost 🙂 🙂 🙂 a ty s nimi 🙂 🙂 🙂

Ciky- nastal cas zubadiel, joj viac trpis ty ako Sisinka..... len mojkaj , venuj sa, ved aj slnko musi vyst po burke a co chvilka bude hryzt mrkvicku 😉 😉 😉

Kamka- ahoj moja , kedy ides na kontrolu ???

kamka17
18. feb 2010

brmbolcek...zajtra...ty si inak akčná, že ráno pred 9.00 už popraté, požehlené a podobne...nemáš náhodou oddychovať???? 😕

brmbolcek
18. feb 2010

kamka- ved to je pre mna oddych 😀 😀 😀, to som iba trosku porobila, inak sa nenamaham ale oddychjem 😀 😀

ak ides zajtra na kontrolu tak ta prichystaju na pondelok na OPU ... a v sobotu pojdes si pichnut Pregnyl 😉 ale mohli by aj v nedelu robit taketo zakroky kes si to tvoje folikuly vyzaduju, inak mas paradnu urodicku 😉 😉 😉

kiara15
18. feb 2010

pekny den vsetkym 😉 😉

kamka myslimna teba neboj vsetkobude ok a kolko dni stimulijes??

minka len sa drzkaj mraziacik to isti 😉

mzuzi super jasne ze ta budeme informovat len sa pekne drzkajte a opatrujte 😉 😉

wolfskinka
18. feb 2010

mzuzka ahoj no ako to zvladate s dvojickami ????

brmbolcek aj teba trapi nespavost, ja som zo zaciatku vobec nemohla spavat

a dnes som si privstala na hokej o 6,00 a som potom nadavala, ze sa mi to vobec neoplatilo, aj tak prehrali

brmbolcek
18. feb 2010

wolfi- tak to je co povedat aby si si privstala 😀 😀 😀 😀 😀

dievcence mam otazocku v sobotu ideme ku svagrine a robi fantasticky TATARAK myslite ze v mojom stave mozem take jedlo papat ??? ved je to surove pomlete maso a vsetko co s tym suvisi...... neviem ci mozem tak radte ... 🙂 🙂 🙂

domika9
18. feb 2010

brmolcek ja myslím že v žiadnom prípade ved ked sa nesmu v tehotenstve ani plesnivy syr ani bryndza a nieto ešte tatarak - ja by som radšej len zazerala na ostatnych

wolfi dnes si ma predbehla zo vstavaním ja som vstala až teraz nedavno lebo som v noci nemohla spať bola som taka nervna až som si poplakala

minka051
18. feb 2010

domika ahoj dostali ste ten list?

domika9
18. feb 2010

ešte nie , k nam chodí poštarka až okolo obeda tak možno ho prinesie a dufam že s nim prinesie aj moju marodku 😀 😀 😀

mzuzka
18. feb 2010

ahojte fanynky,
u nas strasne skaredy den. od rana prsi a podla predpovede sa chysta cely den. dnes ked pride HV za svistami, chce ich dat na niakych 10min dole do obyvky otovorit dokoran dvere na terase. no tak som zvedava, ako to risko zvladne s teplotou , bude to jeho test,tak uvidime.

brmbolcek priklanam sa k nazoru domiky, surove maso eee, hoci ja teda nejem ani varene, ale v tehu by som si to odpustila urcite.dokonca ani klobase a udene by sa nemali, ked tak, tak najskor uvarit aspon 20min. aby to bolo tepelne spracovane.

domi, ty ako moja, uz sa pomaly blizizs do finale, ako brusko? pichas uz do nohy, ci ako to dopadlo?

wolfi, zatial zvladame, poprve su velmi dobri a po druhe mm je na otcovskej, takze sme na nich 2ja. uvidim, ked pojde mm do roboty ci to zvladnem sama. ak zostanu takito dobrucki ako su, tak podla mna ano, ak sa nieco zmeni, tak si vezmem sestricku, mam na nu narok zo zdravotnictva. mam narok az na 8 hodin, lebo som chora aj ja. ale inak je 4hodiny. no ved uvidime, ale zatial sa da. tebe tam tie tt krasne naskakuju.

vsetkyyy ostatne ahojteeee, minka palcekujem, palcekujem, len nech sa podariiiii 🙂 🙂

minka051
18. feb 2010

mzuzka dakujem a skoro sa vylieč musíš mať vela sily aby si zvládala drobčekov aj ked sú zlatučkí a dobručkí 🙂

brmbolcek
18. feb 2010

dievcatka, dakujem, moc moc za nazory na tatarak- odpustim si ho teraz velmi rada 🙂 🙂 🙂

Zuzanka- ved Risko je velky chlap on to zvladne 😉 ale mate teda rozne testy u vas na malicke deticky

kuspitka
18. feb 2010

mzuzka gratulujem moja.
nech sa vam dari .

minka ako sa mas moja?

domika9
18. feb 2010

mzuzka no veru blíži sa to picham stale do brucha kríza prekonana 🙂 ale picham do druhej strany tam kde mam hrče si davam oddych kym sa celkom nevstrebaju 😉

minka dnes list neprišiel možno zajtra

dnes som sa zase vytočila až zle pomyslieť - mm treba ku danovemu priložiť nejake papiere ohladom mna aby si mohol odpočítať tak sme im to všetko zdokladovali a dnes šiel na služobku ku financmajstrom a oni že nemaju všertky papriere pritom oni nam kazali čo všetko treba donieť a všetko čo chceli sme im aj dali dnes im tam chyba papier a potrebuju ho okamžite !!!! hlavne že 3 týžýdne boli papiere v poriadku tak že okamžite som šla na socialku po ten parier - ktory sme im tam už dokladali ale pravdepodobne ho stratili tak som letela na socialku šak len 20km od nas tak čo by som sa nepreviezla
prídem na socialku a hadajte čo ? nestrankovy den tak som už bola maximalne vytočena už mi bolo aj do revu a všelijako možne !!!!!!

wolfskinka
18. feb 2010

domika a co take sa stalo ze ta to dohnalo az k slzam ???

mzuzka no ty to zvladnes ty si sikulka , len s daj dokopy cim skor aby si bola zdrava, no veru nabiehaju mi tie tyzdne

brmbolcek no neviem ci aj zajtra vstanem na ten hokej s ruskom, ak prehraju tak zase budem nervna lebo budem nevyspata

janicca
18. feb 2010

ahojte babulky idem vás aspoň kuk a pozdraviť.. 🙂 ))))........tak dnes mám strašne že veľa roboty a hlavne samé sprosté nezmyselné porady už som z nich úplne zničená 😠 😠

mzuzka vidím že sa vám darí to ma teší.... 😉 ty si mala ukážkové IVF,skoro ukážkové tehulkovanie,pôrod prebehol celkom ok a teraz ti svištíci robia neskutočnú radosť a to je hlavne že sú zdraví a dobručkí lebo oni vedia že ich maminka si už toho v živote vytrpela dasť tak teraz jej to chcu všetko vynahradiť ..... 🙂 )))

domika neboj ty nič veď ide len o papier...... a keď im ten podklad nechýbal tri týždne tak hádam ešte týždeň počkajú len sa ty babula nerozčuluj kěď nejde o život nejde o nič.... 😉

kamka tak zajtra podáš správičky kedy?čo ?a ako ? sa bude diať ...držíííííím silno palčoky nech už to máš za sebou ... 🙂 )))

wolfi no ty trdlo že budíka na hokej... 😝

ORSULKA ,MARTULA ???? 😕 kde že sa dnes zašívajú ???? 😉

janicca
18. feb 2010

Cikyyyyyy halloooooooo ako Sisa ??? Už je lepšie ??? Ešte sa trápite s horúčkami zo zubkov ????

marta222
18. feb 2010

Ahojte, hlásim sa, tu som. Dnes veľmi nemôžem, máme tu p. kontrolórku. Zajtra mám dovolenku, takže ma tu neuvidíte. Zatiaľ vyzerá, že zajtra do Helíku nepôjdeme, genetika ešte neprišla, uvidíme ešte zajtra - síce pochybujem... Takže sa budem musieť asi preobjednať....

wolfskinka
18. feb 2010

janica no keby si videla ako ja viem nadavat pri hokeji, moj muz hovori ze horsie ako posledny ozran v 5tej cenovej

janicca
18. feb 2010

Martulík ahoj moja tak sa len pekne venuj tete kontrolorke ..... 😉 a tie výsledky z tej genetiky raz musia prísť !!! ni č iné ti neostáva len sa prebjednať....a koľko už čakáte na tie výsledky ??? tak zajtra máš veget !!!...a ja ja asi budem zajtra vegetiť idem ku dokimu tak uvidím čo mi povie či bude včelička alebo nie ..... 😉

janicca
18. feb 2010

wolfi tak pri hokeji je z teba murár ???? ....... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre