Skúsenosť s MUDr. Valkym a prestup z centra do centra

plznicka
19. jan 2014

Ahojte, prosím, máte nejakú skúsenosť s Dr. Valkym v ISCARE a prípadnym prestupom z jedného centra do druhého? Iscare sú síce všetci veľmi milí, ale chodíme tam už pár mesiacov, vôbec nič sa nepohlo (viem, že to chce čas, ale neviem, či až toľko), ale Dr. Valky sa nás opakovane beustále pýta na to isté. Proste evidentne zabúda na náš prípad, postup, ktorý zvoli, raz povie tak, raz onak a už naozaj nevieme, čo si o tom myslieť.
Zvažujeme aj, že by sme z Iscare odišli a išli do iného centra, ale bojíme sa, že sa dostaneme na začiatok cesty a zase všetky vyšetrenia a všetko, a tým pádom niekoľkomesačné "zdržanie" opäť.. :(
Ďakujem za každú skúsenosť a radu.

ika_ba
19. jan 2014

ahoj, je to strasne davno co som tam chodila ja, mna moj lekar poslal priamo za doc. valkym, lebo to bol jeho kamarat
presne si nepamatam ako to prebiehalo, ale kazdy z nas postupil vysetrenie a potom sme sa dohodli na postupe, je pravda, ze po nejakom druhom pokuse som ostala tehu, tak som sa vytesovala, ale prestalo plodu bit srdiecko, tak mi to museli dat prec, vtedy som se v centre stretla s jednou mladou doktorkou, tak som sa rozhodla, ze prejdem k nej, vtedy bol docent este dobry, pamatal si, ale mal toho vela a nestihal, kolko krat sa stalo, ze som k nemu bola objednana na presnu hodinu a cakala som ho viac ako hodinu
inak ta lekarka bola z mojho presunu k nej mimo, ako keby sa bala, ze nejaka pacientka uprednostni inu lekarku pred vazenou kapacitou
ja si myslim, ze po prvej navsteve a po vysetreniach by vam mali stanovit postup, popr. vypisat a poslat ziadost do zdravotnej poistovni, skus sa mrknut aj do inych diskusii, na modrom koniku je diskusia o xyz strankach o iscare

saska1
19. jan 2014

@plznicka ahoj, ja som chodila do Iscaru k doc. Válkymu...je pravda, že som tiež mala pocit, že každou návštevou si prezeral môj prípad od začiatku...chápem, že má toho veľa, a že si nemôže pamätať na každú pacientku...ked sa chceš niečo dozvedieť, musíš sa pýtať...a on zodpovie...ale ked sa nepýtaš, moc toho nenahovorí... čo sa týka jeho odborných znalostí, nie je o čom...robil mi hysteroskopiu...bez problémov...nastavil dobrú stimulku, žiadne OHSS, robil mi odber vajíčok...v pohode...a taktiež aj OPU...ale v konečnom dôsledku mi tam niečo chýbalo, a preto sme sa pre druhé IVF rozhodli ísť do Brna do reprofitu...a tam je ten prístup neporovnateľný a hlavne o moc osobnejší... 😉 držím palce pri rozhodovaní...

gennara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska1
20. jan 2014

@gennara ja som k nemu chodila pred 2 rokmi...takže neviem, či sa odvtedy unho niečo zmenilo....ale z môjho pohľadu - veľa sa pýtať....inak je to odborník... 😉 a nehovoriac o tom, že som bola uňho varená -pečená, ked zostala tehu...nepodcenil nič.. 😉 i ked to tehu nedopadlo dobre...ale za to už môže niketo iný, nie on 😉

efkac
20. jan 2014

ja k nemu chodím pol roka a musím povedať, že po nepríjemnej skúsenosti s inou lekárkou v inom car som s docentom veľmi spokojná...vždy mi odpovedal na moje otázky, všetko vysvetlil a keď som bola z niečoho v strese, tak ma upokojoval...
čo sa týka jeho prístupu, tiež som veľmi spokojná, nakoľko k nám pristupoval individuálne, liečbu upravil presne na nás a prihliadal aj na moje osobné preferencie a pocity..čo v inom centre bol problém...
je pravda, že u neho niekedy musím čakať (a tiež ma to rozčuľuje), ale to je podľa mňa spôsobené tým, že pacientom vnútri sa venuje koľko potrebujú, a konzultáciu alebo vyšetrenie neukončí len preto, že vonku čaká už ďalší... to som napríklad ocenila pri poslednej návšteve, keď sa pri vyšetrení objavil menší problém, hneď to riešil, v pokoji mi to vysvetlil a konzultácia skončila, až keď som bola v pohode..
tiež je však pravda, že môj názor je zrejme dosť ovplyvnený tým, že nám pomohol, a to v podstate veľmi rýchlo...naša prvá konzultácia bola v septembri a už som tehotná...vďaka tomu, že správne nastavil liečbu, do ničoho nás netlačil a celý čas vyhodnocoval ako reagujem...🙂 musím sa priznať, že momentálne mám dosť obavy z toho, že už nebudem jeho pacientka a dúfam, že iný lekár niečo nezanedbá a nepokazí tak vytúžený výsledok jeho skúseností...
za mňa musím povedať, že má moju plnú dôveru a tá je pri dosiahnutí vytúženého cieľa dôležitá... preto ak voči nemu (alebo voči akémukoľvek inému lekárovi) necítite dôveru, je na čase zmeniť lekára...niekedy ani nemusí ísť o konkrétnu zlú skúsenosť s lekárom, ale každej z nás vyhovuje niečo iné a našťastie máme viac možností na výber...

plznicka
autor
25. jan 2014

@gennara no veď toto presne u nás. Problém je zrejme na strane partnera, ale na poslednom sedení sa ma opýtal, či už partner bol u urológa.. :/ Pýtal sa to už druhýkrát po tom, čo manžel bol u urológa pred pár mesiacmi!! :( Ke'd som tam bola naposledy, tak som myslela, že sa snáď rozplačem., pretože s ním je to tak stále. Opýta sa, či sme už absolvovali niečo, čo sme absolvpvali pred mesiacom, a potom iba stále povi, že teda musíme čakať a ďalší môj cyklus..a takto stojíme už pár mesiacov. Ale keď tak čítam, tak takmer samé pozitívne reakcie, tak neviem, či to iba my máme smolu, alebo že čo to je.. :/

lindush123
26. jan 2014

baby, taktiez chodim k dr. Valkymu... tiez som zvazovala prestup k inemu dr. prave kvoli zadumcivosti a zabudlivosti dr., ale uznajme, ma svoj vek a to k tomu aj patri... no na strane druhej ma toho vela, plus konzultuje aj pripady mladsich lekarov, ktori tam pracuju... mne po kazdom pozera kartu, akoby som tam bola prvykrat, ale vie, kde je problem, stale sa mi milo prihovori, pytam sa a on odpoveda... ak sa nepytam, nehovori mi nic... ale to je i pri dr. Petrovej... ale ide do spiku problemu... bola som tam teraz po 4.5 mesiac od neuspesneho IVF, podrobne si prezrel celu dokumentaciu, presli sme vsetko spolu, vysvetlil mi, opät ma prezrel, nakolko som bola po kyrete po spontannom otehotneni a netlacil mi ihned do IVF, podali sme sice opät ziadost, ale zatial prechadzam este na liecbu, nakolko mozeme aj spontanne otehotniet, ale mame obaja problem a nechceme, aby sa to opät zopakovalo, tzv. anembryomola a ideme teraz na genetiku...

plznicka
autor
26. jan 2014

No teda..pozerám, že všetky pozitívne, až nad sebou začínam uvažovať.. :D Zajtra mám večeru s jednou babou, manželovou kamarátkou, ktorá je teraz po 2. úspešnom IVF a prešla od Dr. Válkyho k nejakej inej lekárke, tak som zvedavá, čo mi ešte ona povie.. Ďakujem vám, baby, za rady a názory, prinútili ste ma zamyslieť sa, či sa na to nepozerám nesprávne. :/

aduskatt
26. jan 2014

Prave kvoli spominanemu docentovi som z centra odisla

gennara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gennara
27. jan 2014

@plznicka Prosím ťa, daj potom vedieť, kvôli čomu odišla tvoja známa od Válkyho. Fakt som z toho celého zneistela. Ďakujem

plznicka
autor
27. jan 2014

@gennara Čo viem zatiaľ., tak presne kvôli tomu, že si nepamätal, že sa neposúvali. U nás napr. to je tak, že sa kvázi posúvame, ale každú druhú návštevu. Pri tej prvej si vždy spomína, čo sa dialo predtým..povie, že sa máme objednať na druhú a medzitým si dať urobiť nejaké vyšetrenie, na ktoré sme ale mohli ísť už minulý mesiac, ak by bol povedal(!!). Ja to síce nechcem nejako uháňať, ale nemám pocit, že by táto pomalosť bola dôsledkom nejakej rozvážnosti al. niečoho podobného. Skôr je to naozaj, že zabudne. Tak napr. konkrétny príklad, chcel ma poslať na vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov. Povedal, že to je ako bežne gynekologické vyšetrenie, mám sa objednať na ten a ten dňa cyklu. Tak som tak urobila, prišla som a on: A predoperačné vyšetrenia máte? To musíme v narkóze. A ja, že: prosím? veď ste mi hovorili, že vy to robíte ako klasické gn. vyšetrenie.. No to som vám určite nehovoril.. cítila som sa ako blbec fakt, normálne som volala môjmu manželovi, ktorý tam vtedy sedel so mnou, čo mi povedal. Tak jasné, že povedal, že normálne prídem na klasické gyn. vyšetrenie, keďže nie laparoskopicky atď. A presne hneď po tom sa ma opýtal, či manžel už u urológa bol. Manžel bol u uroológa as tak pred 4 mesiacmi!! Nehovoriac o tom, že manželovi dal tie injekcie, ktoré mali byť podľa jeho slov najviac účinné v čase, kedy sme mali skúsiť IUI hneď po vyšetrení priechodnosti vajíčkovodov. Ale nakoľko zabudol povedať, že mi to teda chce robiť v narkóze a nedal mi žiadny lístok, ktorým by ma na predoperačné posielal, tak sme túto najvyššiu účinnosť injekcií prepásli. No už som sa rozpísala, ale to by som mohla menovať takýto prípadov, ktoré s ním máme, donekonečna.. Na každom druhom strenutí mám fakt pocit, že sa rovno pred ním tam v tej ordinácii rozrevem už. Zpo zúfalstva. A čas beží a beží a beží..

lindush123
27. jan 2014

@plznicka vsetko je individualny pocit... kazda z nas ma ine skusenosti a mnohokrat sa dame ovplyvnit, su zeny, ktore na Valkyho nedaju dopustit, ine nadavaju... dalsie nedopustia na Petrovu, ine ju znesu po ciernu zem za jej pristup ako k zvieratu... musis sa rozhodnut sama a nedat sa ovplyvnit nikym... na kazde CAR je tu mnozstvo diskusii - pozitivne, negativne reakcie... musis sa rozhodnut len a len sama...

plznicka
autor
28. jan 2014

@lindush123 Ja viem, Lindush, nie som zase ten typ, ktorý si nieč vypočuje a hneď prcho koná, to nie. Len ma zaujímali ďalšie názory. My sme sa už s manželom rozhodli, tak verím, že správne. Ono napokon to rozhodne i tak asi skôr naše telo, ale zas je dôležité zachytenie tých cyklov atď. atď. Veľmi nám všetkým držím palce, aby to vyšlo. 🙂

livi28
28. jan 2014

Ja chodím doc.Valkýmu tiež, je síce spomalený, no čo čakať od vyše 70 ročného pána...Mne pomohol tým, že mi našiel cysty a hneď ma odporučil do Sagaxu do Dun.Stredy na laparoskopiu...Po operácii, ktorú chválil, že mi spravili super, mi hneď odporučil, ihneď umelé oplodnenie, keďže si myslí, že operácia bola náročna (cysty na oboch vaječníkoch) a môže sa mi to vrátiť...a ja múdra, že ešte počkam asi pol roka, či sa nestane zázrak...Zázrak sa stal, Války mi po trištvrte roku našiel ipäť cysty, zatial malé tak som sa ihneď s manželom rozhodla ísť do toho. Momentálne si pichám injekcie, štvrtok kontrola a uvidíme ako tocelé dopadne...myslím pozitívne, no ked cítam ženy ako je zázrak to, že sa to podarí na 1x (IVF) mám obavy :(

zuzimia
28. jan 2014

@plznicka
Aj ked je to urcite mudry clovek a kapacita v svojom odbore, vek uz urcite robi svoje, clovek celkom prirodu v tomto smere neoklame. Takze ak nemas dobry pocit, radsej zmente lekara, lebo predsa musis mat doveru, ved ide o vela a nie takto. J aby som to tak urobila (tiez som unho parkrat bola a to uz bolo par rokov dozadu a myslim, ze uz vtedy bol prinajmensom roztrzityˇ). Myslim ze nie je dovod ostavat unho so zlym pocitom, nie je predsa jediny odbornik!

plznicka
autor
28. jan 2014

@livi28 Nič nečítaj. Najmúä pozitívne mysli, prečo by sa to vám nemalo podariť? Aj nám sa podarí. Musí. 🙂 Jasné, že sa podarí, nečítaj si horšie prípady, vy budete určite ten "dobrý" prípad. Len si nič nečítaj a sústreď sa na vás. Aby ste boli obaja dostatočne silní, aby ste sa pekne pripravili na vaše malé a aby ste potom boli úžasnými rodičmi. 🙂 To je cesta, ktorá čaká nás všetky - musí! 🙂 Takže žiadne čítanie ničiho negatívneho a šup do pozitívneho myslenia! ;)

livi28
28. jan 2014

@plznicka ďakujem, prajem veľa šťstia 🙂 podarí sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre