Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lejduska
10. apr 2019

@ericia vazne? Ako sa cítiš? Ja tentokrát nemám nejaké ocakavania nerobim si stresy x toho

ingrid0105
12. apr 2019

Ahojte zienky
Tak darkyna ma po opu mame zatial 5 oplodnenych vajok . Chcem sa spytAt ze pondelok bude vklad a mna boli podbrusko ako na menzes. Viem ze mepride beriem prolutex estrimax ale je to ok?

regina24
12. apr 2019

@ingrid0105 do ktorého centra chodíte?
Ja Helios Brno.

ingrid0105
12. apr 2019

@regina24 ja reprogenrsis

lejduska
12. apr 2019

@ingrid0105 neviem velmi poradit, mna pobolieva az po vklade, ale kazda sme individuálna a su to predsa hormony tak moze byt. Vela šťastia 😊

regina24
12. apr 2019

@ingrid0105 ako dlho ste čakali na darkynu?

jajabajaja
12. apr 2019

@ericia dakujem,ze si mi poradila. sme na rozcesti a kazdy den menime nazor.vobec sa nedokazeme rozhodnut ako dalej. prave toho,ze moje telo nedokaze prijat vajicka,ci embryo sa bojim-som alergicka,astmaticka. na druhu stranu uz mam z IVF spred 7rokov syna a vtedy by sa to asi prejavilo tiez.ci nie???moze sa take nieco vyskytnut casom...?velmi sme zvazovali tu repro-imunologiu prave preto,aby sme vedeli,ci DV nebude len vyhodenie penazi. pretoze ja urcite nechcem brat ziadne lieky-len to mat ako info,ci to ma zmysel.na druhu stranu si vravim,ci repro-imuno len nenarastu naklady a nebude to strata casu. ci neist do vkladu toho s rizikom...kazdy vecer o tom hovorime a nevieme sa akosi rozhodnut.pocas hormonalnej stimulacie sa mid ost zhrosili cievy,tak sa toho dost bojim. hovorim si,ze mozno sme uz pristari. aj tehotenstvo a porod pred tymi 7 rokmi boli problematicka.skoro sme o drobca prisli. na druhu stranu sa este nechcem vzdat.

jajabajaja
12. apr 2019

@ericia a aano zvazovala som este predsalen skusit svoje.predsalen cyklus mam pomerne pravidelny, sliznica pekne rastie-ale raz som zle zareagovala na hormon.liecbu a problemom su vraj vajicka a ich kvalita. co mi pride dost divne,ze to v CAR vedia tak jednoznacne povedat,ked mame problem ja so spermiami,ze prave vajicka za to moz... odradili nas v CAR, ze mame len 10% sancu. A to amh 0,57 je z augusta 2018,cize uz je urcite nizsie. a ak budeme cakat na repro-imuno este sa isto znizi. na druhu starnu zrejme i tak skor ako o 3mesiace ist dalej asi nemozeme-kedze som cerstvo po neuspesnom KET. a to pred nim som mala na jesen.cize ideme najrychlejsie po sebe ako sa da.ale zacinam mat obavy o svoje zdravie. po ivf-kach som zacala mat trosku problemy...

jajabajaja
12. apr 2019

a este mam na vas kocky otazku-robia niekde aj cerstvy transfer s darcovskymi vajickami?a vedia vybrat darkynu aj tak,aby sa minimalizovala hormonalna stimulacia u prijemkyne? rada by som sa jej vyhla. a akosi som stratila vieru v mrazenie po nasich neuspechoch.nech si hovoria co chcu,logika nepusti,ze nejaky vplyv to proste mat musi-je to predsalen zasah. aj ked tych je pocas IVF hooodne🙂)

lejduska
12. apr 2019

@jajabajaja ahoj, len by som sa chcela opytat preco ste mali take dlhe pauzy medzi jednotlivymi KET? Vam to doporucili alebo si absolvovala nejaje vysetrenia medzi nimi? My sme po biochemickom tehu z Ketu isli hned dalsi cyklus na dalsi.

milus777
12. apr 2019

@jajabajaja ahoj ja som mala v reprogenesis cerstvy transfer s dv....

kulumulu123
12. apr 2019

@regina24 ahoj mozem sa opytat na nazor v heliose v brne? My komu chodite? Ako dlho a ako ste spokojni? My sme boli zatial Len na uvodnej konzultacii a zvazujeme co dalej.... Dakujem

regina24
12. apr 2019

@kulumulu123 tak mi sme boli tiež tam len raz.mili personál veľmi koordinátorkakochovej chodíme veľmi zlatá koordinátorka .
Boli sme tam 2krat čakáme teraz na dar .keď budú nám volať ohľadom toho .

ericia
13. apr 2019

@jajabajaja ja si stále myslim, že tu reprodukčnu by si si mala urobiť... Fakt to viem podľa seba 😉 lieky nemám... Len picham Clexane a hodím na intralipidy z tej reprodukčnej... A si zober ze tie NK bunky v norme su do 18 a ja mam len zvýšené 22 a nedarí sa nám ani s darovanymi... Teda teraz som po KET a čakám 🙈a hlavne verím, že to vyšlo ❤️
A ešte si sa pýtala na tu imunitu, že či si nemala niečo uz aj pred 7 rokmi... Imunita sa ti mení stále...ja som mala ET v júli a pred KET som musela ist na kontrolné odbery...
A čo sa týka ET sme to mali ako pri klasickom IVF... Normálne bol ET a ostatné mrazili...

evaachesa
13. apr 2019

@ericia @jajabajaja presne suhlasim s tym ze preprodukcna je potrebna. Pred prvym ivf som vytvarala protilatky proti spermiam ale neriesili sme to na imuno, lebo ze to sa obide umelym. Vajicka sa oplodnili ICSI metodou, no ani jeden vklad nevysiel. Pred dalsim IVF som uz bola na reprodukcnej imunologii kde mi doktorka oznamila ze protilatky nevytvaram a najskor to bolo tym ze v tom obdobi mal manzel zapal v tele a ja som takto reagovala. No vtedy mi vysli zvysene NK bunky a hned mi aj nasadila intralipidy. Po kontrolnom odbere uz boli v norme, no liecbu som nemohla prerusit. Teraz ma caka posledna infuzia a ja som presvedcena ze prave kvoli tomu sa to teraz podarilo 😊

ericia
13. apr 2019

@evaachesa ahoj...prosím ťa a ako si chodila často na intralipidy? Ja som bola pred v vkladom a včera po vklade siedmy deň... A pichás aj clexane? Ďakujem ❤️

evaachesa
13. apr 2019

@ericia ahoj, brala som ich podla rozpisu:
- 1.INFÚZIA - 10-14 dní pred plánovaným vkladom
- 2.INFÚZIA - 3-5 dní pred plánovaným vkladom
- 3.INFÚZIA - 3-5 dní po vklade
- 4.INFÚZIA - v zistení prípadného pozitívn.tehotensk.testu - podaná infúzia čo najskôr
- ďalšie infúzie - vždy 1x za 2-3 týždne až do skončenia 14.-16. tt gravidity
- kontrolne odbery v 15tt gravidity
Okrem tych infuzii nic nepicham, beriem len anopyrin kazdy druhy den preventivne. Nemas naordinovane dalsie infuzie? Ku komu chodis na imuno? Drzim palceky 😍

ericia
13. apr 2019

@evaachesa ďakujem si poklad 😉 už to musí vyjsť a hotovo!!! chodím do Nitry Dzurrilovej.. Teraz majú trochu inú schému... Aspoň tak mi vravela... Predtým pri ET som bola tri dni pred a po vklade a ešte po pozitívnom teste som bola, ale v 10 týždni som mala MA... a teraz 7 až 10 dní pred KET, bola som 7 dní a po vklade 7 az 8 deň... Bola som 7...po pozitívnom teste sa im mam ozvať...
Ty kam chodíš?

evaachesa
13. apr 2019

@ericia za malicko 😊 urcite je ta schema sita na mieru podla vysledkov. Ja chodim do Imunovitalu v BA. Pri prvej scheme som mala pisane tie zvysne infuzky po pozitivnom teste kazde 3-4 tyzdne no po kontrolnych odberoch ich dala na 2-3 tyzdne. Veeeel.i ti drzim palce aby to tentk krat dopadlo uspesne 😍 urcite sa to podari 🙂

jajabajaja
13. apr 2019

@ericia uff,zaujimave. to by mnohe vysvetlovalo.asi to ma ozaj zmysel. a vedela by si mi prosim ta poradit,kde ist na tie repro-imuno a co to tak stoji?ako dlho sa caka?prepac za kvantum otaziek a dakujem

jajabajaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajabajaja
13. apr 2019

@evaachesa a este by ma zaujimalo - na tie infuzie treba dochadzat. nasla som nejake repro-imuno v Nitre a v BA iba zatial.a neviem si predstavit dochadzat tak daleko.aj ked teda dost predbieham v myslienkach cas 🙂)

jajabajaja
13. apr 2019

@evaachesa mozem ta poprosit o info ako dlho si cakala na vysetrenie a potom na vysledky a co to cca stoji?dakujem za odpoved.tiez mi vyslo z PCT testu,ze vytvaram protilatky proti spermiam-aspon tak mi to povedali v CAr. a tiez sme to neriesili,lebo sa to obislo IVFkom

evaachesa
13. apr 2019

@jajabajaja repro-imuno ma urcite zmysel. Ja som to neriesila hned kedze lekar ma uistil ze to obideme napichnutim spermii. No oni nevysetruju ci zena nema aj ine imuno problemy. Az take podrobne vysetrenia nerobia. Az ked som si citala diskusie tak som ostala zhrozena co vsetko este moze byt problemom a tie protilatky proti spermiam su z toho vsetkeho to najmenej. Na termin do Imunovitalu som cakala necele 3 mesiace. Zobrali mi krv a potom o 10-14 dni boli vysledky. Tie infuzie beriem priamo u nich, pridem, napichnu mi zilu a trva to tak 1,5-3 hodiny, podla toho ako rychlo tecie. Zo zaciatku musi kvapkat fakt pomaly takze tie 3 hodiny. Za uplne prve odbery som platila 110€. Infuzia intralipidov stoji 30€. Kontrolne odbery som mala za 60€ + 20€ za vysledky mailom. Je to rychlejsie mailom kedze na termin k doktorke by som zase cakala aj mesiac ak nie viac. Citala som ale ze tie intralipidy sa daju kupit v lekarni a vies si to dat aplikovat v dennom infuznom stacionari, pripadne na nejakej sukromnej klinike mozno, ze by si si to zaplatila. Alebo ak mas nejaku zdravotnu sestru v okoli mozno by ti to vedela podat aj doma alebo existuju agentury ktore riesia taketo ukony doma, len treba pohladat na nete a hlavne dohodnut sa s lekarkou ci to je mozne, teda riesit podanie infuzie na vlastnu zodpovednost. Zatial ma to vsetko stalo 470€ a pred sebou mam poslednu infuzku a kontrolne odbery, cize dalsich 110€ najblizsie. Odkial si? Co viem, tak repro-imuno mame len v BA, Nitre, Presove a Kosiciach.

jajabajaja
13. apr 2019

@evaachesa no som z oravy,takze vsetko mam dost daleko. nastastie je mamina sestricka,aj injekcie pocas tsimulky mi pichala aona🙂 a kde je lepsie ist?do BA alebo Nitry?

evaachesa
13. apr 2019

@jajabajaja ja som isla rovno do Imunovitalu kedze mam to stastie a byvam od neho 10 min peso 🙂 dievcata ale chvalia viac Nitru, vraj tam robia este nejake extra vysetrenia, ze je to tam lepsie. A tie infuzie by ti teda mohla podavat mamka a vybavene 🙂

ericia
13. apr 2019

@jajabajaja ja chodím do Nitry... Patrí k najlepším na SK... Neviem odkiaľ si... Ale ešte jedno dobre je myslím v Prešove... Prvé vysetrenie stojí 350 eur a čaka sa dlho... Co písali dievčatá dávajú termín až na júl, august... Ale stojí to za to čakať... Ja som bola v septembri prvý krát na krvi v Nitre a na ET s DV som sa dostala až v júli... Tak to trvalo trochu dlhšie...

ericia
14. apr 2019

@evaachesa ďakujem veľmi pekne ❤️ tebe sa kolky pokus zadarilo?

evaachesa
14. apr 2019

@ericia z 2.ivf cerstvy ET, celkovo 4 pokus 🙂 a ty mas toho kolko za sebou?

ingrid0105
14. apr 2019

Baby zajtra mam mat vklad ale..
3x som si nasla hnedasty vytok na toale5aku. To preco? Stalo sa to aj vam?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre