Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lejduska
10. júl 2020

@dominikahr ahoj ja som bola v heliose na svk ale nakoniec sme išli do heliosu Brno. Myslím ze ešte v Martine majú Helios. Prípravu som mala tu a vklad v cz

dominikahr
10. júl 2020

@lejduska Ahoj ja som s Heliosu odisla minuly rok. Teraz chodime do MT Iscar. Ako dlho si cakala na darkyňu? Aj ked myslim ze asi v CZ je to trosku ien ako na SK.

dominikahr
10. júl 2020

@joannita ahoj a v ktorom car si absolvovala?

joannita
10. júl 2020

@dominikahr gynfiv Bratislava. Ja som bola spokojna...na darkynu som cakala kratko, cena dobra a aj som niekolko x otehotnela (zial aj potratila) mam kamosku, ktora v GF tiez z darovanych otehotnela a maju rocnu dcerku.

lejduska
12. júl 2020

@dominikahr prečo ste odišli ak sa smiem spýtať? My sme odišli z gyncare pre zlý prístup, hoci je tam pan odborník. 2,5 mesiaca ale za ten čas sme už mali embryjka takže možno mesiac kým našli darkynu 🤷‍♀️ čakalo sa na jej cyklus, stimulacia, odber, oplodnenie, to všetko niečo trvá. Ja som spoko ze mi nevesali na hlavu každý jeden krok, bola by som vkuse nervna zo všetkého, tak mi vraveli len to co som sa priebežne pýtala 🙂 v KE fungoval Helios krátko na DV tak sme šli do Brna. Manžel chcel tak ci tak Brno lebo počul dobre ohlasy. Už máte za sebou nejaké IVF?

butterfly333
12. júl 2020

@lejduska a vyšiel vám vklad?

dominikahr
12. júl 2020

@lejduska prave pre zly pristup sme odišli. Dr. Krajkovič nam vobec nevyhovoval. Prislo mi to ako keby chcel tahat len peniaze. Nechcel nam dat odporucenia na vysetrenia.

lejduska
12. júl 2020

@dominikahr a kde v heliose? Vidíš aké je to silno individuálne. Ja mam dobru skúsenosť, Košice fajn a z Brna mi aj primár zavolal a omluval sa ze mi nemohol dvihnut 😃 veľmi ľudski boli. Na hematologiu som sa poslala sama 😃 len mi dali výmenný, lístok keď som pýtala. Ale s primárom som riešila co môžem podniknúť po neúspešných vkladoch.

lejduska
12. júl 2020

@butterfly333 prvý bol biochemické, druhý vôbec a do tretice mame krásnu princeznicku 🙂

butterfly333
12. júl 2020

@lejduska tak to gratulujem

dominikahr
12. júl 2020

@lejduska Banska bystrica. Ja som uz mala teeminy na vysetrenia. A aj tak my nechcel sat výmenné listky. Povedal mi ze som mlada a ze to nepotrebujem, o pol hodniu mi povedal ze mam ist hned do daslieho IVF lebo stracame cas a mladšia uz nebudem. To som mala 28 rokov. No katastrofa. Je to asi individualne mam vela znamych co tam chodia a su spokojne ale ziadna nemala vecsie probelmi. Uz maju aj deticky. Tak neviem cim to je. 🤷‍♀️

majoranka24
12. júl 2020

@lejduska A vymyslel primar, co by ste este mohli skusit a co pomohlo? Ja som teraz po neuspesnom ET a dost ma to zobralo.😞 Uz mam porobene vysetrenia, tak som verila, ze teraz to vyjde.😞 Na hematologii mi zistili trombofilnu mutaciu. Ale vyzera, ze ani Clexane nezabral.😞

lejduska
12. júl 2020

@majoranka24 on mi navrhol ze ak chcem niečo urobiť pre úspech tak hysteroskopiu, po telefóne naplánoval kedy by to šlo a kedy potom na KET no zároveň vravel ze to nie je nevyhnutné lebo to doporučuje tak o 10 rokov starším ženám 🤷‍♀️ ja som teda nešla ale išla som na hematologiu z vlastnej iniciatívy, no tam si ty bola a liečbu máš. Máš aj reprodukčnu imunológiu? Koľko máš toho za sebou? Chápem ze pred ďalším KET chceš spraviť co sa da. Veľmi ti budem držať palce 🙏

lejduska
12. júl 2020

@dominikahr to je naozaj zvláštne. Ja mam takú skúsenosť ze som im zavolala ze potrebujem výmenný lístok na hemato, práve bol manžel v KE tak po neho išiel, dovi. Zvláštne bolo to ze nikde tie výsledky potom nechceli keď som im ukazovala, že v pohode im stačí vedieť ze mi majú predpísať fraxiparine 😃🤦‍♀️ no nevadí. Ináč v gyncare mi raz Herman na otázku kam mam ísť na laparku povedal ze nie je dispečer výhybkar 😅 jasne ze ma to odradilo. A hej kamošky možno nemajú také problémy ako my, predsa IVF s DV nerieši každý

zuzzi18
24. dec 2020

Ahojte, kolky pokus s DV vám vyšiel? My sme mali ET - nič s potom KET - biochemické. Všetko blastocysty A kvality. Ešte máme 4 mrazacikov ale bojím sa co bude ďalej.

milus777
24. dec 2020

@zuzzi18 ahoj.nam hneď prvý ET vyšiel,neksor Ket už nevyšiel...ale mali sme len dva embrya...

zuzzi18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joannita
25. dec 2020

@zuzzi18 nam s DV vysiel hned prvy pokus, bohuzial potrat v 9tt, potom asi 2x nic, potom znova vyslo, ake bolo biochemicke, potom znova asi 2 - 3x nic a naposledy znova vysiel, ale potrat v 11tt.

zuzzi18
25. dec 2020

@joannita to ma mrzí, mali ste toľko mrazacikov? Ešte vám ostali? Aj sa časom prišlo na dôvod tých potratov? V ktorom ste CAR?

joannita
25. dec 2020

@zuzzi18 mali sme 2x cyklus IVF, s 2 rozdielnymi darkynami. Z prveho sme mali tusim 9 zamrazenych a z druheho 5 alebo 6, uz si nepamatam presne... Ostali nam este 3, ale uz sme sa rozhodli, ze koncime, po poslednom potrate sme sa dostali totiz na rad v zozname cakatelov a mame adoptovaneho chlapceka, uz 2,5 roka som na materskej. Uz nejak nemam silu riesit ivf. Dovod sa nezistil, prvy x som cakala dokonca dvojicky. Chodila som aj na hemato, aj na imuno, brala vsslijake lieky, ale potratila som aj tak 🤷‍♀️
DV sme riesili v gynfiv Ba

ericia
26. dec 2020

@zuzzi18 ahoj.. Ja mam tiež za sebou IVF s DV.. Ale nie som dobrý príklad tiež veru.. Mam skoro nulové AMH.. Preto DV.. Mali sme štyri krásne embryjka.. Hneď prvé tehotenstvo, ale v 10 týždni MA.. Druhé ani tuk, tretie zasa MA.. Štvrté ani tuk.. Vzdali sme to a začali riešiť adopciu.. Popri tom som zostala spontanne6 tehotná a ani neviem kedy 🙏 náš malý zázrak ma tri týždne ❤️🥰
Držím silno palce 🙏

janulka232
26. dec 2020

@ericia ahoj gratulujem,že konečne to vyšlo a dokonca prirodzene.A tak si sa natrapila z dv.

janulka232
26. dec 2020

@zuzzi18 my tiež sme riešili dv.Mali sme 4 embryjka.Hned prve zabludilo,kde nemalo a mala som mimomaternicove tehotenstvo.Potom som mala dva vklady nič z toho už som sa obavala.A nakoniec posledne embryjko vyšlo.A už mame slečnu rok a pol

zuzzi18
26. dec 2020

@joannita ked budes mat chvilku cas napisala by si mi do spravy postup pri adopcii, co vsetko ste absolvovali a kolko vas to stalo kym ste sa dostali k vytuzenemu dietatku? my to tiez zvazujeme, pockam este co zvysne styri embrya, mam len 32 rokov tak sa este spolieham na to, ze snad to vyjde s niektorym z nich ale ak nie, tiez chceme adoptovat..

zuzzi18
26. dec 2020

@janulka232 to je super stastny koniec 🙂 aj ste patrali po pricinach ze sa prve tri pokusy nepodrili alebo ste len skusali vklady? z tohto som najviac rozhodena, ze ci skumat priciny alebo len skusat..my sme po prvom ET hladali priciny a asi sme aj nasli, kedze dalsie sa uz chytilo.ale teraz uz mam vysetrene podla mna vsetko..jedine imunologiu podrobnejsiu by som este mohla ale zakladnu v centre mam spravenu..

zuzzi18
26. dec 2020

@ericia tak ty ozaj nie si dobry priklad, ty si zazrak 🙂 s takym AMH sa to ani neda inak nazvat..ja mam AMH 0,12 a tiez uz som strateny pripad co sa tyka vlastnych vajicok..mam len 32 rokov

milus777
26. dec 2020

@zuzzi18 tiež som taký strateny prípad...amh 0,02 som mala v 27 rokoch...menzes ziadny

zuzzi18
26. dec 2020

@milus777 ja mam menzes ako hodinky zatiaľ ale nie je mi to nič platné. Aj riešite aj CAR?

ericia
26. dec 2020

@janulka232 ďakujem veľmi pekne ❤️🥰

ericia
26. dec 2020

@zuzzi18 aj podľa doktorov to je zázrak.. Ja som mala tie 0,12 ale šesť rokov späť... Potom 5 IVF so svojimi vajíčkami.. Ledva jedno, dve vydolovali a aj to slabé.. Vklad bol na 3 deň vždy.. Potom 6 IVF s darovanymi..
Menzes som uz po tých IVF skoro vôbec nemala... Čiže AMH musím mať uz skoro nulové
Ja som si išla k lekárovi pre6tsbletjy na menzes a on bum že tehotná 🙈

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre