Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
10. sep 2010

Ahojte 🙂

@zufalka a ja som zase aj dosť smutná, že sa mi to tehotenstvo končí. Cítim sa veľmi dobre a kľudne by som ešte bola chvíľu tehotná, ale zase túžba držať Nelku v náručí je silnejšia a tak už ju prehováram, že už je dosť veľká, že nech už ide von 🙂 Držím vám palce, aby ste to všetko zvládli a potom si už len budeš užívať, lebo byť tehotná ja krásne. A na koľko vám ich vlastne budú redukovať?

zufalka
12. sep 2010

@mimka29 jednovaječne dvojky musíme dat preč,lebo sú zle uložené a dr. mi povedali traja nezávislí od seba že by to bola len otázka času,kedy by som som potratila a mohla by som príst o všetky 😒 ešte by nám dve dvojvaječné zostali 😉 kedy nastupuješ do nemocky?

mimka29
12. sep 2010

@zufalka ahoj, jejda zlatino drž sa, ja cítim, že sa to u vás skončí určite dobre a budete nakoniec šťastný rodičia. Ja mám zajtra poradňu aj monitor, tak dám potom vedieť ako to s nami vyzerá, ale cítim sa dobre, tak si myslím, že to ešte nejaký ten deň ako kinderko vydržím, ale zase to môže byť aj ticho pred búrkou. Keby som ostala v nemocnici, alebo by som porodila, tak vám sem napíše moja sestra infošky o mne. Prajem ešte peknú nedeľu a myslím na vás.

zufalka
12. sep 2010

@mimka29 dakujem a hlavne ty sa držkaj,tfuj,tfuj,nech to máš čím skorej za sebou 🙂 a pokladík doma...

gabikri
12. sep 2010

@zufalka : moc na tebe myslím a držím palečky, ať je všechno jak má 😉) Takže nakonec si necháte dvojčata? 😕

@mimka29 : na ty okna se vykašli, ať se Ti něco nestane 😉 Přeji, ať už je to brzo 😵

zufalka
12. sep 2010

@gabikri ahojky,my máme jedny jednovaječne a jedny dvojvaječne,takže jednovaječne sú uložené v strede dole pri krčku maternice,a tie dve sú každe z jednej strany.Lekári sa zhodli že lepšie je tie jedny dat preč a z tých dvoch snád jedno prežije,je tak vačšia šanca 😒 uvidíme,inak babatka sú všetky rovnaké,dokonca vačšie ako by mali byt,škoda že si ich nemožem nechat všetky 😒 už sa ti to bliži 😀

gabikri
12. sep 2010

@zufalka : fíha, tak to mi uteklo 😲 Tak to je nářez............celou dobu nic a pak tohle! No hlavně, aby to dobře dopadlo, ale dneska doktoři si s tím umějí poradit 😉 Jinak já si příští pátekpíchám injekci Dipherline a pak už to pojede 😵 Se tak těšííím!!!!!!!!!! 😵

Holky na co je ta injekce Dipherline? A neslyšeli jste někdy i lepidlu na embrya? V jiné diskusi se o tom někdo zmiňoval, ale přijde mi to blbost 😝

zufalka
12. sep 2010

@gabikri to lepidlo som počula ale to ti tiež nezaručí že babatko sa bude dalej vyvíjat.kašli na to ,lekári to moc radi nerobia,ja som sa na to pytala,radšej nech si nájde miesto samé 🙂 Mne poradili jest čili papričky,prekrvuje to maternicu,teraz som to papala celé dva týždne a pozri.. 🙂 treba chodit,neležat,len sem tam si oddychovat,ale nie vyslovene ležat,lebo prekrvenie sliznice je doležite aby sa tam zahniezdilo vajko a hlavne sa nekúp,iba sprchuj,uvidíš že to vyjde, 🙂 🙂 a papaj vitamíny už teraz femibion alebo babyplan

minka051
13. sep 2010

Ahojte tak ja len na skok a všetkých vás zdravím 🙂
Vidím mátesa tu dobre a mimka to už má za pár 🙂 🙂 . ja idem ešte na jeden pokus s darovanými embryjkami tak od 20.9. zčínam s prípravou sliznice 🙂 a potom uvidím čo mi osud dopraje, lebo všetko je vo hviezdach.

mimka29
13. sep 2010

Ahojte 🙂
Tak doteraz som bola mimo domova, ale mám dobré správy. Krčok už mám iba 1 cm, som otvorená na 1,5 cm a keď do týždňa neporodím, tak na druhý týždeň mi ho vyvolajú, lebo Nelka je už veľmi veľká a ešte k tomu tá moja tehotenská cukrovka. Je fajn vedieť, že to budem mať už na druhý týždeň najneskôr za sebou 🙂

@minka051 potom nech ti nejaká tehulka posiela tehu vírusy ako som posielala ja zúfalke, ale nie až toľko, aby to zase neboli trojičky, alebo štvoričky 😅

@gabikri okná umývať nebudem, to mi aj mamina so ségrou zakázali, ale už sa fakt nešetrím, nech už konečne Nelka ide von, lebo sa jej ocino, mamina aj celá rodina nemôže dočkať a podľa lekárov je už veľká až až 🙂

zufalka
13. sep 2010

@mimka29 perfiš,super,držím palčeky.
@minka051 no super,tak ti nejaké vírusiky pošlem,nech ti to vyjde.Aj mne mimka posielala a pozri ako super 😀 tak sa teš 😀

sue
13. sep 2010

@mimka29 neboj, ona veľmi dobre vie, kedy má vyliezť von 😉 (presne tak ako vedela, kedy má "vliezť dnu" - nenechala sa ošáliť lekármi 😉 ) držím ti palce, nech je to čo najmenej bolestivé a nech lekári používajú čo najmenej svojich vymožeností - vtedy je pôrod naozaj krásny 🙂

mimka29
14. sep 2010

@sue ahooooj sue 🙂 ako sa máš? Je fajn si prečítať od niekoho, že pôrod je krásny 😉 ja sa na neho teším. U mňa ide len o to, aby malá už nepriberala, aby som ju porodila normálne a nie cisárskym, čiže radšej o pár dni skôr, ale normálny pôrod, za to som aj ja. Ale neboj my ju ukecáme aby do týždňa vyšla sama 😀 Dnes ideme na chalupu a tam je krásne, tak budeme chodiť na dlhé prechádzky a tie vraj zaberajú.

sue
14. sep 2010

@mimka29 áno pôrod je krásny 🙂 treba sa naň tešiť a nebáť sa 🙂 ono sa hovorí, že pomáha chodenie po schodoch, prechádzky, horúca vaňa, milovanie... 🙂 týždeň pred pôrodom som bola na túre - hore na Chlebe nad Vrátnou - hodinu som funule do kopca vo veľkom snehu a ništ... takže ťažko povedať, detiská sú tvrdohlavé 😀 každopádne nech to dobre dopadne... a aj hmotnosť určená dr. nemusí byť vôbec pravdivá. V tomto týždni tehu sa už nemajú čoho držať - pretože napr. stehenná kosť podľa ktorej obvykle určujú hmotnosť sa im vôbec nezmestí na obrazovku... takže je to len odhad a môže sa hýbať aj 500g +-

Držím palec... normálne ti závidím ten malinký voňavý uzlíček a to ako sa budete spoznávať - to je nádherné obdobie 🙂

mimka29
14. sep 2010

@sue bože keby si ma videla ako teraz revem. Ja sa ani trošku bolesti nebojím, fakt sa na to teším. Ženské telo je na to stavané a určite to zvládnem a len pri predstave na pôrod mám zimomriavky ale usmievam sa a mm bude pri mne.

gabikri
14. sep 2010

@minka051 : ahojky 😵 😵 😵 Tak to je fajn, že jdeš do dalšího pokusu! 😉 Jak to vypadá, budeme si držet palce navzájerm, já si příští pátek píchám injekci Dipherline a pravděpodobný ET mám okolo 25.10. 😵

sue
14. sep 2010

@mimka29 poviem ti, že nech sa akokoľvek tešíš na dcérku, nech ju akokoľvek veľmi teraz ľúbiš, to čo budeš cítiť keď vypláva vonku je najnádhernejší najneopísateľnejší pocit - ako keby ťa išlo roztrhnúť od lásky čo pocítiš 😵 😵 😵 😵 😵 fakt vtedy zabudneš na úplne všetko zlé, bolestivé atď, budeš len cítiť, že ju chceš milovať, chrániť a dať jej všetko na svete aby bola šťastná 😵

Všetkým vám v tejto téme to veľmi prajem 🙂

vika34
19. sep 2010

ahojte
@mimka29 už sa ti to blíži,držím veľmi palce
@zufalka gratulujem a prajem aby sa všetko dobre skončilo,chcem sa opítať ,tebe vkladali koľko embrijok?
@minka051 ,tak si sa predsa ešte dala na další pokus,budem na teba myslieť ešte viac ako minule,lebo teda to asi bolo málo 😅

ja budem ešte tento mesiac brať clostilbegyt a potom teda pôjdem asi vyskúšať Ket

minka051
20. sep 2010

@vika34 ahoj velmi velmi dakujem si zlatá. No dala som sa možno budem mať teraz šťastie, ale nechcem nič do predu hovoriť a ani si nerobím nádeje, ale nechám to na osud no pritom si to velmi prajem. A ty ako pokračuješ nie som v obraze, lebo sem moc nechodím 🙂

@gabikri ahoj tak ti silno držím palce a dúfam,že nám to obom už konečne vyjde 🙂 ja my som dnes mala dostať mrchu a od zajtra užívať lieky na sliznicu, potom asi okolo 3.10 ísť na UTZ a ak bude všetko v poriadku tak približne 8.10. by som mala vklad.

@zufalka tak len dobre tými vírusíkmi nakaz bedem sa tešiť a drž sa až do konca.

vika34
21. sep 2010

@minka051
JA SOM TERAZ 3 MESIACE BRALA clostil/skúšame prirodzene/ale akosi to už nejde,predtým som do dvoch mesiacov otehotnela a teraz nič a niekedy pred Vianocami skúsim prvý Ket

minka051
21. sep 2010

@vika34 ahoj no len skúšaj dalej nič nieje nemožné.Držím ti palce 🙂 🙂 Ja čakám na mršku stále ešte nedorazila no to preto lebo ked ju potrebujem tak štrajkuje. Do teraz to bolo Ok a teraz ked už mám začať tak sa jeje neráči 😠 No ale hádam už dorazí.

vika34
21. sep 2010

@minka051
ved to je to ,ja som mala v podstate na 28-29 deň a teraz posledné mesiace 32,34 a posledne už na 26.Je to ako keby naschvál

gabikri
21. sep 2010

Ahoj berušky, mám dotaz, měla jste některá injekci Dipherline? Co to vlastně má dělat a opozdila se vám MS kvůli tomu? Já ji dostala v pátek, v neděli jsem měla dostat MS a nic. No a jsem objednaná na pátek ke svému gyndařovi na UZ, ale teď jsem zmatená, co mám dělat, když jsem to ještě nedostala 😝

lenka20
21. sep 2010

gabikri ja som to mala, ma to zastavit cinnost tvojich vajecnikov, aby mohli plne pracovat len tie hormony, ktore su ti nasadene a ano, tym padom by to malo nejak posunut aj MS minimalne aby ta zladili s darkynou.... neboj sa , mrcha dorazi, mozes po tej injekcii aj spinit mimo cyklu, je to normalne... ja som si to pichla tusim 25.DC a do 3-4 dni prisla MS.....
mimka - prajem prijemny bezproblemovy porod 😵 😵 😵 😵 😵

minka051
21. sep 2010

@vika34 no stal sa zázrak 🙂 mrcha práve dorazila tak od zajtra beriem lieky a 4.10. mám UTZ. Tak už len nech ide všetko ako má.

gabikri
21. sep 2010

@lenka20 : leni díky za vysvětlení 😉 Takže na to sono se mám objednat až po MS? 😉 No napsala jsem teď raději do Reprofitu, jak to mám udělat 😉

lenka20
21. sep 2010

gabikri ja som sla na sono 10.DC a potom este raz v den OPU darkyne sa to len skontrolovalo, ale sliznica bola dost vysoka tak preto som uz neskor nemusela ist, inak sa chodi potom este aj okolo 15.DC...a potom uz netreba, az ET.... uvidis co ti povedia v R.... ale nestriela sa z tych terminov, je tam dost velka rezerva aby sa jedno s druhym zladilo, tak sa nemusis bat aj keby MS meskala alebo by sliznica na prvykrat nebola dost vysoka... oni ti to uz potom pekne vsetko upravia aby to bolo OK 😉

lenka20
21. sep 2010

minka drzim palceeee!!!!! nech to klapne konecne 😵 😵 😵

gabikri
21. sep 2010

@lenka20 : díky 😉 Doktor mi odepsal, že na sono mám jít až přijde MS..............a že to klidně může trvat deset dnů po té injekci. Ale přesně jak píšeš, není tam důležitý přesný temín 😉 Že to pak sladí s dárkyní. Tak to jsem zvědavá 😵

lenka20
21. sep 2010

neboj, oni to uz vedia, mne to krasne zladili uz 2x.. bez problemov...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre