Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zufalka
28. jan 2011

@lenca78 malinké sú krásne 😉

lenca78
29. jan 2011

Holky, ja uz to tak moc nezvladam, ze jedu na par dni k rodicum. Tak aspon si snad trochu odpocinu, jenze uz ted vim, ze to tak nebude, tam zase bude neco jineho, navic budu sama na psa, no jsem zvedava... Ale aspon zmena 🙂 Moc vam budu drzet palce z podsumavi 🙂

paja1
29. jan 2011

@lenca78 Tak zase to bude náročné,ale jinak.Ale třeba ti to pomůže.Nabalíš holky do kočárku dědovi,babička navaří a ty si třeba odpočineš.Tak se drž. 🙂

misha83
29. jan 2011

@lenca78 Tak hlavně ať to odpočinutí vyjde a užiješ si to i s holkama. Měj se krásně.

paja1
29. jan 2011

@minka051 Ahoj zlato jak je,ani se neozíváš .Doufám,že je vše v pořádku.Už něco víš.-jak je ti.Myslím na tebe.Zae bojujeme.Já dnes 3den po ketiku,to jsou nervíky.Tak se drž. 🙂 🙂 🙂

minka051
29. jan 2011

@paja1 Ahoj tak sa držkaj neboj myslím na teba ,ja som dnes 11 deň a je to aj deň ked mala prísť mrcha no zakízala som jej. Cítim sa dobre.Cítim prsia občas pobolieva hlava a ked si dám lieky tak som ako by na nadopovali vetko sa mi točí a musím si lahnúť a o chvílku spím. To je asi ten Utroš 😵

paja1
29. jan 2011

@minka051 No mě se točí hlava často,jako po marjánce,ale neberu ju. 😀 😀 😀 :Tak se drž a ozvi se moc na tebe myslíme a držíme pěsti.A co feferonky-papáš?

jada1
29. jan 2011

Ahoj @gabikri, tak ako? Zotavuješ sa? Kedy by si mala ísť na to KET v marci? My sme nakoniec skončili tiež v RF v Brne. FSH som mala tento mesiac 14, tak nám lekár doporučil RF - darované vajíčko. Vraj môžeme ešte vyskúšať soft stimuláciu, predpísal mi 2 balenia clostylu. V piatok som volala do RF a objednali ma už na 9.2 k Dr.štelclovi. . Dr Koudelka mal volný termín až v marci, tak ideme toho 9.2. Taký bleskový termín som ani nečakala, ale som rada, lebo ak mi navrhne nejakú min. stimuláciu, tak asi začnem tam (14.2 by som mala dostať MS), aj keď je to pre nás dosť ďaleko (360km), ale počula som, že v RF robia stimulácie aj s vyšším FSH. Medzitým sa zapíšeme do poradovníka na darované. Dúfam, že sa zasa posunieme o krôčik dopredu.

jada1
29. jan 2011

@minka051
@paja1 baby vám držím silno palce. Šte neskutočné bojovníčky. Čítam vás, ale veľmi neprispievam. Zatiaľ ani veľmi nemám čím 🙂

zufalka
29. jan 2011

babulky,takže mrška dorazila,síce o 4 dni skôr,ale aj tak začínam stimulku a dúfam že sa nám mrazulky v poriadku rozmrazia a bude čo vkladat 🙂

zufalka
29. jan 2011

@paja1
@minka051 babulky držím palčeky a je najvyšší čas po tej smole rozbehnút tehuvlnu 🙂 Verím vám a dúfam že nás všetky čo ešte len ideme riadne nakazíte tt vírusikmi!!!

minka051
30. jan 2011

@paja1 ahoj no tak to sa cítime rovnako. A feferonky si dávam, síce nie čerstvé ale sušené alebo zaávráné ale dávam. 😵
@zufalka ahoj tak hurá na to a tie tehu vírusíky určite poposielam ak budem tehulka. 🙂 🙂 🙂 Ešte 2 dni a idem na krvičku.

sue
30. jan 2011

Ahojte 🙂 neviem či si na mňa ešte pamätáte - pred rokom a pol som darovala vajká.
@lenca78 dúfam, že porucha sluchu u Zuzky nebude... na takéto vyšetrenia je podľa mňa ešte veľmi skoro. Veľmi držím palce nech je slečna v poriadku.
@mimka29 Neluška je krásna 😵 a neuveriteľné, že má tak skoro zúbky 😵 😵 😵

Držím palce, nech sa to tu hmýri TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT vírusíkmi 🙂

...a čo sa týka darkýň, tak sa naozaj nestane, že by vajká darovala nejaká baba, ktorá by mala vážne onemocnenie v rodine. Mňa sa pýtali na deti, súrodencov, rodičov, súrodencov rodičov a ich deti, starých rodičov a ešte ich rodičov. Takže to išlo dosť do hĺbky... a neviem si predstaviť, že by nejaká baba zatajovala nejaké údaje. Finančná "odmena" za vajíčka a celý proces darovania je tak mizerná, že toto by nik nerobil pre peniaze, takže neverím, že by tam darkyňa čosi zatajila.

gabikri
30. jan 2011

Ahojte kámošky 😉

@jada1 : já čekám teď na MS a hned začnu s léky a pak ještě 20 dní, co budu brát ty léky, takže jestli MS dorazí, jak má, tak vklad vychází na 4.3. 😉

@minka051 : moc držím palečky na krev, jsi dobrá, že jsi vydržela netestovat 😉 Ale jestli jsi takhle spavá, tak je to dobré znamení 😵

@zufalka : no tak skvělé, budeš asi o 14 dní dřív, než já, moc Ti přeju, aby bobci byli siláci a byli z toho krásné mimča/ mimčo 😵

@sue : no nevím......ale je hodně žen, co to dělají pro peníze, studentky, ženy v hmotné nouzi ( jednu takovou jsem minule přivedla do CARu, její manžel neměl práci, ona na mateřské a byli úplně bez peněz) a pro ně je i těch 20tisíc dost 😉
Navíc dopředu nevědí, do čeho jdou, tak si myslí, že to bude jednodušší, než to pak je a už to nejde zastavit.
Takže žena, která potřebuje ty peníze tam těžko bude vykládat, že v rodině byli nějaké nemoci, protože se bude
bát, že by ji na DV nepustili. Udělají vyšetření jenom jí, ale jestli třeba měla něco babička, to už je jen na dobré slovo. 😝

paja1
30. jan 2011

@gabikri Tak at se konečně drží zubama-nechtama. 🙂

paja1
30. jan 2011

@minka051 Snad ani nezaspím,jak silně ti budu držet pěsti.Kéž by. 🙂

gabikri
30. jan 2011

@paja1 : jasně, budu baštit chilli, v den ET si dám červené vínko a to by bylo, aby nebylo 😉 Ještě zvažuju vynechat po dobu přípravy a po ET mlíko, byla jsem kdysi u léčitele..........no sice jsem ho brala s rezervou a moc na to nevěřím.........ale vykládal o stravě a mimo jiné říkal, že ženy, co chtějí otěhotnět by se měly úplně vyhýbat kuřecímu masu a kravskému mléku. A těhule si pak mají dávat na kraroten.

jada1
30. jan 2011

@gabikri tak to už budeš mať za chvíočku. 😉

minka051
30. jan 2011

@gabikri Ahoj Tak to spanie je celkom fajn a dúfam dobré znamenie 🙂 🙂 Už sa ti to blíži a budem ti moc držať palce a všetko čo sa dá a by ti to vyšlo a verím že vyjde 🙂 🙂

@gabikri dakujem to so moc cením 🙂 😉

misha83
30. jan 2011

@zufalka Držím pěstí ať se mrazáčkům pěkně daří!
@gabikri Tak ať MS dorazí jak má a můžeš začít, hurá!

vika34
30. jan 2011

@minka051
ahoj,takže ja silno držím palčeky ,aby bolo všetko o.k.
ja pôjdem na KET na další mesiac a tiež by som bola rada keby už aj na mňa sadlo šťastie
pá a drž sa

paja1
30. jan 2011

Holky kdo mi poradí,Bolí mě hlava,ale šíleně už i včera celý den i v noci,ale dnes moc.Mám strach si něco brát.Asi raději vydržet,že?

lenca78
30. jan 2011

@paja1 Pajpo, vem si paralen, ten se muze jak v tehu tak pri kojeni, tak by to vadit nemelo. Ja jsem jich snedla taky par na zacatku, chytli me zuby y nic jineho jsem nesmela.

lenca78
30. jan 2011

@sue moc dekuju, uvidime. Zacina se mi zdat, ze zuzka trochu zacina reagovat. Ale mozna je to jen moje predstavivost. nicmene ja verim, ze holky budou zdrave jako buci.

lenca78
30. jan 2011

@sue
@gabikri Jinak souhlasim s gabi, par zen to dela i pro penize. Mne ani nevadi, ze by neco zatajily, holcicky bych tak jako tak nedala, jen bych ty choroby rada znala, treba cukrovka, vysoky tlk apod. porad se me na to ptaji lekari a ja rikam, ze nevim 😖

lenca78
30. jan 2011

@gabikri Gabi, tak to je za chvili. Drzim palce, jez chili, pij vino a vyhni se kureti a mleku. 🙂

minka051
30. jan 2011

@vika34 ďakujem a neboj ja určite to šťastie sadne na teba a už teraz čaká. 😵 😵 😵
@paja1 Moja asi vydržať 😉 ja som na tom asi tak isto, a dnes mám spavú nemoc. Už som 2x kát cez deň stihla zaspať. Mne sa tá hlava ešte aj motá.Ja si tiež nič nedám lebo naposledy mi doktorka povedala, že lahnúť a vydržať. 🙂 😉

paja1
30. jan 2011

@minka051 Jako mě se hlava motá vždycky-z těch léků, a nejvíc tak vždycky hodinu po vzítí,ale ta hlava mě bolí hlavně pravá strana a spánky.Nic si zatím neberu,můj mi natřel šíji a ty spánky,mastí.To mám masážní mastiřky není tam nic na uškodění.Tak třeba trochu zabere.Jinak už se ti to krátí.Tak věřím.Ospalá jsem taky to je fakt lékama

paja1
30. jan 2011

@lenca78 Určitě to tak bude.Víšš ony mimča byli dvě tak to může být trošku opožděnější.Uvidíš,že to bude vpořádku.A ještě si budeš muset dávat poror na pusu až všěchno uslyší.Všechno si hned pamatují a učí se rychle hlavně to co nemusí. 😀 😀 😀

monnn
30. jan 2011

@lenca78 jestli můžu napsat svůj názor věř Zuzance - určitě bude v pořádku my měli podobný problém do 4. měsíce se nám zdál malý hodně apatický neotáčel se za zvukem prostě zoufalost byli jsme i na nějakém vyšetřením,ale bylo k ničemu protože hodně plakal a vyš. se nezdařilo a ted slyší i to co nemá 😉
jinak holky já sem často nakukuji,nebot jsem na váškách,přemýšlím zda se k vám přidat jelikož jsem po 2, nevydařeném IVF s PGD .držím všem pěstě at se brzy radujete s mimí v náručí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre