Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

regina24
12. mar 2019

@ericia kuk všetko cudzej zabije no to nepríjemné a chcem sa spýtať ohľadom centra aké bilinky to boli čo Vám pomohli? Chodili ste aj na akupunkturi?

regina24
12. mar 2019

@milusco sú to acidum folicum ? Načo sa to používa čomu to pomáha ? To ste užívali pred vkladom ?

milus777
12. mar 2019

@regina24 je to obycajna kyselina listova.pred vkladom aj do 12 tt....

lejduska
12. mar 2019

Baby ake vitaminy uzivate? Ja od Ket len kys listovu

regina24
12. mar 2019

@milus777 asije lepšie to ako kyselinu listovú lebo je to na lekársky predpis.
Ja som užívala inofolic combi.

milus777
12. mar 2019

@lejduska ja som minuly uspesny pokus tiez len kyselinu listovu do 12 tt a potom uz nic len magnezko kedze mi tvrdlo brucho 🙂

regina24
12. mar 2019

@milus777 gratulujem .
Akú kyselinu listovú ste užívali ?

milus777
12. mar 2019

@regina24 dakujem ako som pisala acidum folicum na predpis.....

regina24
12. mar 2019

Ahojte tak som sa rozhodla ísť do centra Helios Brno,
Dnes sme boli vypísať papiere a čakáme kým nám budú volať ohľadom darkyne.
Snáď to pôjde čím skorej.
Ak máte nejaké rady na o by som mala dávať pozor počas vkladu alebo pred vkladom .ďakujem Vám 🙂

lejduska
12. mar 2019

@milus777 vazne? Takze sa nemusím znepokojovat, aj keď neide o prirodzene oplodnenie? Magnezko beriem tiez, kvôli tetanii.

milus777
12. mar 2019

@lejduska myslis ze kvoli magnezku by si sa mala znepokojovat? Jasne ze nie. V tehotenstve je dokonca ziaduce ako prevencia pred predcastnym porodom a tvrdnutiam brucha.... Ja som brala obrovske davky magnezia 🙂

lejduska
12. mar 2019

@milus777 urcite nie, myslela som znepokojenie ze beriem len kyd listovu, keď niekedy vidim baby co pojedaju cele lekarne 😁 a beriem to tak ze sme predsa trochu rizikovejsie, ale všetko sa da úspešne zvládnuť 😊

milus777
12. mar 2019

@lejduska ja som pri prvom vklade este nebola na mk ani zaregistrovana tak som jedla len to co mi kazal lekar....ziadne ananasove stavy (bromelain)a ine veci pred a po vklade 🙂 a vyslo to taj tak....dolezite su hlavne dobre naordinovane davky hormonov do toho 12 tt kym sa vyvinie palcenta a kyselina listova na spravny vyvoj nervovej sustavy...ostatne veci nemaju ziaden vyraznejsi vplyv na uspech.ked som sa pytala mojho dr ci mam este brat nejake doplnky tak sa len usmial ze na uspesnost vkladu nemaju ziaden vplyv a je to len placebo.ze sa clovek dobre citi ked berie hromadu vitaminov 🙂 samozrejme to neplati o leikoch ktore su naordinovane z nejakej priciny ako fraxiparine ci medrol.....

lejduska
13. mar 2019

@milus777 aha, úplne rozumiem, viem si predstaviť ze moj doki by reagoval rovnako. Takže lieky ktore si mala naordinovane + kys. listova. Tak to mam aj ja momentálne. A kedy si mala to uspesne IVF?
Viem ze vyrazny vplyv nemaju no clovrk ak mysli ze moze pomôcť skúša rozne produkty, obzvlášť v nasom pripade.

milus777
13. mar 2019

@lejduska ano presne nic ine som nebrala.po 12 tt som vysadila vsetko aj kyselinu listovu a, nebrala uz vobec nic...len v 20 tt mi zacalo tvrdnut brucho tak magnezium a no spu az do porodu....posledny mesiac som brala zelezo kedze som mala nizke....ivf som mala v roku 2015...dcerka (3 roky)je uplne zdrava imunitu ma taku dobru ze doteraz este ani atb nebrala..chora nebyva vobec 🙂 aj ked vsetci okolo nej chory su...mojho gyn som sa pytala ci treba nieco brat po tom 12 tt tal ze.nie ked sa zdravo normalne stravujem.moja sestra sice otehotnela prirodzene 2 krat ma dve zdrave deti a ona je tak proti liekom ze este ani tu kyselinu listovu nebrala vobec nic a pohoda..teraz pred ketom mi dr kazal brat femibion kedze po porode mi zistili mthfr mutaciu tak ze moje telo nevie spracovat obycajnu kyselinu listovu...vidis a pri prvom som o nej nevedela a nic netrebalo brat a vsetko bolo v poriadku .so segrou sme.dvojicky tak, tu mutaciu ma urcite tiez a nebrala nic a bez problemu...

regina24
13. mar 2019

Ahojte baby poraďte mi .
Volala som do Helios Brno na darovaný vajíčka.
Tam je čakacia doma 2mesiace cca .
Dnes som volala do reprogenesi tam mi povedali že 2embrijka určite bude minimálne a že do 14dni majú darkyne.
Helios Brno stojí 4750€
Reprogenesi stojí 4300€
Toľkoto mi povedali poraďte mi ako sa mám rozhodnúť

evaachesa
13. mar 2019

@regina24 myslim ze vyber by mal byt jasny podla ceny a doby cakania. Na Reprogenesis som pocula zatial len same chvaly 🙂

ingrid0105
13. mar 2019

Za mna reprogenesis. Boli sme na konzultacii vo february a 15.4. Bude vklad s DV

regina24
13. mar 2019

@ingrid0105 aký je prístup reprogenesis?
Ako dlho čakali ste na darkyne?
Napíšte aj akupunkturi?
Koľko ste platili cca ?
A kedy ste mali vklad ďakujem za info.

regina24
13. mar 2019

@evaachesa však to že na reprogenesis samé dobré počujem .ako cenu moc neriešim .
Len potrebujem sa rozhodnúť.
Helios Brne mi povedali že oni spermie zmrazia a potom výberu keď majú darkyne a reprogenesis mi povedali že robia čerstve spermie
Helios Brno mi dal termín 15.3 aby som šla vyplatiť peniaze a že má ísť manžel odovzdať spermie na zmrazenie.
Tak tak neviem ako ďalej 🙂

ingrid0105
13. mar 2019

@regina24 pristup uplne skely ci lekary ci sestricky. Darkynu sme mali do 2 tyzdnov a teraz cakame kym.xacne stimulovst a vklad je planovany na 15.4. Platili sme 3920 a 80 za injekciu na zladenie cyklu.

evaachesa
13. mar 2019

@regina24 no tak vsetko hovori za Reprogenesis. O Heliose som zatial nepocula. V suvislosti s Brnom len o Reprofite a Reprogenesis. Ale urcite je to aj tym ze som v Brne nic neriesila a tym padom som ani nehladala informacie. Rozhodnutie je na vas. Drzim palce.

regina24
13. mar 2019

@evaachesa fakt je to ťažké rozhodnutie

regina24
13. mar 2019

@ingrid0105 tak že ak máte darkyne potom začne stimulovať darkyne.
Ak sa môžem špirály vypĺňali ste aj farba o i a tak farba vlasov či?
A idete aj na apupunkturu či nie či ako ?
Držím palce .
A veľa ľudí tma chodí reprogenesis??? Ďakujem za info 🙂

klara7771
13. mar 2019

Ahojte kočky ja som hľadala na českých forách a veľmi dobré odporúčania som dostala na centrum Unica.cz v brne, ceny sú zhruba rovnaké, cenník mi poslali je na vyžiadanie, máte niektorá skúsenosti ?
žiadna čakacia doba, majú vyššie požiadavky ako so zákona sú.

ingrid0105
15. mar 2019

Jaj baby
...dnes kolegyna rozpravala o sestre ktora je yehotna a ma uz!!!! 37 rokov ze ake nezodpovedne voci dietatku ze ho nevychova keby sa nieco stalo vsak bude len starsia. Nikto nevie ze riesime DV a tak co ja s mojimi 44 rokmi? Fakt som nezodpovedna😢?

klara7771
15. mar 2019

@ingrid0105
Vôbec o sebe nepochybuj, ak sa na to cítiš, tvoje rozhodnutie je správne 👍👍👍 veĺmi dobre ti ale rozumieť, tiež ma prepadla sem tam pochybnosť, ale už som si to zakázala a povedala som si že bez ohĺadu na okolnosti idem si uz za svojim. Mám kamarátku ktora rodila v 41 rokoch a totálne si to užíva🙂

ingrid0105
15. mar 2019

@klara7771 dakujem❤

klara7771
15. mar 2019

@ingrid0105 držím palce, aby sa ti co najskôr splnil sen po bábätko ❤❤❤ sme na jednej lodi

regina24
16. mar 2019

Ahojte bab koľko treba čakať na darcu vajíčok ?
Helios Brno ?
Alebo všeobecne cca koľko treba čakať ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre