Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ericia
26. dec 2020

@zuzzi18 a ešte má napadlo aj napriek môjmu tehotenstvu sme dokončili adopciu a sme v pordovniku na dievčatko ❤️🥰 aby sme mali párik 🙏

zuzzi18
26. dec 2020

@ericia super, ak by si mala chvíľku napísala by si mi do spravy co všetko to obnasalo? My tiež zvažujeme, uvidím ako pochodime pri vkladoch ďalších..

janulka232
26. dec 2020

@zuzzi18 tak prve bolo mimomaternicove.Ja som si pred dv urobila rôzne vysetrenie.Brala som z imunologie medrol aj intralipidy infuzie.Potom mi ešte v centre navrhli urobiť,take nie čo ako prefuk vaječnikov.Silno držim palce,aby to vyšlo aspon s jednym embryjkom.Je to dosť naročne finačne aj časovo.

butterfly333
26. dec 2020

@ericia a ako dlho riešite adpociu ?

joannita
26. dec 2020

@zuzzi18 napisem to sem, aby to videlo viac bab ak ti to nevadi. Treba ist na Upsvar na oddelenie na to urcene a vypisat potrebne papiere, plus dolozit dokumenty (oni vam povedia, napriklad, potvrdenie o prijme, zdravotnom stave, register trestov, majetkove pomery... Atd). Nasledne musite absolvovat pripravu, bud na upsvar alebo v Usmev ako dar, Navrat, ta trva cca 4 az 6 mesiacov cca. Tam absolvujete sedenia so psychologom, psychotesty a nasledne ak prejdete, budete zapisani do zoznamu ziadatelov a cakate. Cakanie je dlhe, v Ba kraji sa caka na biele babatko cca 7 rokov momentalne. Ak by ste chceli romske tak 2 roky zhruba a ak poloromske tak 2 az 3 roky.
Preto odporucam zacat cim skor a popritom sa snazit, ako sme to urobili aj my....ziadatelov stale pribuda a caka sa stale dlhsie a dlhsie

ericia
26. dec 2020

@butterfly333 my sme mali šťastie.. Začali sme koncom apríla v lete na úrade otvorili kurz.. Bol rýchly kvôli korone.. Stretnutia každé dva týždne a v začiatkom novembra sme boli v pordovniku 🙏🙏🙏

ericia
26. dec 2020

@joannita v trnavskom kraji je to menej.. Nejake tri, štyri roky na biele dieťa. S nami v skupine kvôli dlhým cakackam boli páry aj z BA..

butterfly333
26. dec 2020

@ericia tiež som z trnavského kraja okres Hc no mám už 41r tak pochybujem že by nám dali bábätko v našom veku.

joannita
26. dec 2020

@ericia ano TT kraj je najkratsie cakanie, mate stastie... A to ako sa da, ved oni chodia na navstevy z upsvaru ako a kde ludia byvaju, tak ma to zaujima, ako sa da "prihlasit" do TT nevies?
@butterfly333 ja mam 42 a cakame na druhe dieta. Aj ovela starsie baby cakaju v poradovniku....
Ale ja si ta pamatam a neber to prosim naozaj v zlom 🙏 ale za tu dobu, co si ta pamatam, ze sa rozhodujes ci ist do adopcie, si uz mohla mat osvojene biele babatko urcite doma kedze si TT kraj. Ved treba poriesit formality a zapisat sa do poradovniku, 41 rocne zeny to robia bezne. Mas obrovske stastie ze si TT kraj

butterfly333
26. dec 2020

@joannita ja viem no boli sme na vklad v júli no nevyšlo to ja stále dúfam. No máš pravdu už som mohla mať dieťa.

ericia
26. dec 2020

@butterfly333 tam to nie je vekovo ohraničené myslím.. Ja mam štyridsať.. Len teda musíte byť manželia.. My sme sa zobrali kvôli adopcii.. 🤗 Takže kľudne si zavolaj na úrad a začni riešiť papiere ❤️

ericia
26. dec 2020

@joannita juj tak to neviem.. Viem ze boli z BA a tam že sa dlho čaká.. Ale či jeden z nich mal niekde v trnavskom kraji trvaly pobyt, to už neviem.. Ale na tvojom mieste si zavolám do TT.. Sú tam zlaté dievčatá.oni vám povedia 🤗

butterfly333
26. dec 2020

@ericia áno sme manželia 1,5roka. Ďakujem za info.

zuzzi18
1. jan 2021

ahojte, prosim vas neviete ako by to bolo, ked by sme boli zapisani ako cakatelia v BA kraji ale medzicasom by sme sa prestahovali do ineho kraja? mame to toitz v plane ale az o par rokov..hadam by nas potom nezaradili do zoznamu cakatelov v novom kraji znova az nakoniec..

rootham
18. mar 2021

@kathrin1978 ahoj. Kde sa to tak zle o vás starali? Myslím aké centrum. Zadarilo sa ti odvtedy?

rootham
18. mar 2021

@daniela2707 ahoj. Podstúpila si to s DV? Zadarilo sa?

kathrin1978
19. mar 2021

@rootham ahoj, ani posledné s darovanymi sa neujalo, vo ferticent v ba, ešte sa mi doktor vysmieval, že veď čo, prídeme zas, nestačili im peniažky, čo sme tam už nechali, potom prišla corona tak sme neriešili nič, až v januári som bola na prp terapii,(obnovenie vaječníkov) čakám na menzes a budem mat kontrolný odber, či pomôže.

kathrin1978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela2707
19. mar 2021

@rootham ahoj, kdeže. Partner nechcel ísť do toho. Od októbra som rozídená...

iva305
16. apr 2021

Ahojte dievčatá, nezostal náhodou niekomu Menopur? Ďakujem

lejduska
16. apr 2021

@kathrin1978 ahoj. Prosím ťa, čo je to za terapia? A v ktorom car? Ďakujem

kathrin1978
17. apr 2021

@lejduska ahoj, vo Viedni to robia najbližšie, Slovenská doktorka, odobrali krv, 2hodky s nou niečo robili, a potom napchali do vaječníkov, z 0,07 mam opäť 0,24 amh, odporúčajú mi zas ivf, lebo aj keď som už s takýmto amh mala 2 embrya len sa neuchitili, dávali mi len 3dnove 8bunkove,tak teraz by vraj mali byť kvalitnejsie😊

kathrin1978
17. apr 2021

@daniela2707 je mi to ľúto, viem ako sa cítiš, my ženy sme ochotne podstúpiť všetko, len tiež by sme to očakávali od partnerov, aj ja mávam pochybnosti, nie preto ze partner nechce, ale ze lekárom neverí už, a tým pádom mi je ťažko, lebo sa bojím ho tlačiť do všetkého aj keď on je taka povaha, že nepovie nie, len už necítim jeho podporu a strašne sa bojím ze to zas nevyjde a budem mat výčitky. 😔

lejduska
17. apr 2021

@kathrin1978 to veľmi rada počujem, že to funguje. Mne o tom ešte pred 3 rokmi vraveli v gyncare, že niečo také sa chystá ale nechcela som čakať do 40 tky. Nie je to náhodou liečba vlastnými kmeňový mi bunkami?

lejduska
17. apr 2021

@kathrin1978 samozrejme budem držať palce. Určite je priorita s vlastnými 🙂 pre mňa to však bolo vtedy nereálne čiže ako jedinú možnosť sme mali DV. A neľutujem, mame krásnu dcérku, práve oslavujeme rok 🙂 ale zaujalo ma keď som videla tvoj príspevok

kathrin1978
19. apr 2021

@lejduska zrejme áno.... Blahoželám k dcérke, ♥️aj my sme skúšali aj s darovanymi, ale nevyšlo to, tak preto som sa chytila tejto sance😉

gina6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evelka81
4. sep 2021

@gina6 ahoj drzim ti palce. Stitnu mas v dost zlom stave asi mas aj nejake priznaky? Chudnutie priberanie padanie vlasov, unava? Odporucam na fb sa pridaj do skupiny autoimunitny protikol . Uricite si nasad D vit rano po jedle najlepsi je D3k2 aby sa ti aj vstrebal a nevycikala si ho. Z vitaminov je nevyhnutny selen 200 kazdy den. A skus protizapalovu stravu vylucit mliecne , bielu muku na internete aj na tom fb je toho dost.

gina6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pramen32
29. nov 2021

@lejduska ahoj mozem sa Ta opytat, na ktorý vklad vam vyšla dcérka z DV a koľko si mala prosim Ta rokov ? Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre