Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
16. okt 2009

Tak to sme radi 🙂 Lekár ti nepovedal koľko folikov narátal? A ako sa cítiš? Bruško máš nafučané, že? Soráč za toľko otázok, ale vidím, že si pripojená a my sme zvedavé 😅

sue
16. okt 2009

🙂 Mimuš, foliky ešte neboli žiadne...pretože naposledy som bola na kontrole v stredu a to som bola 5.deň cyklu, teda ešte počas menzes,takže mi robil sono len cez bruško a vtedy malé foliky nie sú vidieť. Teraz idem v pondelok a to by už malo byť úplne iné 🙂

Cítim sa fajne, bruško pobolieva, nafúknuté moc nie je, už sa mi robia aj modrinky po injekciách - predsa len pichám vlastne už takmer tri týždne... a mám desne suchú kožu. Inak nič také zvláštne 🙂

iwusa
16. okt 2009

ahojte babule, ja sa takisto ospravedlnujem, ale mam toho v praci vela a proste nestiham... ale nestazujem sa. didinka moja, pravdepodobne si teraz s mimkou a ked ste pripojene, mam jeden maly dotaz: kedy mas ist teraz do martina?

iwusa
16. okt 2009

ale nie... to ste tak rychlo zdrhli?

didlinka3368
16. okt 2009

Jééééžin ja kravička som si omylom vymazala moju dlhočíznu odpoveď na tvoju otázku Iwuška.... 😖 Trafí ma šľak.... 😝
Písala som: že ste určite pochopili, že som u mimky, lebo od rána začíname makať na našom novom príbytku, ktorý je oproti mimky cez sídlisko a keď dokončíme tieto prerábky a moju misiu 😉 , tak asi budem pokračovať v tom vašom bejbyboome, lebo ste ma tým asi nakazili 😅
Iwuš dnes je to 4 deň čo beriem proveru /16 deň cyklu/ a 23 deň cyklu by som si mala pichať Diphereline....potom by som mala 31/32 deň cyklu dostať ďalšiu mršku a to znamená, že najneskôr druhý deň mršky by som mala ísť na kontrolu do Martina...to vychádza tak na 28., 29. 11. 09....tam ma skontrolujú, zoberú krvičku a na základe od výsledkov by som si mala začať pichať Menopur a tak cca za dva týždne by mal byť samotný odber.... 😝
Dúfam, že si to pochopila moja, lebo ja som si to teraz pri opisovaní sama opakovala...
Fúúúúú 😝

sue
16. okt 2009

Didli...len mrcha by mala byť na konci októbra,nie až novembra 😅 juj...takže to už bude fičať jedna radosť...baby musí sa to už rozbehnúť 😵 😵 😵

didlinka3368
16. okt 2009

oprava ... 28., 29. 10. 09 ...

didlinka3368
16. okt 2009

😀

iwusa
16. okt 2009

no babule, ja som vcera volala doktorovi a chcela som sa spytat na nejake infosky a tak sa ma pytal, ze kedy mam dostat mrsku, ze aby ma zladil s darkynou (teda neviem ako to tam spravia, lebo hovoril, ze nas chcu dat dokopy viac parov) a ked som mu povedala, ze kedy mam dostat, tak mi to ratal (kokoz, ten chlap sa vyzna v mojom cykle lepsie ako ja sama 😀 ) a vravel, ze to vychadza uplne skvele a aby som mu hned prvy den ms telefonovala a da mi vediet blizsie, co a ako, ale vyzera to tak, ze asi hned od tejto mrsky zaciname pripravovat moje telicko na prenos. dufam, ze to tak aj bude, tesim tesim 😵

iwusa
16. okt 2009

didinka dakujeeeeeeeeeeeeee, najskor kukam ako puk, ze co? koniec novembra, to co mas za cyklus 😀 😀 😀 ale potom som si domyslela 😵

sue - ako to vidis, ze kedy asi? ja sa tesim aj za teba a tvoju prijemkynu 😵

mimka29
16. okt 2009

Tak a už som tu zase ja 😀

sue
16. okt 2009

Iwus, predbežný plán je cca štvrtok-piatok budúci týždeň odber a asi pondelok-utorok transfer 🙂

A príjemkyne sú podľa mojich informácií dve... takže dúfam a verím,že o tri týždne budú aspoň dva pozitívne tehu testy 😵 😵 😵 😀 to som aleoptimista,že? 😀

mimka29
16. okt 2009

iwuska tak to je super. Ja by som mala dostať mrchu presne o týždeň, na tretí deň idem na hormonálny profil, takže tak je to so mnou.
sue aj my už budeme za chvíločku didi pichať inekcie. Teoreticky to už máme zmáknute, len sa ťa chcem opýtať, že či tú ihlu máme pichnuť celú do bruška. Inak aj ja som predtým stimulovala merionalom.

sue
16. okt 2009

Mimuš, áno,celú ihlu do bruška - čo najhlbšie, Dipheriline sa pichá pod 45stupňovým uhlom - teda uhol medzi injekciou a bruškom by mal byť cca 45stupňov. Pichneš, vstrekneš, cca 10sekúnd počkaj s ihlou v brušku,vytiahni ihlu a zľahka pomasíruj bruško,aby sa látka pekne vstrebala.
Gonal sa pichá kolmo do bruška.
Merional zas pod 45stupňovým uhlom.

mimka29
16. okt 2009

Dík sue 😉

iwusa
16. okt 2009

sue.... jajha, mne prebehla zima po chrbte, ked som si to precitala o tych injekciach
didi a este jeden dotaz: pises, ze dnes mas 16 den cyklu a na 30-31 by si dostat mrsku a potom do dvoch dni na kontrolu... a to pises, ze ti vychadza cca na 28-29, ale ved to nejako nesedi, ci to ibe mne? 😕

didlinka3368
16. okt 2009

Jáááj pipi....si to zle pochopila.... 😀 alebo ja som sa zle vyjadrila... 😅 to je iné písané ako hovorené....
16 deň cyklu bol u mńa utorok tento týždeň, to bolo 13. 10. 09 a dnes mám už 19 deň cyklu, čiže proveru beriem už 4 deň.....xixi....takže to vychádza tak ako som písala....neeeeboj ja mám konzultanta moju mimku, tá ma kontroluje viac ako moja mamka a ona je 100%, čiže ani neverím sebe ako mimke, takže to je ok....
Ešteže ju mám, moje zlatíčko mimku 😀

iwusa
16. okt 2009

no tak super, pocuvaj mimka ty by si si mala spravit nejaku telef. linku 112 - pomoc pri stimulkach 😀 veru veru, esteze ta mame, teda ja osobne som z toho strasna pipina 😀 ale didinka, uz to chapem na 150%, neboj 😉 a stale na teba myslime a drzkame ti pastiky, aby sa ti darilo pri tvoreni vajicok a samozrejme, aby si nemala komplikacie, nechcela by som aby si kvoli mne mala problemy!!!

babulky, ja uz zaspavam, takze bru nocku, didi - vela sil do prerabky, budem ocakavat fotecky na nete a ostatne moje zienky - prajem vam krasny vikendik 😵

mimka29
16. okt 2009

Dobrú nocku 😉

sue
16. okt 2009

Ja už tiež idem hajať 😅 dobrú noc všetkým 😵

sue
18. okt 2009

Zdravím vás babuľky 🙂

Mali sme včera dooosť ťažký deň (teda ja a vajká 😀 ) - príšerne blbo mi bolo, brucho bolelo, nafúknuté, hlava sa mi točila a do toho mi nik z dr. nebral telefón, tak som sem radšej ani nenakukla, aby som sem nepriniesla nejakú negatívnu energiu 😔

Dnes už je lepšie, tak Vám kývam a pozdravujem 😵 Zajtra idem na kontrolu (krv+UZV,predoperačné vyšetrenia a pohovor s embryológom) a už sa pravdepodobne dozviem termín odberu, tak som v takom príjemnom napätí 😅 dúfam, že je tých vajok aspoň 20 a narodia sa aspoň 2-3 zdravé bábätká 🙂

mimka29
18. okt 2009

Ahojte,
sue ešte chvílku to vydrž zlatko. Potom ten pocit stojí za to. Zajtra budem na teba myslieť.
My sme s didi mali včera náročný deň, lebo sa začal prerávať ten ich nový byť a je to makačka. Dnes ideme popozerať obklady, nábytok, kuchyňu a také veci, tak sa na to teším, lebo takéto nákupy mám strašne rada.
Predoperačné vyšetrenia ti budú robiť v Heliose?

Večer za vami ešte prídem.

iwusa
19. okt 2009

ahojte babulky,

no co aky ste mali vikend? ja taky ulietany, ani neviem, ze bol. v sobotu bol manzel v praci a potom sme cele poobedie stravili v nakupnych centrach (nie, ze by sa mi chcelo), ale minali sa zakladne potraviny a tak sme proste museli. no a vcera sme boli na oslave narodenin, cize nedela v rodinnom kruhu. vecer sme mrkli superstar a ani neviem ako som zaspala a odrazu uz budik cinkal! takze tento vikend bol taky, no akoby ani nebol...

sue - silno ti drzim pastiky, aby si to zvladla a aby si bola vysoko plodna darkyna 😀

didinka moja, no co aj to na sebe uz nejako pocitujes? alebo zatial ani nevies, ze sa nieco deje?

vika - zbožnujem tvoje príspevky typu: nestíham ale napíšem
😀

mimka, di, minka - zelam dobre ranko 😀

bobjan
19. okt 2009

Ahojte kukučky 😉

Nehnevajte sa, že sem chodím pomenej, ale čítam vás a veeeeľmi vám držím všetkým palce, aby to vyšlo.
Krásne sa to tu rozbieha 😵

Ja nemám nič nové, takže nemám čím prispievať...IVF bude až na jar, takže nič moc...ale teším sa na to, ako na každú ekšn. 😎

Držkajte sa a zas vás prídem kuknúť 😉

mimka29
19. okt 2009

Ahojte krásky,
iwuska my sme mali sobotu pracovnú a v nedeľu sme boli tiež po nákupoch
bobjan to neva, že nepíšeš ani ja už toľko neprispievam, lebo v podstate nemám o čom, len tu chcem byť so sue a ostatnými kočkami, ktoré sú teraz v cykle. Nám sa to možno tiež odloží až na druhý rok, ale nebudem nič umelo poháňať.

didlinka3368
19. okt 2009

Tak a zase tu máme pondelo...to je hrôza ako to beží.... ☹
No dnes som zistila, že od zajtra pichám Dipheriline /mám to zapísané v kalendári, inak b som na to zabudla, takže sa celkom teším na to ako budem zvládať pichanie 😅

Iwuš zatiaľ to nejako zvláštne nepocitujem...sem tam ma tak troška pichne vo vaječníkoch, ale to som mávala aj pred tým, keď som sa čo len troška nachladila, takže ro asi nebudem pripisovať tabletkám...no ako vravím, zatiaľ sa nič zvláštne nedeje, no aj mimka hovorila, že to príde až keď si budem pichať injekcie, takže uvisíme....no ja som nezmar, siláčka v takýchto veciach, takže v pohodke....veď potom aj ja napíšem svoje pocity.....

Oooooh sue, tak u teba už prichádza k vyvrcholeniu...supeeeeer 😵 a ty sa aj nejako dozvieš či tvoje snaženie nebolo zbytočné?

sue
19. okt 2009

Ahojte 🙂

Tak mám za sebou toho dnes hodne...ráno krv (bola som 8v poradí),potom UZV (10v poradí) - všetko OK, folikov myslím 11 od 13-19mm, odber na 99% v piatok. Brucho príšerne bolí - Dr. aj povedala,že je z čoho,pretože foliky sú fakt veľké a je ich dosť na moju telesnú konštrukciu a tak...en poznamenala,že kto ma to nahovoril, na takú charitu a galeje 😅 teraz pichám Decaceptyl a Gonal, v stredu ďalšia kontrola - večer v stredu asi bude pichnutý Puregon...

Potom som bola na embryologickom pohovore s veľmi milou pani embryologičkou - týmto ju zdravím,ak nás číta 😵 bolo to veľmi príjemné. Osvetlila mi viacero vecí 😵

...no a nasledovali predoperačné interné vyšetrenia 😝 😅

Didli, áno, darkyniam sú schopní a ochotní povedať, koľko bábätiek a akého pohlavia sa narodilo z ich vajíčok 🙂

Teraz tu funím, brucho bolí, nafúknuté, okrem toho mám už asi 6dní migrénu...no ale keˇˇd je vsjo v parjadke,tak nezúfam,asi to tak má byť 😅 len aby sa tie deťúrence narodili zdravé....taký šampus si buchneme doma o tých cca 9mesiacov 😀 😀 😀

iwusa
19. okt 2009

didinka - fuuuuuha, obdivujem ta ako to zvladas, poviem ti, ze ja som z toho viac na nervy nez ty, teda myslim si, ze z teba vyzaruje taky pokoj, ze az!!! dufam, ze aj nadalej to pojde relativne hladko a ze sa budes citit skvelo a nebudes mat akekolvek obtiaze.

sue - OMG, tak ty si aka plodna zenicka, ten prvy odsek si citam uz asi 3x a gratulujem! a dufam, ze tvoje vajka budu silne jak slak a drapnu sa do ich buducich maminiek vsetkymi silami!!! vidim, ze aj ty si s heliosikom nadmieru spokojna, dufam, ze si tuto dobru povest budu strazit a proste aby mali co najviac miminiek (ich zasluhou samozrejme)

jajha babulky, uz som mala byt davno v posteli... bru nocku 😔

mimka29
20. okt 2009

Ahojte,

sue super správička, tak ty budeš dobrá nosnica 😀 Neodpovedala si mi, či ti robili predoperačné v Heliose, alebo tvoj obvoďák. Odpíš prosíííím.

didi dnes pichá prvú inekciu

iwuska ty máš kedy dostať mrchu?

sue
20. okt 2009

Mimuš,odpísala som - predoperačné ti musí robiť internista a ten nie je ani v Heliose a ani klasický obvoďák nemá právo dávať štempel na predoperačné,takže obvoďák alebo gyndoš ti musí dať odporúčací lístok na predoperačné vyšetrenia...a na tých som bola v Martine 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre