Skúsenosti s IVF

mimi223
28. nov 2018

Baby, potrebovala by som radu alebo skôr pomoc. Včera sme boli s partnerom na konzultácii ohľadom neplodnosti. Ide o to, že mám menej vajíčok ako by bolo potrebné. Partner si dal robiť spermiogram, no doktor hovoril, že pravdepodobne bude vhodné IVF. No pre nás je to dosť drahé povedal, že môžeme rátať od tých 500 eur do 1500 . Nevedeli by ste mi poradiť či existuje aj niečo iné ako docieliť aby sme takúto drahú procedúru museli podstúpiť? Veľmi túžime po bábätku, no naše financie nás ďalej momentálne nepustia. Tiež povedal aj to, že do mojich 27 rokov moje vaječníky prestanú fungovať.
tak,, že by to už nešlo. Za každú radu alebo povzbudenie vopred ďakujem.

evushka007
28. nov 2018

@mimi223 Môžeš skúsiť aleternatívnu medicínu, cvičenie podľa Mojžišovej, bylinky a kde čo iné, ale všetky tieto metódy sú na dlhé trate a úspešnosť je otázna (nie že by ti na IVF niekto niečo zaručil). Tiež môžte skúsiť čisto Nativ (je lacnejší). No treba si uvedomiť, že čím je agresívnejšia metóda tým sú lepšie výsledky a nativ je jedna z ľahších variant. No sú baby čo reálne otehoteneli aj pri takýchto metódach, mali kdejaké diagnózy, lekári im dávali nulové šance bez IVF a dnes majú krásne zdravé deti 🙂 Vylúčili stres, začali cvičiť, prípadne riešili Nativ a pomohlo. Nedá sa nikdy povedať, že by to bolo stratené. Ale zváž si, či radšej tvrdo neprehodnotiť výdavky a nezačať šetriť na prípad keď by sa to fakt dlhšie nedarilo, lebo ak prídeš o vajíčka už ti ostávajú len darcovské a to sú zase výdavky naviac a vajíčka nie sú tvoje... Hlavne nevešaj hlavu, možností je vždy viac. Preberte to s partnerom a uvidíš 🙂

mimi223
autor
28. nov 2018

@evushka007 no my si práve chceme našetriť keby sa dlhšie nedarilo.. len momentálne teraz nám to nevychádza.. skúsim ten Nativ🙂 ďakujem 🙂

evushka007
28. nov 2018

@mimi223 Skús si pozrieť nejakú klinku na Sk (podľa tvojho bydlika - prípadne Českú) a pozri aké alternatívne metódy sa tam robia. Ono je toho viac čo sa dá a každá robí aj alternatívy. Pokiaľ viem ivf je tá najdrahšia možnosť, ostanté by mali stáť menej. Zvážte si podľa diagnóz a vašich možností. Prvé konzultácie sú zdarma, tam by vám isto podarili čo by bolo pre vás vzhľadom na váš stav najlepšie a aká suma by bola aktuálna.

milus777
28. nov 2018

Ahoj. Na zaklade akych vysledkov ti dr povedal ze v 27 uz nebudes mat vajicka?podla hodnoty amh? No je to financne narocne vsetko okolo toho. Poradim ti predtym ako by ste isli do ivf. Kym nemas urobene endokrinologicke, geneticke, hematologicke (trombofilne mutacie) vysetrenie a reprodukcnu imunologiu takisto tak do ivf ani nechod. Lebo by to mohli byt vyhodene peniaze ktore ako pises nemate. Zase na druhej strane ak by ste neskor mali ist do darovanych vajicok tak tam je ta suma este horibilnejsia 4000 eur... Drzim palce

mimi223
autor
28. nov 2018

@evushka007 my sme boli v Banskej Bystrici tam hneď, že toto IVF a pozerala som Žilina robí Nativ za 350 eur to nie je až tak veľa tak možno by sme išli do toho.

mimi223
autor
28. nov 2018

@milus777 a on mi robil klasické vyšetrenie ako u gynekológa ukázal mi , že na pravej strane mám okolo 8 vajíčok a na ľavej len 3 tak podľa toho to usúdil, zobrali nám aj krv a potom, že umelé by bolo najvhodnejšie

milus777
28. nov 2018

@mimi223 aha ved to znamena ze vajecniky ti funguju ze prebieha ovulacia. A z krvi boli niejake hodnoty zle? Stale mi nejde do hlavy ze povedal ze ti v 27 rokoch nebudu fungovat vajecniky... Ja mam predcastnu menopauzu ale to som vobec nemala menzes a ani ovulaciu...

mimi223
autor
28. nov 2018

@milus777 krv ešte čakám o 2 týždne

evushka007
28. nov 2018

@mimi223 a žiadny iný poklad k tomu nemal? lebo toto mi príde silný záver len po jednom sone

mimi223
autor
29. nov 2018

@evushka007 jedine čo mal bolo vyšetrenie s krvi od mojej gynekologičky kde sú tie hodnoty vajíčok nižšie a už to spomínané sono

bobricek1979
29. nov 2018

@mimi223 ja by som flintu do žita ešte nedávala veď keď tie vajíčka máš robia sa dokonca aj na tom vaječníku kde máš tri môžeš bez problémov otehotnieť a aký máš hormonálny profil resp. Amh atď plus aký presný má muž spermiogram na základe čoho preboha vás tlačia hneď do ivf? A koľko sa vám nedarí aj to je dosť podstatné. Držím prsty moc

tinka133
29. nov 2018

@mimi223 ahoj v BB a Martine hned tlacia do IVF !!!! skus ine kliniky, mam skusenost s nimi a nielen ja. takze odporucam inu kliniku, ak sa smiem spytat pri ktorom dr. si bola?

tinka133
29. nov 2018

@mimi223 nebola si nahodou u krajkovica???? lebo presne to iste vravel aj mne ze odchadzaju vajecniky, ze na jednej stra 3, na druhej 5 a hned IVF ☹ ☹

evushka007
29. nov 2018

@mimi223 ja že už máte viaceré testy za sebou a preto máš od lekára takýto záver. Uff, to súhlasím s @bobricek1979, ja viem len podľa seba, že kým nás poslali na ivf sme sa snažili o bábo dva roky a to ja mám dosť problémové diagnózy a nie jednu ale štyri! Cez to všetko skúšali kdečo aby sme na IVF nemuseli no vzhľadom na vek (36) nás teda predsa len posunuli lekári na kliniku (aby sme to nešvihli, lebo mi kleslo AMH ). Daj si urobiť viac testov, prípadne skús konzultácie s inými lekármi. Možno to u teba nebude ani potrebné a problém sa dá ostrániť. Samozrejme ako tu bolo spomenuté dôležitý je aj partnerov spermiogram. Bez viacerých podkladov by som to na kliniku zatiaľ nehnala.

mimi223
autor
29. nov 2018

@tinka133 áno presne u neho som bola. A toto hneď povedal

mimi223
autor
29. nov 2018

@bobricek1979 vôbec neviem prečo nás do toho hneď tlačia o bábo sa snažíme rok aj 5 mesiacov . Ďakujeme snáď sa podarí

mimi223
autor
29. nov 2018

@evushka007 ja mám 23 zatiaľ viem len toto podľa výsledkov o tú krv čakám a tiež na výsledky so spermiogramu

mimi223
autor
29. nov 2018

@tinka133 a môžem sa spýtať, išla si potom k druhému?

tinka133
29. nov 2018

Napisem ti sukromnu spravu

bobricek1979
29. nov 2018

@evushka007 to asi nepatrilo mne, že no v každom prípade máš pravdu

bobricek1979
29. nov 2018

@mimi223 to je málo a koľko máš rokov

evushka007
29. nov 2018

@bobricek1979 ja som len písala, že súhlasím s tým čo si ty uviedla vyššie: že ak má vajíčka tak nie je treba hádzať flintu do žita a rovno utekať na ivf kým nie je viac info.

mimi223
autor
29. nov 2018

@bobricek1979 23 mám

bobricek1979
29. nov 2018

@mimi223 moja ešte by som to fakt nezahadzovala ak na nič konkrétne neprišli vajíčka sa ti robia skús si dať urobiť hormonálny profil a manželovi poriadny spermiogram držím prsty

alexa933
29. nov 2018

Ahoj poslala som ti pozvanku do skupiny IVF .Tam je vela kociek a vela sa mozes dozvediet .

@mimi223

milllie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborkap20
13. jún 2019

Ahojte som tu nová 🙂 mám za sebou prvé IVF som 13. Deň po vložení KET robila som si včera tehotenský test a hneď mi ukazalo 1 paličku takže asi sa to nepodarilo 😏 má tu niekto s tym skusenosť že na 12-14 deň vam test ukazoval negatívny a keď ste išli na krv nakoniec ste čakali bábo ? 😒

erika2014
25. jún 2019

@barborkap20 Ahoj, síce to nie je môj prípad, ale kamoške na 11. deň ukázal tehotenský test negatívny výsledok, ale potom na 15.deň z krvy pozitívny výsledok. Teraz má 3,5 ročnú dcérku. Ja chodím do Iscare BA a momentálne stimulujem 6. deň.Dneska na folikulometrií mi povedali, že mám iba 5 folikulov. Je tu niekto kto chodí tiež do Iscare?

barborkap20
25. jún 2019

@erika2014 no bola som uz aj na krvnom teste tiez bol negativny 😕 teraz ideme na druhy pokus tak dufam ze to vyjde uz 😏😣

erika2014
25. jún 2019

@barborkap20 Do ktorého centra chodíte?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre